Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 13-01-11, 20:35   #241
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie

Sloganul Protestului in Lunile Februarie si Martie cand nimeni nu va cumpara ceva de la Petrom/OMV.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	untitled.JPG
Views:	111
Size:	44.2 KB
ID:	1821167  
cangri is offline  
Old 13-01-11, 22:54   #242
zN3u

Stage 5
 
zN3u's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 642
Default Re: Boicot Benzinărie

Si inca ceva nu mergeti iar la Mol sau alte benzinari.

OMV si Petrom ele dicteaza pretu in tara asa ca trebuie mers la acestea si acestea sa fie blocate!
__________________
Imi rezerv toate drepturile de a avea greseli gramaticale
Copyright © 2010 zN3u Toate drepturile rezervate
zN3u is offline  
Old 13-01-11, 23:47   #243
many-CST

Stage 4
 
many-CST's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 193
Default Re: Boicot Benzinărie

DECI ramane la IUlius la lac VINERI 14 ianuarie la ora 17! Si cel mai bine daca vom merge pe aurel vlaicu la PetromV !!!
many-CST is offline  
Old 14-01-11, 11:20   #244
zozopark

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 64
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by many-CST View Post
DECI ramane la IUlius la lac VINERI 14 ianuarie la ora 17! Si cel mai bine daca vom merge pe aurel vlaicu la PetromV !!!


Intrutotul deacord !!


Nu uitati regulile de baza: civilizat si cel mai imp. LEGAL !!!


LEGAL = nu incalcati L61/1991, OUG 195/2002 si CODUL PENAL !!!
zozopark is offline  
Old 14-01-11, 12:52   #245
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Boicot Benzinărie

http://www.citynews.ro/cluj/evenimen...oicota-105419/
-LEXION- is offline  
Old 14-01-11, 13:19   #246
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by -LEXION- View Post
asta e pasul care trebuie facut. trebuie boicotata o anumita benzinarie ca sa avem rezultate vizibile!


Numai ca trebuie stabilit de la inceput un TARGET la care suntem multumiti, si la care vrem sa ajungem nu sa scada cu 10 bani pretul si toata lumea sa fie multumita ca au facut ceva si sa renunte.


si trebuie sa alegem o benzinarie care are petrol romanesc! pentru ca ei au preturile de productie mult mai mici, deci in consecinta si profitul cel mai mare, ei ar trebui sa tina preturile jos. eu as spune petrom.
RA_2fast4u is offline  
Old 14-01-11, 16:30   #247
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Boicot Benzinărie

un 3ron/litru ar fii ok
werwceul is offline  
Old 14-01-11, 16:45   #248
Zeull

Stage 3
 
Zeull's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 79
Default Re: Boicot Benzinărie

nu se v-a mai ajunge la 3 ron litru niciodata
Zeull is offline  
Old 15-01-11, 08:11   #249
driver31

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 3
Default Re: Boicot Benzinărie

anuntati mai din timp sa ne putem organiza mai multi.si sa mergem la benzinarii mai scumpe ca la petromu de la gara de pe oasului ne-o certat alti soferi ca nu au putut alimenta si ca e cea mai ieftina benzinarie.si unu de la presa o zis ca deaia am mers acolo cu protestu ca unu dintre noi i-o zis ca nu o fost angajat acolo si s-o razbunat.cred ca tre sa o facem la scara mai mare si la benzinarii scumpe
driver31 is offline  
Old 15-01-11, 13:24   #250
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by driver31 View Post
anuntati mai din timp sa ne putem organiza mai multi.si sa mergem la benzinarii mai scumpe ca la petromu de la gara de pe oasului ne-o certat alti soferi ca nu au putut alimenta si ca e cea mai ieftina benzinarie.si unu de la presa o zis ca deaia am mers acolo cu protestu ca unu dintre noi i-o zis ca nu o fost angajat acolo si s-o razbunat.cred ca tre sa o facem la scara mai mare si la benzinarii scumpe
Intradevar, benzinaria de pe strada Oasului, este cea mai ieftina din Cluj-Napoca si intr-un fel cam proasta alegere pentru ziua de ieri. Era mai ok in sensul giratoriu din Marasti la OMV sau pe str. Aurel Vlaicu. tot OMV.
Dolce CST is offline  
Old 15-01-11, 14:14   #251
mariusika_jak

Stage 2
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 40
Default Re: Boicot Benzinărie

proasta alegere dc?unde ati fost voii aia k nu vam vazut,ati stat in fata la televizor si ati asteptat sa mergem noi si pentru voi sau cum?din gura toata lumea vine dar cand trebuie sa vina ,nu mai vin.asa k RESPECT PENTRU CINE A FOST AKOLO
mariusika_jak is offline  
Old 15-01-11, 14:48   #252
Bik3rBoy

Stage 5
 
Bik3rBoy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,238
Default Re: Boicot Benzinărie

Corect ! Multi se baga in seama sa dea indicatii si stau ca lasii acasa ! Ar putea sa se abtina si sa ii lasa pe cei care intr'adevar fac ceva sa discute.
__________________
My YOUTUBE Channel! PEUGEOT 306 Rally videos
https://www.youtube.com/user/bik3rut...view_as=public


Vand produse YELLOWSPEED Racing (suspensii profesionale, kituri frana, frana de mana hidraulica, camber kit) - Calitate si pret foarte bun! http://www.yellow-speed.com/index.php

Tel:0749065897 - Maduta Adrian[/B]

Bik3rBoy is offline  
Old 15-01-11, 15:28   #253
ChuckyOvi

Stage 5
 
ChuckyOvi's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 585
Default Re: Boicot Benzinărie

In data de 14.01.2011 au fost prezente la boicotare urmatoarele orase :
1 Ploiesti
2 Constanta
3 Valcea
4 Galat
5 Deva
6 Sibiu
7 Iasi
8 Baia Mare
9 Tg Mures
10 Tg jiu
11 Brasov
12 Buzau
13 Tulcea
14 Cluj
15 Focsani

Speram ca la urmatoarea boicotare sa fie mai multe orase si mult mai multi soferi pentru a vedea si ei ca ne pasa.
ChuckyOvi is offline  
Old 15-01-11, 15:31   #254
mrlonca

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 719
Default Re: Boicot Benzinărie

nu alimentati pe 17,18,19 ianuarie 2011 fiti solidari protestului!!!!
mrlonca is offline  
Old 15-01-11, 15:33   #255
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by mariusika_jak View Post
proasta alegere dc?unde ati fost voii aia k nu vam vazut,ati stat in fata la televizor si ati asteptat sa mergem noi si pentru voi sau cum?din gura toata lumea vine dar cand trebuie sa vina ,nu mai vin.asa k RESPECT PENTRU CINE A FOST AKOLO
Proasta alegere pentru ca din cate stiu eu...cei de pe oasului nu apartin companiei OMV! Ei sunt "vechea" garda din Petrom, adica nu sunt cumparati de OMV! Precum OMV de pe Calea baciului si (sper sa nu gresesc) din cartierul Manastur, de langa Minerva. Si sincer zi-mi si fara injuraturi si prostii...pentru ce sa vin ? sa stau la coada la o benzinarie sa o blocam? Nu asa ii solutia!!! O solutie ar fi un protest printr-un sindicat! Asta ar fi o solutie foarte buna(dupa cum spune multa lume)

Quote:
Originally Posted by Bik3rBoy View Post
Corect ! Multi se baga in seama sa dea indicatii si stau ca lasii acasa ! Ar putea sa se abtina si sa ii lasa pe cei care intr'adevar fac ceva sa discute.
Ma Adi draga, eu am zis doar parerea nu m-am afirmat ca si altii ca vin, ca fac, ca dreg si stau acasa. Crede-ma ca stiu din surse sigure ca treaba asta NU SE VA REZOLVA cu una cu doua. Asa ca nu mai baga de vina si avioane ca nu am chef sa ma mai cert cu nime din nimicuri. Cand ma voi afirma ca voi veni si eu la protest si lipsesc atunci sa imi comentezi! Oricum pe mine nu ma afecteaza crestea combustibilului. O zi buna sa aveti in continuare si weekend placut!

Last edited by Dolce CST; 15-01-11 at 15:36.
Dolce CST is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -