Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: ?
BMW M3 60 45.11%
Maserati 3200GT 73 54.89%
Voters: 133. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 25-05-06, 19:26   #166
GabiByte

Stage 5
 
GabiByte's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 788
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Ca sa fie exact cum ai zis tu, hai sa luam Opel Astra 2.0 si Alfa 147 1.6

Opel Astra : 0-100 in 7.4s
Alfa 147: 0-100 in 9.6s

Inainte sa te apuci sa zici ca nu conteaza numa timpu de 0-100 si ca habar n-am sa compar 2 masini, iti zic ca am ales acest timp pentru ca e usor de gasit, nu tre sa imi bat capu cu alte chestii, se formeaza o imagine clara a cursei pe sfert de mila.
__________________
<a href="http://copycenter.alfasoft.ro">Copy Center Cluj</a>
GabiByte is offline   Reply With Quote
Old 25-05-06, 19:31   #167
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

you make no sense. vorbesti de alfa romeo cand merge iar apoi de italience in general cand nu mai tine. nu ma uit ce masini aleg la top gear pentru ca aleg italience doar daca vorbim de ferrari, lamborghini, pagani, etc. uite-te la alfa romeo 147 gta spre exemplu... sa vezi parerea lui Clarkson despre alfa romeo.
si te legi aiurea de opel - sa stii ca opel este calitate ok si FIABILITATE la bani putini in timp ce la alfa romeo dupa ce treci peste design incepi sa te intrebi pe ce ti-ai cheltuit banii...
lumea nu e proasta, lumea nu alege de opel din saracie - ci pentru ca e o firma care respecta clientii si le ofera 'masina multa la bani putini', si face lucru asta de zeci de ani. alfa romeo ce ne ofera?
teddy is offline   Reply With Quote
Old 25-05-06, 19:42   #168
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Quote:
Originally Posted by teddy
you make no sense. vorbesti de alfa romeo cand merge iar apoi de italience in general cand nu mai tine. nu ma uit ce masini aleg la top gear pentru ca aleg italience doar daca vorbim de ferrari, lamborghini, pagani, etc. uite-te la alfa romeo 147 gta spre exemplu... sa vezi parerea lui Clarkson despre alfa romeo.
si te legi aiurea de opel - sa stii ca opel este calitate ok si FIABILITATE la bani putini in timp ce la alfa romeo dupa ce treci peste design incepi sa te intrebi pe ce ti-ai cheltuit banii...
lumea nu e proasta, lumea nu alege de opel din saracie - ci pentru ca e o firma care respecta clientii si le ofera 'masina multa la bani putini', si face lucru asta de zeci de ani. alfa romeo ce ne ofera?
de ce vorbesti fara sa stii? ai avut tu alfa romeo si te`ai intrebat pe ce ai dat bani? eu am avut si inca o mai am .. acuma vreau sa`mi iau un cabrio.. in mod normal ar trebuie sa vand 166`le ca sa`mi iau un clk dar fac eforturi si mai astept pana imi iau unul fara sa fiu nevoit sa vand alfa.. deci dupa 6 ani de cand o am niciodata nu mi`am pus intrebarea asta.. numai vorbi din ce auzi ... iar daca tot vorbesti de top gear uitate la episodul cand testeasa o alfa 166 si ai sa vezi clar ce spune jeremy este una din masiinile lui preferate.. tocmai pt ca este cu totul altceva decat audi sau bmw... uita`te la episod si dupa aia mai spune o data. nu vreau sa fiu absurd.. nu spun ca alfa e mai bun decat bmw.. e o chestie de gust.. cum au spus si altcineva alfa o alegi cu inima.. cuero sportivo .. cunosc o persoana care era fan nebun dupa bmw... numai bmw`uri a avut.. este moderator si pe bmwforum... acuma shi`a luat o alfa 156 si s`a indragostit de ea.. acuma este moderator pe alfa romeo forum... alfa romeo itzi intra in sange e diferita ..
__________________
00 Alfa Romeo 166 (Sold)
03 Renault Laguna (For sale)
04 Mercedes CLK (Sold)
07 Yamaha Gryzzli 700
09 BMW X6
10 Mercedes E coupe
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 25-05-06, 20:33   #169
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

din auzite e normal sa vorbesti, si sa tii cont si de ce spun altii. altfel ne-am lua vreo 5 tepe pe zi.
cu mana pe inima jur ca din cati proprietari de alfa am cunoscut esti singurul care lauda marca asta.
ps: de wlf era vorba? nu stiam ca ii place asa mult 156-le.
teddy is offline   Reply With Quote
Old 25-05-06, 20:35   #170
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Quote:
Originally Posted by teddy
din auzite e normal sa vorbesti, si sa tii cont si de ce spun altii. altfel ne-am lua vreo 5 tepe pe zi.
cu mana pe inima jur ca din cati proprietari de alfa am cunoscut esti singurul care lauda marca asta.
ps: de wlf era vorba? nu stiam ca ii place asa mult 156-le.
singura persoana pe care o lauda? intra pe www.************ si ai sa vezi catzi suntem normal mai putzini decat cei cu bmw`urile dar e mult mai bine asa
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 25-05-06, 20:51   #171
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

din cati am cunoscut eu, nu ma indoiesc ca are fani. numai designul da multi oameni pe spate. de ce sa mint... am fost foarte aproape sa cumpar o 156 saptamana trecuta. cu inima e usor sa le alegi dar am ales sa fiu pragmatic.
teddy is offline   Reply With Quote
Old 25-05-06, 21:17   #172
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

deci cum am mai spus e o chestie de gust la mine sa inmplat asa: prin 2000 am mers cu un prieten pana la cineva in bacau sa imi cumpar o mashina.. acolo aveam de ales intre un e`klasse si un 525 .. am stat si mam uitat la ele eram nehotarat.. pana cand nevasta omului a deschis putin usa de la garaj ca avea nush ce treaba. atunci am vazut un far de alfa 166.. si deja era clar aia o vroiam.. baiatu nu prea vroia sa o dea, mie nu`mi ajungeau banii pt ea.. dar pana la urma am luat`o am venit cu el pana in botosani am bagat`o in garaj si mi`a luat cheia pana cand ii dau restu de bani.. in zilele alea la mine tot era de vanzare... telefon haine orice numai sa strang banii si sa iau cheia stateam noptile in garaj si ma uitam la ea. era o mashina magnifica pe atunci.. pt mine si acum e. imi place foarte mult ca este mai rara vazuta pe la noi si lumea intoarce intotdeauna capul dupa ea .. cel putin la mine in orash de cand am mashina din 2000 nu a fost niciuna.. au mai venit niste italieni dar au stat o saptamana si au plecat. am avut si probleme cu ea.. mashina era furata din intalia... de asta baiatu o tzinea ascunsa in garaj si nu prea vroia sa o dea.. dar asta e .. a fost confiscata pt jumatatae de an dar miau dat`o inapoi clar e ca mashina asta nu am sa o vand niciodata cu toata ca vreau anu asta sa imi iau alta mashina mias lua tot o alfa.. dar daca ar fi un cabrio in 4 locuri
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	esp_clk_004_223.jpg
Views:	46
Size:	137.4 KB
ID:	105986  
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 25-05-06, 21:33   #173
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Ai avut noroc ca ai recuperat masina. Sa nu fiu offtopic vot maserati. Doar pt faptul ca am condus delta hf , dedra hf , thema turbo si alfa 155 Q4 si am ramas impresionat de fiecare din ele. Nu pot sa-mi imaginez senzatia pe care o ai intru-un maserati.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	100_0840.JPG
Views:	36
Size:	461.2 KB
ID:	105993   Click image for larger version

Name:	100_0838.JPG
Views:	34
Size:	518.1 KB
ID:	105994  
__________________
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 26-05-06, 17:01   #174
Dj_Sotty

Stage 4
 
Dj_Sotty's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 235
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Degeaba baieti tot M-Power ii baza!!

ma la alfa si farurile`s urate la ea! akuma sincer!!! parca nu sta bine`n capota!

BMW M3 GTR - asta`i masina de spart strazile .. . si okii lumii!!
__________________
www.chromefelgen.de
Dj_Sotty is offline   Reply With Quote
Old 26-05-06, 17:41   #175
neXus
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 975
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Despre ce Alfa vorbesti tu acolo? 3200GT?
neXus is offline   Reply With Quote
Old 26-05-06, 21:52   #176
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Quote:
Originally Posted by Dj_Sotty
Degeaba baieti tot M-Power ii baza!!

ma la alfa si farurile`s urate la ea! akuma sincer!!! parca nu sta bine`n capota!

BMW M3 GTR - asta`i masina de spart strazile .. . si okii lumii!!
Urmareste discutia si dupa aceea sa-ti tragi un glont in cap!
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 26-05-06, 21:57   #177
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Quote:
Originally Posted by 3SGE
Urmareste discutia si dupa aceea sa-ti tragi un glont in cap!
crezi ca ajunge unu ?
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 26-05-06, 22:17   #178
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Astia sunt aia care au vazut m3 gtr in nfsmw! Asi ai volanului, foarte buni mecanici si experti in de-ale sofatului.
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 26-05-06, 22:34   #179
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Quote:
Originally Posted by 3SGE
Astia sunt aia care au vazut m3 gtr in nfsmw! Asi ai volanului, foarte buni mecanici si experti in de-ale sofatului.
lol ... si au pe spate semn cu atentie la biciclisti ce sa faci mai SGE , nu ca ar fi plina tara , dar deja dau pe afara ) , am crezut ca scap de ei si fug in spania la audiuri , dar tot au ramas destui
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 27-05-06, 01:13   #180
fiatgroup

Stage 4
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 215
Default Re: BMW M3 vs Maserati 3200GT

Quote:
Originally Posted by teddy
din cati am cunoscut eu, nu ma indoiesc ca are fani. numai designul da multi oameni pe spate. de ce sa mint... am fost foarte aproape sa cumpar o 156 saptamana trecuta. cu inima e usor sa le alegi dar am ales sa fiu pragmatic.
Bai fa o chemare sa scrie toti aici care au avut alfa si au fost nemultumiti nu vorbe din vorbele lu varusu lu masa care defapt era tasu lu fisa.
fiatgroup is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -