Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 22-05-11, 15:39   #1861
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by Brian View Post
Ceva usor.. care putea fi evitat fara probleme
Trafictube
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 22-05-11, 23:43   #1862
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by Brian View Post
Ceva usor.. care putea fi evitat fara probleme

Vina este a cretinului cu duba. Parca legea spune CLAR , Mersul inapoi cu autovehiculul este interzis la iesirea de pe proprietati alaturate drumurilor publice Daca chiar vrei sa efectuezi astfel de manevre te asiguri in prealabil cat si pentru vizibilitatea celorlalti participanti la trafic cu care ai putea sa te intersectezi (vezi papucul care bloca sensul de circulatie) .
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 23-05-11, 18:06   #1863
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by Bogdan_mb View Post
Vina este a cretinului cu duba. Parca legea spune CLAR , Mersul inapoi cu autovehiculul este interzis la iesirea de pe proprietati alaturate drumurilor publice Daca chiar vrei sa efectuezi astfel de manevre te asiguri in prealabil cat si pentru vizibilitatea celorlalti participanti la trafic cu care ai putea sa te intersectezi (vezi papucul care bloca sensul de circulatie) .
Este permis, dar numai cu cineva care sa te ghideze.

Accident: http://www.**************/viteza-si-v...rusc-accident/

Last edited by 22VIN; 23-05-11 at 18:34.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 21:00   #1864
TazMan

Stage 5
 
TazMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,040
Default Re: ACCIDENTE

CARNAGIU pe DN 1! Un politist, iubita lui si un jandarm, morti intr-un accident teribil

http://www.crimetime.ro/politie/carn...t-teribil.html

Accident violent in Capitala! Trei barbati au ramas blocati intre fiarele contorsionate ale masinii

http://www.crimetime.ro/politie/acci...e-masinii.html
__________________
捷达 mkII 使用一点八升`` ``初恋
TazMan is offline   Reply With Quote
Old 26-05-11, 20:39   #1865
Lunganu'
Dacia Driver

Stage 5
 
Lunganu''s Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 705
Member of:
[DACIA]
Default Re: ACCIDENTE

stie cineva ceva de vreun accident moto in bucuresti?....am inteles ca a murit un baiat...
Lunganu' is offline   Reply With Quote
Old 26-05-11, 20:56   #1866
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by Lunganu' View Post
stie cineva ceva de vreun accident moto in bucuresti?....am inteles ca a murit un baiat...
Au fost 2 in Bucuresti .Unul la Casa Poporului,si unul in Piata Constitutiei.La cel din Constitutiei a fost implicata si o masina de politie care am inteles ca era sifonata cam tare....
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 26-05-11, 21:09   #1867
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: ACCIDENTE

Piata Constitutiei este in fata Casei Poporului in Bucuresti
bluey is offline   Reply With Quote
Old 26-05-11, 21:38   #1868
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by bluey View Post
Piata Constitutiei este in fata Casei Poporului in Bucuresti
Sunt 2 accidente .
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 27-05-11, 00:13   #1869
Lunganu'
Dacia Driver

Stage 5
 
Lunganu''s Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 705
Member of:
[DACIA]
Default Re: ACCIDENTE

da dar doar unul soldat cu un mort...un tip care in urma cu o ora isi scosese motorul din service...
Lunganu' is offline   Reply With Quote
Old 22-06-11, 23:12   #1870
djeeros

Stock
 
djeeros's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 8
Default Re: ACCIDENTE

imi asum raspunderea urmatoarelor fraze :
1.sunt vitezoman si inca unul foarte inrait nu a fost masina pe care sa o am si sa nu ii dau pana numai poate duce
2.Dumnezeu sa-i ierte pe cei care au murit (desii va urma sa spun ceva ce va supara pe multi)
3.in anumite poze care s-au lasat cu mortaciuni au fost protagonisti si prieteni de ai mei
4.am 5 ani de permis 3 accidente la unul din ele imi asum raspunderea pentru ca nu am fost atent eram foarte obosit fapt ce a condus la o tamponare usoara insa in 5 ani de cand am abcedarul in mana am parcurs aproximativ 500.000 de km in tara si in afara .
5.exista o vorba geniala nu alerga mai tare decat ingerul tau pazitor poate zbura !
6.viteza nu ucide doar inconstienta si prostia si acum sa dezvolt avand in vedere ca la punctul numarul 1 am afirmat ceva ..de ce daca sunt unul dintre asa zisii zmeii ai soselelor inca postez ? de ce daca sunt unul dintre vitezomani nu ma aflu intre 4 scanduri ? uitati insa raspunsurile:
-niciodata nu m-am hazardat aiurea si nu am fugit daca ,conditiile de trafic nu imi permiteau
-niciodata nu am facut pe interesantul la volan doar pentru ca mai sunt cu 2-3 tovarasi sau o fata langa mine in masina ba mai mult am mers mult mai atent , de ce? aveam in mainile mele vietile lor !de ce daca eu sunt dobitoc sa sufere si altul pentru mine ?
-niciodata nu m-am urcat la volan sub influenta bauturilor alcolice ,atunci cand am consumat am facut comanda la taxi sau am avut un prieten cu mine care nu era bautor sa ma duca acasa
-niciodata nu am condus obosit (asta dupa ce am realizat ca oboseala poate sa iti fie fatala)
-niciodata nu m-am jucat cu semnificatia anumitor indicatoare gen :stop,cedeaza trecerea sau si mai important atentie copii
-niciodata nu am facut depasiri fara sa gandesc in caz ca se intampla ceva am unde sa ma trag stanga dreapta ?
si ar mai fii foarte multe insa nu vin aici sa scriu ca sunt cel mai corect sofer si ca respect in totalitate regulile de circulatie pentru ca nu o fac ! dar cele vitale intodeauna le-am respectat am evitat sute de accidente pentru ca am gandit da recunosc poate a fost si noroc dar norocul il mai face omul si cu mana lui nu spune nimeni ca trebuie sa fii corect nu dar mai si ganditi anumite faze atunci cand sunteti la volan pentru ca sincer imi este scarba sa aud chestii gen oamne dar era baiat bun nu beea nu fuma era respectuos era cel mai bun tovaras avand in vedere ca a fost prost o secunda si a murit pentru mine chestiile astea nu au nici o valoare ca daca era destept o secunda acum poate ar fi trait acum veti spune pai bine ma nene dar sunt unii care au murit din vina altora ...si ma intorc la ceea ce am spus mai sus ''am evitat sute de accidente pentru ca am gandit'' credeti ca eu nu eram sa mor ?ba da dar uite inca sunt aici si inca postez pentru ca am invatat eu sa ii feresc pe altii ca sa ma feresc si pe mine dau un exemplu banal intr-o noapte ma deplasam dinspre piata victorie spre piata chibrit iar la intersectia de la miciurini sau cum ii spune acum cum vii dinspre piata victoriei ai prioritate iar cei care vin dinspre turda respectiv casin au cedeaza trecerea semaforul era intermitent insa nu m-am hazardat si am franat usor ca m-am gandit ma nu o venii un nebun acum si uita de acel indicator cu cedeaza trecerea ? si asa a fost un passat care avea peste 100 km/H a trecut ca o vijelie derulam putin inapoi daca nu franam cu siguranta in momentul de fata numai postam ,insa totul tine de educatie si de respect trebuie sa invatam sa ne respectam unii pe altii si dupa sa venim sa postam aici diverse poate daca ne-am respecta reciproc am reduce considerabil numarul pozelor cu accidente urate dupa acest thread sa invatam sa nu ne mai bazam pe masini si sa fim destepti macar o secunda pt ca s-ar putea ca secunda respectiva sa insemne o viata cam atat am avut de spus si ma repet NU VITEZA UCIDE DOAR PROSTIA
djeeros is offline   Reply With Quote
Old 23-06-11, 02:07   #1871
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by djeeros View Post
imi asum raspunderea urmatoarelor fraze :
1.sunt vitezoman si inca unul foarte inrait nu a fost masina pe care sa o am si sa nu ii dau pana numai poate duce
2.Dumnezeu sa-i ierte pe cei care au murit (desii va urma sa spun ceva ce va supara pe multi)
3.in anumite poze care s-au lasat cu mortaciuni au fost protagonisti si prieteni de ai mei
4.am 5 ani de permis 3 accidente la unul din ele imi asum raspunderea pentru ca nu am fost atent eram foarte obosit fapt ce a condus la o tamponare usoara insa in 5 ani de cand am abcedarul in mana am parcurs aproximativ 500.000 de km in tara si in afara .
5.exista o vorba geniala nu alerga mai tare decat ingerul tau pazitor poate zbura !
6.viteza nu ucide doar inconstienta si prostia si acum sa dezvolt avand in vedere ca la punctul numarul 1 am afirmat ceva ..de ce daca sunt unul dintre asa zisii zmeii ai soselelor inca postez ? de ce daca sunt unul dintre vitezomani nu ma aflu intre 4 scanduri ? uitati insa raspunsurile:
-niciodata nu m-am hazardat aiurea si nu am fugit daca ,conditiile de trafic nu imi permiteau
-niciodata nu am facut pe interesantul la volan doar pentru ca mai sunt cu 2-3 tovarasi sau o fata langa mine in masina ba mai mult am mers mult mai atent , de ce? aveam in mainile mele vietile lor !de ce daca eu sunt dobitoc sa sufere si altul pentru mine ?
-niciodata nu m-am urcat la volan sub influenta bauturilor alcolice ,atunci cand am consumat am facut comanda la taxi sau am avut un prieten cu mine care nu era bautor sa ma duca acasa
-niciodata nu am condus obosit (asta dupa ce am realizat ca oboseala poate sa iti fie fatala)
-niciodata nu m-am jucat cu semnificatia anumitor indicatoare gen :stop,cedeaza trecerea sau si mai important atentie copii
-niciodata nu am facut depasiri fara sa gandesc in caz ca se intampla ceva am unde sa ma trag stanga dreapta ?
si ar mai fii foarte multe insa nu vin aici sa scriu ca sunt cel mai corect sofer si ca respect in totalitate regulile de circulatie pentru ca nu o fac ! dar cele vitale intodeauna le-am respectat am evitat sute de accidente pentru ca am gandit da recunosc poate a fost si noroc dar norocul il mai face omul si cu mana lui nu spune nimeni ca trebuie sa fii corect nu dar mai si ganditi anumite faze atunci cand sunteti la volan pentru ca sincer imi este scarba sa aud chestii gen oamne dar era baiat bun nu beea nu fuma era respectuos era cel mai bun tovaras avand in vedere ca a fost prost o secunda si a murit pentru mine chestiile astea nu au nici o valoare ca daca era destept o secunda acum poate ar fi trait acum veti spune pai bine ma nene dar sunt unii care au murit din vina altora ...si ma intorc la ceea ce am spus mai sus ''am evitat sute de accidente pentru ca am gandit'' credeti ca eu nu eram sa mor ?ba da dar uite inca sunt aici si inca postez pentru ca am invatat eu sa ii feresc pe altii ca sa ma feresc si pe mine dau un exemplu banal intr-o noapte ma deplasam dinspre piata victorie spre piata chibrit iar la intersectia de la miciurini sau cum ii spune acum cum vii dinspre piata victoriei ai prioritate iar cei care vin dinspre turda respectiv casin au cedeaza trecerea semaforul era intermitent insa nu m-am hazardat si am franat usor ca m-am gandit ma nu o venii un nebun acum si uita de acel indicator cu cedeaza trecerea ? si asa a fost un passat care avea peste 100 km/H a trecut ca o vijelie derulam putin inapoi daca nu franam cu siguranta in momentul de fata numai postam ,insa totul tine de educatie si de respect trebuie sa invatam sa ne respectam unii pe altii si dupa sa venim sa postam aici diverse poate daca ne-am respecta reciproc am reduce considerabil numarul pozelor cu accidente urate dupa acest thread sa invatam sa nu ne mai bazam pe masini si sa fim destepti macar o secunda pt ca s-ar putea ca secunda respectiva sa insemne o viata cam atat am avut de spus si ma repet NU VITEZA UCIDE DOAR PROSTIA
tare postu, felicitari!
in general cei care fac accidente se cred superiori si considera ca isi permit sa faca diferite artificii care devin accidente fie sunt foarte prosti si chiar nu stiu ce fac
__________________

B01UXD-Oltcit 1.3 air cooled boxer engine runin' on nitro
B02UXD-Seat Leon 1m (EX) 1.6 16v gone but not forgotten
B02UXD - Honda Civic EJ6 Black Widow b18T
B03UXD-AlfaRomeo 147 (EX) bella donna
B03UXD-Honda Civic EG3 (EX) Red Rocket b20 VTEC
B03UXD-AlfaRomeo Giulietta 2.0 JTDM Snow White
B100UXD-Dacia Logan 2 Prestige DCI daily mule
B101UXD-Oltcit Club 11 RM New old school
B102UXD-Seat Leon Cupra R 1m (EX) Red Pig
B103UXD-Seat Leon Cupra 1p Stage 2+ White Comet
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 29-06-11, 23:30   #1872
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: ACCIDENTE

cei 275 km/zi, inclusiv sāmbătă, duminică, revelion crăciun şi paşte incluse, īn fiecare an timp de 5 ani sunt s.f.
pune şi tu 100.000 de km şi e ok, 500.000 sunt mult şi pt un şofer de tir şi pt un şofer care aduce maşini...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 30-06-11, 13:31   #1873
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
cei 275 km/zi, inclusiv sāmbătă, duminică, revelion crăciun şi paşte incluse, īn fiecare an timp de 5 ani sunt s.f.
pune şi tu 100.000 de km şi e ok, 500.000 sunt mult şi pt un şofer de tir şi pt un şofer care aduce maşini...
Nu e chiar Sf dar destul de greu de realizat.Tata de exemplu avea perioade cand facea undeva la 3000 de km pe saptamana.
Ce e drept nu mergea in fiercare saptamana in cursa caci nu facea fata,(oboseala prea mare) dar undeva la 80.000 de km ii facea pe an.
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 30-06-11, 13:40   #1874
turmentatu

Stage 4
 
turmentatu's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 270
Default Re: ACCIDENTE

nu va mai chinuiti sa numarati km/an sau pe zi, un calcul simplu este :
22 ani - 5 ani permis= foarte tare frate!!!
turmentatu is offline   Reply With Quote
Old 30-06-11, 13:42   #1875
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by turmentatu View Post
nu va mai chinuiti sa numarati km/an sau pe zi, un calcul simplu este :
22 ani - 5 ani permis= foarte tare frate!!!
Uite la asta nu m-am gandit.
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -