Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 25-01-07, 20:37   #466
AXEL_SS

Stage 4
 
AXEL_SS's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 285
Default Re: Intalniri Iasi!

Quote:
Originally Posted by bakal View Post
ca tot e vorba de intalniri. europa e acoperita de zapada. poate vine si pe la noi. poate ne dam cu sania. poate cine stie........
De venit SIGUR vine. Numai ca va veni prin februarie. S-a anuntat la meteo. Trebuie rabdare. Apoi fortusul fie cu noi
AXEL_SS is offline   Reply With Quote
Old 25-01-07, 20:47   #467
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Intalniri Iasi!

Hmmmmmmmmm....Cu ce sa te documentezi?Poi ai de unde alege din toata lumea asta....cate putin cate putin din fiecare!Nu prea mult ca strica,nici prea putin ca dauneaza!Vezi si tu....!Invatza....fiecare a invatzat!Invatza motoarele,cutiile de viteze...ce inseamna cai putere,cuplu mare....cum se obtzin...Ai Axel de unde alege..ia un manual....iti dau eu manuale de mecanica teoretica de la facultate....dar nu cred ca...iti va place!Ia si invatz mecanica aplicata....invatza ceva....
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 26-01-07, 02:38   #468
JUST-DO-IT

Stage 5
 
JUST-DO-IT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 657
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Intalniri Iasi!

-Sal la toata lumea.....bafta la examene pt toti studentii....stresiunea e in toi.....
-A fost faina intalnirea....am mai cunoscut cateva persoane noi... -AXEL_SS ai grija de masina ta......nu deschizi ochii ,deschizi sigur punga...(e misto golfuletu).... -Un pont valabil pt toti soferii: OPEL ASTRA CARAVAN ALB ca a lu crys(sorry de comparatie CRyS`) nr IS-XX-NMW......e un tip care provoaca la semafor apoi opreste, ia vesta de politist si ia permise.....da amenzi......am vazut cu ochii mei .....a inceput cu un mert de la tg cucu a arso in 120 cel putin pe independentei apoi la oprit si cred ca i-a luat carnetu chiar la semaforu umf !!!! io eram cu un tovaras si mergeam chiar la facultate....mi-a cazut fata......nu e gluma!!!!
__________________

-----Cumpar Gotti R17------
Cumpar 2 gume 195 50 15--Urgent !!!
Bmw 318 i---------Own
Dacia 1310---------Own
_________________________
-Driving sideways ,is a way of life !

Last edited by CRyS`; 26-01-07 at 06:47.
JUST-DO-IT is offline   Reply With Quote
Old 26-01-07, 06:45   #469
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Intalniri Iasi!

Ha!Chiar ma interesez!Cand ma duc pe 3 sa`mi iau permisu..am sa ma interesez de masina asta!Sa vad cine`i proprietaru!
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 26-01-07, 09:28   #470
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Intalniri Iasi!

Quote:
Originally Posted by JUST-DO-IT View Post
-Sal la toata lumea.....bafta la examene pt toti studentii....stresiunea e in toi.....
-A fost faina intalnirea....am mai cunoscut cateva persoane noi... -AXEL_SS ai grija de masina ta......nu deschizi ochii ,deschizi sigur punga...(e misto golfuletu).... -Un pont valabil pt toti soferii: OPEL ASTRA CARAVAN ALB ca a lu crys(sorry de comparatie CRyS`) nr IS-XX-NMW......e un tip care provoaca la semafor apoi opreste, ia vesta de politist si ia permise.....da amenzi......am vazut cu ochii mei .....a inceput cu un mert de la tg cucu a arso in 120 cel putin pe independentei apoi la oprit si cred ca i-a luat carnetu chiar la semaforu umf !!!! io eram cu un tovaras si mergeam chiar la facultate....mi-a cazut fata......nu e gluma!!!!
Pt ce sa ia permis? pe baza carui text de lege ... sunt curios ...
SFW is offline   Reply With Quote
Old 26-01-07, 10:35   #471
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Intalniri Iasi!

Quote:
Originally Posted by SFW View Post
Pt ce sa ia permis? pe baza carui text de lege ... sunt curios ...
pai cred ca asta se poate incadra in curse ilegale. din moment ce el provoaca si celalalt cade in plasa lui, mai ales daca se depaseste limita de viteza, ca daca nu, si doar se pleaca de la un semafor mai in tromba, dar fara depasirea vitezei, pai atunci nu are nici un motiv
__________________
got smoke, will travel
bakal is offline   Reply With Quote
Old 26-01-07, 11:11   #472
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Intalniri Iasi!

Quote:
Originally Posted by bakal View Post
pai cred ca asta se poate incadra in curse ilegale. din moment ce el provoaca si celalalt cade in plasa lui, mai ales daca se depaseste limita de viteza, ca daca nu, si doar se pleaca de la un semafor mai in tromba, dar fara depasirea vitezei, pai atunci nu are nici un motiv
Poate ma insel da eu cred ca legea se refera la cursele ilegale, organizate (nu cele ocazionale la cate un semafor) ... si care pot fi dovedite deasemenea destul de greu, pt ca nu ajunge sa vina un politist sa constate, trebuie inregistrari, trebuie mai multe ... si asta ar fi deja dosar penal, carnetul ar fi cea mai mica problema ...
Si cu viteza ... poate sa fie dovedita doar de radar, nu de nenea care mergea paralel ...
Am trecut de mai multe ori cu viteza pe langa politie ... cel mai amuzant a fost cand mergeam seara pe independentei cu viteza si era o masina de politie ... vad deodata ca iese un politist din masina si imi faci semn sa merg mai incet (cum e si normal, daca nu poate dovedi sa te lase in pace, nu sa te opreasca doar de dragul opritului,.... poate poate ca da si el o amenda pt centura)

Si cu provocarea aia e o problema ... din cate stiam nu are voie ... eh ... discutii discutii cine stie cum o fi exact
SFW is offline   Reply With Quote
Old 26-01-07, 18:31   #473
AXEL_SS

Stage 4
 
AXEL_SS's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 285
Default Re: Intalniri Iasi!

Quote:
Originally Posted by JUST-DO-IT View Post
Un pont valabil pt toti soferii: OPEL ASTRA CARAVAN ALB ca a lu crys(sorry de comparatie CRyS`) nr IS-XX-NMW......e un tip care provoaca la semafor apoi opreste, ia vesta de politist si ia permise.....da amenzi......am vazut cu ochii mei .....a inceput cu un mert de la tg cucu a arso in 120 cel putin pe independentei apoi la oprit si cred ca i-a luat carnetu chiar la semaforu umf !!!! io eram cu un tovaras si mergeam chiar la facultate....mi-a cazut fata......nu e gluma!!!!
Chiar m-a lasat masca faza asta . Nu credeam ca politaii vor merge pana acolo. Mare ingeniozitatea umana. Ce bine ar fi daca am avea un loc unde sa ne jucam LEGAL si nederanjati de nimeni. Chiar sa pui pe forum crys identitatea acestui sofer, sa-l stie lumea. Poate se va alege cu niste roti lipsa sau sparte
AXEL_SS is offline   Reply With Quote
Old 27-01-07, 00:28   #474
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Thumbs down Re: Intalniri Iasi!

hai we fiti seriosi..ce=i cu voi??? ati innebunit? cum sa va opreasca asa..din mers?

sunteti cu capu'...serios.. nush ce e cu aberatiile astea.. dar tre sa fii idiot sa ii dai actele unui fraier care te trage pe dreapta din alta masina..care nici macar nu e de politie..si ..totusi declara k este politist fara sa prezinte vreo credibilitate..
orice politist tre; sa aiba la indemana o fisa de lucru..c.eva care sa justifice prezenta lui intr-un anumit loc.. sau zona..
deci practic... imposibil..
si ..dak vrea sa ma opreasca as da si peste el..si il shi scuip in gura.. dak indrazneste.. .
hai fitzi seriosi... terminati cu dumele astea.. k mai crede lumea..si nu e bine.. k mai sunt care se sperie.. ori.. sincer nu cred o boaba din toate astea.. .
hai /...pa..
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!
slip is offline   Reply With Quote
Old 29-01-07, 15:19   #475
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Intalniri Iasi!

bate vantu' frunza'n dunga, totata lumea se alunga.

parca o disparut comunitarii
bakal is offline   Reply With Quote
Old 29-01-07, 16:07   #476
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Talking Re: Intalniri Iasi!

suntem in pauza de masa nu am disparut
a batut putin vantul ieri dar degeaba... nu ne-am dat in laturi
asteptam zapada... si de aia e linistea dinaintea furtunii
bafta
slip is offline   Reply With Quote
Old 29-01-07, 20:57   #477
zanga

Stage 4
 
zanga's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 192
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Intalniri Iasi!

Salut...cu cine trebuie sa vb sa imi dea si mie un sticker cu 4tuning?
zanga is offline   Reply With Quote
Old 29-01-07, 21:50   #478
AXEL_SS

Stage 4
 
AXEL_SS's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 285
Default Re: Intalniri Iasi!

Quote:
Originally Posted by slip View Post

asteptam zapada... si de aia e linistea dinaintea furtunii
bafta
Bine zis Slip. Deja vad ca s-au asezat cativa fulgi dar f putini. Cateva grade mai putin sa fie si e destul. Fortus scrie pe noi
AXEL_SS is offline   Reply With Quote
Old 29-01-07, 21:51   #479
AXEL_SS

Stage 4
 
AXEL_SS's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 285
Default Re: Intalniri Iasi!

Quote:
Originally Posted by zanga View Post
Salut...cu cine trebuie sa vb sa imi dea si mie un sticker cu 4tuning?
Mai asteapta nu se dau asa de usor astea
AXEL_SS is offline   Reply With Quote
Old 29-01-07, 21:55   #480
zanga

Stage 4
 
zanga's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 192
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Intalniri Iasi!

Nu se fac...sau nu se dau?...ce anume trebuie sa astept?
zanga is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -