Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Tulcea

Reply
 
Thread Tools
Old 12-03-07, 23:54   #61
alextutunaru

Stage 2
 
alextutunaru's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 30
Default Re: Curse

Hai sa ma bag si eu putin si sa va zic...deocamdata FLY nu are cum sa faca un 220 de cai cu cuplu constant maxim del 2500rpm pana la 6500 si cu 4x4...dar sunt dacii nova kre ma fac aici in bucuresti...iar masina lui e destul de tare oricum fata de multe altele mult mai scumpe...
asa..si a doua la mana ...dc el zice k face un x5 la liniutza...eu as fi bucuros sa incercam...X5 3.0d(stock)...si apoi sa vorbim...
La traseu are dreptate Fly :aici mai e si de sofer ...mai e si de noroc...k sa nu mai vorbim de vreme...k spre exemplu dc el ar fugi mai tare k mine ..eu avand 4x4 si incepe o ploaie...se schimba situatia...
alextutunaru is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 08:27   #62
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Curse

Am zis deocamdata........chiar azi am mai primit o provocare.....pe care nu am onorat-o....pt ca nu am masina terminata.
Nu stiu despre ce Dacii Nova vorbesti din Bucuresti.....iti aduc berlina care te face lejer......dar despre Nova....trebuia sa le fi stiut.
In orice caz.....pana acum chiar nu am incercat cu un 325 xi....desi eu stiam ca are doar 192...sau ceva de gen.Stai sa imi termin proiectul cu turbo.....si ne dam cum vrei tu(exclus drum lung)
__________________
Dacia Nova 2.0 16v Turbo on gt28rs....Rats on Cocaine...E34 Turbo....Porumbar turbo fara blocant
Imi deschid bordel!!!
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 12:09   #63
alextutunaru

Stage 2
 
alextutunaru's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 30
Default Re: Curse

ala cu 192 de cai a fost odata...demult...acum are 218 fix ...pune rpd turbina si ne tragem ... sincer ..cel mai mult imi place nu dc ma face o masina mult mai tare ... ci dc ma face una la kre nu te astepti...dar nu pot s nu fiu realist...itzi trebuie modificari...destule...nu cred k doar turbina...depinde si ce motor ai pe ea(ma refer de la ce configuratie pleci).
alextutunaru is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 13:30   #64
KAB

Stage 5
 
KAB's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 322
Member of:
[RENAULT]
[Toyota]
Default Re: Curse

Quote:
Originally Posted by mikafly View Post
Am zis deocamdata........chiar azi am mai primit o provocare.....pe care nu am onorat-o....pt ca nu am masina terminata.
Nu stiu despre ce Dacii Nova vorbesti din Bucuresti.....iti aduc berlina care te face lejer......dar despre Nova....trebuia sa le fi stiut.
In orice caz.....pana acum chiar nu am incercat cu un 325 xi....desi eu stiam ca are doar 192...sau ceva de gen.Stai sa imi termin proiectul cu turbo.....si ne dam cum vrei tu(exclus drum lung)
Sfatul meu e sa tineti cont si de raportu' cp/greutate. Bmw are in jur de 7 cp/kg, iar dacia ta e mai usoara in raportul asta, asa ca s-ar putea sa ai o surpriza placuta. Ai incercat sa vezi in cat timp faci 0-100km/h?
KAB is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 14:43   #65
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Curse

Quote:
Originally Posted by Alecu_2fast View Post
Sfatul meu e sa tineti cont si de raportu' cp/greutate. Bmw are in jur de 7 cp/kg, iar dacia ta e mai usoara in raportul asta, asa ca s-ar putea sa ai o surpriza placuta. Ai incercat sa vezi in cat timp faci 0-100km/h?
Nu stiu in cat timp iau suta......cred ca in juma de ora....
Daca zici ca ii pui turbo la motorul tau...felicitari....no sa te mai pot depasi niciodata.E diferenta de potential intre 1.8 si 2.5.E bine sa stii ca sunt si pasionati ....si mai ales la noi in oras.
Am pus si un fimutetz...care a ami fost postat pe paginile din urma.....dar nu strica sa fie d emia multe ori.
Attached Files
File Type: avi MVI_1723.avi (6.80 MB, 93 views)
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 17:23   #66
alextutunaru

Stage 2
 
alextutunaru's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 30
Default Re: Curse

Nu cred k am zis k ii pun turbo...desi o sa fac si asta dar atunci o sa intru la alta categorie...dar (fara nici o suparare) asa cu e ea fara modificari...nu cred k ma faci cu Nova...chiar cu turbo pe ea ...si sa ai vreo 200 de cai..asa poate..sa zicem..dar altfel nu boss ...dar la momentul potrivit o sa lasam faptele sa vorbeasca...pana atunci spor la tuning...

De curiozitate...cam in cat iei suta FLY si ce motor ai pe ea acum...
alextutunaru is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 17:55   #67
alextutunaru

Stage 2
 
alextutunaru's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 30
Default Re: Curse

mi-a placut filmuletzul ...dc e masina ta aia ..mai fa si tu unu ..dar pleaca de pe loc...nu din mers..
alextutunaru is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 18:47   #68
mishaRS

Stage 2
 
mishaRS's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 64
Default Re: Curse

baieti foarte interesant ceea ce spuneti voi cu modificari la motoare dar nu uitati un lucru esential la masini modificate : fara sa adaptezi suspensia si directia la tunningul de sub capota nu cred ca poti beneficia de surplusul de putere.
mishaRS is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 18:47   #69
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Curse

Quote:
Originally Posted by alextutunaru View Post
mi-a placut filmuletzul ...dc e masina ta aia ..mai fa si tu unu ..dar pleaca de pe loc...nu din mers..
daca nu ai observat ...plec de pe loc...franez pana la zero...si plec .Nu aveam cum sa fac altfel pt ca eram in mijlocul statiunnii mamaia si era trafic...nu imi permiteam sa ma opresc sa stau cateva secunde.Am oprit scurt....si go.
Masina te asigur ca e cat se poate de a mea si reala....iar filmul la fel....nu pe cric cum fac unii.Nu te gandi ca plec de la motorul de Dacia......
Am motorul schimbat....e deja al 2-lea.....am doar 140 de cai momentan.
Cum iti ziceam..urmeaza conversie turbo.....estimez ceva mai multi.
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 19:01   #70
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Curse

Cum ziceam....modificarile includ toata gama...frane..directie...suspensie.
Toate au fost upgradate.....am gasit poza cu motorul......Admirati cartonul cel frumos.....e de firma.......lol...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_1005.jpg
Views:	277
Size:	2.31 MB
ID:	231168  
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 19:05   #71
raza

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 68
Default Re: Curse

Quote:
Originally Posted by mikafly View Post
Cum ziceam....modificarile includ toata gama...frane..directie...suspensie.
Toate au fost upgradate.....am gasit poza cu motorul......Admirati cartonul cel frumos.....e de firma.......lol...
Ce mai....Eshti gata sa te dai cu onoriu sau cu sebastian!!!
raza is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 19:08   #72
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Curse

Quote:
Originally Posted by raza View Post
Ce mai....Eshti gata sa te dai cu onoriu sau cu sebastian!!!
Hai gata cu vrajeala......eu nu am facut bascalie de tine si de masina ta rosie.Nu iti place...nu te uiti.
Data viitoare o sa fac si eu comentarii despre masinutza ta.
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 19:41   #73
raza

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 68
Default Re: Curse

Quote:
Originally Posted by mikafly View Post
Hai gata cu vrajeala......eu nu am facut bascalie de tine si de masina ta rosie.Nu iti place...nu te uiti.
Data viitoare o sa fac si eu comentarii despre masinutza ta.
Ce ai mey? Era o gluma, nu am zis ca cu mi place....nu te ataca ashea. Shi potzi sa faci orice comentariu despre mashina mea roshie ca nu mi e rushine cu ea
raza is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 19:46   #74
vlad_Mafiotu
Seat Driver

Stage 5
 
vlad_Mafiotu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 429
Member of:
[SEAT]
Default Re: Curse

cam inghesuit e motoru ala .. cred ca a incaput milimetric
vlad_Mafiotu is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 20:16   #75
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Curse

Quote:
Originally Posted by raza View Post
Ce ai mey? Era o gluma, nu am zis ca cu mi place....nu te ataca ashea. Shi potzi sa faci orice comentariu despre mashina mea roshie ca nu mi e rushine cu ea
Ce te face sa crezi ca mie imi e rusine de a mea......nu imi e deloc.
Adevarat,motorul cam duce lipsa de spatiu.....asta e.....
mikafly is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -