Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 20-02-09, 13:25   #1996
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor (off topic in limita bunului simţ)

sa incepem cu inceputul:
costel, e drept, oamenii care eram inainte au devenit altceva...am evoluat(sper eu) dar in acelasi timp am ramas aceasi prieteni...chiar daca acum sunt cluburile, bisericutele...dar zic eu, inca suntem uniti...si daca vrem, inca putem sa ne distram cum o faceam odata...trebuie doar sa ne amintim cum a fost...si sa incepem sa vedem iar partea distractiva in pasiunea noastyra pt masini si sa mai lasam concurenta si "orgoliile" pe asfalt...
crys, eu unu nici nu vroiam sa-mi bat capu, dar ma simt nevoit sa o fac..."fondatorii" miscarii de tuning pe care te lauzi ca ii cunosti, nici nu te baga in seama, in afara de 1-2....si, da, ai fost de la inceput...si...ce ai lasat in urma ta....doar praf si pulbere...ca si in viata personala...si nu ma apuc acum sa povestesc cum stateam la tine la magazin(cand lucrai ca vanzator) si te plangeai ca nush ce si nush cum, si tu singur o facai pe fata aia in diferite feluri...ca apoi sa te impaci cu ea...ma rog...
disensiunile si separarea...astea au fost datorate de cei care au vrut sa se bage cu forta si nu au fost integrati...adica tu....care nu ai fost recunoscut ca lider...
da, au fost certuri, dispute, doar nu vrei sa te intelegi bine cu totii, dar am fost barbati sa ne asumam actiunile si sa putem trece peste unele lucruri...
prietenii tai...pentru cat timp.?? pana o sa vada cat de fals esti cu adevarat....
respectul pe care l-ai castigat....doar prin pupincurism si vorbe goale...
ai mai spus de 1000 de ori ca nu vei mai posta si totusi iata ca o faci din nou....nu ai avut niciodata curajul sa infrunti pe cai cu care ai divergente decat din spatele unui calculator.....imi pare rau...dar la faza asta nu esti barbat.....

a, si in caz ca esti mai tare de cap, te rugasem sa renunti la orice false apartenente la clubul crazy drivers...problema aceasta fiind discutata in cadrul intalnirilor saptamanale, si acceptata de presedintele Stefan Ciocoiu.. asa ca...
__________________
got smoke, will travel

Last edited by bakal; 20-02-09 at 13:28.
bakal is offline   Reply With Quote
Old 20-02-09, 15:20   #1997
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor (off topic in limita bunului simţ)

Espi, te asteptam deseara la 9 sus in rond. Bem o mocolata si apoi cautam un loc unde sa vedem cati km putem face de-a latu' Invitatia nu e valabila numai pentru Espi, ci PENTRU TOATA LUMEA
__________________
VW Scirocco 16V Turbo. I live my life one quarter mile at a time. Nothing else matters. For those 10 seconds or less, I'm free...

Last edited by ZyZ; 20-02-09 at 15:55.
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 20-02-09, 16:39   #1998
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor (off topic in limita bunului simţ)

eu imi vad de treaba.. nu ma bag in vorbele lui ca.. nu are rost.. are mintea odihnita

nu stiu de ce ii mai citeste cineva posturile..sincer.. am vazut niste nume aruncate la misto pe acolo si mi-a atras atentia "prietenia" lui cu Kazy.. )) sa vedem si ce parere are Kazy.. (asta ca fiind una din miile de minciuni )
asa.. iar legat de ce ai mai scris acolo.. nu te mai obosi.. ca iar te arzi de unul singur..
subiect incheiat si ras-incheiat ca sa nu iti ard vreuna ))

baieti.. poate ne vedem seara asta.. in functie de cum terminam cu discutiile particulare

bafta si ..speram.. drum uscat !
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!
slip is offline   Reply With Quote
Old 20-02-09, 16:41   #1999
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor (off topic in limita bunului simţ)

slip ia-o uşor tată, ce naiba...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 20-02-09, 17:02   #2000
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor (off topic in limita bunului simţ)

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
slip ia-o uşor tată, ce naiba...
A? ce e sefu? :P te-am suparat cu faza aia.. "sa nu-ti ard vreuna" ? era o gluma.. na.. o vorba . Nimic serios. Nu sunt un tip violent decat daca ma provoci ..altfel stau cuminte :P

oricum mersi ca mi-ai atras atentia.. o sa fiu mai "calm" in vorbe


bafta
slip is offline   Reply With Quote
Old 20-02-09, 20:00   #2001
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor (off topic in limita bunului simţ)

nu-mi mai zi şefu, ca e naşpa, numa' de şefie n-am mai suferit
las pe alţii mai interesaţi să fie şefi, n-am eu treaba
aleks is offline   Reply With Quote
Old 21-02-09, 01:01   #2002
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor (off topic in limita bunului simţ)

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
nu-mi mai zi şefu, ca e naşpa, numa' de şefie n-am mai suferit
las pe alţii mai interesaţi să fie şefi, n-am eu treaba
) ee..fie vb intre noi.. fara nici un fel de legatura.. si lu' tata ii zic sefu.. ) dar nu exista legatura intre cuvant(vorbit) si intelesul lui de fapt.. . :P
slip is offline   Reply With Quote
Old 21-02-09, 09:41   #2003
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor (off topic in limita bunului simţ)

Quote:
Originally Posted by ZyZ View Post
Espi, te asteptam deseara la 9 sus in rond. Bem o mocolata si apoi cautam un loc unde sa vedem cati km putem face de-a latu' Invitatia nu e valabila numai pentru Espi, ci PENTRU TOATA LUMEA
ms de invitatie. am vb si cu slip si voi veni dar nu vineri si sambata pt ca nu sunt in iasi. eu tot am trecut pe sus la rond dar nu am vazut nici o masina cunoscuta.
__________________
00 Alfa Romeo 166 (Sold)
03 Renault Laguna (For sale)
04 Mercedes CLK (Sold)
07 Yamaha Gryzzli 700
09 BMW X6
10 Mercedes E coupe
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 21-02-09, 11:49   #2004
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor (off topic in limita bunului simţ)

Quote:
Originally Posted by ESPinoza View Post
eu tot am trecut pe sus la rond dar nu am vazut nici o masina cunoscuta.
asta pt ca in afara de ZYZ-u mic si SLP cam s-au schimbat msinile...
bakal is offline   Reply With Quote
Old 21-02-09, 13:26   #2005
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor (off topic in limita bunului simţ)

Quote:
Originally Posted by bakal View Post
asta pt ca in afara de ZYZ-u mic si SLP cam s-au schimbat msinile...
e bun atunci si tu ai schimbat`o?
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 21-02-09, 14:30   #2006
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor (off topic in limita bunului simţ)

dap...RAZ-ul e pe dreata, asteapta un transplant de motor...acum am un e36 coupe, de culoare violet...desi momentan stau mai mult prin VS...poate o sa ne vedem curand....
bakal is offline   Reply With Quote
Old 21-02-09, 15:55   #2007
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor (off topic in limita bunului simţ)

Sa mor de ras nu alta...auzi la el...sa invatz agramatica...doamne..pe bune ca sunt multi oameni cu ..mari probleme " spirituale" si s au intalnit toti pe acest forum..nici nu stiu ce sa mai zik....poate mi ridica " permisul" cineva.....din cine stie ce motive...dar ma risc ce draqu ...ca pot merge si pe jos...si spun.... din nou dar cu alte cuvinte....ce am vrut sa spun mai devreme in ultimul meu " post' referitor la mesajul scris de
(KayserZAR) :
" mesajul era adresat baietilor si fetelor carora le-au cumparat mamica cu taticu masina si ies pe copou in etalare de figuri si nu iti dau prioritate si care pana la urma tot ei se izbesc prin copaci...... cum am mai spus aveti grija cum apasati pe pedala. nu a fost un apropo la adresa nimanui. cat despre masina de faleza nu stiu ce sa zic doar ca avem cateva baze de agrement in iasi care si alea sunt rapanoase. iasul e situat pe 7 coline...."

..........care avea probleme cu cei care se plimba pe copou.....si care nu mai incape de ei...oricum pe aici nu s a discutat vreodata despre ei..si oricum nu conta asta...daca n am fost inteles bine..poate ca e de la vreo " supradoza" de " Cocaine"...cine stie....si poate ca un mesaj se citeste si unul..ba....dar in fine.....oricand esti dispus sa mi dai un " extemporal"..este primit..dar sa facem poate un concurs impreuna...sa vedem care i a nota mai mare...ok..?? daca pe 4 roti nu avem unde da " o proba" macar sa ne batem in gramatica... nu..???...oricum mersik fain...esti un dulce...si astept raspunsul..adik...ce anume am gresit din punct de vedere gramatical...tot pe forum..si te rog sa fie " corectat cu rosu"..ok..?? si eventul o nota... dar...probabil cum ai spus si tu...ma agit degeaba...e ca si cum eu as fi .... " ateu"... daca stii ce i ala...si cum sunt prea multe " bisericute" pe aici nu as putea sa supar pe nimeni...si cum n am luat nota de intrare...asta e..mai incerc la alta poarta..nu..??/......pace tuturor si....promit ca nu mai deranjez....incerc sa nu ma pun .....cu cei cu mintea odihnita ...
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 21-02-09, 16:07   #2008
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor (off topic in limita bunului simţ)

Quote:
Originally Posted by zorro6299 View Post
[...]si eventul o nota...[...]
Stai jos,ai 2!
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 21-02-09, 16:17   #2009
ktalyn
VW Driver

Stage 5
 
ktalyn's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 372
Member of:
[VW]
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor (off topic in limita bunului simţ)

Scuze de offtopic si scuze ca ma bag aiurea in seama!
Domnule zorro6299 : Nu cred ca cineva are ceva cu tine! insa incearca sa lasi limbajul de messenger si exprimarea anagramata deoparte, pentru ca ea este cea care iti creaza neplaceri! (asta a fost ca sfat)
Km fara incidente si asfalt uscat tuturor!
__________________
I'm not speeding, i'm driving with style!
ktalyn is offline   Reply With Quote
Old 21-02-09, 16:40   #2010
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor (off topic in limita bunului simţ)

Nu e nici un offtopic,tocmai ca aici este locul pentru offtopic
Uite ktalyn si-a dat seama care-i treaba,poate te prinzi si tu zorro
Si ca un sfat,nu o sa va ia nimeni in seama posturile atata timp cat va ascundeti dupa un calculator,dar nu gasiti niciodata timp sa veniti la o intalnire,oricare ar fi ea..Intr-o astfel de comunitate nu se intra cu japca
Vorbele pe locul 2,faptele pe locul 1
__________________
Audi S2
CoCaine is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -