Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Baia-Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 16-04-08, 22:39   #511
adisoruc
Seat Driver

Stage 5
 
adisoruc's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,883
Member of:
[SEAT]
Default Re: Discutii despre orice!

ori eu am fost ori asociatul meu. daca a fost pana la ora 17.00 a fost asociatul meu, daca nu am fost eu! masina o sa intre inapoi in lucru de sapt viitoare.
__________________
"Columbia, please repeat, sounded like you said 'OOPS'..."
-Houston Control-
adisoruc is offline   Reply With Quote
Old 17-04-08, 12:22   #512
cipricipri
VW Driver

Stage 5
 
cipricipri's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 618
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by M I V E C (ex.R M B) View Post
bah Astazi mie,,,Maine tie, nu va bucurati de necazul altuia ca exista 2 categorii de soferi.
care au avut accident , si care o sa aiba acciudent
Da si mai exista o categorie :soferi si conducatori auto ,acuma depinde in care te incadrezi!!
cipricipri is offline   Reply With Quote
Old 17-04-08, 17:43   #513
M I V E C

Stage 5
 
M I V E C's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 715
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by cipricipri View Post
Da si mai exista o categorie :soferi si conducatori auto ,acuma depinde in care te incadrezi !!
asta este o intrebare sau o concluzie ?
M I V E C is offline   Reply With Quote
Old 17-04-08, 17:46   #514
MarcCorneliu

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 594
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by cipricipri View Post
Da si mai exista o categorie :soferi si conducatori auto ,acuma depinde in care te incadrezi!!
SI depinde si fiecare de care se crede ca e...
MarcCorneliu is offline   Reply With Quote
Old 17-04-08, 19:37   #515
cipricipri
VW Driver

Stage 5
 
cipricipri's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 618
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by M I V E C (ex.R M B) View Post
asta este o intrebare sau o concluzie ?
presimtzire !
cipricipri is offline   Reply With Quote
Old 17-04-08, 21:02   #516
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Quote:
Originally Posted by bogo4all View Post
Este thread de discutii sau de provocari intre voi? Te rog nu mai posta consecutiv.
bai asta te provoc si pe tine cand iti iei permisu
am raspuns la 2 posturi , ce are ? esti militian pe forum sau te plictisesti prea tare acasa?

Quote:
Originally Posted by Keisuke View Post
Daca imi vin bujiile ma dau eu cu tine ...daca faci si ceva circuit sigur ma bag

Eu sincer o lasam sa arate ca o caruta decat sa nu pot sa o alerg ...
ceee? circuit? am citit bine?!!! e cumva circuit off road? pt loganuri quattro

Last edited by bogo4all; 17-04-08 at 22:25.
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 17-04-08, 21:10   #517
bogo4all

Stage 5
 
bogo4all's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,392
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Nu ma lua cu asta ca am un nume, asta pentru oricati ani ai avea, ceea ce da dovada ca n-ai un pic de bun simt in tine. Nu fi tu curios daca au altii permis sau nu, iar pentru cultura ta generala am permis. Legat de forum, invata sa postezi, exista multi-quote, deci unul din posturi v-a fi sters.
__________________
bogo4all is offline   Reply With Quote
Old 17-04-08, 21:22   #518
bogdan350cid

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 434
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Quote:
Originally Posted by bogo4all View Post
... iar pentru cultura ta generala am permis. Legat de forum, invata sa postezi, exista multi-quote, deci unul din posturi v-a fi sters.
felicitari, ...dar asa , pentru cultura mea generala, se face economie de posturi, e scump spatiul pe forum sau ce?

tot pentru cultura generala, un militian pe forum ar trebui sa stie ceva gramatica romana, cum ar fi diferenta dintre v-a si va va urma ...sau v-a urma ?
inapoi la subiect... 180 km/h renault trafic 1.9 diesel ,testat azi (era panta)

Last edited by bogdan350cid; 17-04-08 at 21:26.
bogdan350cid is offline   Reply With Quote
Old 17-04-08, 22:20   #519
bogo4all

Stage 5
 
bogo4all's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,392
Default Re: 0-100 km/h si top speed !

Eu nu-s militian si daca eram ce era? Si nu, nu se face economie. Ma bucur ca numai atat ai de obiectat!
bogo4all is offline   Reply With Quote
Old 17-04-08, 22:34   #520
cipricipri
VW Driver

Stage 5
 
cipricipri's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 618
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

parca thread-ul asta se numeste "Discutii despre orice" nu "Certuri din orice" !
cipricipri is offline   Reply With Quote
Old 17-04-08, 23:23   #521
VG30DETT

Stage 5
 
VG30DETT's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 724
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Post Re: Accidente Baia Mare

oricine are permis de conducere e sofer problema e.1/categoria celor care folosesc masinile parintilor iar cind ies in trafic nu numai ca nu au experienta dar mai fac si pe grozavi.2/cei ce au vindut o bucata de pamant si pe bani primiti s-au luat o masina si nu prea sunt in stare sa o controleze lipsindu-le experienta. 3/vechi batrini comunisti.4/spaima soselelor adica ceei ce nu sa scris nici o lege(taximetristi).Am citit undeva ca nu se pot numi soferi cu experienta doar dupa ce ai parcurs minim 300.000 km adica ca ai trecut prin toate situatile din trafic.Sper ca nu am jicnit pe careva.
__________________
VG30DETT is offline   Reply With Quote
Old 18-04-08, 00:28   #522
tuner_cata_05
Nissan Driver

Stage 5
 
tuner_cata_05's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 516
Member of:
[2 Roti]
[Nissan]
Wink Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by VG30DETT View Post
oricine are permis de conducere e sofer problema e.1/categoria celor care folosesc masinile parintilor iar cind ies in trafic nu numai ca nu au experienta dar mai fac si pe grozavi.2/cei ce au vindut o bucata de pamant si pe bani primiti s-au luat o masina si nu prea sunt in stare sa o controleze lipsindu-le experienta. 3/vechi batrini comunisti.4/spaima soselelor adica ceei ce nu sa scris nici o lege(taximetristi).Am citit undeva ca nu se pot numi soferi cu experienta doar dupa ce ai parcurs minim 300.000 km adica ca ai trecut prin toate situatile din trafic.Sper ca nu am jicnit pe careva.
Angi ai uitat s-a spui si de soferii de pe autobuse...care sunt ,,regii soselelor,,(nu toti...mai sunt si exceptii dar o mare parte dintr-e ei...ma abtin )
tuner_cata_05 is offline   Reply With Quote
Old 18-04-08, 12:12   #523
mosky
Banned

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 305
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente Baia Mare

Quote:
Originally Posted by VG30DETT View Post
4/spaima soselelor adica ceei ce nu sa scris nici o lege(taximetristi)
aici se incadreaza si unele preafericite conducatoare posesoare de permis auto.
mosky is offline   Reply With Quote
Old 18-04-08, 13:09   #524
cipricipri
VW Driver

Stage 5
 
cipricipri's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 618
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by VG30DETT View Post
oricine are permis de conducere e sofer problema e.1/categoria celor care folosesc masinile parintilor iar cind ies in trafic nu numai ca nu au experienta dar mai fac si pe grozavi.2/cei ce au vindut o bucata de pamant si pe bani primiti s-au luat o masina si nu prea sunt in stare sa o controleze lipsindu-le experienta. 3/vechi batrini comunisti.4/spaima soselelor adica ceei ce nu sa scris nici o lege(taximetristi).Am citit undeva ca nu se pot numi soferi cu experienta doar dupa ce ai parcurs minim 300.000 km adica ca ai trecut prin toate situatile din trafic.Sper ca nu am jicnit pe careva.
Ai uitat sa ii mentionezi si pe cei care au muncit din greu sa isi ia o amarata de masina si care poate nu fac pe grozavii ca nu isi "permit" pentru ca e mai usor sa iti vina totul pe "tava" dacat sa muncesti din greu pentru asa ceva ,ca doar e normal sa nu pretuiesti un lucru care iti "cade din cer" ! Sper si eu ca nu am jignit pe careva ! Si nu stiu ce au toti cu taximetristii ? E mare problema ca ei se baga,se grabesc si nu mai stiu ce? Tu poate te plimbi cu masina da el traieste din asta !
Quote:
Originally Posted by Adrian BM View Post
aici se incadreaza si unele preafericite conducatoare posesoare de permis auto.
Daca te referi la taximetriste da-mi voie sa te contrazic pentru ca majoritatea conduc poate mult mai bine decat tine si multi altii ! No offence !
__________________
I spend most of my money on parts or petrol, the rest I waste
https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...ti-16v-bm.html
cipricipri is offline   Reply With Quote
Old 18-04-08, 18:48   #525
mosky
Banned

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 305
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre orice!

Quote:
Originally Posted by cipricipri View Post
Daca te referi la taximetriste da-mi voie sa te contrazic pentru ca majoritatea conduc poate mult mai bine decat tine si multi altii ! No offence !

stiu ca conduc bine , am vazut femei care conduc autobuz si autotren dar de multe ori aparentzele inseala .
mosky is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -