Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 15-12-08, 08:05   #1231
botdriver

Stage 5
 
botdriver's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,716
Member of:
[DACIA]
Default Re: Discutii despre orice!

nici japonezii nu cred ca isi lauda atata masinile cum fac unii dintre noi,trebuie sa fim realisti exista japoneze bune dar mult mai multe europene,iar daca au reusit performante bune la aspect lasa de dorit fata de europene.Fiecare cu preferintele lui,hai sa nu mai continuam aceasta disputa europene vs japoneze pentru ca nu o sa ajunge la un numitor comun.
__________________
botdriver is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 08:09   #1232
M I V E C

Stage 5
 
M I V E C's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 715
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre orice!

avand in vedere ca suntem in europa ,, mi se pare normal sa domine Europenele,,,,,,,,, dar in caz contrar, oare pe continentul ASIAticilor, tot europenele sun la putere????
M I V E C is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 11:29   #1233
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: Discutii despre orice!

daca vrei masina ieftina si cu performante sa i rupi gura te minti pe tine ca s faine japonejele si ti iei silvia sau skyline, daca vrei masina faina cu performante iti iei europeana , ceva mai scump , masinile mai grele pt ca au mult mai multe dotari de siguranta si comfort..ma refer la clasa de masini mai ieftine ce si poate lua toata lumea...eu de exemplu decat sa mi iau silivia mai bine imi iau ford scorpio vechi cu tractiune spate si cosworth in el, sau decat orice nisan sau toyota de astea care se vor concurente la seria 3 sau a4 ....nici nu se pune problema ce aleg...si un pasat mai bine decat nisan maxima , toyota avensis sau alte rahaturi de alea...cred ca si laguna de aia urata mai bine . almera vs golf , nici nu se pot compara astea..si s in aceeasi clasa.. Totusi aygo nu arata rau la clasa ei.
si ajungem la masini ca alfa 166...care nu are nimic din japonia care sa i se apropie la feel si design , stil etc...poate e doar o slabiciune a mea 166le , si daca se strica in fiecare zi tot o sa o tin
noul skyline vs noul rs6...rs6 nici nu as sta pe ganduri , evo sau subaru vs a4 quattro....a4 si daca e dizel , ok poate nu chiar dizel, rs4 nici macar nu il pun incategorie cu evo sau subaru , e mult mai mult decat astea, subaru forester vs x5? imi place lexus 600 nu stiu cat , e fain ca masina , daca nu ai pe drum langa ea un seria 7 , un s, sau un a8...fata de astea nu cred ca as alege lexus, numa daca as vrea sa fiu eu mai destept ca vecinu cu s . totusi imi place sa vad ca in sfarsit lexus nu mai copiaza mercedesul
Mai veniti cu exemple de japoneze rezonabile la pret vs europene..sa ne dam cu parerea
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 11:40   #1234
optix

Stage 3
 
optix's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 90
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by GODLESS View Post
Ce-mi place mie cel mai mult ,cand crezi ca se linistesc apele mai apare cineva sa le tulbure !

Vorbim aici de principii, nu de orgolii si idei preconcepute , crezi ca poti fi comprehensiv si sa faci abstractie de situatia in care esti implicat direct si sa analizezi situatia din alta perspectiva ?
De ce avea nevoie de opel sa apara in Fast and furious ? Vorbim aici de un film in care japonezii au bagat bani grei sa le fie promovate masinile ,ca nu auzea nici dracu de ele !Opelul un brand (@2ddy multumita tie acum l-am scris corect) cunoscut cu istorie si traditie nu avea nevoie de asa ceva ...
Sa facem o analogie intre opelurile (care ruginesc) si japoneze ! Cand un opel de o vechime considerabila (sa zicem 30 ani) plin de rugina se duce la tinichigerie, se face pt. ca acel opel reprezinta ceva (istorie ,renume ,traditie) inca nu am vazut vre-o japoneza de 30 ani care sa merite asta , ele sunt duse simplu ,la remat sau abandonate pe cine stie unde ...
Felicitari pt. hushmat-at , era si culmea sa gasesti rugina inauntru ,asta insemna ca japonezi nu se pricep nici la etansare !!


Cum poti sa susti asemenea aberatii ?

Ceasul e rotund si se invarte si nu sti niciodata ce se poate intampla cu criza-ntema asta !!

P.S.: De unde si pana unde m-ai vazut tu comparand opelurile cu japonezele ? Poate masinie Europene cu japonezele , dar in nici un caz opelul ...
la faza cu aberatia ce am zis eu pune intre ghilimele ca nu cred sa fie interesati japonezi de opel, oricum legat de opel si de etanseitate ... sunt cativa care au opel astra 2007 si le cam sta apa in usi... da eu nu am de unde sa stiu doar ca am vazut cu ochi mei... oricum eu nu sunt in potriva opel-ului asa ca idee numai ca am un respect pentru skyline si am studiat destul fenomenul skyline .... ca sa pot accepta ca cica nu auzea nici draku de el.

nu are rost sa ne certam ca eu nu am actiuni la nici o companie japoneza constructoare de autoturisme si nici tu nu cred ca ai la GM.
legat de ceas , asta era marea problema ca europeni privesc ingroziti ca TOYOTA care detine actiunii pana si in subaru si au capital adevarat incepe sa cada din cauza crizei.... asta era ideea cu ceasul il regleaza cei de la toyota ... asta era expresia moderatorului de pe money channel

important e ca noi doi sa fim multumiti de masinile care le avem. ca nu o sa primim masini noi de la toyota sau in cazul tau de la opel daca ne certam.
__________________
Audi A4 B6 1.8T Quattro 190CP TCMTurbo
Audi A4 B5 1.8T Quattro Stage 2 TCMTurbo 220CPRIP
Toyota CELICA GT '96 175 HP
VW IV GTI 1.8T 150 ->190 CP prin TCM-Turbo
VW Touran 1.9TDI 105CP -> 140CP prin TCM-Turbo


www.optix.ro
www.car-pc.ro
optix is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 11:56   #1235
optix

Stage 3
 
optix's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 90
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bogdan350cid View Post
daca vrei masina ieftina si cu performante sa i rupi gura te minti pe tine ca s faine japonejele si ti iei silvia sau skyline, daca vrei masina faina cu performante iti iei europeana , ceva mai scump , masinile mai grele pt ca au mult mai multe dotari de siguranta si comfort..ma refer la clasa de masini mai ieftine ce si poate lua toata lumea...eu de exemplu decat sa mi iau silivia mai bine imi iau ford scorpio vechi cu tractiune spate si cosworth in el, sau decat orice nisan sau toyota de astea care se vor concurente la seria 3 sau a4 ....nici nu se pune problema ce aleg...si un pasat mai bine decat nisan maxima , toyota avensis sau alte rahaturi de alea...cred ca si laguna de aia urata mai bine . almera vs golf , nici nu se pot compara astea..si s in aceeasi clasa.. Totusi aygo nu arata rau la clasa ei.
si ajungem la masini ca alfa 166...care nu are nimic din japonia care sa i se apropie la feel si design , stil etc...poate e doar o slabiciune a mea 166le , si daca se strica in fiecare zi tot o sa o tin
noul skyline vs noul rs6...rs6 nici nu as sta pe ganduri , evo sau subaru vs a4 quattro....a4 si daca e dizel , ok poate nu chiar dizel, rs4 nici macar nu il pun incategorie cu evo sau subaru , e mult mai mult decat astea, subaru forester vs x5? imi place lexus 600 nu stiu cat , e fain ca masina , daca nu ai pe drum langa ea un seria 7 , un s, sau un a8...fata de astea nu cred ca as alege lexus, numa daca as vrea sa fiu eu mai destept ca vecinu cu s . totusi imi place sa vad ca in sfarsit lexus nu mai copiaza mercedesul
Mai veniti cu exemple de japoneze rezonabile la pret vs europene..sa ne dam cu parerea
tot ce ai zis este foarte adevarat o singura problema este noul gtr are performante foarte bune si la fel si pretul .... daca ne uitam la o piata neutra, piata americana unde GTR-ul incepe de la 70 mii $ , oricum gtr r35 a vrut sa demonstreze ca nu sta R8-ul langa el pe pista nu sa se compare cu RS4 care este o limuzina sportiva.

mai bine am discuta lucruri constructive din care sa invatam toti ceva, gusturile nu se discuta, tu nu ai cumpara gtr sau lexus eu da. daca ar fi sa aleg intre S klasse si lexus sau infiniti as alege japonezele da asta ii alegerea mea. cum ar fi sa ne luam toti europene sau toti japoneze, nu suntem oi.
modelele noi de la toyota sau nissan astea pentru popor arata ca masini de mers in real sau kaufland sa nu plangi daca ti le zgarie cineva in parcare, sunt la fel de multe modele europene care arata la fel de urat... nu ii stres de asta.
eu zic ca fiecare sa isi ia masina care ii place si sa o foloseasca cat de mult fara probleme si fara accidente... cand o sa ne intrecem in bani si o sa stam sa ne certam ca nu stiu ce sa imi iau Veyron, F50, sau GTR o sa fie mai interesant asa nu avem nimik de castigat.

Eu reprezint firma TCM Turbo GMBH si la resoftare si ciptuning nu am ce face pe masinile japoneze in schimb se obtin performante extraordinare din motorizarile europene.

noi sa fim sanatosi si sa avem banii destui cat sa ne cumparam ceea ce ne place
optix is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 12:21   #1236
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: Discutii despre orice!

eu doar vad ca ai dat un golf 4 de 190 cai?! (aproape 30% in plus din 1.8 resoftat!?) chiar ii da asa mult la 1,8? oricum, ai avut golf si acuma ai celica care i mai slaba si mai trebe si antifonata dor ca ti place cum arata cai japoneza si ti se pare ca i ca in fast and furious. m as mira sa stea aia mai bine a un golf4 sau da mearga mai bine
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 13:22   #1237
optix

Stage 3
 
optix's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 90
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bogdan350cid View Post
eu doar vad ca ai dat un golf 4 de 190 cai?! (aproape 30% in plus din 1.8 resoftat!?) chiar ii da asa mult la 1,8? oricum, ai avut golf si acuma ai celica care i mai slaba si mai trebe si antifonata dor ca ti place cum arata cai japoneza si ti se pare ca i ca in fast and furious. m as mira sa stea aia mai bine a un golf4 sau da mearga mai bine
ma bucur ca stam amandoi pe net deodata am dat golful din cauza piticilor din creier ca vroiam sa imi tot schimb masinile... acuma mi-am luat celica ca a fost la jumate de pret din golf sincer si im perioada asta de criza....

legat de performanta motorul 1.8 turbo de la VW - Audi este extraordinar eu l-am ridicat 40 CP cu soft TCM si iti crea o stare la cum tragea...
este motorizare pe audi TT 1.8 T quatro 224 CP celica merge mai bine decat golf-ul cand era stock dar oricum pe celica ii motor 2 litri aspirat normal... modelul turbo de la toyota era 255CP si tractiune integrala da era mult mai scumpa.

legat de antifonare eu o recomand pentru orice masina... am amgazin vis-a-vis de parcarea profi reprezentanta alpine si masina la pretul al care am luat-o vroiam sa o fac de prezentare cu o sonorizare nervoasa.
pot sa iti trimit poze sa vezi ce material fonic avea celica din fabrica in aripile din spate nu iti vine sa crezi, dar daca tot am desfacut-o am mai pus si eu in plus )

ce-a mai subtire tabla pe care am intalnit-o in viata mea a fost "peretele de foc" dintre motor si interior acolo a meritat pus material fonic.
Este adevarat ca fata de golf masina are 190 KG mai putin

si ca dotari celica din 95 are AC care merge beton, are geamuri electrice, oglinzi electrice incalzite, scaunele mi se par mai comode decat cele de pe golf chiar daca erau recaro pe GTI.

o masina foarte periculoasa mi se pare mie audi tts motor 2 litri turbo, quattro, 272 CP, asta ii performanta japoneza din motor european, aproape EVO IX ca performante.

la japoneze motorul de pe honda S2000 2 litri aspirat normal 241 CP stoc )
dar sunt de acord ca nu o sa aiba aceasi viata fara griji ca si un motor de pe audi cred ca este destul de fortat pentru performanta care o produce.
optix is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 13:43   #1238
Corneliu26

Stage 5
 
Corneliu26's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,374
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by GODLESS View Post
Ce-mi place mie cel mai mult ,cand crezi ca se linistesc apele mai apare cineva sa le tulbure !

Vorbim aici de principii, nu de orgolii si idei preconcepute , crezi ca poti fi comprehensiv si sa faci abstractie de situatia in care esti implicat direct si sa analizezi situatia din alta perspectiva ?
De ce avea nevoie de opel sa apara in Fast and furious ? Vorbim aici de un film in care japonezii au bagat bani grei sa le fie promovate masinile ,ca nu auzea nici dracu de ele !Opelul un brand (@2ddy multumita tie acum l-am scris corect) cunoscut cu istorie si traditie nu avea nevoie de asa ceva ...
Sa facem o analogie intre opelurile (care ruginesc) si japoneze ! Cand un opel de o vechime considerabila (sa zicem 30 ani) plin de rugina se duce la tinichigerie, se face pt. ca acel opel reprezinta ceva (istorie ,renume ,traditie) inca nu am vazut vre-o japoneza de 30 ani care sa merite asta , ele sunt duse simplu ,la remat sau abandonate pe cine stie unde ...
Felicitari pt. hushmat-at , era si culmea sa gasesti rugina inauntru ,asta insemna ca japonezi nu se pricep nici la etansare !!


Cum poti sa susti asemenea aberatii ?

Ceasul e rotund si se invarte si nu sti niciodata ce se poate intampla cu criza-ntema asta !!

P.S.: De unde si pana unde m-ai vazut tu comparand opelurile cu japonezele ? Poate masinie Europene cu japonezele , dar in nici un caz opelul ...
Hai sa fim seriosi,e o jignire sa compari europenele cu japonezele,e o jignire sa compari si masinile germane cu cele japoneze,cine alege japoneze in dauna europenelor care inseamna:Ferrari Lamborghini,Mercedes,BMW si multe altele,nu le insir,contra Toyota Honda,nissan sau lexus, Hai sa fim seriosi. Si cand compari exclusiv germane contra japoneze,e fff mare diferenta. De exemplu: Pune de`o parte:BMW,Mercedes,Porsche,Vag,blabla contra japoneze.
Corneliu26 is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 15:37   #1239
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

fiecare cu pasarica lui, eu aleg oricand un lexus fata de un merc sunt plictisitoare si au mari probleme de fiabilitate ...si piesele sunt enervant de scumpe, sa nu mai zic de toti bazatii sau caldararii care conduc mertane, poate peste vreo 40 de ani o sa imi schimb parerea despre mertane. In clasa sport aleg oricand un sky fata de un M sau o supra fata de un porsche, sau in loc de noul M sincer tot pe lexus m-as duce, nu e la fel de rapid lexusul pe 400m dar are alt atu: IDENTITATEA , adica nu vezi pe toate gardurile aceeasi masina ca si a ta, mai ales daca dai sa zic 100 mii pe ea, eu sincer m-as simti ca un prost sa parchez un fata unui club un M E92 si sa fie inca 2 langa mine.... ca si piesa aia de la BUG mafia, cu passatu v6 TDI...
In concluzie, trebuie sa conduci o masina ca sa poti sa iti dai cu parerea si dupa sa te pui sa aberezi cu copy\paste din top gear...cat de bun e topicul ala a lui V8 cu masini peste 200 de cai ...
__________________


WWW.PERFORMANCEZONE.RO
German engineering, french fleer, italian look ...nothing beats the japanese!

Last edited by Keisuke; 15-12-08 at 15:40.
Keisuke is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 16:39   #1240
optix

Stage 3
 
optix's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 90
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Keisuke View Post
In concluzie, trebuie sa conduci o masina ca sa poti sa iti dai cu parerea si dupa sa te pui sa aberezi cu copy\paste din top gear...cat de bun e topicul ala a lui V8 cu masini peste 200 de cai ...
fraza asta spune tot, parca eu am chef sa tin spate japonezelor asa ca am auzit de la ZORRO ca el are japoneza... eu am avut vreo 4 masini in 2 ani si ultima care am luat-o a fost japoneza , am avut un renault, si 2 VW.
de nici una din ele nu am ce sa comentez fiecare si-a facut treaba si am incercat sa scot cat mai mult din ele... celica imi place mai mult decat toate da asta e pasarica mea.
Corneliu26 crede ca foaiaia cat de mult le intereseaza pe companiile auto europene sau japoneze ce scriem noi aici pe forum si prefera sa fie categoric de parca am vorbi de biscuiti nu de masini.

Corneliu26 eu iti doresc cat mai multe satisfactii cu masina care o ai, si in masina care o ai cat de mult timp si nu mai fi asa categoric ca se transforma discutia in cearta si nu stiu daca ajungem undeva. fiecare cu ale lui, tu europene eu japoneze.
optix is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 17:17   #1241
Corneliu26

Stage 5
 
Corneliu26's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,374
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Keisuke View Post
fiecare cu pasarica lui, eu aleg oricand un lexus fata de un merc sunt plictisitoare si au mari probleme de fiabilitate ...si piesele sunt enervant de scumpe, sa nu mai zic de toti bazatii sau caldararii care conduc mertane, poate peste vreo 40 de ani o sa imi schimb parerea despre mertane. In clasa sport aleg oricand un sky fata de un M sau o supra fata de un porsche, sau in loc de noul M sincer tot pe lexus m-as duce, nu e la fel de rapid lexusul pe 400m dar are alt atu: IDENTITATEA , adica nu vezi pe toate gardurile aceeasi masina ca si a ta, mai ales daca dai sa zic 100 mii pe ea, eu sincer m-as simti ca un prost sa parchez un fata unui club un M E92 si sa fie inca 2 langa mine.... ca si piesa aia de la BUG mafia, cu passatu v6 TDI...
In concluzie, trebuie sa conduci o masina ca sa poti sa iti dai cu parerea si dupa sa te pui sa aberezi cu copy\paste din top gear...cat de bun e topicul ala a lui V8 cu masini peste 200 de cai ...
Pe astia cu japonezele aud foarte des aceasta teorie. ca iti cumperi japoneza ca nu vezi asa multe ca si a ta,sau poate ff rar. Dar daca ajungi ca acesta sa fie motivu sa iti iei o anumita masina,AIA DA GANDIRE!
Oricum nush daca vezi peste tot M3 sau M5 sau M6,ia spune`mi cate sunt in Baia Mare de exemplu. Dar Supra sau skyline sunt,asa ca de ar fi sa imi iau aleg M,pt ca nu sunt? Sa ne cumparam o masina facuta in africa,sau polinezia,ca doar nimeni nu mai are ca noi.
Corneliu26 is offline   Reply With Quote
Old 16-12-08, 12:36   #1242
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Corneliu26 View Post
Pe astia cu japonezele aud foarte des aceasta teorie. ca iti cumperi japoneza ca nu vezi asa multe ca si a ta,sau poate ff rar. Dar daca ajungi ca acesta sa fie motivu sa iti iei o anumita masina,AIA DA GANDIRE!
Oricum nush daca vezi peste tot M3 sau M5 sau M6,ia spune`mi cate sunt in Baia Mare de exemplu. Dar Supra sau skyline sunt,asa ca de ar fi sa imi iau aleg M,pt ca nu sunt? Sa ne cumparam o masina facuta in africa,sau polinezia,ca doar nimeni nu mai are ca noi.
M-ul e foarte scump la ce ofera, acelasi bord luminat portocaliu ca si la ursulet, stilul nemtesc, rece, care pe mine nu ma atrage de nici o culoare.
Acum in cateva mii de euro, am undeva la 300 cai la 0.5 boost, cu posibilitatea de a urca in 1.0 bar, sa salt puterea in caz ca intalnesc ceva mai rapid si asta cu un boost controler manual care costa cat o iesire la cafea ...toate astea la un pret de juma` de logan ..de asta imi plac mie japonezele.
M-ul ii pui galerii, filtru de aer mai smecher si s-au cam terminat modificarile low buget, ca sa urci la compresoare si alte chestii trebuie bani ...de aia nu sunt fan aspirate. Poate un V8 american ca-s destul de ieftine pt ce ofera ...

P.S. si da... identitatea este importanta, de aia ti-ai facut ursu asa ca sa nu fie si al tau ca si restul ursilor din bm cu kit pro street tuning.
Keisuke is offline   Reply With Quote
Old 16-12-08, 12:54   #1243
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Keisuke View Post
M-ul e foarte scump la ce ofera, acelasi bord luminat portocaliu ca si la ursulet, stilul nemtesc, rece, care pe mine nu ma atrage de nici o culoare.
Acum in cateva mii de euro, am undeva la 300 cai la 0.5 boost, cu posibilitatea de a urca in 1.0 bar, sa salt puterea in caz ca intalnesc ceva mai rapid si asta cu un boost controler manual care costa cat o iesire la cafea ...toate astea la un pret de juma` de logan ..de asta imi plac mie japonezele.
M-ul ii pui galerii, filtru de aer mai smecher si s-au cam terminat modificarile low buget, ca sa urci la compresoare si alte chestii trebuie bani ...de aia nu sunt fan aspirate. Poate un V8 american ca-s destul de ieftine pt ce ofera ...

P.S. si da... identitatea este importanta, de aia ti-ai facut ursu asa ca sa nu fie si al tau ca si restul ursilor din bm cu kit pro street tuning.
daca cureti filtrul de aer sari la 350 cu acelasi boost
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 16-12-08, 12:56   #1244
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bogdan350cid View Post
daca cureti filtrul de aer sari la 350 cu acelasi boost
S-au intepenit ceva matizuri acolo si un aygo
Keisuke is offline   Reply With Quote
Old 16-12-08, 12:59   #1245
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Corneliu26 View Post
Pe astia cu japonezele aud foarte des aceasta teorie. ca iti cumperi japoneza ca nu vezi asa multe ca si a ta,sau poate ff rar. Dar daca ajungi ca acesta sa fie motivu sa iti iei o anumita masina,AIA DA GANDIRE!
Oricum nush daca vezi peste tot M3 sau M5 sau M6,ia spune`mi cate sunt in Baia Mare de exemplu. Dar Supra sau skyline sunt,asa ca de ar fi sa imi iau aleg M,pt ca nu sunt? Sa ne cumparam o masina facuta in africa,sau polinezia,ca doar nimeni nu mai are ca noi.
daca nu este m inseamna ca toate bmw urile in bm is naspa , numa cu aripi si abtibilde...varza
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -