Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Care e ??
Cielo 139 46.18%
Solentza 94 31.23%
Supernova 68 22.59%
Voters: 301. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 20-07-04, 22:09   #76
DJ10BOD

Stage 4
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 234
Default

MINT!!!!
de fapt clio nici nu are sectiune rosie... e alb peste tot... si se dupe pana la 7000 p bord... Acum ata ete! motorul d ibitza e facut d WV (daca nu cumva fac vre-o gafa si gresesc)... e mai bun! trebuie sa recunosc!
DJ10BOD is offline   Reply With Quote
Old 20-07-04, 22:22   #77
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Bine, astia la Renault, in virtutea faptului ca vor sa economiseasca pana la ultimul eurocent, au aceleasi turometre pe toate masinile, chiar si pe diesel au turometru pana la 7000 fara roshu...cam penala faza...
Da, motorul la Ibiza e VW, dar nu te grabi cu concluziile, ca nu e chiar asha grozav...
  Reply With Quote
Old 20-07-04, 23:42   #78
TheSinner

Stage 2
 
TheSinner's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 63
Default

ce leg au toate astea cu topicul?
TheSinner is offline   Reply With Quote
Old 21-07-04, 22:06   #79
DJ10BOD

Stage 4
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 234
Default

Da BogdanCMS itzi dau dreptate cu astea d la Renault! sunt jgarcitzi!!!

Si TheSinner... revenim la subiect!!
Hai sa fim seriosi cu sn si slz... nici macar claxonu' nu l-au pe volan, de fapt nici macar loganul (din cate am vazut eu)... deci Dacia nu prea este ea masina... In fine eu sunt de acord cu principiul k dak vrei ceva mai bun trebuie sa platesti mai mult... iar dak loganul varianta top ajunge la 8000 eu... stai putin!! d c asa putin???
unde au castigat ei si altzi n-au reusit sa scada pretul, pentru k totusi varianta full are si abs si air-bag care nu sunt asa ieftine, iar cielo fara prea multe optiuni, modelul full este in jur de 9000... este totusi o diferentza!!!! Si modelul d baza d la logan, fara nimik pe ea nici macar turometru este 4500-5000 (nu stiu exact) iar modelul cielo fara nimik pe el este 6000 si ceva... deci optiunile costa dar d c dacia e asa ieftina??? CE? ei cumpara tabla mai ieftina?
DJ10BOD is offline   Reply With Quote
Old 21-07-04, 22:13   #80
DJ10BOD

Stage 4
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 234
Default

(am apasat p enter si mi-a trimis mesg fara sa vreau)
Eu zic k totusi este un semn d intrebare aici... ceva este suspect... Pretzul spune destule!!!
In fine... eu cu cielo am votat si sunt inca d acord k cielo este mai bun decat orice dacie, nu conteaza k e slz, sn, nova gt sau logan (kre apropo are un spate d tot ... ) Parerea mea!!!
DJ10BOD is offline   Reply With Quote
Old 23-07-04, 00:26   #81
Insanity

Stage 5
 
Insanity's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 428
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
Default

Si parerea mea, nu numai din spate e oribila. Si din fata imi produce acelasi dispretz fatza de ala care a desenat-o. Loganul e pe aceeasi platforma de la solenza sau diferit? Ca daca e pe aceeasi platforma nu pot sa-i zic nimik pt ca nu avea cum sa faca din *** bici...
__________________
My signature!
Insanity is offline   Reply With Quote
Old 23-07-04, 14:50   #82
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default

Dacia Logan = Dr. Frankenstein !!!
Este o masina facuta din mai multe ... asemanator cu Frankenstein .. dar puternica ... p#l@ !
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 23-07-04, 19:09   #83
DJ10BOD

Stage 4
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 234
Default

Din auzite: Da este p platforma daciei slz, respectiv sn, respectiv nova... Si cred k-o sa mai skimbe cate putin (poate numele si volanul) la ea de acum inca vre-o 30 d ani cum au facut cu dacia 1300...
DJ10BOD is offline   Reply With Quote
Old 23-07-04, 19:12   #84
BogdanSHA

Stage 5
 
BogdanSHA's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 573
Default

Mai, s-a mai discutat: LOGAN-ul e facut pe platforma de vreo alte 5 masini _straine_ printre care Nissan Micra (restul imi scapa toate). S-a renuntat la sasiul Daciei Nova
__________________
...spuse el...si mai lua o gura de fan...
BogdanSHA is offline   Reply With Quote
Old 24-07-04, 10:45   #85
DJ10BOD

Stage 4
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 234
Default

It's a beautiful world!!! Ma mir k nu au pastrat platforma aia!
DJ10BOD is offline   Reply With Quote
Old 24-07-04, 10:52   #86
DnI

Stage 5
 
DnI's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 1,622
Member of:
[Moderators]
Default

DJ10BOD logan este pe platforma de Micra cum zice sha , chiar un tip de la dacia mi-a zis care a mers cu loganu.
bafta!
DnI is offline   Reply With Quote
Old 24-07-04, 13:54   #87
Insanity

Stage 5
 
Insanity's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 428
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
Default

In concluzie... te pi** pe ea de masina...
DACIA = Daca Ai Cap Ia-ti Alta
Insanity is offline   Reply With Quote
Old 28-07-04, 01:05   #88
SpyDer_ThE

Stage 3
 
SpyDer_ThE's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 157
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Frate de unde le tot scoateti ba ca Slz are cutie de Laguna 2 sau megane 2 ba ca loganul are sasiul de nissan micra , voi v-ati interesat de curiozitate cam cat costa o cutie de laguna sau megane va zic eu 1500 euro cum puteti fii asa naivi si sa credeti ce zice ala de la dacia aa ca e o cutie pe acelasi sistem ca la cele 2 masini poate sau poate o fi cutia aia de metal a cutiei de viteze de laguna sau megane !!!
__________________
Bmw E60 525D Amethyst Gray Metallic
SpyDer_ThE is offline   Reply With Quote
Old 28-07-04, 07:50   #89
DnI

Stage 5
 
DnI's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 1,622
Member of:
[Moderators]
Default

eu le`am zis daca te uiti si pe alte pagini chestia asta cu cutia de megane sau laguna 2 care este o aberatie mare.
sasiul este de le Micra , pe acest sasiu se mai fabrica cateva modele de masini in europa!
__________________
ex. Astra Bertone TURBO
ex. Reno 5 GT TURBO
ex. Opel Calibra 2.0 16v
DnI is offline   Reply With Quote
Old 28-07-04, 09:53   #90
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

domnu' spyder.... uite de pe unde le scoate lumea....

Quote:
Dacia Solenza este echipată cu un grup motopropulsor Renault, fiabil si economic. Cunoscut deja în România si apreciat pentru calitătile sale, motorul E7J, cu injectie multipunct si o cilindree de 1.390 cmc., se bucură de o reputatie de robustete si usurintă în întretinere indiferent de împrejurare. Dezvoltând o putere de 75CP, el afisează un cuplu maxim de 114 Nm la 2.800 rot/min. Motorul este cuplat cu o cutie de viteze JH3, suplă si performantă, care este disponibilă pe noile modele Renault, Laguna II si Megane II.
Quote:
Noua Dacia are o lungime de 4,20 metri, o lăţime de 1,67 m şi o înălţime de 1,50 m, putin mai mare decit un Renault Clio si un pic mai mica decit Megane. Portbagajul are 510 litri. Automobilul este construit pe platforma B Renault-Nissan, platforma de care beneficiaza in prezent Nissan Micra.
RoSonic is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -