Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 08-12-08, 11:17   #1186
VENOX
CITROEN Driver

Stage 5
 
VENOX's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,903
Member of:
[Nissan]
[CITROEN]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bogdan350cid View Post
sport?
da, sport.
VENOX is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 14:00   #1187
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bogdan350cid View Post
sport?
Ale noastre sunt sport, ale tale sunt sportive ...
P.S. inca mai segmentezi V8-uri de alea cu 16valve ,asta era apropos la evolutia GM
Keisuke is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 16:19   #1188
2ddy

Stage 4
 
2ddy's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 197
Member of:
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by GODLESS View Post
Tinand cont ca , cat mi masina in service, cei de la Opel mi-o dat un EVO 9 sa am cu ce umbla , pana mi gata masina , asta aspune multe ... de masinile japoneze ...si de masina mea ...
Tu daca-ti duci masina la nissan in service ce primesti ? un clio ?
S-au defapt aia de la nissan nici macar nu stiu ce masina le duci, ca-si prind urechile intre placa de presiune si disc ...



La cei de la nissan le mai trebuie 2 secole sa faca ce au facut cei de la opel ... sau nu mai au cum ca deja sunt si ei europeni, de cand cei de renault a inceput sa-i cumpere ... de performanti ce erau ...


P.S.: @2ddy vezi ca o sa te doara palmele de la aplaudat !!!


tu nu ai ce face numa sa dai in oameni...asa de placere...daca aveai si tu o masina buna,o avere considerabila,orice ca sa te faca mai special,atunci ziceam...dar tot astia comenteaza...incepand de la colegii mei de lic pana la unii de pe forum.

avea un prieten o vorba:daca vrea romanu sa isi cumpere o masina sport isi ia o calibra...si venox avea dreptate cu faza ca badea gheorghe shtie k nu is masini reusite opel'urile...asta e...n-ai ce-i face...nu inseamna ca situatia e mai roz la nissan...in orice padure sunt si uscaturi...

nu mai condamna atata pe altii,ca nu au masina ta,poate masina ta nu e destul de buna pentru ceilalti

de acum inainte nu itzi voi mai raspunde la atacurile jignitoare,ironice, fara cap
si off-topic pe care le faci...mai bine da niste sfaturi...asa in mod sigur iesi in evidenta!

numai bine!
__________________
o little Ford Fusion
2ddy is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 19:18   #1189
animi13

Stage 2
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 29
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre orice!

uite, eu as avea 3 intrebari vis-a-vis de afirmatia de mai jos, fara nicio tenta malitioasa sau, ...subtila lovitura sub centura:

Quote:
Originally Posted by 2ddy View Post
tu nu ai ce face numa sa dai in oameni...asa de placere...daca aveai si tu o masina buna,o avere considerabila,orice ca sa te faca mai special,atunci ziceam...dar tot astia comenteaza...incepand de la colegii mei de lic pana la unii de pe forum.
...si acum intrebarile:

1. Ce inseamna "masina buna"? (eu sunt novice in domeniu si,...)
2. Crezi ca o "masina buna" si "o avere considerabila" te face mai special? Daca averea mea e o biblioteca de carti indelung gustate de antici, nu pot fi un om "mai special"? Sau daca am un matiz amarat - dar bun din punctul meu de vedere - nu pot fi un om "mai special"?
3. Daca nu detii acea masina buna si acea avere considerabila nu ai voie sa-ti exprimi parerea fara a-ti fi interpretate cuvintele?


Quote:
Originally Posted by 2ddy View Post
...mai bine da niste sfaturi...asa in mod sigur iesi in evidenta!
...finalul mi-a placut!
animi13 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 20:38   #1190
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

Era la misto, dar totusi amarata aia de calibra e, si nu cred ca gresesc, cea mai rapida din tara
Keisuke is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 20:38   #1191
2ddy

Stage 4
 
2ddy's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 197
Member of:
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by animi13 View Post
uite, eu as avea 3 intrebari vis-a-vis de afirmatia de mai jos, fara nicio tenta malitioasa sau, ...subtila lovitura sub centura:



...si acum intrebarile:

1. Ce inseamna "masina buna"? (eu sunt novice in domeniu si,...)
2. Crezi ca o "masina buna" si "o avere considerabila" te face mai special? Daca averea mea e o biblioteca de carti indelung gustate de antici, nu pot fi un om "mai special"? Sau daca am un matiz amarat - dar bun din punctul meu de vedere - nu pot fi un om "mai special"?
3. Daca nu detii acea masina buna si acea avere considerabila nu ai voie sa-ti exprimi parerea fara a-ti fi interpretate cuvintele?




...finalul mi-a placut!


am priceput subtila ironie dar din contra,mi-a placut.cand are dreptate omul trebuie sa recunosti...autnci dovedesti ca ai ceva in tartacutza)

ma refeream ca el sa aiba ceva in plus fata de noi toti...fiind pe un forum auto am zis de masini...evident ai dreptate si cu cartile...sau eu,de exemplu sunt colectionar de monede antice si medievale...e valabil acelasi lucru...dar ce ma intristeaza e ca nu suntem uniti deloc...si mr > goodless sau cum se scrie da intotdeauna in altii...(poti sa te uiti la replicile lui)...deci un schimb de replici a fost sters de moderator ca nu era potrivit forumului.Evit sa iti spun prin ce metode a incercat sa dea in mine...daca vrei iti trimit PM...
cred k daca mi-as lua un opel as intra in gratiile lui))dar VECI)

ca sa iti arat o paralela am un coleg care e vai si amar de capu lui,banutii si-i da la pariloto,pierde de fiecare data,dar de telefonul meu comenteaza,de masina mea comenteaza,de haine de tot...intr-o maniera rautacioasa...dar el nu are chestiile astea...intelegi?

am colegi care ma imbraca in bani...si aia tac din gura...asa e peste totastept o replica...si presarata cu putina ironie daca vrei
nu ma supar:Pnu sunt genul care sustin :HAINA FACE PE OM! dar sunt pt : daca omul nu are o haina buna,sau nu are o haina CA A TA nu il injosi...

Last edited by 2ddy; 08-12-08 at 20:41.
2ddy is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 20:44   #1192
2ddy

Stage 4
 
2ddy's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 197
Member of:
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Keisuke View Post
Era la misto, dar totusi amarata aia de calibra e, si nu cred ca gresesc, cea mai rapida din tara
ii doresc tot binele din lume...sa fie cea mai rapida din lume...dar asta tot nu ii da dreptul sa vorbeasca urat cu cineva,indiferent daca ma includ sau nu in "cercul" acesta.nu il cunosc,nu imi doresc in mod special sa il cunosc...nu imi da de mancare...dar a vorbit altele care il depaseau...si nu era vorba de industria automobilelor...ci de chestii personale
2ddy is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 09:40   #1193
M I V E C

Stage 5
 
M I V E C's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 715
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by 2ddy View Post
ii doresc tot binele din lume...sa fie cea mai rapida din lume...dar asta tot nu ii da dreptul sa vorbeasca urat cu cineva,indiferent daca ma includ sau nu in "cercul" acesta.nu il cunosc,nu imi doresc in mod special sa il cunosc...nu imi da de mancare...dar a vorbit altele care il depaseau...si nu era vorba de industria automobilelor...ci de chestii personale
poi va fii cea mai rapida si mai neagra Calibra din lume si din galaxie, si la treaba cu haleala nu prea stiu ce sa zicpoate ca da, poate ca nu
__________________
puterea este nimic fara control
M I V E C is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 10:48   #1194
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by M I V E C (ex.R M B) View Post
poi va fii cea mai rapida si mai neagra Calibra din lume si din galaxie, si la treaba cu haleala nu prea stiu ce sa zicpoate ca da, poate ca nu
cine stie
Keisuke is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 11:08   #1195
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Keisuke View Post
Ale noastre sunt sport, ale tale sunt sportive ...
P.S. inca mai segmentezi V8-uri de alea cu 16valve ,asta era apropos la evolutia GM
daca silvia si skyline is sport, atunci aia care au saleen, mclaren , ferrari ce au nave spatiale? as fi zis mai degraba nsx , zx e sport... uita te mai bine la sky ul tau si mai gandeste te daca aia l au gandit asa sport megasport cum crezi tu ca e. silvia mai rau. masinile sport de obicei sunt late, nu lungi si inguste cum sunt nisanurile astea. sunt doar masini usoare cu tractiuns spate si motoare destul de puternice sa rupa aderenta cu 195 urile ce vin pe ele. de distractie prin parcari , de rupt gura la ele la drift, dar nu sa mergi cu ele pe circuit sau pe drum sa faci powerslide uri la viteze mari (si asta in siguranta) nu drifturi la viteze mici . cu silvia si sky oricat de mari distantiere ii pui sa mai arate cat de cat tot lunga si ingusta e , orice suspensie ii pui pe circuit nu o se se apropie de o masina cu adevarat sport. gtr e alta poveste dar e si alta masina

chevy v8 ohv cu 2 valve pe cilindru , da , care e problema?

DETROIT - From its inception 50 years ago, GM's small-block V-8 has been a mainstay and favorite of the performance world. Nothing, however, in the production history of this respected eight-cylinder icon comes close to matching the performance of the all-new, 505-horsepower LS7 small-block.
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 11:44   #1196
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bogdan350cid View Post
daca silvia si skyline is sport, atunci aia care au saleen, mclaren , ferrari ce au nave spatiale? as fi zis mai degraba nsx , zx e sport... uita te mai bine la sky ul tau si mai gandeste te daca aia l au gandit asa sport megasport cum crezi tu ca e. silvia mai rau. masinile sport de obicei sunt late, nu lungi si inguste cum sunt nisanurile astea. sunt doar masini usoare cu tractiuns spate si motoare destul de puternice sa rupa aderenta cu 195 urile ce vin pe ele. de distractie prin parcari , de rupt gura la ele la drift, dar nu sa mergi cu ele pe circuit sau pe drum sa faci powerslide uri la viteze mari (si asta in siguranta) nu drifturi la viteze mici . cu silvia si sky oricat de mari distantiere ii pui sa mai arate cat de cat tot lunga si ingusta e , orice suspensie ii pui pe circuit nu o se se apropie de o masina cu adevarat sport. gtr e alta poveste dar e si alta masina

chevy v8 ohv cu 2 valve pe cilindru , da , care e problema?

DETROIT - From its inception 50 years ago, GM's small-block V-8 has been a mainstay and favorite of the performance world. Nothing, however, in the production history of this respected eight-cylinder icon comes close to matching the performance of the all-new, 505-horsepower LS7 small-block.
Acum visezi si tu la saleen sau McLaren sau mai stiu eu ce masinute, chiar ma bucur ca ai zis de circuit, care din V8-uri stie asa ceva ...daca nu se inspirau de la australieni nici acum nu faceau masini care sa mergi pe serpentine in siguranta, un singur cuvant: arcuri lamelare pe varful de lancie Corvette C6 spre deosebire de ossy care pun suspensie independenta si pe camionete
Acum poti sa te uiti in gradina ta sa vezi ce inseamna un motor performant si un motor "cu traditie" dintr-un 4.2 au scos aia de la oooo 333 cai sau cati si astia cu traditia au scos 328 cai dintr-un 5.7 eu in locul tau as baga capul in pamant cand imi zice cineva ceva de litraj\cai.
Si daca tot eram la traditie, GM s-a cam dus pe apa sambetei, cica nu au mai vandut nici un V8 ...i wonder why ...cred ca au ceva cu randamentul care il scot, iti si explic : in motor intra un numar de litrii de benzina si aer(intr-un raport de amestec 12-14 ideal) si rezulta ceva cai. Acum diferenta este ca dintr-un V8 rezulta vreo 328 cai din care aprox 100 cai sunt folositi doar ca sa invarta motorul si restul de 228 cai sunt folositi sa se chinuie sa invarte fabuloasele gume de 275 care iti dau tie impresia ca masina aia merge undeva dar adevarul este ca de abea le invarte, de aia la tine vin cu 245 si la mine vin cu 235 in standard , hai ca inveti si tu ceva despre masini.
Randamentul care se apropie de adevar il gasesti la Honda in general care au scos dintr-un motor de 2litrii 201 cai sau respectiv 240 cai, tot aici se incadreaza si BMW-ul M care din 3.2 scoate 320 cai parca si inca cativa producatori de automobile, a nu se citi tractoare insetate fara pic de personalitate.
Inca una si mai las si pentru postul urmator, interiorul facut din plastice reciclate care suna si scartaie sau se rup doar daca stau mai mult la soare , ti-am facut si raportul intre lungime si latime, ale tale sunt mai late cu 10 cm ce-i drept dar sunt si mai lungi cu 30cm, astea fiind spuse poti sa te urci in Audi S6 si sa faci o comparatie intre Sport si Limo, sa incerci ca imi dai peste bot cu luxul, care sincer sa fiu chiar imi place.
__________________


WWW.PERFORMANCEZONE.RO
German engineering, french fleer, italian look ...nothing beats the japanese!

Last edited by Keisuke; 09-12-08 at 11:46.
Keisuke is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 12:29   #1197
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Keisuke View Post
Acum visezi si tu la saleen sau McLaren sau mai stiu eu ce masinute, chiar ma bucur ca ai zis de circuit, care din V8-uri stie asa ceva ...daca nu se inspirau de la australieni nici acum nu faceau masini care sa mergi pe serpentine in siguranta, un singur cuvant: arcuri lamelare pe varful de lancie Corvette C6 spre deosebire de ossy care pun suspensie independenta si pe camionete
Acum poti sa te uiti in gradina ta sa vezi ce inseamna un motor performant si un motor "cu traditie" dintr-un 4.2 au scos aia de la oooo 333 cai sau cati si astia cu traditia au scos 328 cai dintr-un 5.7 eu in locul tau as baga capul in pamant cand imi zice cineva ceva de litraj\cai.
Si daca tot eram la traditie, GM s-a cam dus pe apa sambetei, cica nu au mai vandut nici un V8 ...i wonder why ...cred ca au ceva cu randamentul care il scot, iti si explic : in motor intra un numar de litrii de benzina si aer(intr-un raport de amestec 12-14 ideal) si rezulta ceva cai. Acum diferenta este ca dintr-un V8 rezulta vreo 328 cai din care aprox 100 cai sunt folositi doar ca sa invarta motorul si restul de 228 cai sunt folositi sa se chinuie sa invarte fabuloasele gume de 275 care iti dau tie impresia ca masina aia merge undeva dar adevarul este ca de abea le invarte, de aia la tine vin cu 245 si la mine vin cu 235 in standard , hai ca inveti si tu ceva despre masini.
Randamentul care se apropie de adevar il gasesti la Honda in general care au scos dintr-un motor de 2litrii 201 cai sau respectiv 240 cai, tot aici se incadreaza si BMW-ul M care din 3.2 scoate 320 cai parca si inca cativa producatori de automobile, a nu se citi tractoare insetate fara pic de personalitate.
Inca una si mai las si pentru postul urmator, interiorul facut din plastice reciclate care suna si scartaie sau se rup doar daca stau mai mult la soare , ti-am facut si raportul intre lungime si latime, ale tale sunt mai late cu 10 cm ce-i drept dar sunt si mai lungi cu 30cm, astea fiind spuse poti sa te urci in Audi S6 si sa faci o comparatie intre Sport si Limo, sa incerci ca imi dai peste bot cu luxul, care sincer sa fiu chiar imi place.
pe nurburgring corvette cu tehnologie de 50 de ani e in fata la ultimul super elecronic skyline. si australienii de care zici tu sunt gm, adica americani general motors .
inca nu te am auzit sa provoci pe cineva la un gutinu cu sky ul?
Eu ma uit la randament numai cand imi iau masini de spalat, mixere, ..din astea. ai ceva idee despre cati cai sa invarta motorul si asa..dar nu ti e clar..daca are 320 cai motorul sii ii trebuie 100 sa invarta motorul ( nu e cazul aici) inseamna ca de fapt produce 420 cai, din care 320 ii scoate la volanta.
Tu nu prea stii ce inseamna torque, si cum nu poti scoate torque din 1,8 ...cum masina prajeste 275 urile la 800 rpm, nu trebuie sa o turezi sa intre in boost si sa i dai cu ambreiaju...plecari de pe loc cu a2a lasi ambreiajul si iti scartaie rotile cand acclelerezi un pic , adica nu lasi ambreiajul la 5000rpm. cred ca ti am aratat...

skyul e mai scurt cu vreo 30 cm si mai ingust cu 20 si (la raportul lungime latime chiar conteaza 20 cm si e chiar mult ). unde mai pui ca eu nu umblu cu distantiere la roti , eu zic ca daca la o masina ai nevoie de distantiere, inseamna ca nu e masina potrivita. sklyline gts t are 205 uri stock, 235 poate gtr ul.
oooo este alta poveste,alta categorie, e de mers la cumparaturi.
ce personaalitate are sky ul tau? ca eu m am uitat la el ore in sir fara sa mi dau seama ce poate fi fain la el in afara de stopuri...prefer v6 le lui maicamea oricand !

Last edited by bogdan350cid; 09-12-08 at 12:43.
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 12:59   #1198
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bogdan350cid View Post
pe nurburgring corvette cu tehnologie de 50 de ani e in fata la ultimul super elecronic skyline. si australienii de care zici tu sunt gm, adica americani general motors .
inca nu te am auzit sa provoci pe cineva la un gutinu cu sky ul?
Eu ma uit la randament numai cand imi iau masini de spalat, mixere, ..din astea. ai ceva idee despre cati cai sa invarta motorul si asa..dar nu ti e clar..daca are 320 cai motorul sii ii trebuie 100 sa invarta motorul ( nu e cazul aici) inseamna ca de fapt produce 420 cai, din care 320 ii scoate la volanta.
Tu nu prea stii ce inseamna torque, si cum nu poti scoate torque din 1,8 ...cum masina prajeste 275 urile la 800 rpm, nu trebuie sa o turezi sa intre in boost si sa i dai cu ambreiaju...plecari de pe loc cu a2a lasi ambreiajul si iti scartaie rotile cand acclelerezi un pic , adica nu lasi ambreiajul la 5000rpm. cred ca ti am aratat...

skyul e mai scurt cu vreo 30 cm si mai ingust cu 20 si (la raportul lungime latime chiar conteaza 20 cm si e chiar mult ). unde mai pui ca eu nu umblu cu distantiere la roti , eu zic ca daca la o masina ai nevoie de distantiere, inseamna ca nu e masina potrivita. sklyline gts t are 205 uri stock, 235 poate gtr ul.
oooo este alta poveste,alta categorie, e de mers la cumparaturi.
ce personaalitate are sky ul tau? ca eu m am uitat la el ore in sir fara sa mi dau seama ce poate fi fain la el in afara de stopuri...prefer v6 le lui maicamea oricand !
Pe langa faptul ca ti-a luat 45 de minute sa raspunzi si sa fi total pe langa subiect, sa iti explic cum sta treaba cu australienii din GM, ei au luat o masina care nu are nici o treaba cu curbele de pe autostrada, nu mai zic de un circuit si au facut o masina normala, ti-am zis suspensie independeta nu au auzit americanii numai in 2008 ..ciudata treaba nu?

Ziceam ca vorbim de ce avem in gradina, in afara de aia care are multi cai, dar dupa ce i-a bagat sub capota 7000 lire cel putin, toate au 328 cai , respectabili daca-i pui pe langa nu logan poate .

Distanta dintre roti e penibila la americanele stock, poate cauti o poza cu un Trans Am cu powertape si vezi cum ar avea nevoie de distantiere de 10 cm pe fiecare parte sa ajunga janta la nivelul aripii Asta e stock vs stock

Exceptie fiind V6-le Camaro care este import japonia si are suspensie coborata si jante cu ET mic , care e facut tot de japonezi.

Stock Sky-u are 235 pe fata si pe sapte asa ca nu te stresa , spre deosebire de V8 de 325 cai le invarte extrem de usor , drept urmare mi-ai vazut stopurile , atunci aveam stock 245 cai si nimiceam V8 de 328 cai + admisie KN si evacuare ...acum sincer nu te vad bine, dar tot imi esti drag
Keisuke is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 13:10   #1199
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: Discutii despre orice!

poi am vazut stopurile din duba, trans am ul are distanta intre roti mai mare ca sky ul asa stock si mie nu mi place sa umblu cu distantiere si nici nu ae nevoie, australienii nu fac de capul lor nimic, deci e subdivizie gm, adica gm face, ai facut si tu un v8 stock cand am mers toa a 1a si un pic a 2 a in burnout . ti ai luato de la stock si si bolnav si infundat un pic v8...nu stiu de ce iti mai deschizi gura. a , si o data cand m ai facut un cauciuc avea presiune 0, runflat . dar e ok recunosc ca m ai facut
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 13:29   #1200
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bogdan350cid View Post
poi am vazut stopurile din duba, trans am ul are distanta intre roti mai mare ca sky ul asa stock si mie nu mi place sa umblu cu distantiere si nici nu ae nevoie, australienii nu fac de capul lor nimic, deci e subdivizie gm, adica gm face, ai facut si tu un v8 stock cand am mers toa a 1a si un pic a 2 a in burnout . ti ai luato de la stock si si bolnav si infundat un pic v8...nu stiu de ce iti mai deschizi gura. a , si o data cand m ai facut un cauciuc avea presiune 0, runflat . dar e ok recunosc ca m ai facut
pai sa vedem : camaro ala stock modelul nou merge destul de bine si are 5000 km, deci e nou nout, acolo a fost care pe care, porneai mai bine ca mine dar eram peste tine pe final , eu eram inca stock deci 245 cai si de cateva ori tot ti-am tras-o, sa zicem ca asta ti-o las tie

Trans Am formula cu evacuare si K&N si softul cu cutie setata sa schimbe agresiv si setat pt benzina de europa merge asta a fost care pe care dar mi-o acord mie, tinand cont ca eram tot timpul in burnout in orice viteza si cand prindeam aderenta imi vedeai stopurile

Si trans am powertape care saracu ...chair nu mergea, dar cred ca daca veneam cu loganu lu maicamea sau cu fiesta de 1.4 a lu soramea iti dadeam emotii pe 200 metrii

Sa nu fie dubii, toate cursele au avut loc pe pista de drag de la Santa Pod
Keisuke is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -