Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 03-07-10, 15:33   #1141
MANIAC222

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 314
Default Re: ACCIDENTE

da....a gasit-o intr-o frumoasa dimineata in curtea lui cu cheile in contact dooh....
MANIAC222 is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 18:53   #1142
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Re: ACCIDENTE

Accident Mihai Bravu, alcoolul isi spune din nou cuvantul 0.89 miligrame de alcool pur pe litru in aerul expirat., nu am postat in acel thread deschis de celalalt forumist ci am postat aici unde ii este locul lui.




+ inca o depasire neregulamentara si inconstienta.

__________________
捷达 mkII 使用一点八升`` ``初恋

Last edited by TazMan; 05-07-10 at 19:02.
TazMan is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 19:02   #1143
Vj_AlecS

Stage 5
 
Vj_AlecS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 917
Member of:
[Fiat]
Default Re: ACCIDENTE

trist.. dar si cel care a trecut pe verde avea ceva viteza..
Vj_AlecS is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 21:15   #1144
BC-20-LET
Audi Driver

Stage 5
 
BC-20-LET's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,386
Member of:
[AUDI]
Default Re: ACCIDENTE

Pe Calea Vitan Barzesti dupa RIN Hotel inspre Berceni, s-a intamplat un accident in care a fost implicata o motocicleta. Multe masini oprite pe avarii, dintre care si o supernova cu sticker 4tuning.
__________________
BC-20-LET is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 21:43   #1145
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: ACCIDENTE

astazi dimineata un nene cu o raba a facut dreapta prin mine,noroc ca am fost oarecum pe faza si am accelerat si mi-a luat doar aripa,ca altfel o aveam sifonata de la usa incolo...
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...0&d=1278323303
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 22:25   #1146
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by julaikos View Post
astazi dimineata un nene cu o raba a facut dreapta prin mine,noroc ca am fost oarecum pe faza si am accelerat si mi-a luat doar aripa,ca altfel o aveam sifonata de la usa incolo...
https://forum.4tuning.ro/attachment.p...0&d=1278323303
si inca mai respira? trebuia sa-mi dai un telefon
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 19-07-10, 07:05   #1147
BC-20-LET
Audi Driver

Stage 5
 
BC-20-LET's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,386
Member of:
[AUDI]
Default Re: ACCIDENTE

Aseara cand veneam de la mare, la intrarea in Stefan cel Mare era coloana pana sus la giratoriu .

Am auzit un motor venind si m-am uitat in oglinda, ca eventual sa-i fac loc sa treaca.
Acesta depasea coloana pe contrasens. Partea dureroasa este ca s-a trezit cineva cu o Mazda MX-5 (cabrio, gri) sa iasa din coloana chiar in fata motociclistului . Acesta a incercat sa fereasca si din ce am vazut in oglinda , l-a agatat Mazda cu oglinda si l-a dat in sant .

Motorul,din ce am vazut arata jalnic. Motociclistul s-a ridicat si parea sa fie in regula, norocul lui fiind ca avea echipament de protectie .

Din Mazda s-a dat jos maimutoiului, care ce sa vezi, era mare sofer echipat chiar cu manusi de sofat.

Asta e o greseala pe care o fac multi, de a nu se uita in oglinda retrovizoare inainte de a face o depasire .
BC-20-LET is offline   Reply With Quote
Old 22-07-10, 01:13   #1148
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: ACCIDENTE

Sambata seara, veneam dinspre Tineretului pe Serban Voda , aveam si eu ceva viteza, cam 100, eram pe banda I, mai in fata la trecerea de pietoni de la Cutitul de Argint , 2 masini oprite la trecere pe benzile II si III, eu pun frana usor, aveam timp sa opresc, eram cu 100 de metrii inainte de trecere, vine unu cu un Cielo de pe banda III, imi taie fata direct.. Pe trecere mai aveau putin sa traverseze un om cu sotia si cu fetita lor in carucior, de vreo 5-6 luni cred. Asta cu Cielo pune frana, tatal fetitei a impins carutul cu copilul spre trotuar, si in secunda 2 a cazut la pamant si el si sotia lui. Carutul cand s-a lovit de bordura, s-a rasturnat si copilasul a cazut jos. Am oprit imediat, am luat fetita, tatal acesteia era plin de sange, piciorul rupt, maicasa lovita putin la picior, dar era ok. M-a cutremurat reactia tatalui, care aproape inconstient striga " Fetita mea, ce are fetita mea" ... Am sunat la tampitii aia de la 112, le-am spus ca sunt 3 victime, in schimb ei imi puneau numai intrebari stupide.. Pana la urma a venit un echipaj de politie si imediat salvarea.. Fetita nu avea nimic, decat putin julita la cap, dar era ok, nici macar nu plangea, mama acesteia si ea era ok , ii curgea putin sange de la picior, tatal a fost lovit cel mai rau. Deci toata faza s-a intamplat in fata mea, le-am explicat politistilor tot, m-am pus si martor.. Acum tampitul cu Cielo era mort de beat, rezultatul la alchool-test fiind de 1.33 la mie in aerul expirat.. Sper sa se duca 15 ani la cusca..
__________________
No Romance Without Finance
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-10, 10:25   #1149
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: ACCIDENTE

Aşa cum spunea şi Hondarul, să conduci beat şi să omori/ologeşti oamenii, nu se numeşte omor/vătămare din culpă ci crimă/vătămare cu premeditare.

Fără 30 de ani nu l-aş fi lăsat!
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 22-07-10, 10:27   #1150
animalutz
VW Driver

Stage 5
 
animalutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,203
Member of:
[Street Gambler]
[VW]
[Competitor CNCA]
[AUDI]
Default Re: ACCIDENTE

Eu as reveni la tortura in cazul oamenilor astora. Si permisul suspendat pe viata. Un astfel de exemplar nu ar mai trebui sa fie lasat sa conduca.
animalutz is offline   Reply With Quote
Old 22-07-10, 10:33   #1151
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by animalutz View Post
Eu as reveni la tortura in cazul oamenilor astora. Si permisul suspendat pe viata. Un astfel de exemplar nu ar mai trebui sa fie lasat sa conduca.
Dacă este închis, chestia devină penală (definitivă) şi permisul i se anulează, dar faza este că idiotul după ce iese, poate da din nou pentru permis.
Ar trebui să aibă interdicţie!
Aşa cum păţesc unii infractori prin ţările care se respectă. Au interdicţie de a mai păşi (legal) pe teritoriul lor.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 22-07-10, 13:21   #1152
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Re: ACCIDENTE

Eu din cate stiu, daca ti se anuleaza permisu nu mai poti da sa il iei iar, trebuie sa iti schimbi numele sa poti face asta. Acum nustiu, corectati-ma daca gresesc.
TazMan is offline   Reply With Quote
Old 22-07-10, 14:52   #1153
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by TazMan View Post
Eu din cate stiu, daca ti se anuleaza permisu nu mai poti da sa il iei iar, trebuie sa iti schimbi numele sa poti face asta. Acum nustiu, corectati-ma daca gresesc.
Când intri la "facultate" ţi se anulează permisul dar poţi să îl recapeţi (şcoala + sala + traseu) după ce te reabilitezi.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 23-07-10, 02:47   #1154
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: ACCIDENTE

Credeti-ma ca eram in duba, fiind martor si la testul de alcool, ma bufnea rasul, il punea politistul sa sufle si el tragea de mustiucul ala de plastic, l-a scos de 2 sau 3 ori .. Apropo, stiti ceva, e posibil sa fiu chemat la vreo judecata, sau ceva de genul? Am dat declaratie pe loc, am povestit cum s-a intamplat tot, etc.
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 23-07-10, 03:16   #1155
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by Dodo_998 View Post
Apropo, stiti ceva, e posibil sa fiu chemat la vreo judecata, sau ceva de genul? Am dat declaratie pe loc, am povestit cum s-a intamplat tot, etc.
S-a întocmit un dosar de cercetare penală. El va pleca spre parchet, cu propunere de începere (sau neîncepere) a urmăririi penale. Daca procurorul da ok-ul si se începe urmărirea penală, va începe un proces penal. Tu vei fi chemat ca martor probabil, dar anul ăsta sigur nu...
aleks is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -