Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Propuneri orase

Reply
 
Thread Tools
Old 14-12-10, 22:25   #601
Gangstah

Stage 5
 
Gangstah's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 404
Member of:
[VW]
Thumbs up Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by grigore89 View Post
salutare lumee am mai adus o masina modificata la noi in oras.....totusi imi e cam greu momentan pe drumurile noastre de frica sa nu ating cu ea .........
s-o stapanesti sanatos si fara incidente...sa auzim de tuning in continuare
ai de gand sa faci ceva la ea sau o lasi asa cum e?asteptam vesti!!!!
Gangstah is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 22:49   #602
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Grigore vezi ca, ama vut dreptate cand ti-am zis sa psotezi pozele pe forum ) sunt superi tari bafta cu masina. apropo cu, consumu ce ne facem ) ?
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 22:52   #603
Gangstah

Stage 5
 
Gangstah's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 404
Member of:
[VW]
Talking Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by Gangstah View Post
noua achizitie...
sa se scuze calitatea filmarii dar era si seara si in graba....
pe scurt bmw 320d 08.2001 prefacelift,147000 km adevarati!!!
consumabile:ulei,filtre,curele transmisie,pompa apa,role intinzatoare si de ghidaj,termostat,fsu(final stage unit)...,cd player(head unit) kenwood,difuri ground zero pe fata sistem componente 16cm,pe spate difuzoare coaxiale 16 cm,adaptoare xenon,module anulare erori bec ars,borne baterie si multa voie buna...sa nu mai mentionez ca asta este si prima masina pe care o sfintesc

pe viitor urmeaza bara m pe fata,faruri negre cu ccfl si lupa,semnalizari negre clare,triple full led negre,poate si o evacuare la borla(depinde in ce directie o ia criza financiara)...si jante dotz hanzo de 17

vise am multe in ce priveste masina dar dupa cum am spus mai sus sper sa am si bani sa le indeplinesc...

eu unul sunt super incantat de masina si rog din suflet pe cei ce au ceva de spus tipic romanesc:de ce bmw,multi bani ai dat sau orice negativ sa se abtina si sa incerce sa imi ureze sa o stapanesc sanatos si fara incidente cum consider ca ar trebui sa sa intample...I'll BE BACK!!!(soon sper)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	100_2492.JPG
Views:	53
Size:	1.10 MB
ID:	1781175   Click image for larger version

Name:	101_2490.JPG
Views:	61
Size:	1.02 MB
ID:	1781177   Click image for larger version

Name:	adaptoare xenon.jpeg
Views:	45
Size:	79.4 KB
ID:	1781178  

Click image for larger version

Name:	borna baterie.jpg
Views:	33
Size:	32.8 KB
ID:	1781179   Click image for larger version

Name:	filtru anulare erori .jpeg
Views:	37
Size:	39.3 KB
ID:	1781180   Click image for larger version

Name:	GZHF 652X.jpg
Views:	38
Size:	24.0 KB
ID:	1781181  

Click image for larger version

Name:	GZRC 165FX .jpg
Views:	34
Size:	34.0 KB
ID:	1781182  
Attached Files
File Type: mov 101_2486.MOV (29.61 MB, 18 views)
__________________
Street Racer
Bavaria Motorsport
Gangstah is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 22:58   #604
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by Gangstah View Post
sa se scuze calitatea filmarii dar era si seara si in graba....
pe scurt bmw 320d 08.2001 prefacelift,147000 km adevarati!!!
consumabile:ulei,filtre,curele transmisie,pompa apa,role intinzatoare si de ghidaj,termostat,fsu(final stage unit)...,cd player(head unit) kenwood,difuri ground zero pe fata sistem componente 16cm,pe spate difuzoare coaxiale 16 cm,adaptoare xenon,module anulare erori bec ars,borne baterie si multa voie buna...sa nu mai mentionez ca asta este si prima masina pe care o sfintesc

pe viitor urmeaza bara m pe fata,faruri negre cu ccfl si lupa,semnalizari negre clare,triple full led negre,poate si o evacuare la borla(depinde in ce directie o ia criza financiara)...si jante dotz hanzo de 17

vise am multe in ce priveste masina dar dupa cum am spus mai sus sper sa am si bani sa le indeplinesc...

eu unul sunt super incantat de masina si rog din suflet pe cei ce au ceva de spus tipic romanesc:de ce bmw,multi bani ai dat sau orice negativ sa se abtina si sa incerce sa imi ureze sa o stapanesc sanatos si fara incidente cum consider ca ar trebui sa sa intample...I'll BE BACK!!!(soon sper)
Grasule sa o stapanesti de asemenea si tu sanatos masina si mare grija cu ea in trafic, am vazut live arata super .
Ce sa zic bafta la modificari ca, stiu sigur ca si din masina asta o sa iese ceva foarte frumos
__________________
https://forum.4tuning.ro/imagehosting/3380454a90745181e.gif
Nu goni mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare
https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...ml#post3738973

Dacia Rally Team
VITEZA NU UCIDE,DOAR IGNORANTA SI PROSTIA!!!
Detali despre DACIA HUY se pot gasi pe Facebook
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 23:01   #605
florin_andrey86

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 873
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by Gangstah View Post
sa se scuze calitatea filmarii dar era si seara si in graba....
pe scurt bmw 320d 08.2001 prefacelift,147000 km adevarati!!!
consumabile:ulei,filtre,curele transmisie,pompa apa,role intinzatoare si de ghidaj,termostat,fsu(final stage unit)...,cd player(head unit) kenwood,difuri ground zero pe fata sistem componente 16cm,pe spate difuzoare coaxiale 16 cm,adaptoare xenon,module anulare erori bec ars,borne baterie si multa voie buna...sa nu mai mentionez ca asta este si prima masina pe care o sfintesc

pe viitor urmeaza bara m pe fata,faruri negre cu ccfl si lupa,semnalizari negre clare,triple full led negre,poate si o evacuare la borla(depinde in ce directie o ia criza financiara)...si jante dotz hanzo de 17

vise am multe in ce priveste masina dar dupa cum am spus mai sus sper sa am si bani sa le indeplinesc...

eu unul sunt super incantat de masina si rog din suflet pe cei ce au ceva de spus tipic romanesc:de ce bmw,multi bani ai dat sau orice negativ sa se abtina si sa incerce sa imi ureze sa o stapanesc sanatos si fara incidente cum consider ca ar trebui sa sa intample...I'll BE BACK!!!(soon sper)


mane, eu iti urlu' sa o stapanesti sanatos si fara incidente....
eu am un singur lucru care nu-mi place si pe care ti-lam spus.......MH ?? HFV :X:X:X...

in rest multa, multa bafta si sa speram ca-mi faci concurenta la anu la 4TUNING DAYS.....
florin_andrey86 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 23:02   #606
Gangstah

Stage 5
 
Gangstah's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 404
Member of:
[VW]
Unhappy Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by DJBOSS View Post
Grasule sa o stapanesti sanatos,arata super
sigur o sa iasa ceva foarte frumos
imi pare rau ca nu am mai terminat golful dar ce sa fac trebuia sa strang bani sa imi iau altceva pentru ca imi doream....o sa incerc sa ma tin la 2 cheltieli acum ca am si masina asta si sper sa finalizez si golful si bmw cum imi doresc..pasul unu l-am facut luandu-mi inca o masina ...urmeaza 2 si 3
Gangstah is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 23:04   #607
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by Gangstah View Post
imi pare rau ca nu am mai terminat golful dar ce sa fac trebuia sa strang bani sa imi iau altceva pentru ca imi doream....o sa incerc sa ma tin la 2 cheltieli acum ca am si masina asta si sper sa finalizez si golful si bmw cum imi doresc..pasul unu l-am facut luandu-mi inca o masina ...urmeaza 2 si 3
Usor usor toate se rezolva , doar trebuie timp si bani necesari
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 23:25   #608
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Drobeta Turnu Severin

sa o stapanesti sanatos grasule. sa dea domnu sa ajunga asa
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	desc?rcare (11).jpg
Views:	80
Size:	110.5 KB
ID:	1781244   Click image for larger version

Name:	DSC05954.JPG
Views:	69
Size:	2.10 MB
ID:	1781245  
ovidiu89 is offline   Reply With Quote
Old 15-12-10, 16:29   #609
grigore89

Stage 3
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 97
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by Gangstah View Post
s-o stapanesti sanatos si fara incidente...sa auzim de tuning in continuare
ai de gand sa faci ceva la ea sau o lasi asa cum e?asteptam vesti!!!!



Gangstah ms frumos si tu sa o stapanaesti sanatos dar se pare ca am inceput rau de parca la mine trag numai rele . nu stiu daca mai tii minte dar inainte am avut un golf 3 verde aranjat frumos MH 04 DWK caruia nu ii mai lipseau decat niste jante si prelungirea de vr6 dar nu am avut parte de el pentru ca in timp ce ma intorceam de la Bucuresti unu din Craiova a facut o depasire tripla in curba aia periculoasa langa motel balota si mi-a facut masina pachet amandoi stalpii pe partea mea . am sta 2 luni fara masina pana mi-a dat banii pe dauna totala. acum am reusit cu greu sa iau acest bmw de 3 zile si surpriza ......azi dimineatza in timp ce ma intorceam de la serviciu dinpre podu gruii pe independentei cu o viteza de 50 km/h pentru ca era amplasat si un radar in dreptul statiei de taxiuri de la stadion un baiat a iesit cu un opel astra caravan de pe strada Craiovitei daca mai retin bine , si omul nu a oprit si nu s-a mai asigurat la stop bagand talpa zdravan in masina . eu am incercat sa il evit dar degeaba ca a fost distanda prea scurta <nici 5 m > si am dat in frane . el s-a speriat si in loc sa tina marginea lui pe banda din dreapta ca sa pot eu sa il ocolesc , a tras din greseala stanga m-a acrosat cu coltul stang al barii lui si mi-a lovit aripa dreapta chiar pe marginea farului .
am o infudatura cam de 20 cm + o mica fisura cam cat unghia in coltul spoilerului . masina nu o puteam face cu asigurarea lui pentru ca eu nu am actele traduse si nu stiu cei de la daune cine e propietarul masinii mele in bulgaria si nu puteau completa formularu de despagubire . traducerea ajungandu-ma la 9 mil a actelor masinii in romana
am ajuns la intelegere cu respectivul care m-a acrosat , si am stabilit ca daca vrea sa nu aiba probleme si sa anunt accidentul la politie si sa ramana 90 zile fara permis sa mearga cu mine la cioareg si sa imi suporte reparatia aripii si spoilerului din fibra si vopseaua. omul a fosat deacord cu mine si eu sunt multumit . el a ramas fara sa'i suspende permisul iar eu mi-am cumparat cu banii dela el aripa noua 300 lei pentru ca eu nu accept sa o chituiesc pe a veche , am mai luat 300 g vopsea 190 lei si fibra pentru spoiler 70 lei si banii pe manopera 6 mil maine bag masina la reparat si iese ca noua in 1 zi sau 2 . omu mi-a dat cele 12 mil si cv bani cash .,


va multumesc la toti pentru urare, o sa am grije de ea pentru ca asa e felul meu Dj Boss stie ca sunt maniac sa imi intretin masinile si sa le dau piese si combustibil de calitate si Gangstah chiar mai am ceva in plan sa continui la masina ceea ce a inceput varumiu de la bucuresti pe viitor un woofer ,un dvd ,o folie pe geamuri, tot interiorul sa il imbrac in piele alba si dupaia inmatrriculata pe romania chiar daca ma duce 1500 eur taxa eu zic ca merita si sper sa nu mai am parte de evenimente . va salut cu respect si sa auzim numai de bn
grigore89 is offline   Reply With Quote
Old 15-12-10, 17:04   #610
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Mai postez si eu o poza modificata si primita cadou de pe 4tuning , dupa ce trece iarna v-a primi un bad boy exact ca asta
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	3.jpg
Views:	76
Size:	283.7 KB
ID:	1781892  
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 15-12-10, 17:54   #611
Mpower_bmw

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 312
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by grigore89 View Post
traducerea ajungandu-ma la 9 mil a actelor masinii in romana

9 Milioane traducerea unor acte bg????...nana...e 35 lei traducerea/ pagina cu tot cu legalizare, am dat eu sa`mi traduca (acu 3-4 luni) procura fata-verso legalizata tot 70 lei colo pe str mare langa cec...asa k las`o mai moale cu suma aia de 9 mil traducerea...k mai pui 3 mil si o inscri din nou la bg
__________________
My tOyS : BMW E30 325i , BMW 528i/520i , ThE BlaCk CaT , BMW e36 CABRIO ThE NeW ProJecT

Last edited by Mpower_bmw; 15-12-10 at 17:56.
Mpower_bmw is offline   Reply With Quote
Old 15-12-10, 21:28   #612
Gangstah

Stage 5
 
Gangstah's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 404
Member of:
[VW]
Exclamation Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by grigore89 View Post
Gangstah...pe viitor un woofer ,un dvd
daca ai nevoie de un woofer sti ca eu cu asta ma ocup....poti sa ma contactezi si iti fac o sonorizare frumoasa....mai intai o sa iti arat ce imi pun eu pe bmw si daca iti place facem la fel sau mai tare....poti sa ma contactezi
Gangstah is offline   Reply With Quote
Old 16-12-10, 21:51   #613
grigore89

Stage 3
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 97
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by Mpower_bmw View Post
9 Milioane traducerea unor acte bg????...nana...e 35 lei traducerea/ pagina cu tot cu legalizare, am dat eu sa`mi traduca (acu 3-4 luni) procura fata-verso legalizata tot 70 lei colo pe str mare langa cec...asa k las`o mai moale cu suma aia de 9 mil traducerea...k mai pui 3 mil si o inscri din nou la bg


sincer nu as avea niciun interes sa mint . am fost la toate birourile de pe str mare si nimeni nu avea un traducator pentru limba bulgara . cineva m-a trimis langa Car Concept la un birou notarial si acolo mi s-a spus ca traducerea la urgenta nu se poate face pe loc pentru ca ei trebuie sa trimita catre bucuresti fax cu ficare pagina in parte si cei de acolo sa le trimita inapoi traducerea n limbaromana . am vazut tariful : tradus din enleza in romana 35 lei /pagina , tradus din limba franceza in romana 35 lei /pagina, tradus din limba germana in romana 40 lei /pagina si din limba bulgara in romana 90 lei /pagina . si eu am vrut sa traduc atunci toate actele dar nu ma asteptam la atata suma noroc ca am fost cu mama si a mai avut ceva bani ca altfel nu puteam sa platesc traducerea nici makr la asigurare . in final nu am tradus decat asigurarea masinii care m-a costat alea 3 pagini 270 lei . am si chitanta taiata si pusa stampila traducatorului .
au inebunit cu ale taxe . am mai inscris acum 2 ani un golf 3 de germania dar totusi nu am platit atat de mult traducerea actelor. sincer nu as avea dc sa mint tocmai deaia nu am mai vrut sa traduc toate actele dar pana la anul cand o voi inmatricula nu am incotro si tot va trebui sa le traduc


am vorbit si cu varul meu din bucuresti de la care am cumparat masina si a zis ca sa ii trimit actele si mi le duce el la cineva care mi le traduce cu 3 mil si ceva toate . eu nu mai inteleg ...de ce in bucuresti este mai ieftin sa traduc actele si la noi este aproape triplu pretul . am ajuns la concluzia ca mai bine ma duc in bucuresti sa traduc actele decat aici la hotii astia

Last edited by grigore89; 16-12-10 at 21:58.
grigore89 is offline   Reply With Quote
Old 16-12-10, 22:06   #614
grigore89

Stage 3
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 97
Default Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by Gangstah View Post
daca ai nevoie de un woofer sti ca eu cu asta ma ocup....poti sa ma contactezi si iti fac o sonorizare frumoasa....mai intai o sa iti arat ce imi pun eu pe bmw si daca iti place facem la fel sau mai tare....poti sa ma contactezi


ok asa o sa fac . astept sa imi revin putin financiar pentru ca m-a cam dat peste cap accidentul de acum 2 luni , dupaia impinge bani <spaga> pe la asigurari ca sa se miste cu plata mai repede si acum bani pentru masina asta ,drumul pana la bucuresti cu trenul si intors cu masina . am cheltuit cam mult dar cum imi revin o sa te contactez

apropo te-am vazut azi cu masina pe halanga numai ce incepuse sa ninga , treceai cu golful incet chiar prin fata portii la statia de curent de langa lic 4 unde lucrez eu . ti-am facut semn ca eram in curte pe la masina dar nu m-ai vazut k aveai geamurile pline de fulgi de zapada
grigore89 is offline   Reply With Quote
Old 16-12-10, 23:17   #615
Gangstah

Stage 5
 
Gangstah's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 404
Member of:
[VW]
Red face Re: Drobeta Turnu Severin

Quote:
Originally Posted by grigore89 View Post
te-am vazut azi cu masina pe halanga,treceai cu golful incet pe la lic 4
nu eram eu ....sa nu faceti vreo manevra nasoala ca e nevastamea si e incepatoare.....eu merg cu bmw-ul si ocazional mai rup si golfu in 2...
Gangstah is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -