Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 26-04-04, 10:03   #16
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

de ce se`mpute .. se lasa cu fasole ??? pfiuu bine k am aer conditzionat sac sac
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 26-04-04, 23:24   #17
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

sad`ule team`uri de mashini sunt .. acu mai nou au aparut tipii cu motoarele vre`o 30 .. sii .. Doamne ajuta sa fim catzi mai multzii !!!
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 27-04-04, 23:13   #18
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

ce atata tea`m `uri de counter strike de alea alea .. io`mi fac un team si ne dam cu rolele :P :P
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 07-05-04, 10:41   #19
Ursu-=X-Team=-

Stage 4
 
Ursu-=X-Team=-'s Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 270
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default

Ciorapel. Pai lasa fratioare sa isi mai rupa si altii masinile. ca e loc. Daca e X-Team asta nu inseamna ca nu pot si altii . Si vorba aia putini sunt care vor ajunge sa isi rupa masinile cum le-am rupt noi timp de 3 - 4 ani. Si X-Ray (SAD) poate sa zica asta .
Si io daca vreau sa ma rup stai linistit ca nu ma rup in port
Ursu-=X-Team=- is offline   Reply With Quote
Old 08-05-04, 09:34   #20
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

bine zis urs ... Amin !!! ... urs .. hai luam o sticla de cico si nishte bomboane agricole ... si merem in port .. k cica fac unii raliuri si d`astea .... nishte nebuni sa vedem si noi ...
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 08-05-04, 11:32   #21
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default

Frate ... URSU are dreptate .. poate s-au saturat s isi rupa masinile in port .. poate a trecut vremea asta si acum nu mai are rost din pct lor si al meu de vedere sa mai demonstrez ca stiu ceva cu frana de mana si cu alte chestii .. acum a venit vremea sa arat ca stiu sa fac un BMW , un Mercedes , ceva sport la o linie de 400m ... ca la indemanare am aratat ce stiu ... si ei la fel ... si sincer nu ma mai bate gandul sa dau in masina mea ptr ca nu am de ce .. aaaaa la o linie da , as avea de ce ... dar cu ce masini vin prin port nu prea vad cu cine ...
Poate o sa apara ... nu zic nu ... dar sti cum e ... tre sa mai vina si altii sa isi omoare masinile ca noi am facut-o destul ( eu am rupt un motor de 1600 in port + 3 serii de planetare ) ...
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 08-05-04, 17:02   #22
dogarel

Stage 5
 
dogarel's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 563
Default

Pai ce sa faci mai SAD-ule daca ti-ai facut masina prea tare
dogarel is offline   Reply With Quote
Old 08-05-04, 20:29   #23
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default

Quote:
Originally Posted by \"dogarel\"
Pai ce sa faci mai SAD-ule daca ti-ai facut masina prea tare
Nu e vorba de asta ... dar am schimbat f. multe chestii la ea ( sistem de suspensie KW , Punte spate pe discuri , Admisie aer , Evacuare modificata , plus bucsi , pivoti, capete bara ) si nu prea imi convine sa imi bag p#l@ in ele sa le fac praf ...
Si in plus de asta ( Cu dedicatzie ptr Psycho !!! ) m-am apucat de masina ... astept sa \" iasa \" pragurile , stopurile si farurile ( surpriza ) si am gasit si vopsitor super baiat , super meserias ... si la bani buni ...
Ne auzim prin Iunie ( daca merge traba super repede ) daca nu la inceputul lui Iulie ... cand am sa o scot de la vopsit ...

Psycho // Tre sa vezi si sa auzi ceva tare de tot de la mine !!!
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 08-05-04, 22:30   #24
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Cum s-o rupi nene in parcarea aia din port ? Cat sa tragi de ea acolo ? Daca voi va strangeti unde-am fost si noi sambata trecuta, nu-mi dau seama ce se poate face acolo, in afara de burnout si spins...

Andrei: sper s-o termini pana la vara, ca vreau sa vad cat tragi de ea
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 09-05-04, 00:24   #25
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default

Quote:
Originally Posted by \"Gabi\"
Cum s-o rupi nene in parcarea aia din port ? Cat sa tragi de ea acolo ? Daca voi va strangeti unde-am fost si noi sambata trecuta, nu-mi dau seama ce se poate face acolo, in afara de burnout si spins...

Andrei: sper s-o termini pana la vara, ca vreau sa vad cat tragi de ea
Pai in parcarea aia in afara de Spin Burn si Crash ( ) se mai dau linii pe stradutza aia care duce la bariera aia unde e stalpul ala de fier indoit ( de un BMW , Cielo , Dacie , Tico , etc. ) ... cam atat ...

Si am sa o termin ... si esti primul pe care il plimb cu ea ...

Azi m-am apucat de Wide ( umflaturi gen Mazda RX8 ) pe fata ... si merge bine ...

Oricum ... am sa bag poze aici pe forum pe masura ce \" avansez\" cu modificarile ...
Maine cred ca am sa bag niste poze ... sa vezi cam despre ce vb ...
Hai ca ne mai auzim ...
BTW Gaby // Eu anul trecut m-am luat la o liniutza in Arges cu un Oltcit modificat ( mi se pare ca avea motor de alfa 33 sau ceva de genul ... boxer ... ) si aveam celalalt motor in portbagaj + cutie + fuzete + ETC adica restul din mecanica , era noapte , masina era murdara ca vai de ea , roti de cielo pe 14 , toba de espero care ragaia ca vai de ea si shau' a schitzat ceva in spatele meu, a vazut 1.6 si a vrut sa faca stanga ... am pus frana usor , am scos capatzana pe geam si am dat 2-3 spritzuri ... si i-am facut semn sa vina sa dam una mica ( ei erau 2 , noi eram 3 + 350 Kg in portbagaj care atarna mai greu decat 3 oameni in spate ) ... si a venit tipul .
I-am spus ... hai calc-o ! Dai blana .. a calcat-o , l-am lasat putin , am calcat-o ( eram in 1-a , in mers ) si eu si am ajuns paralel cu el ( el era deja in a 2-a ) ... si am bagat a 2-a si dupa 1 secunda de stat in paralel m-am dus de a inebunit tipul .. imi dadea flashuri , avarii sa trag pe dreapta ... si am oprit , cand a ajuns tipul la mine la geam m-a intrebat exact asha :
EL : Mai , ce are masina ???
Eu : Nu are nimik frate ... ce sa aiba ? Merge ...
El : Nu se poate ... are ceva ... prea s-o dus asha dintr-o data !!!
Eu : Are 2 motoare , unu in fata si unu in spate !
El : Nu se poate !!
Eu : Ba da frate , vino sa iti arat !!
I-am deschis portbagajul si i-am aratat motorul de 1.6 facut cocolosh cu cutie , planetare si ce ti-am mai spus ... la care tipul spune :
No bine .. dar asta nu mere !!!
Eu : Pai stiu ca nu merge ... da am 2 motoare !
El : Da in fata ce ai ? Sub capota ...
Si i-am ridicat capota si expresia de pe fetele lor trebuia inregistrata fara misto .... au belit niste ochi de nu le-a venit sa creada ...
El : I-a uite frate ... nu am vazut asha ceva aici in Arges de cand ma stiu !!!



CAT DE BINE M-AM SIMTZIT ATUNCI ITI DAI SEAMA ... Crescuse de 4 ori mai mare inima in mine ... cu toate ca m-am facut cu un Oltcit ...
Nu asta era faza ...
Faza era ca tipii erau super de treaba , se vedeau ca sunt coxangii ...
In fine ... pe Pitesti Bucuresti la 200 i-am facut flashuri la o laguna , s-a dat shau la o parte si la 220 cand am trecut pe langa un tir de era sa fac praf masina ca s-a balansat ca o barca in stanga si dupa aia in dreapta ( daca nu aveam greutate in portbagaj ma duceam p#lii de suflet ) am lasat-o usor la 140 , m-am bagat pe bada 1 frumos , a trecut ala cu laguna pe langa mine si a belit niste ochi de nu ii venea sa creada ce cotetz de masina i-a dat temelie ... si am ajuns acasa cu bine ...

Ce tampit sunt .. am inceput sa povestesc amintiri nemuritoare ...
Continuarea in episodul viitor !
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 09-05-04, 08:41   #26
dogarel

Stage 5
 
dogarel's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 563
Default

Cel mai important lucru este sa fii tu multumit cu ceea ce ai facut. Restul nu mai conteaza.
dogarel is offline   Reply With Quote
Old 09-05-04, 12:14   #27
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Andrei: din cate-am vazut eu, asflatul de pe stradutza aia de foarte de cacat. Si, din moment ce am omis stradutza, acum inclin sa cred ca intr-adevar poti sa rupi masina acolo, da' de la parcare in fatza, nu spre restaurantu' ala pescaresc, ca pe acolo chiar nu poti s-o calci.

Btw: tx de plimbare

Cat despre Oltcit... nu-mi spui ceva nou. Motor de Alfa 33 sigur nu avea, pentru ca nu s-a incumetat nimeni pana acum sa faca \"transplantu'\" asta (sunt 100 % sigur). Pentru o astfel de modificare, iti tre' ceva banuti, timp si... un mecanic BUN!

Poate avea vreun weber de Alfa, da' tot motoru', in nici un caz nu.
Cu un 1600 cmc stock, aduc eu Oltcit care-l face si... sunt gata sa pariez pe asta.

PS: astept continuarea de la povestirea aia
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 10-05-04, 01:49   #28
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default

De 3 zile ma chinui sa deschid discutzia asta si nu merge ... :

https://www.4tuning.ro/forum/viewtopic.php?t=1766

In fine ... Gaby // probabil ca nu avea motor de alfa 33 .. nu m-am uitat sub capota .. se poate sa fi avut 4 bucatzi carb ... ca la boxer eu stiu ca se pot monta ...

Asha .. si sa revenim la \"poveste \" ...

Alt episod a fost o intoarcere de la Bucuresti , noaptea pe la 2 dimineatza ... eram 4 in masina , am platit trecerea de la podul Cernavoda si ii dadeam normal la 120 km/h spre casa ...pe autostrada Cernavoda .
la un moment dat vad in spate niste xenoane suparate rau ... si ma bag pe banda 1 si o calc ... pe la 150 trece frumos pe langa mine un Audi A4 Cabrio 2.0T argintiu superb si i-a distanta cca 100m dupa care distanta a inceput sa se micsoreze avand in calcul ca ajunsese-m la 190 ... si ajung langa tipu' , la 200 si o calca si asta ... o calc si eu ... prin gemuletzul din spate la audi se vedea o coleoptera ce isi belea fasolea la mine si zambea ... in fata , un tip pana in 27 ani si in dreapta cred ca era pasarica lui care se uita ironic la mine ...si am mers in paralel pana la 225 pana cand am obs ca masina lu shau' nu mai tragea ... si nu am mai calcat-o nici eu .. am lasat-o constant 30 secunde sa vad ce face .. tipul tragea de audi sa scoata sufletul din el ...
Cand am vazut ca treaba e pe bune si masina tipului nu mai poate , am claxonat , i-am arata tipului \" Pa-Pa \" si \" Papichulo \" si am bagat copita in acceleratie si m-am dus pe langa el de cred ca a vandut masina duminica in obor ...
Am iesit de pe autostrada si dupa 5-10 Km il vad pe tip nervos ( eu aveam 130-140 ) ca ajunge in curu meu , da cu nasu' si ma depaseste ca un erou ...

Psycho // Man ... sa il intrebi pe tipul cu Vectra argintie ( 25-TDC ) ce senzatii a trait in masina la mine cand am plecat la Bucuresti la SAB ...
Ii tremurau picioarele lu' shau' cand am ajuns in C-ta si a coborat din masina ...
Anyway Gaby // ... sunt multe chestii care le pot scrie aici ... problema e ca nu te-am \" dat \" niciodata pana acum sa vezi cum fuge cotigutza mea ...Dar nu e tp pierdut .. ne vedem la vara ... la mare , la soare , la fete frumoase , sa te imbolnavesti de p#l@ sculata , sa vezi cum e ...
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 10-05-04, 07:56   #29
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Asaaaaa... S-o luam pe rand, ca ai un debit in tastatura aia, de citesc cate-o juma' de ora

Topicu' ala... nici mie nu mi-l deschide. Trebuie sa vorbesc cu Vali sa facem ceva (nu stiu ce) ca a inceput s-o ia razna forumu'. Eu acum am tzeava la net si tot nu mi-l deschide.

In fine... La vara, am o plimbarica (cat de mica) asigurata ?!

100 % la vara scrie mare pe noi (sau macar pe mine, desi eu sper sa venim toti cei de pe forum), da' cred ca intai ne vedem la Prisma, pe 10 iulie (daca vii)...

Numa' bine!
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 10-05-04, 11:08   #30
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Bah, parca era vorba de port... Chair ca e naspa acolo. Un loc mai acatari nu ati gasit mah ???
Hondarul is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -