Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Propuneri orase

Reply
 
Thread Tools
Old 31-01-11, 00:31   #661
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Sa imi dau si eu cu parerea cu toate ca nu prea le am eu cu masinile
Eu stiu asa ca daca ai gust poti sa faci si un lucru de bazar sa arate frumos pe masina, degeaba e vreun element de firma daca acel element vine ca p... pe masina.
__________________
ovidiu89 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 01:27   #662
robby_sev

Stage 2
 
robby_sev's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 73
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by ovidiu89 View Post
Sa imi dau si eu cu parerea cu toate ca nu prea le am eu cu masinile
Eu stiu asa ca daca ai gust poti sa faci si un lucru de bazar sa arate frumos pe masina, degeaba e vreun element de firma daca acel element vine ca p... pe masina.
foarte corect si bine punctat
robby_sev is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 07:30   #663
grigore89

Stage 3
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 97
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by robby_sev View Post
dar a dat caldura ... mai bine asteapta sa se ieftineasca benzina =)))

nujtiu dak intradevar a dat caldura .....poate la tine in zona ta, stai cumva in spania? eu nu cred , poate la tn e vara dupa cate vad dar eu din cate observ inca este frig . daca la tn la - 11 grade a dat caldura ...nu mai am nimic de spus . o fi dat caldura dak tu zici . eu inca raschetez la geamuri la mine inca nu a dat caldura . si ce ot sa spun este doar atat , nu am chef de cearta si sa te lamuresc pe tn in legatura cu masina mea sa a altuia , dar iti spun doar atat incearca sa te abtii sa comentezi la adresa altora si la masinile lor atata timp cat nimeni nu a comentat la adresa ta sau a buzunarului tau , nu k m-ar interesa dar dak ai fi vreun cunoscator al tuningului as mai zice dar atata timp cat nu sti decat sa critici si sa te iei de altii inseamna ca tot ce poti sa ne demonstrezi prin tot ceea ce spui ca esti doar un invidios si nu un cunoscator sau pasionat iar asta nu ne da decat satisfactie <inseamna ca avem ceva valoare nu ?> . nu-i de mirare k nu a rezistat la noi nsl , si dak ar mai exista vreodata 3 ca tine ar strica toata treaba. iar referitor la pretul benzinei ti-am spus daca tie iti convine da-mi tu slariul tau si iti demonstrez ca nu imi ajunge decat 2 saptamani, ca sa nu mai vorbesc de schimbat gumele pe care le fac praf in 10 min si u poate le tii 2 ani sa nu mai spun placute si alte vrajeli . in viatza omul mai face si altceva cu banii ca nu manaca benzina , nu doarme in masina, toate se impart azi bag bani in casa , maine in masina, poimaine poate am chef sa imi duc prietena in excursie . poate pe mine nu ma tine mama si tata in spate si niki nu mi-au dat bani pt masina si niki nu m-am dat mare cum ai zis tu referitor la masina " ca isi cumpara masini modificate pe BG dar se vaita ca nu au bani de benzina" . asa ca te rog de acum incolo sa te abtii . daca poti sa dai un sfat folositor e bn daca nu tine pt tine ca nu ne intereseaza . nu am chef de cearta p forum , ma lucruri mult mai importante decat sa ma cert p-aci cu tn

Last edited by grigore89; 31-01-11 at 07:44.
grigore89 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 07:58   #664
grigore89

Stage 3
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 97
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by robby_sev View Post
adik omu ala vrei sa spui k s-a tras cu tine nu ?) ok si boss-u ma face cand sunt cu omega daca stam putin paralel dupa care eu continui sa merg incet si sa ma plimb, iar el o calca pt ca se grabeste va salut si aveti grija ce vbiti )
corect s-a tras cu mn si ma trag si cu tine pt k nha frate e 2. 0 12 v dar trage ca un 2.5 turbat , nu ma crezi ?uitate ce zice lumea pe topicul meu , adevarazti cunoscatori si care stiu ce poate masina, ce are in motor , cutie s.a , si nu lalaie din gura aiurea . momentan singura masina kre ma face si care are adevarat tuning pe ea dar si sub capota este ursul ala alb de bucuresti care e 2.5 turbo benzina si mi-o da original , sunt 2 sau trei pisici in oras una de bg si 2 inm care stiu foarte bn ca ma fac, va fi calibra lu olly care stim foarte bn ca a bagat ceva bani in motorul ala si va fi fortza masina si mai sunt cativa colegi pe forum care stiu cat au muncit la masini si le-au adaugat imbunatatiri , au investit timp , bani , si pasiune si pentru care am un deosebit respect . in rest kte masini au ceva adaugat tuning sub capota , frectii k eu nu prea am mai vazut , a dat criza nu ?
grigore89 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 08:06   #665
grigore89

Stage 3
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 97
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by ovidiu89 View Post
Sa imi dau si eu cu parerea cu toate ca nu prea le am eu cu masinile
Eu stiu asa ca daca ai gust poti sa faci si un lucru de bazar sa arate frumos pe masina, degeaba e vreun element de firma daca acel element vine ca p... pe masina.
tuning inseamna doar aspect la tn? cn face tuning nu cred ca isi cumpara din bazar, eu zic ca daca tot baga un ban, il baga intr-un lucru bun si de firma . eu nu imi cumpar placute de frana din bazar , nici gume SH, nici ulei sau alte consumabile , bucsaraie sau alte chestii si nu ma zgarcesc la bani atunci cand vreau calitate si sa am pretentii sa ma tina acel lucru si nu cred k un lucru de firma nu vine bn pe masina , bn poate dak sta rau acea persoana cu imaginatia cu bunul gust este posibil si asta
grigore89 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 08:28   #666
grigore89

Stage 3
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 97
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by florin_andrey86 View Post
auzi ma dute tare de aici cu fetentele tale obosite si cu burlanu tau, daca faci tuning fai ceva unicat si fati cu capu tau, nu copia pe alti
de fente si de vise sunt satul vreau sa vad fapte, fapte frumoase, de bun gust, nu toate "zorzoanele"
frate nu iti convine , nu te uita la ce face omul cu masina lui . de ce zici de el ? . omu face de cat are bani . vad ca il iei la misto si asta nu e bn . hai k iti zic si eu akm una gen la misto . ce as vrea sa ma fac un surub pe langa tine cand te duci cu masina le revizie , , crek dak ai putea ai face schimbul de ulei cu 20 lei dar asta e nu se poate . desi te dai mare pe forum dar in realitate bag mana in acid sulfuric ca te vaitzi mai ra ca noi terminati odata cu porcariile astea . nici aia la gradinitza nu se mai cearta ca deja sunt baietzi mari
grigore89 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 08:50   #667
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by grigore89 View Post
tuning inseamna doar aspect la tn? cn face tuning nu cred ca isi cumpara din bazar, eu zic ca daca tot baga un ban, il baga intr-un lucru bun si de firma . eu nu imi cumpar placute de frana din bazar , nici gume SH, nici ulei sau alte consumabile , bucsaraie sau alte chestii si nu ma zgarcesc la bani atunci cand vreau calitate si sa am pretentii sa ma tina acel lucru si nu cred k un lucru de firma nu vine bn pe masina , bn poate dak sta rau acea persoana cu imaginatia cu bunul gust este posibil si asta
Ma refeream la toba aceea borla. Dar in fine.
Sa stii ca tuningul poate fi de mai multe feluri, nu exista numai tuningul la motor.
ovidiu89 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 10:02   #668
grigore89

Stage 3
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 97
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by nxtaz View Post
Grigore, ce motor are mașina asta a ta ?
i-am facut odata prezentarea dar nha . blocul e de 2.0 original care avea 129 cp dar tot ce e in motor este 2.5 incepand de l adimisie s.a si inbunatatit spre limita deci nu stiu la ora actuala cati cp are dar o sa o pun la varumiu cand ajung la bucuresti pe dyno si o sa iti aduc graficul ca masina asta e preparata de el si ajutat de colegii lui din clubul din care face parte si omul iti repara si prepara ce vrei u . o sa iti aduc atunci rezultatul si pe ala o sa il afisez in geam cum a si spus andrey in dicutiile anterioare ca sa stie lumea ca e a mea si at sa vad daca mai poti spune ca o masina stock mi-o da mie . poate numai dak ori sunt drogat , ori mort de beat incat sa nu-mi raspunda reflexele . orice cunoscator isi da seama k ce spuneti voi sunt niste aberatii . si mai are multe ascunse inafara de motor kit ambreiaj - Placa de presiune Heavy Duty stage 2
1 Disc ambreiaj staqe 2 carbon kevlar
2 rulment
3scula de aliniere , rezista pana la 300 CP si plm dak ii atasez o turbina o ridic si la atat dar momentan stau cuminte k nu e timpul inca
4 Filtru + Traseu dublu inox cu o evacuare pe masura de te scoala si din somnul de veci
5.Suspensie Sport FK
6.Discuri Frana Fata Ventilate ZIMMERMANN + spate normale
7 . kit bari + praguri +evarzari aripi ACS ( AC SNITZER)
si multe altele care nu mai stau sa le enumar ca nu vreau sa zica lumea p-aici ca ma laud dar trebuie sa detaliez tot ca sa va inchid odata gura . gen cum ma ia robby cu aston martin al lui . de parca am si avea asa ceva prin oras . nu mai zic nimic ca ma uimiti , si nu de alta dar ma bufneste rasul . preparati-va masinile makr atat cat este a mea si dupaia mai vorbim sau ne masuram in paralel . valabil pt cei cu care am avut discutiile in contradictoriu . nu am treaba cu ceilalti sa nu fiu inteles gresit si cu asta sper sa terminam odata tigania pe forum
grigore89 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 10:10   #669
grigore89

Stage 3
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 97
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by nxtaz View Post
Grigore, ce motor are mașina asta a ta ?
i-am facut odata prezentarea dar nha . blocul e de 2.0 original care avea 129 cp dar tot ce e in motor este 2.5 incepand de l adimisie s.a si inbunatatit spre limita deci nu stiu la ora actuala cati cp are dar o sa o pun la varumiu cand ajung la bucuresti pe dyno si o sa iti aduc graficul ca masina asta e preparata de el si ajutat de colegii lui din clubul din care face parte si omul iti repara si prepara ce vrei u . o sa iti aduc atunci rezultatul si pe ala o sa il afisez in geam cum a si spus andrey in dicutiile anterioare ca sa stie lumea ca e a mea si at sa vad daca mai poti spune ca o masina stock mi-o da mie . poate numai dak ori sunt drogat , ori mort de beat incat sa nu-mi raspunda reflexele . orice cunoscator isi da seama k ce spuneti voi sunt niste aberatii . si mai are multe ascunse inafara de motor kit ambreiaj - Placa de presiune Heavy Duty stage 2
1 Disc ambreiaj staqe 2 carbon kevlar
2 rulment
3scula de aliniere , rezista pana la 300 CP si plm dak ii atasez o turbina o ridic si la atat dar momentan stau cuminte k nu e timpul inca
4 Filtru + Traseu dublu inox cu o evacuare pe masura de te scoala si din somnul de veci
5.Suspensie Sport FK
6.Discuri Frana Fata Ventilate ZIMMERMANN + spate normale
7 . kit bari + praguri +evarzari aripi ACS ( AC SNITZER)
si multe altele care nu mai stau sa le enumar ca nu vreau sa zica lumea p-aici ca ma laud dar trebuie sa detaliez tot ca sa va inchid odata gura . gen cum ma ia robby cu aston martin al lui . de parca am si avea asa ceva prin oras . nu mai zic nimic ca ma uimiti , si nu de alta dar ma bufneste rasul . preparati-va masinile makr atat cat este a mea si dupaia mai vorbim sau ne masuram in paralel . valabil pt cei cu care am avut discutiile in contradictoriu . nu am treaba cu ceilalti sa nu fiu inteles gresit si cu asta sper sa terminam odata tigania pe forum
grigore89 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 11:02   #670
robby_sev

Stage 2
 
robby_sev's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 73
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by grigore89 View Post
i-am facut odata prezentarea dar nha . blocul e de 2.0 original care avea 129 cp dar tot ce e in motor este 2.5 incepand de l adimisie s.a si inbunatatit spre limita deci nu stiu la ora actuala cati cp are dar o sa o pun la varumiu cand ajung la bucuresti pe dyno si o sa iti aduc graficul ca masina asta e preparata de el si ajutat de colegii lui din clubul din care face parte si omul iti repara si prepara ce vrei u . o sa iti aduc atunci rezultatul si pe ala o sa il afisez in geam cum a si spus andrey in dicutiile anterioare ca sa stie lumea ca e a mea si at sa vad daca mai poti spune ca o masina stock mi-o da mie . poate numai dak ori sunt drogat , ori mort de beat incat sa nu-mi raspunda reflexele . orice cunoscator isi da seama k ce spuneti voi sunt niste aberatii . si mai are multe ascunse inafara de motor kit ambreiaj - Placa de presiune Heavy Duty stage 2
1 Disc ambreiaj staqe 2 carbon kevlar
2 rulment
3scula de aliniere , rezista pana la 300 CP si plm dak ii atasez o turbina o ridic si la atat dar momentan stau cuminte k nu e timpul inca
4 Filtru + Traseu dublu inox cu o evacuare pe masura de te scoala si din somnul de veci
5.Suspensie Sport FK
6.Discuri Frana Fata Ventilate ZIMMERMANN + spate normale
7 . kit bari + praguri +evarzari aripi ACS ( AC SNITZER)
si multe altele care nu mai stau sa le enumar ca nu vreau sa zica lumea p-aici ca ma laud dar trebuie sa detaliez tot ca sa va inchid odata gura . gen cum ma ia robby cu aston martin al lui . de parca am si avea asa ceva prin oras . nu mai zic nimic ca ma uimiti , si nu de alta dar ma bufneste rasul . preparati-va masinile makr atat cat este a mea si dupaia mai vorbim sau ne masuram in paralel . valabil pt cei cu care am avut discutiile in contradictoriu . nu am treaba cu ceilalti sa nu fiu inteles gresit si cu asta sper sa terminam odata tigania pe forum
daca vrei sa termini tigania nu mai scrie nimic ... deja aberezi si acum fara sparare ai aberat tot timpul ...ai dat bani multi pe o masina care nu mi se pare cine stie ce ... ti-a zis si florin... o fi fost KING dar i-a trecut vremea ... nu te mai da atat cu masina ta care sti k o ia de la mult mai multe masini ...sa ma refer doar la BMW sunt 2 care ti-o dau fara drept de apel iti spun doar numerele CNC si VEM. hai te rog sa terminam cu prostiile astea de copii... si nu te mai da mare k ti-ai luat masina pe banii tai pt ca stim toti ce ai facut de ti-ai luat ursu asta ... ai avut un golf 3 cumparat de parintii tai care l-ai facut bardaf si ai tras nu stiu cat de asigurari ca sa iti iei banii si abea atunci ai putut sa iti iei masina asta. te rog sa imi arati si mie cati bani au fost bagati de tine in masina asta ... si nu ma refer la cei maxim 200 RON pe care i-ai bagat in benzina de cand ti-ai luat masina. spuneai ca are un sunet excelent si nu mai stiu ce. :-J nu ma incanta deloc. nu imi place nici cum trage. daca nu iti place sa iti critice lumea masina nu mai posta pe forum. uite eu nu am postat, eu am o masina normala ca tot omu, nu am zis k sunt vreun impatimit al tuningului. imi place dar nu in exces. ceva frumos si finut. in fine, nu mai conteaza acum. nu intru in polemici cu tine. daca vrea cineva sa se ia de mine si de masina mea as dorii sa se ia cineva care totusi si-a permis sa isi inscrie masina pe ROMANIA. va salut. o zi buna
robby_sev is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 11:56   #671
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by ovidiu89 View Post
Ma refeream la toba aceea borla. Dar in fine.
Sa stii ca tuningul poate fi de mai multe feluri, nu exista numai tuningul la motor.
Cand ajungi in severin ovidiule cautama sa-ti arat live cum se aude ca de vorbe aci sunt satul..
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 12:13   #672
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Eu nu am zis nimica de cum se aude am zis ca nu da chiar asa de bine. Stii tu critica te face sa fi mai bun si numai asa poate ajungem si noi la nivelul de afara.
ovidiu89 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 12:17   #673
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by ovidiu89 View Post
Eu nu am zis nimica de cum se aude am zis ca nu da chiar asa de bine. Stii tu critica te face sa fi mai bun si numai asa poate ajungem si noi la nivelul de afara.
Mdaa nu da bine ca este vopsit cu rosu de asta zicid ar o sa-l fac negru + ca o sa cumpar si cot special borla si o sa-l sudez pe ala in loc de asta
__________________
https://forum.4tuning.ro/imagehosting/3380454a90745181e.gif
Nu goni mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare
https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...ml#post3738973

Dacia Rally Team
VITEZA NU UCIDE,DOAR IGNORANTA SI PROSTIA!!!
Detali despre DACIA HUY se pot gasi pe Facebook
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 12:21   #674
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Pai asa frate vezi, ce ti-am zis critica e constructiva
ovidiu89 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 12:54   #675
florin_andrey86

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 873
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by grigore89 View Post
i-am facut odata prezentarea dar nha . blocul e de 2.0 original care avea 129 cp dar tot ce e in motor este 2.5 incepand de l adimisie s.a si inbunatatit spre limita deci nu stiu la ora actuala cati cp are dar o sa o pun la varumiu cand ajung la bucuresti pe dyno si o sa iti aduc graficul ca masina asta e preparata de el si ajutat de colegii lui din clubul din care face parte si omul iti repara si prepara ce vrei u . o sa iti aduc atunci rezultatul si pe ala o sa il afisez in geam cum a si spus andrey in dicutiile anterioare ca sa stie lumea ca e a mea si at sa vad daca mai poti spune ca o masina stock mi-o da mie . poate numai dak ori sunt drogat , ori mort de beat incat sa nu-mi raspunda reflexele . orice cunoscator isi da seama k ce spuneti voi sunt niste aberatii . si mai are multe ascunse inafara de motor kit ambreiaj - Placa de presiune Heavy Duty stage 2
1 Disc ambreiaj staqe 2 carbon kevlar
2 rulment
3scula de aliniere , rezista pana la 300 CP si plm dak ii atasez o turbina o ridic si la atat dar momentan stau cuminte k nu e timpul inca
4 Filtru + Traseu dublu inox cu o evacuare pe masura de te scoala si din somnul de veci
5.Suspensie Sport FK
6.Discuri Frana Fata Ventilate ZIMMERMANN + spate normale
7 . kit bari + praguri +evarzari aripi ACS ( AC SNITZER)
si multe altele care nu mai stau sa le enumar ca nu vreau sa zica lumea p-aici ca ma laud dar trebuie sa detaliez tot ca sa va inchid odata gura . gen cum ma ia robby cu aston martin al lui . de parca am si avea asa ceva prin oras . nu mai zic nimic ca ma uimiti , si nu de alta dar ma bufneste rasul . preparati-va masinile makr atat cat este a mea si dupaia mai vorbim sau ne masuram in paralel . valabil pt cei cu care am avut discutiile in contradictoriu . nu am treaba cu ceilalti sa nu fiu inteles gresit si cu asta sper sa terminam odata tigania pe forum
eu am zis de aston martin dbs, am zis ca am mers in spatele lui, nu ca m-am tras cu el in severin.
zic bine oameni astea pe aici, LAUDATE CU CE I-AI FACUT TU LA MASINA CU CU DOTARILE CU CARE AI LUATO.
nu mai spune ca ai pe masina piese de 2.5, pt ca toata lumea stie ca 2.5 e in 6 pistoane nu in 4.
si sunt de acord cu ce zice si ROBBY SEV...... CNC SI VEM +++++ m3 MAN si lista poate continua, adevarat nu cu sutele de masini dar cu 10-20 de masini......daca chiar vrei sa vezi o evolutie adevarata in orasu asta, cauta-l pe BITZU (NSL) el are ce sa-ti arate sau urmareste-mi mie topicul cu audi-u
eu am invata si am muncit mult sa ajung sa lucrez acolo unde lucrez, nu va tine nimeni acasa, daca vreti sa faceti bani MUNCITI NU STATI ACASA, CA NU PICA BANI DIN CER........ si mie mi-ar place sa stau acasa sa ma tina parinti, dar daca as face asta, nu as mai avea bani de "goange".

LA MUNCA NU LA INTINS MANA SI LA DAT DIN GURA. CAND O SA INVESTITI VOI IN MASINILE VOASTRE CATI BANI AM BAGAT EU IN ALE MELE SA MA ANUNTATI SI PE MINE. SI MAI ALES LA CAT DE MULT AM MUNCIT LA ELE.
STIMA SI RESPECT
__________________
Severin Racing Club - SRC - Creat din pasiune pentru stil si performanta!

florin_andrey86 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -