Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 29-09-08, 09:41   #1036
Soche

Stage 5
 
Soche's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 470
Member of:
[SEAT]
Default Re: Discutii despre orice!

Amin for that ! gg Bogdan350cid

In primul rand de ce sa-ti schimbi profilul? Poate vrei sa ramai anonim, sa nu stie lumea de unde esti. E dreptul tau de a alege si nu are nimeni nici un drept sa te oblige asta.

Partea cu Aveo si Spark m-a amuzat

Iar la faza cu dreptatea... Un moderator n-are dreptul sa-ti interzica sa vorbesti atata timp cat discutia nu degenereaza in altceva si aici stim cu totii la ce ma refer.

O zi buna si keep up the good work
__________________
Seat Ibiza - MM 12 ELF

Galerie persoanala de poze -> http://www.wix.com/oiegaspaul/photography
Soche is offline   Reply With Quote
Old 29-09-08, 10:10   #1037
M I V E C

Stage 5
 
M I V E C's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 715
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by bogdan350cid View Post
am luat un punct infractiune pe 4tuning..oare am voie sa impartasesc cu voi asta ? ar trebui sa fie ok la sectiunea asta...si va salut pe toti daca iau ban imi bag picioarele in comunitatea 4comunistii tuning



Da,
ce pot sa zic , multumesc pentru ca imi tot dati puncte...daca chiar ala e nivelul tuningului e ok ..ma retrag . las pe copilasi sa creda ca un aveo e chevy adevarat asa ra fie cultura auti in ro ridicata.daca ti se pare ca vorbesc din burta da mi ban diract , daca nu lasa ma sa le explic care e parerea mea , ce cred eu despre unele masini..si cred ca cam am de toate categoriile , am nu am avut sau am vazut la un vecin.
Nu e un camp de lupta, dar daca nu zice nimeni nimic unde o sa se ajunga cu tuningul la noi? o sa si modifice copilasii chvy sparkurile si chevy aveo , o sa si puna toti neoane la masini si stickere si tobe uriase..si doar cativa care au o gramada de bani vor avea masini facute direct de ruf sau gemballa.
stiu ca probabil ti s prieteni unii la care le am spus parerea mea fara ocolisuri, dar trebuie sa se trezeasca si sa accepte realitatea asca cum e,
ppot iti dai seama ca tu imi ceri sa tac cand vad ce aberatii scriu unii pe forum doar ca sa nu i supar?!!! poi nu de aia e forum sa si dea lumea cu parerea, care stie despre ce vorbeste sa incerce sa i mai corecteze pe cei care vin cu tampenii pentru ca cei care doar citesc si nu pposteaza sa isi poata face o iidee?!!!!ar trebui sa stii cel mai bine ca doar esti super moderator
iti dai seama ce zici ..indiferent cat de multa dreptate am sa nu scriu nimic?!!poi daca am si stiu ca am dreptate scriu asa cum este nu scriu pe ocolite sa nu cumva sa se supere ceva copilas

Mersi frumos
dar nu este corect.. Bogdan350cid chiar se afla in Baicoi cand si-a facut contul.
M I V E C is offline   Reply With Quote
Old 01-10-08, 15:21   #1038
MephistoBM

Stage 5
 
MephistoBM's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 878
Member of:
[FORD]
Default Re: Discutii despre orice!

am vazut zilele astea un viitor avion (cel putin asa parea) tractat... un mini cooper modificat, nu era inca terminat, oricum arata relativ bine ! is curios ce v-a iesi...
__________________
Rule 1: Always win.
Rule 2: Never lose.
Rule 3: Never back down.


“On a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit and you touch this limit, and you think, 'Okay, this is the limit'. And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.” (Ayrton Senna)
MephistoBM is offline   Reply With Quote
Old 03-10-08, 11:03   #1039
adisoruc
Seat Driver

Stage 5
 
adisoruc's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,883
Member of:
[SEAT]
Default Re: Discutii despre orice!

ia uite:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...&pageNumber=10
__________________
"Columbia, please repeat, sounded like you said 'OOPS'..."
-Houston Control-
adisoruc is offline   Reply With Quote
Old 03-10-08, 15:28   #1040
Soche

Stage 5
 
Soche's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 470
Member of:
[SEAT]
Default Re: Discutii despre orice!

aia da super frumoasa masina :O
Soche is offline   Reply With Quote
Old 09-10-08, 09:27   #1041
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Discutii despre orice!

http://www.kamikaze.siteoficial.ro/ - Site-ul nostru ...nu este varianta finala! Mai avem de lucru ...dar se poate vedea cate ceva!
__________________
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 09-10-08, 12:00   #1042
marico24

Stock
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1
Angry Re: Discutii despre orice!

Slutare sunt nou pe aici ; nu stiu daca postez unde trebuie cea ce am de zis asa ca imi cer scuze daca deranjeaza pe cineva chestia asta
Pe la sfarsitul lunii februarie mi-am adus din Italia un SAAb 9-5 2.0T SE ; o masina impecabila full option; o masina de care te indragostesti in momentul in care ai dat prima cheie ; ok toate bune si frumoase ; ne avand carte de service la ea . m-am gandit sai fac revizia la reprezentanta SAAB "Augusta Motors " scuze pt reclama ;
inainte de revizie masina era super nici o problema ; dupa revizie au inceput primele probleme cum ar fii orpirea motorului in mers ; am zis ok hai la reprezentanta deoarece la orice service teai duce cu masina asta nu gasesti un mecanic sa stiie macar in ce tara e fabricata dar sa mai ai si curajul sa o lasi pe mana lui ;
mi sau schimbat niste furtunase pe la motor ; bujii si mi sa curatat caseta de aprindere ;
plec cu masina din reprezentata .. dupa 2 zile si vreo 500 km a aparut o alta problema mi sa blocat termostatul de la instalatia de racire ; dai certuri si injuraturi cu cei de la reprezentanta ;revino cu ea in service ca pana la urma sa platesc tot eu manopera si piese ; si au facut baietii treaba au curatat instalatia de racire ; mi-au schimbat antigelul ; termostatul si spre sfarsit ; domne tre sa-ti schimbam freonul ; zic ok daca tot sunt aici hai so facem si pe asta ;
bun asta se intampla prin vara masina mergea la plecarea din service ... dar dupa vreo 100 km probleme la computerul de bord ; nu mai indica consumul sau il indica eronat uneori ajungea chiar la 50-60 L /100 ..; problema asta am rezolvato citind un manual de utilizare al masinii .
Acum a venit frigul .. si m-am trezit cu o alta problema "Nu mai baga deloc caldura" ..ok mam dus din nou cu ea in service si dupa vreo 2 ore vine unu dintre mecanici si imi zice ca tre sa demonteze bordul ; intrebandul de ce .. imi zice ca lea aparut o eroare pe tester .. si zic bine dar ati verificat si voi instalatia ; sigurante sau ce mai trebuie ? .. nu ca am conectat testerul si nea dat eroare la o valva de deschidere care este blochata si se afla in bord
mentionez ca ora de manopera la ei costa in jur de 100 ron ; iar toata treaba cu demontatul bordului " numai pt constatare" ar dura cam 5 ore
Am renuntat si am facut o reprogramare la care nu ma voi duce

ok si acum HELP .. cineva care se pricepe la aceste motoare sau care cunoaste un service bun sa-mi dea si mie un pm

m-am saturat de toti ratatii din reprezentanta si de preturile lor ( au adaos de 300% pt piesele de schimb )

daca stie cineva cum pot rezolva problema de incalzire sau de unde pot lua un manual de service rog pm
marico24 is offline   Reply With Quote
Old 09-10-08, 13:41   #1043
andreizr1

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 2,030
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Discutii despre orice!

incearca o chestie simpla si banala in primul rind
la multe masini caloriferul ptr caldura e mai sus ca si radiatorul, sau e cel mai inalt punct din instalatie

daca nivelul la lichidul de racire e scazut, prima data ramane fara apa acel calorifer.

e simplu, merita incercat, asta daca nu cumva ai verificat tu deja
__________________


andreizr1 is offline   Reply With Quote
Old 10-11-08, 16:36   #1044
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

DECIZIE GREA !


Un tip il suna pe prietenul sau cel mai bun:

- Scuza-ma ca te deranjez chiar in luna de miere, dar am nevoie de sfatul tau pentru o decizie cruciala. Suspectez de ceva timp ca sotia ma inseala. Semnele obisnuite… suna telefonul si, daca raspund eu, cel care suna inchide. Sotia iese foarte mult cu “prietenele” ei si cand o intreb cine sunt acestea intotdeauna imi raspunde “Doar niste prietene de la serviciu, nu le cunosti.”

Stau intotdeauna treaz si ma uit pe geam, ca sa vad masina din care coboara cand se intoarce acasa, dar intotdeauna vine jos, pe alee. Desi aud o masina care pleaca de la coltul strazii. Odata am luat telefonul ei doar pentru a vedea cat e ceasul si a inceput sa tipe sa nu mai pun mana pe telefonul ei. In fine, niciodata nu am deschis acest subiect cu ea. Cred ca in adancul sufletului meu pur si simplu nu vreau sa aflu adevarul, dar aseara a iesit iar si m-am hotarat s-o pandesc.

Am parcat motocicleta mea Kawasaki aproape de garaj si m-am ascuns dupa ea. Chiar in acel moment, cand eram culcat dupa Kawasaki-ul meu, am observat ca prin invelisul de la supapa motorului parea ca se scurge putin ulei. Intrebarea mea este : E ceva ce pot repara singur sau trebuie sa o aduc la service?
__________________


WWW.PERFORMANCEZONE.RO
German engineering, french fleer, italian look ...nothing beats the japanese!
Keisuke is offline   Reply With Quote
Old 10-11-08, 18:00   #1045
animi13

Stage 2
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 29
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre orice!

frumoasa diversiune!
animi13 is offline   Reply With Quote
Old 10-11-08, 18:03   #1046
M I V E C

Stage 5
 
M I V E C's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 715
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Keisuke View Post
DECIZIE GREA !


Un tip il suna pe prietenul sau cel mai bun:

- Scuza-ma ca te deranjez chiar in luna de miere, dar am nevoie de sfatul tau pentru o decizie cruciala. Suspectez de ceva timp ca sotia ma inseala. Semnele obisnuite… suna telefonul si, daca raspund eu, cel care suna inchide. Sotia iese foarte mult cu “prietenele” ei si cand o intreb cine sunt acestea intotdeauna imi raspunde “Doar niste prietene de la serviciu, nu le cunosti.”

Stau intotdeauna treaz si ma uit pe geam, ca sa vad masina din care coboara cand se intoarce acasa, dar intotdeauna vine jos, pe alee. Desi aud o masina care pleaca de la coltul strazii. Odata am luat telefonul ei doar pentru a vedea cat e ceasul si a inceput sa tipe sa nu mai pun mana pe telefonul ei. In fine, niciodata nu am deschis acest subiect cu ea. Cred ca in adancul sufletului meu pur si simplu nu vreau sa aflu adevarul, dar aseara a iesit iar si m-am hotarat s-o pandesc.

Am parcat motocicleta mea Kawasaki aproape de garaj si m-am ascuns dupa ea. Chiar in acel moment, cand eram culcat dupa Kawasaki-ul meu, am observat ca prin invelisul de la supapa motorului parea ca se scurge putin ulei. Intrebarea mea este : E ceva ce pot repara singur sau trebuie sa o aduc la service?
eu zic sa o urmaresti pe tar*a mai departe, poate SOGORUL tau este mecanic de scutere si te ajuta el, SUCCES
M I V E C is offline   Reply With Quote
Old 11-11-08, 23:55   #1047
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by M I V E C (ex.R M B) View Post
eu zic sa o urmaresti pe tar*a mai departe, poate SOGORUL tau este mecanic de scutere si te ajuta el, SUCCES
Cel mai destept raspuns ...Bravo Aristotel ))
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 20-11-08, 18:09   #1048
raul_rebelul2005
No Limits racing team Member

Stage 5
 
raul_rebelul2005's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,286
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
Default Re: Discutii despre orice!

cum ii cu zapada pe la voi,daca stie cineva de starea partiilor sa posteze,mersi.....
raul_rebelul2005 is offline   Reply With Quote
Old 20-11-08, 18:59   #1049
T@m@ngo

Stage 5
 
T@m@ngo's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 464
Default Re: Discutii despre orice!

De nins a nins, dar ink nu se schiaza pt k nu este destula zapada
P.S Mai asteapta pana weekendul viitor
T@m@ngo is offline   Reply With Quote
Old 20-11-08, 19:22   #1050
raul_rebelul2005
No Limits racing team Member

Stage 5
 
raul_rebelul2005's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,286
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
Default Re: Discutii despre orice!

mersi....numa bine
raul_rebelul2005 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -