Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Tulcea

Reply
 
Thread Tools
Old 14-03-07, 18:17   #76
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Curse

Cum ma acuza cineva ca masina filmata nu e a mea.....sau am mai auzit de la unii ca ar fi trucate...sau pe cric......am mai facut 3 filmuletze....nu am avut nici timp nici benzina pt mai multe.
Mentionez ca in filmele d emai jos masina are benzina de 95 d ela un peco fantoma...nu prea mi-a placut cum tragea.\si pe deasupra aveam doar vreo 5 l in rezervor..cantitate la care nu prea trage cum ar trebui.......probabil ceva de la pompa......
Si inca ceva.....daca sustii ca nici cu turbo nu pot sa te fac.....nu pot decat sa zic ca nu te-ai documentat destul.Ramane de vazut.
Nu spun nimic cu rautate sau invidie....nu am de ce sa fiu invidios sau rautacios.........
Attached Files
File Type: avi MVI_1816.avi (2.37 MB, 159 views)
File Type: avi MVI_1815.avi (3.26 MB, 126 views)
File Type: avi MVI_1812.avi (12.35 MB, 127 views)
__________________
Dacia Nova 2.0 16v Turbo on gt28rs....Rats on Cocaine...E34 Turbo....Porumbar turbo fara blocant
Imi deschid bordel!!!
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 14-03-07, 18:26   #77
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Curse

Si la cererea speciala a cuiva......am pus i asta de mai jos
Attached Files
File Type: avi fly-burn in spatele blocului.avi (10.12 MB, 138 views)
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 14-03-07, 18:34   #78
raza

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 68
Default Re: Curse

Fenomenal!!! Suta din ce vad eu e undeva la 6" shi 1 pic.....Daca ii pui turbo cu sigurantza o sa scotzi 5", daca nu mai putzin...Minunat!
raza is offline   Reply With Quote
Old 14-03-07, 19:10   #79
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Curse

Quote:
Originally Posted by raza View Post
Fenomenal!!! Suta din ce vad eu e undeva la 6" shi 1 pic.....Daca ii pui turbo cu sigurantza o sa scotzi 5", daca nu mai putzin...Minunat!
Nu e chiar 6.....cred ca e mia mult.......7 si un pic.....
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 14-03-07, 19:23   #80
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Curse

da si mie mi se pare acceleratia f buna...pur si simplu acul sare la 40 direct ce mama draq racheta..apoi imediat 80..inca putin si 100 ! ar fi interesant sa masori cu acel aparat special daca ai avea unde sa stii pt tine ! asta inainte si dupa turbo

ps: data viitoare condu cu capul intr-o parte
pps: frumos burn... dar locatia la prima vedere nu imi pare cunoscuta nu e in tulcea?
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 14-03-07, 19:27   #81
raza

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 68
Default Re: Curse

Quote:
Originally Posted by mikafly View Post
Nu e chiar 6.....cred ca e mia mult.......7 si un pic.....
Nu man...am cronometrat atent. Oricum ar fi e foarte tare... Dupa T inca cateva mici skimbari (jante pe 16, cauciucuri de viteza, benzina tare+aditiv, etc) shi pe o suta de metri eu zic ca te potzi da de la egal la egal cu multe modele incomparabile ca pretz. Ar fi mirific daca i putea monta shi nos, DAR trebe bani....LA GREU....
raza is offline   Reply With Quote
Old 14-03-07, 19:38   #82
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Curse

Toate la timpul lor....sincer nmu am cronometrat in cat ia suta.....deja ma plictiseste.
O sa fie si NOS........dar nu pot sa fac tot odata.Cine nu ma crede...sa astepte.....
Locatia nu e in Tulcea...e in navodari.....este exact ion acelasi loc si inaceeasi zi cand a dat si peugeot-ul alb burn........aia de acolo fiind pretenii mei.
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 14-03-07, 20:26   #83
raza

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 68
Default Re: Curse

Quote:
Originally Posted by mikafly View Post
Toate la timpul lor....sincer nmu am cronometrat in cat ia suta.....deja ma plictiseste.
O sa fie si NOS........dar nu pot sa fac tot odata.Cine nu ma crede...sa astepte.....
Locatia nu e in Tulcea...e in navodari.....este exact ion acelasi loc si inaceeasi zi cand a dat si peugeot-ul alb burn........aia de acolo fiind pretenii mei.
Te sustzin man. Este f tare ce faci cu mashina ai. Sper sa shi reusheshti pana la capat. Sa nu uitzi shi exterioru ca e important! Vreau sa vad fly pe coveru' cocs Mag
raza is offline   Reply With Quote
Old 14-03-07, 22:01   #84
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Curse

Quote:
Originally Posted by raza View Post
Te sustzin man. Este f tare ce faci cu mashina ai. Sper sa shi reusheshti pana la capat. Sa nu uitzi shi exterioru ca e important! Vreau sa vad fly pe coveru' cocs Mag
Pana acum am avut numai tentative de virtual tuning....nu ale mele..in interpretari diferite......niciuna iesita din comun...si nici prea reusita...
Masina o sa aiba un exterior gragutz zic eu...racing orientat catre functional .
Deci fara prize false.....eleroane de bazar si alte prostii..
Poza de mai jos .....surpriza...am primit-o de la cineva..care a facut-o pt mine...fara ca eu sa cer asta......
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	TL-59-FLY.jpg
Views:	305
Size:	88.8 KB
ID:	231729  

Last edited by mikafly; 14-03-07 at 22:04.
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 00:34   #85
alextutunaru

Stage 2
 
alextutunaru's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 30
Default Re: Curse

FLY masina ta fuge tare...dc pui turbo ma faci...si asa cred k ma faci...tu ai suta in 7 sec si un pic ..eu in 7.5 (asa scrie la date tehnice) deci poti sa ma faci si asa..eu zic sa ne tragem cand vin in tulcea...
alextutunaru is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 07:13   #86
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Curse

Quote:
Originally Posted by alextutunaru View Post
FLY masina ta fuge tare...dc pui turbo ma faci...si asa cred k ma faci...tu ai suta in 7 sec si un pic ..eu in 7.5 (asa scrie la date tehnice) deci poti sa ma faci si asa..eu zic sa ne tragem cand vin in tulcea...
Pana nu imi pun turbo nu ma trag cu nimeni....gandeste-te ca tu ai 4x4 care te ajuta mult la plecare..efectiv sari in fatza.....pe cand eu plec mai lin ca tine ca altfel patinez.....iar daca zici ca a ta ia suta in 7.5...nu am cum sa te fac pt ca odata ce ai luat avantaj in fatza nu mia pot sa te ajung sau sa te depasesc.Masinile sunt apropiate....inchipuieti ca dupa turbo.....se v-or schimba radical datele problemei....cu 140 de cai ating suta in 7 sec.....cui 200 in cat timp ating aceea si viteza?......dar cu 230?...si tot asa.
In momentul de fatza...intr-o eventuala cursa cu tine...as pierde..dar nu rusinos.....pt ca eu am dacie si tu Bmw.
M-am mai dat cu masini tari...pe unele le-am facut..pe unele nu.Asta e...nu poti din cacat sa faci bici si sa si pocneasca intodeauna.
Oricum..ce imi doresc sa fac...sper sa reusesc.....sa ma ajute Dumnezeu.
Masina ta imi place....imi place si a mea.....dar nu le pot compara.......ca nimic.....sa zicem ca vreodata ajung sa te fac.....si ce daca?....tu stai relaxat pe scaunele tale de piele...iar eu ma zdruncin si imi sparg timpanele in troaca mea.(daca intelegi ce vreau sa zic)...masina ta e o masina completa...le are pe toate...a mea....este numai pt forja..liniutze....nu are nici cea mai mica urma de confort.
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 13:36   #87
alextutunaru

Stage 2
 
alextutunaru's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 30
Default Re: Curse

Ai dreptate FLY ...chiar 4x4 ala isi spune cuvantul chiar si in fatza unora mai puternici oleaka ..dar dc pui turbo a sa fie cashto.. dc pui NOS ..o sa fie sanzatie dar vezi..nu uita sa schimbi franele.. ee si lasa nu mai ridica asa masina mea k nu am maserati, oricum a pune turbo e o propozitie simpla..practica e mult mai complicata..plus ca mai trebuie multe alte modificari o data cu turbo..oricum mult succes in ceea ce vrei sa faci.. esti de admirat..
alextutunaru is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 18:13   #88
mishaRS

Stage 2
 
mishaRS's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 64
Default Re: Curse

curse din seria masini de fabrica si ieftine : vara trecuta m-am intrecut (eu cu o skoda octavia tour 1.9d - 90 cp) de la iasi la vaslui cu un clio symbol 1.9 dci 80 cp si vreau sa spun ca am ramas marcat de ambele masini ... clio se tinea aproape iar octavia sta extraordinar de bine in curbe abordate cu viteze mari
mishaRS is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 18:28   #89
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Curse

Quote:
Originally Posted by alextutunaru View Post
Ai dreptate FLY ...chiar 4x4 ala isi spune cuvantul chiar si in fatza unora mai puternici oleaka ..dar dc pui turbo a sa fie cashto.. dc pui NOS ..o sa fie sanzatie dar vezi..nu uita sa schimbi franele.. ee si lasa nu mai ridica asa masina mea k nu am maserati, oricum a pune turbo e o propozitie simpla..practica e mult mai complicata..plus ca mai trebuie multe alte modificari o data cu turbo..oricum mult succes in ceea ce vrei sa faci.. esti de admirat..
Crede-ma ca stiu ce implica o conversie......deja ma documentez de juma de an....cum m-am documentat pt toate modificarile facute pana acum.
Nu este usor...dar nici imposibil....deci o voi face.Nu are cum sa mearga din prima...dar se rezolva pe parcurs.
Franele deocamtata suint suficiente....chiar azi m-am bucurat de functionalitatea lor cand ma grabeam,si un nene imbecil pur si simplu mi-a sarit in fatza. cu masina cu tot....nu stiu cum am oprit.Cert este ca dupa chestia asta imi mirosea a ars ...de la placutzele fatza spate.
O sa ii fac si un upgrade la frane..dar doar dupa ce reusesc faza cu turbo.
Franele sunt de r19 1.8 16v....cele de dacia...erau varza(slabe).
Pe tine te ajuta mult 4x4 dar doar la plecare....pt ca dup-aia ..cari greutate dupa tine.Las ..cand ajungi la TL...si o sa fiu si eu acolo...ma faci o tura cu masinutza ta....si eu una cu a mea.
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 16-03-07, 00:39   #90
alextutunaru

Stage 2
 
alextutunaru's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 30
Default Re: Curse

facem FLY ...dar mai e o chestie ...4x4 nu e chiar aceeasi proportie spate-fatza ...se schimba in functie de nevoia masinii..astefel nu car chiar toata greutatea ...stiu ..a ta te baga oleak in scaun ..la mine nu ai sa vezi asa ...zici ca sta pe loc ..dar dc te uitzi pe vitezometru (si te iei dupa zgomot) o sa vezi ca urca destul de binishor...
alextutunaru is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -