Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 21-04-11, 07:53   #241
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Inchiriere portbagaje Iasi

Ma stric de ras!

Claudiu ... fii cuminte mai baiete!

Victor - drum bun in DE! Ce imi aduci bun? Nu vreau sa ma gandesc cum va zbura Mazda 3 MPS pe autostrazile de dupa vama cu Ungaria!
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 21-04-11, 08:50   #242
master_mod

Stage 2
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 63
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Puneti poze cu ce va iesit, un film.
master_mod is offline   Reply With Quote
Old 21-04-11, 11:34   #243
CiRiNeL

Stage 4
 
CiRiNeL's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 254
Member of:
[Crazy Drivers]
[VW]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

de ieri trebuiau poze de la garaj ))
CiRiNeL is offline   Reply With Quote
Old 21-04-11, 13:28   #244
vinyl
VW Driver

Stage 5
 
vinyl's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,092
Member of:
[Nissan]
[VW]
[2 Roti]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Alin imi e dator cu niste poze inca de luni..
vinyl is offline   Reply With Quote
Old 21-04-11, 18:31   #245
geologu79

Stage 1
 
geologu79's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 13
Default Re: service 4x4 Iasi?

Quote:
Originally Posted by kmauto View Post
Sincer nu stiu de ce tot intrebi in dreapta si stinga de mecanic si service mai ales pe un forum care se adreseaza masinilor cu multi cp pentru strada mai putin masinilor de teren.Asa cum ti-am spus si pe celalalt forum(4x4) e greu de gasit in Iasi un mecanic specializat numai in 4x4.In schimb gasesti mecanici buni care pot repara si un 4x4 ca doar nu e o nava cosmica.Singura problema e ca mecanicii buni sunt scumpi,mai ales in vremurile astea!Personal decit sa fac de 10 ori aceeasi operatie si sa dau de 10 ori bani o fac odata si bine.Oricind ai nevoie suna-ma ca ai tel meu.
Nu inteleg ceva: de ce ar fi mecanicii buni scumpi in vremurile astea? Criza nu a venit si pe la ei? Daca clientul trece mai rar pe la mecanic (fie el si bun) , acesta va fi mai scump ? Nu ar trebui sa fie invers?
geologu79 is offline   Reply With Quote
Old 21-04-11, 19:30   #246
DeMoN94

Stage 5
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 301
Default Rebobinari difuzoare in iasi ?

Salut cunoasteti pe cineva care repara difuzoare ? am un JBL W15GTI...multumesc mult

Contact: je_demon94 sau 0746850559 orice ora nu ma supar
DeMoN94 is offline   Reply With Quote
Old 21-04-11, 20:23   #247
kmauto

Stage 2
 
kmauto's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 45
Smile Re: service 4x4 Iasi?

Quote:
Originally Posted by geologu79 View Post
Nu inteleg ceva: de ce ar fi mecanicii buni scumpi in vremurile astea? Criza nu a venit si pe la ei? Daca clientul trece mai rar pe la mecanic (fie el si bun) , acesta va fi mai scump ? Nu ar trebui sa fie invers?
Ideea e urmatoarea asa mai glumet si mai pe scurt:toti romanii se pricep la fotbal,politica,sex,sofat si mecanica! La orice colt de strada in Iasi dai de un service omologat RAR sau nu,la orice colt de bloc de nea Dorel care a facut mecanica pe vremea lui Ceasca etc etc.Cu alte cuvinte vrei ieftin apelezi la cazurile de mai sus,iar dupa aia o sa te miri vreo 3 zile de ce bate nea Caisa cu ditamai barosul in pivotul tau nou cumparat motivind ca "cine are nevoie de SDV-uri"(scule,dispozitive,verificatoare)?.Ideea e ca mecanici buni sunt cautati si in vremurile de criza iar intotdeauna inteligenta se plateste mai mult decit forta bruta.
Sincer, ma repet, prefer sa apelez la cel care imi da siguranta decit sa ma duc la orcine si dupa aia sa imi titie chilotii de cite ori folosesc masina.
Uitam:nu orice service bine utilat are si mecanici buni ca de obicei patronul face investitia in scule sa dea bine in reclame,dar uita sa investeasca si in oameni.
kmauto is offline   Reply With Quote
Old 21-04-11, 20:50   #248
jemis90
Opel Driver

Stage 5
 
jemis90's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 361
Member of:
[Opel]
Default Re: service 4x4 Iasi?

Un service bun la pret si la timp!! e mai jos de S'design cum te duci spre "venetia" pe partea stanga. E de fapt un AF. Am fost de 2 ori cu opelu, a fost si tata de vreo 3 ori cu loganul.

Mie mi-a palcut ca se lucreaza cu programare, si repede adica nu te duci si pierzi timpul aiurea.Inca un punct forte : si patronul pune mana pe chei...in 30 minute am avut reglat frana pe spate chiar de el+ schimbat toba interm si finala .In alta zi am lasat masina stramba si in 2 ore am luat-o dreapta (puntea)

Omu are un suzuki vitara mai nou( pp ca il repara singur) ...deci fa o vizita poate te ajuta.
__________________
Renault Megane2 Actual

Corsa b-sold / Rover 25-sold /Clio Mk1 sold
Family - /Logan 2005,Ibiza 2012,MCV 2013\
jemis90 is offline   Reply With Quote
Old 22-04-11, 07:38   #249
geologu79

Stage 1
 
geologu79's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 13
Default Re: service 4x4 Iasi?

Baieti, lasati si voi un nr de telefon de la respectivele services-uri.
Multumesc de sfaturi!
geologu79 is offline   Reply With Quote
Old 22-04-11, 19:46   #250
kmauto

Stage 2
 
kmauto's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 45
Default Re: service 4x4 Iasi?

Quote:
Originally Posted by jemis90 View Post

Omu are un suzuki vitara mai nou( pp ca il repara singur) ...deci fa o vizita poate te ajuta.
Daca vitara e in 2 usi soft top sau hard top nu prea e mai nou ca s-au facut pina in 98 maxim,daca e in 4 usi LWB diesel maxim e din 2001 deci are vreo 10 ani pe putin asa ca de unde nou...........
Ai vazut pe acolo vreo autorizatie cu sigla RAR,ti-a dat factura pt reparatie ca sa poti sa beneficiezi de vreo garantie la piese si manopera?Daca nu face parte din categoria descrisa mai sus!
Sincer la cit ma costa piesele pt intretinerea masinilor nu m-as risca sa nu am garantie la ele.

Last edited by kmauto; 22-04-11 at 19:50.
kmauto is offline   Reply With Quote
Old 22-04-11, 23:34   #251
jemis90
Opel Driver

Stage 5
 
jemis90's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 361
Member of:
[Opel]
Default Re: service 4x4 Iasi?

Quote:
Originally Posted by kmauto View Post
Daca vitara e in 2 usi soft top sau hard top nu prea e mai nou ca s-au facut pina in 98 maxim,daca e in 4 usi LWB diesel maxim e din 2001 deci are vreo 10 ani pe putin asa ca de unde nou...........
Ai vazut pe acolo vreo autorizatie cu sigla RAR,ti-a dat factura pt reparatie ca sa poti sa beneficiezi de vreo garantie la piese si manopera?Daca nu face parte din categoria descrisa mai sus!
Sincer la cit ma costa piesele pt intretinerea masinilor nu m-as risca sa nu am garantie la ele.
Pai...daca nu ma insel e din 2009 masina stiu ce inseamna o masina noua si una veche
...piese de dezmembrari gasite de mine ..ce garantie vrei?
Iti dai seama ca o fi avand asa ceva . Ca daca nu, cand te toarna autoritatile s-a cam terminat distractia.

pt geologu...nu la telefon se face introducerea. Te duci te prezinti cu masina, vezi daca iti place ce se vede acolo ,intrebi daca se baga si pe urma incepi "colaborarea" .
jemis90 is offline   Reply With Quote
Old 22-04-11, 23:52   #252
geologu79

Stage 1
 
geologu79's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 13
Default Re: service 4x4 Iasi?

Se poate inchide topicul! Mi-am gasit mecanic de 4x4 ...in SV
geologu79 is offline   Reply With Quote
Old 23-04-11, 21:57   #253
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

in sfarsit , e mai bine asa , decat 20 de topicuri mici cu 1-2 pagini mai degraba unul mare si sticky !!
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 27-04-11, 18:01   #254
mituc

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 329
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Un service in Iasi care sa aiba un mecanic priceput la suspensii (asta insemnind sa fie si capabil sa-si dea seama de probleme mai putin comune, unele chiar ciudate) si sa aiba si scule, stie cineva?

Merci anticipat!
mituc is offline   Reply With Quote
Old 27-04-11, 18:08   #255
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default re: Ajutor între ieşeni: întrebări şi răspunsuri de orice fel.

Ce masina?
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -