Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 10-12-08, 16:04   #1216
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Keisuke View Post
O inghit pe asta cu bagatu in seama, fiindca esti sincer , acum o sa fiu si eu: Camaro ala e 550+ e cea mai brutala masina cu care am fost ...doar sa nu t-i se urce la cap
scuza-ma , nu mai are cum sa mi se urce la cap acuma , masina aia o am de multa vreme
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 10-12-08, 19:42   #1217
2ddy

Stage 4
 
2ddy's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 197
Member of:
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

intrebare:se poate strica ceva la masina(ma refer la directie,transmisie etc) daca se folosesc distantiere la roti de maxim 10 mm?care e parerea voastra?pt ca masina CLAR ca arata mai bine...
__________________
o little Ford Fusion
2ddy is offline   Reply With Quote
Old 10-12-08, 20:52   #1218
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by 2ddy View Post
intrebare:se poate strica ceva la masina(ma refer la directie,transmisie etc) daca se folosesc distantiere la roti de maxim 10 mm?care e parerea voastra?pt ca masina CLAR ca arata mai bine...
Depinde ce distantiere folosesti, cat de grele sunt dar in fond 1cm nu influenteaza cu nimic, daca pui de la 2 cm in sus atunci o sa fie stres mai mare pe rulmenti.
Eu am de 1cm, de aia stiu
__________________


WWW.PERFORMANCEZONE.RO
German engineering, french fleer, italian look ...nothing beats the japanese!
Keisuke is offline   Reply With Quote
Old 10-12-08, 20:54   #1219
2ddy

Stage 4
 
2ddy's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 197
Member of:
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

ahha..app vezi k am pus poze la jante...doar sa vezi....sa te dai cu parerea daca vreisa imi dai un sfat sau ceva in genupapa si ms
2ddy is offline   Reply With Quote
Old 11-12-08, 20:56   #1220
2ddy

Stage 4
 
2ddy's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 197
Member of:
[Nissan]
Default Re: Discutii despre orice!

va provoc la ceva:care e cel mai ieftin subwoofer cu statie incorporata(sa dea si cabluri)?unde se gaseste...cand ma refer la ieftin nu ma refer la posirci si alte magarii ....ceva care sa nu fie pt un show car dar sa sune ok...ms
2ddy is offline   Reply With Quote
Old 13-12-08, 13:08   #1221
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: Discutii despre orice!

mai bine pui boxe de calitate in masina , poate un radio mai tare. subwoofer e de show , de banii aia mai bine iti iei un motor de nisan de 2.0 si l pui in loc la al tau
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 10:30   #1222
Corneliu26

Stage 5
 
Corneliu26's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,374
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by VG30DETT View Post
criza mondiala loveste producatori de masini foarte tare .''BMW FACING 'WORST CRISIS IN ITS HISTORY'
Germany's carmakers admit they are facing hard times...



BMW had enjoyed bumper sales recentlyBMW is facing the ‘biggest crisis in its history’, according to the company’s chairman. The manufacturer is understood to be laying off 8,000 workers worldwide in a bid to cut costs. All automakers have been hit by the sudden global economic downturn including BMW, VW and Porsche.

The ‘c’ word seems to be on everyone’s lips at the moment as they struggle to rescue sales. Daimler boss Dieter Zetsche admitted the situation could easily be the ‘worst crisis since World War II’ and VW chairman Martin Winterkorn said the company had ‘never before seen this kind of crisis’. He added that it was now impossible for his company to avoid ‘difficult cuts’ and ‘painful’ measures.
Ciudat...http://www.************/noutati-auto-...celent-3654982
Corneliu26 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 10:56   #1223
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Corneliu26 View Post
Criza mondiala a afectat toti producatorii de masini, dar in special pe cei din segmentul premium si piata americana. Totusi tind sa ii cred pe cei de la Pistonheads decat "zoatz-urile" de la Promotor cu stupida aia de Ciuhulescu.
__________________
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 15:47   #1224
Corneliu26

Stage 5
 
Corneliu26's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,374
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by 3SGE View Post
Criza mondiala a afectat toti producatorii de masini, dar in special pe cei din segmentul premium si piata americana. Totusi tind sa ii cred pe cei de la Pistonheads decat "zoatz-urile" de la Promotor cu stupida aia de Ciuhulescu.
Daca era mai mica iti placea,ha?
Corneliu26 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 16:55   #1225
botdriver

Stage 5
 
botdriver's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,716
Member of:
[DACIA]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Corneliu26 View Post
Daca era mai mica iti placea,ha?
botdriver is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 18:36   #1226
optix

Stage 3
 
optix's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 90
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by GODLESS View Post
Aia 190 de mii de euroi ii platesti atat pt masina cat si pt brend ,Porche ! 100 ani de traditie , De GheTe-Re nu o auzit nici dracu pana sa nu apara Fast and F.sau NFS sau G.T.
De ce crezi ca , Christian Dior , Armani , Gucci sunt scumpe ? Pt ca vand un
brend (calitate , traditie, exclusivism) . Poti sa dai un ban pe un brend de renume si sa te mandresti cu el sau sa mergi in "center" si sa-ti cumperi chinezari la un pret mult mai mic , care pot arata asemanator ca si cele de marca dar scrie pe ele , Abibas , Gusi etc ... Crezi ca janonezi nu ar vrea sa vanda GheTe-Re -ul la 190 mii ? ar vrea ! dar in europa nu are un nume ca sa-si pemita asta ... dovada e ca pana acum la utimul, nu au produs aceasta masina decat pentru piata lor , si imediat ce au produs-o si pt alte piete si-a dublat pretul ...
eu din cate stiu GTR-ul este in istoria AUTOMOBILELOR si chiar intre primele 10 masini, asta dintr-un top discovery, oricum cine nu a auzit de GTR pana la fast and furious ala chiar "este pasionat adevarat de masini" banuiesc ca nici 350Z nu a vazut numai in tokyo drift, sau cum mai zic niste meseriasi ca 350z-ul ala de fapt era un porsche nu un nissan ) Ye whatever!

oricum nu am vazut nici un OPEL in Fast and furious in nici o parte in schimb unde am vazut multe modele opel, erau la atelierele de tinichigerie ca asa cum si unde ruginesc opel-urile nu o sa rugineasca niciodata o japoneza.

mi-am desfacut celica bucata cu bucata si i-am pus hushmat in interior si un pic de muzica... mare mi-a fost mirarea sa nu gasesc pic de rugina din 95' pana acuma.

de tunat ce sa zic .... nissan, toyota, mitsubishi, mazda, subaru... au un singur concurent... OPEL nici macar GM

money channel zicea ca in industria auto dupa TOYOTA se fixeaza ceasul, dar ce stiu cei de la money channel.
__________________
Audi A4 B6 1.8T Quattro 190CP TCMTurbo
Audi A4 B5 1.8T Quattro Stage 2 TCMTurbo 220CPRIP
Toyota CELICA GT '96 175 HP
VW IV GTI 1.8T 150 ->190 CP prin TCM-Turbo
VW Touran 1.9TDI 105CP -> 140CP prin TCM-Turbo


www.optix.ro
www.car-pc.ro
optix is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 19:08   #1227
Corneliu26

Stage 5
 
Corneliu26's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,374
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by optix View Post
eu din cate stiu GTR-ul este in istoria AUTOMOBILELOR si chiar intre primele 10 masini, asta dintr-un top discovery, oricum cine nu a auzit de GTR pana la fast and furious ala chiar "este pasionat adevarat de masini" banuiesc ca nici 350Z nu a vazut numai in tokyo drift, sau cum mai zic niste meseriasi ca 350z-ul ala de fapt era un porsche nu un nissan ) Ye whatever!

oricum nu am vazut nici un OPEL in Fast and furious in nici o parte in schimb unde am vazut multe modele opel, erau la atelierele de tinichigerie ca asa cum si unde ruginesc opel-urile nu o sa rugineasca niciodata o japoneza.

mi-am desfacut celica bucata cu bucata si i-am pus hushmat in interior si un pic de muzica... mare mi-a fost mirarea sa nu gasesc pic de rugina din 95' pana acuma.

de tunat ce sa zic .... nissan, toyota, mitsubishi, mazda, subaru... au un singur concurent... OPEL nici macar GM

money channel zicea ca in industria auto dupa TOYOTA se fixeaza ceasul, dar ce stiu cei de la money channel.
Si tu te`ai nascut in japonia? Chiil out man.
Corneliu26 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 23:34   #1228
optix

Stage 3
 
optix's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 90
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by Corneliu26 View Post
Si tu te`ai nascut in japonia? Chiil out man.
ai vreo dovada ca nu m-as fi nascut acolo.

cultura nu are legatura cu locul de nastere.
optix is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 23:45   #1229
wolverine

Stage 5
 
wolverine's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,204
Member of:
[BMW]
Default Re: Discutii despre orice!

daca tot se vb despre orice aici...as avea si eu nevoie de un ajutor....site careva cum se pune pielea pe scaune? cum se aplica de sta tzapana (nu ca husele..)
wolverine is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 05:10   #1230
GODLESS
Colectionar Machete

Stage 5
 
GODLESS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 433
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by optix View Post
eu din cate stiu GTR-ul este in istoria AUTOMOBILELOR si chiar intre primele 10 masini, asta dintr-un top discovery, oricum cine nu a auzit de GTR pana la fast and furious ala chiar "este pasionat adevarat de masini" banuiesc ca nici 350Z nu a vazut numai in tokyo drift, sau cum mai zic niste meseriasi ca 350z-ul ala de fapt era un porsche nu un nissan ) Ye whatever!

oricum nu am vazut nici un OPEL in Fast and furious in nici o parte in schimb unde am vazut multe modele opel, erau la atelierele de tinichigerie ca asa cum si unde ruginesc opel-urile nu o sa rugineasca niciodata o japoneza.

mi-am desfacut celica bucata cu bucata si i-am pus hushmat in interior si un pic de muzica... mare mi-a fost mirarea sa nu gasesc pic de rugina din 95' pana acuma.
Ce-mi place mie cel mai mult ,cand crezi ca se linistesc apele mai apare cineva sa le tulbure !

Vorbim aici de principii, nu de orgolii si idei preconcepute , crezi ca poti fi comprehensiv si sa faci abstractie de situatia in care esti implicat direct si sa analizezi situatia din alta perspectiva ?
De ce avea nevoie de opel sa apara in Fast and furious ? Vorbim aici de un film in care japonezii au bagat bani grei sa le fie promovate masinile ,ca nu auzea nici dracu de ele !Opelul un brand (@2ddy multumita tie acum l-am scris corect) cunoscut cu istorie si traditie nu avea nevoie de asa ceva ...
Sa facem o analogie intre opelurile (care ruginesc) si japoneze ! Cand un opel de o vechime considerabila (sa zicem 30 ani) plin de rugina se duce la tinichigerie, se face pt. ca acel opel reprezinta ceva (istorie ,renume ,traditie) inca nu am vazut vre-o japoneza de 30 ani care sa merite asta , ele sunt duse simplu ,la remat sau abandonate pe cine stie unde ...
Felicitari pt. hushmat-at , era si culmea sa gasesti rugina inauntru ,asta insemna ca japonezi nu se pricep nici la etansare !!

Quote:
Originally Posted by optix View Post
de tunat ce sa zic .... nissan, toyota, mitsubishi, mazda, subaru... au un singur concurent... OPEL nici macar GM
Cum poti sa susti asemenea aberatii ?
Quote:
Originally Posted by optix View Post
money channel zicea ca in industria auto dupa TOYOTA se fixeaza ceasul, dar ce stiu cei de la money channel.
Ceasul e rotund si se invarte si nu sti niciodata ce se poate intampla cu criza-ntema asta !!

P.S.: De unde si pana unde m-ai vazut tu comparand opelurile cu japonezele ? Poate masinie Europene cu japonezele , dar in nici un caz opelul ...
__________________
Atentie la viteza !!! Sa nu fie mai mare decat poate ingerul tau zbura !!!

Last edited by GODLESS; 15-12-08 at 05:12.
GODLESS is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -