Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 23-05-11, 00:07   #286
MnezO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
MnezO's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,273
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[ALFA ROMEO]
[4Rally]
[HP Racing Team ]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Alin :PP mi-am pierdut telefonul, te rog sa imi lasi un pm cu numarul tau din nou, si sa imi spui cand pot sa trec pe la garaj sa mai scurtam putin la actuator pentru tulcea? Multumesc
__________________

MnezO is offline   Reply With Quote
Old 23-05-11, 04:32   #287
Jockers

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 478
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

la mine e diesel..si pot sa scot catalizator.nu e sound asa de tare da oricum mai bine scoate fum mai tare)
Jockers is offline   Reply With Quote
Old 23-05-11, 22:25   #288
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Moderatoru lu peste,care-mi sterge posturile...
vinyl is offline   Reply With Quote
Old 23-05-11, 23:07   #289
CiRiNeL

Stage 4
 
CiRiNeL's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 254
Member of:
[Crazy Drivers]
[VW]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by Jockers View Post
la mine e diesel..si pot sa scot catalizator.nu e sound asa de tare da oricum mai bine scoate fum mai tare)
tu daca scoti doar catalizatorul nu rezolvi nimic...decat ca o sa fluiere, crede-ma pe cuvant
CiRiNeL is offline   Reply With Quote
Old 23-05-11, 23:50   #290
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by CiRiNeL View Post
tu daca scoti doar catalizatorul nu rezolvi nimic...decat ca o sa fluiere, crede-ma pe cuvant
True, true
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 23-05-11, 23:56   #291
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by vinyl View Post
Moderatoru lu peste,care-mi sterge posturile...
Nu ai niciun post şters de pe 27.04.2011, şi ăla e un post şters de mine pe secţiunea Ford, atunci când am şi închis topicul cu minunatul Mondeo NFS.
Aici pe secţiunea asta n-ai niciun post şters de muultă vreme, dacă vrei verific în detaliu, nu m-am uitat mai mult de 3 săptămâni că mi-a fost lene...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 11:54   #292
Jockers

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 478
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

pai oricum mie imi place fluieratu ala.. dar acu ca nu mai am oricum nici o intermediar nic pana in finala..din catalizator..este teava de inox pana in finala..si am zis ca mai bine renunt si la catalizator..ca oricum cred ca e sita catalizatoru )
Jockers is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 12:58   #293
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Nu ai niciun post şters de pe 27.04.2011, şi ăla e un post şters de mine pe secţiunea Ford, atunci când am şi închis topicul cu minunatul Mondeo NFS.
Aici pe secţiunea asta n-ai niciun post şters de muultă vreme, dacă vrei verific în detaliu, nu m-am uitat mai mult de 3 săptămâni că mi-a fost lene...
Topicul asta "ajutor intre ieseni" e creat din mai multe...topicuri unite..iar primul post de pe noul topic rezultat era al meu,dar a fost sters,de ce nu stiu.
vinyl is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 14:55   #294
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default Mi-a zgariat unul masina in trafic. Ce sa fac?

Azi pe la 12.30 veneam dinspre Gara Nicolina si mergeam spre belvedere (doream sa urc podul de peste bazar). M-am incadrat sa fac stanga iar un Golf 5 a intrat in mine in partea spate stanga... Venea de pe o straduta de printre blocuri sau nu stiu de unde... Am cazut de acord ca sa "ne intelegem". Mi-a zgariat bara spate si aripa stanga spate plus janta... Am facut toate actele si le-am depus la Generali ( acolo are el asigurare) si a zis d-ra care se ocupa ca imi da acceptul de a incepe reparatia masinii dupa ce vine si el sa-i faca niste poze si la masina lui. Ma intereseaza cum sa gestionez eu mai bine situatia asta astfel incat sa ma aleg cu masina reparata bine? Sa cer revopsirea aripii sau numai polish? Cu janta cum sa fac? Nu merge revopsita... Daca este cineva care ma poate sfatui si doreste pot sa pun un pic mai tarziu si poze... A! Si inca o intrebare? Nu vi se pare ciudat ca doamna de la Generali avea o lista cu service-urile cu care colaboreaza si a zis la reprezentante nu se poate repara masina mea pentru ca e prea veche? (e din 2000) Mi-a zis ea cateva service-uri din acea lista unde as putea sa mi-o repar...
mihayyy2000 is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 15:22   #295
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

faza cu liusta de service-uri ai sa vezi la toate firmele de asigurari , e lista cu care ei colaboreaza, sunt unele cu care nu colaboreaza din varii motive !! pune poza cu avariile sa vedem despre ce e vorba ! la aripa spate daca e zgariata pana in vopsea ti-o revopseste automat ca nu iese la polish, iar janta se revopseste si aia, daca nu e sparta ti-o da la reparat
__________________
www.autowebb.ro|Piese Auto Iasi
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 15:37   #296
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Quote:
Originally Posted by GAby645 View Post
faza cu liusta de service-uri ai sa vezi la toate firmele de asigurari , e lista cu care ei colaboreaza, sunt unele cu care nu colaboreaza din varii motive !! pune poza cu avariile sa vedem despre ce e vorba ! la aripa spate daca e zgariata pana in vopsea ti-o revopseste automat ca nu iese la polish, iar janta se revopseste si aia, daca nu e sparta ti-o da la reparat
Nu m-ai inteles. Ea avea o lista a celor cu care colabora si dintre alea mi-a zis numai cateva. Adica i-am zis ca vreau s-o repar la reprezentanta si mi-a zis ca e prea veche. Faza care nu mi s-a parut in ordine... Adica de ce nu? Cine stie un raspuns argumentat il rog sa imi zica de ce? E scump si ea urmareste interesul societatii de asigurari sau care e treaba? Iata si cele cateva service-uri enumerate de ea din lista celor cu care colaboreaza generali: remesa, ocean,delcar,moldotrans,sorana, sorex, auto mayer, autocrom (exceptandu-le pe ultimele doua mie mi se par "no name"-uri).
mihayyy2000 is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 16:28   #297
Jockers

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 478
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

la autocrom fac treaba buna.....
Jockers is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 16:32   #298
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

pai normal ca nu a sa te trimita la trado , ca e scump, ii intereseaza si pe ei sa iasa cat mai eftin
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 18:15   #299
club_opel_vectra

Stage 3
 
club_opel_vectra's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 134
Default Re: Mi-a zgariat unul masina in trafic. Ce sa fac?

Quote:
Originally Posted by mihayyy2000 View Post
Azi pe la 12.30 veneam dinspre Gara Nicolina si mergeam spre belvedere (doream sa urc podul de peste bazar). M-am incadrat sa fac stanga iar un Golf 5 a intrat in mine in partea spate stanga... Venea de pe o straduta de printre blocuri sau nu stiu de unde... Am cazut de acord ca sa "ne intelegem". Mi-a zgariat bara spate si aripa stanga spate plus janta... Am facut toate actele si le-am depus la Generali ( acolo are el asigurare) si a zis d-ra care se ocupa ca imi da acceptul de a incepe reparatia masinii dupa ce vine si el sa-i faca niste poze si la masina lui. Ma intereseaza cum sa gestionez eu mai bine situatia asta astfel incat sa ma aleg cu masina reparata bine? Sa cer revopsirea aripii sau numai polish? Cu janta cum sa fac? Nu merge revopsita... Daca este cineva care ma poate sfatui si doreste pot sa pun un pic mai tarziu si poze... A! Si inca o intrebare? Nu vi se pare ciudat ca doamna de la Generali avea o lista cu service-urile cu care colaboreaza si a zis la reprezentante nu se poate repara masina mea pentru ca e prea veche? (e din 2000) Mi-a zis ea cateva service-uri din acea lista unde as putea sa mi-o repar...


asa fac astia de la asigurari cand e vb de dat bani sau de reparat masini,cel mai bn e sa ceri vopsirea aripei pt ca unde s-a indoit si s-a luat vopseaua poate aparea rugina si in cazul jantei daca nu era trecuta in cartea masinii si o janta after market nu te astepta sa iti faca ceva la ea!in cazul alegerii servicelui ai dreptul sa iti faci masina unde vrea inimioara ta nu te pot obliga s-o faci la nea costica ai lor!
club_opel_vectra is offline   Reply With Quote
Old 24-05-11, 19:44   #300
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default Re: Mi-a zgariat unul masina in trafic. Ce sa fac?

Quote:
Originally Posted by club_opel_vectra View Post
asa fac astia de la asigurari cand e vb de dat bani sau de reparat masini,cel mai bn e sa ceri vopsirea aripei pt ca unde s-a indoit si s-a luat vopseaua poate aparea rugina si in cazul jantei daca nu era trecuta in cartea masinii si o janta after market nu te astepta sa iti faca ceva la ea!in cazul alegerii servicelui ai dreptul sa iti faci masina unde vrea inimioara ta nu te pot obliga s-o faci la nea costica ai lor!
Nu stiu daca s-a indoit insa hai sa postez niste poze sa va dati o parere. Ce sa le cer sa faca?

In ultima poza se vede ca bara spate a iesit din clemele ei un pic. Am avut noroc ca a intrat un pic in roata ca altfel mi-o faulta mai tare.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	24052011.jpg
Views:	51
Size:	212.4 KB
ID:	2017218   Click image for larger version

Name:	24052011(001).jpg
Views:	43
Size:	196.2 KB
ID:	2017219   Click image for larger version

Name:	24052011(002).jpg
Views:	44
Size:	152.1 KB
ID:	2017220  

Click image for larger version

Name:	24052011(003).jpg
Views:	32
Size:	187.1 KB
ID:	2017221   Click image for larger version

Name:	24052011(004).jpg
Views:	41
Size:	223.1 KB
ID:	2017222  
mihayyy2000 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -