Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 20-05-08, 08:40   #2596
sonykel
Dacia Driver

Stage 5
 
sonykel's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 738
Member of:
[DACIA]
Default Re: Constanta - Accidente

pe nicolae iorga cum urci din mamaia pe dreapta e un golf 2 infipt intr-un stal sta asa de vreo 3saptamani , aveti idee ce e cu el?
sonykel is offline   Reply With Quote
Old 20-05-08, 14:13   #2597
Skyppy

Stage 3
 
Skyppy's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 168
Default Re: Constanta - Accidente

Dragoste la prima vedere?
Skyppy is offline   Reply With Quote
Old 20-05-08, 14:47   #2598
sonykel
Dacia Driver

Stage 5
 
sonykel's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 738
Member of:
[DACIA]
Default Re: Constanta - Accidente

da dar s-au si casatorit? de ce nu ia nimeni masina? or fi in luna de miere
sonykel is offline   Reply With Quote
Old 22-05-08, 00:24   #2599
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: Constanta - Accidente

poate era cu nr de bulgarsky....ce sa faca cu el...
topser is offline   Reply With Quote
Old 22-05-08, 21:40   #2600
hitman454

Stage 4
 
hitman454's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 181
Default Re: Constanta - Accidente

Astazi dimineata in mamaia accident 3 masini. Citroen Xsara opreste la trecere de pietoni....vine cu viteza un logan+blonda poc in spate il trimite intro dacie de pe banda a doua si era sa calce pietonu care traversa regulamentar.
hitman454 is offline   Reply With Quote
Old 23-05-08, 00:11   #2601
xcs

Stage 3
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 161
Default Re: Constanta - Accidente

a fost un accident nasol in seara asta pe soveja cu primaverii ..un 300c si`o duba.. are cineva idee ce s`a intamplat?
xcs is offline   Reply With Quote
Old 23-05-08, 08:58   #2602
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Default Re: Constanta - Accidente

Pe drumu care merge la Tulcea, dupa Ovidiu si ce sat o mai fi ala acolo, un Astra G intr-un TIR. TIR-ul avea lipita cabina de remorca de la frana care a pus-o... Astra partea dreapta fata disparuse, nu se mai recunostea masina...
Bogyciu is offline   Reply With Quote
Old 23-05-08, 14:09   #2603
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by hitman454 View Post
Astazi dimineata in mamaia accident 3 masini. Citroen Xsara opreste la trecere de pietoni....vine cu viteza un logan+blonda poc in spate il trimite intro dacie de pe banda a doua si era sa calce pietonu care traversa regulamentar.
logan + blonda combinatia fatala ))

Quote:
Originally Posted by xcs View Post
a fost un accident nasol in seara asta pe soveja cu primaverii ..un 300c si`o duba.. are cineva idee ce s`a intamplat?
soferul dubei un spaniol matol a vrut sa faca stanga pe primaverii fara sa ii acorde prioritate celui cu 300c

Quote:
Originally Posted by Bogyciu View Post
Pe drumu care merge la Tulcea, dupa Ovidiu si ce sat o mai fi ala acolo, un Astra G intr-un TIR. TIR-ul avea lipita cabina de remorca de la frana care a pus-o... Astra partea dreapta fata disparuse, nu se mai recunostea masina...
un prieten de`al meu mi`a povestit ieri ca a vrut sa il depaseasca si ala a inceput sa accelereze si faze deastea a zis ca nu si`a mai batut capu cu el si a ramas in spatele lui intre timp baiatu cu opelu am inteles ca a inceput sa ii cam dea si cica dupa cativa km poc in tir el am inteles ca nu a patit mare lucru in skimb gagica din dreapta era lovita destul de rau cel putin mana cica o avea bulita destul de grav ar fi pus mana pe stalp sau ceva de genu asta la impact! daca ma mintit ala va mint si yo!
__________________

WHEN TURBO SPINS THE BULLSHIT ENDS!!!
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Old 23-05-08, 19:53   #2604
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Default Re: Constanta - Accidente

Intradevar, locul din dreapta era cam stalcit, daca a fost cineva acolo a patit-o rau...
Bogyciu is offline   Reply With Quote
Old 25-05-08, 02:17   #2605
OmB*
Virtual Tuner

Stage 5
 
OmB*'s Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 703
Member of:
[Virtual Tuning]
Default Re: Constanta - Accidente

In seara aceasta la intersectia de la dacia un megane cu un bmw s-au lovit frontal... culmea bmw-ul parea mai sifonat ca renault-ul... nu cred ca au fost victime ... cel putin soferii erau prezenti la locul accidentului...
OmB* is offline   Reply With Quote
Old 25-05-08, 14:07   #2606
CT-87-BGN

Stage 4
 
CT-87-BGN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 200
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by OmB* View Post
In seara aceasta la intersectia de la dacia un megane cu un bmw s-au lovit frontal... culmea bmw-ul parea mai sifonat ca renault-ul... nu cred ca au fost victime ... cel putin soferii erau prezenti la locul accidentului...

Da, era mai shifonat bmw-ul, pt faptul k era E36 (pisicutza) deci anii 92-93-94... renault-ul a tzinut pt faptu k era nou, adik 2006-2007 (parea foarte nou). Degeaba se lauda renault-ul k fac masini sigure acum, daca am lua renault-urile din anii pisicutzei aleia...nici cat ea n-ar fi tzinut
Victime n-au fost. Bmw a fost de vina, venea dinspre satu de vacantza pe lapusneanu si a facut stanga pe tomis inspre capitol fortzand verdele semaforului, iar ala cu renault-ul statea la semafor la dacia dinspre capitol spre tomis 3, si a plecat probabil cu 1 secunda mai devreme decat trebuia.
Pacat de BMW...
__________________

2004 BMW 320d, 6gang Getriebe (150 PS)

EX : 2002 Opel Astra G Coupe 2.0 DTI (101 PS)
CT-87-BGN is offline   Reply With Quote
Old 25-05-08, 16:41   #2607
j.v.l

Stage 5
 
j.v.l's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 301
Default Re: Constanta - Accidente

si vineri unul la zodiac ...
o tipa cu un matiz CRED ca a luat un pieton... avea parbrizul spart si spre interior. cand am ajuns eu pe acolo era decat masina ei in mijlocul strazii + 3 masini de militie
__________________
justevil@4tuning.ro
I trust everyone. It`s the devil inside them I don`t trust.
j.v.l is offline   Reply With Quote
Old 26-05-08, 21:41   #2608
d3Mon's

Stage 3
 
d3Mon's's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 102
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by OmB* View Post
In seara aceasta la intersectia de la dacia un megane cu un bmw s-au lovit frontal... culmea bmw-ul parea mai sifonat ca renault-ul... nu cred ca au fost victime ... cel putin soferii erau prezenti la locul accidentului...
uite si o poza facuta din mers ...cu bmw-ul...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Photo-0153.jpg
Views:	335
Size:	371.5 KB
ID:	547447  
d3Mon's is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 22:05   #2609
Blondy26
Seat Driver

Stage 4
 
Blondy26's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 224
Member of:
[SEAT]
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by d3Mon's View Post
uite si o poza facuta din mers ...cu bmw-ul...
l-am vazut si eu.bara si cateva bucati din botul renaultului erau infipte in botul bmw-ului iar renault-ul era cu spatele la bmw, infipt (cred) intr-un stalp de cativa metrii mai incolo. N-am inteles pe moment mare lucru din ce era acolo. Sincer, mie mi s-a parut mai sifonat putin renault-ul decat pisicuta pe considerentul ca totusi,isi lasase botul in urma. dar probabil ca gresesc...repet, nu am vazut foarte bine.
__________________
My 2 loves:

Seat Ibiza 6L Emocion Red - 1,2L 12V - 2006

Ford Focus 2nd gen Facelift Tango red - 1,6L 16V Duratec - 2011

---===CT-26-YRA & CT-25-YRA===---
Blondy26 is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 22:24   #2610
CT-87-BGN

Stage 4
 
CT-87-BGN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 200
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by Blondy26 View Post
[...] infipt (cred) intr-un stalp de cativa metrii mai incolo.[...] Sincer, mie mi s-a parut mai sifonat putin renault-ul decat pisicuta pe considerentul ca totusi,isi lasase botul in urma. dar probabil ca gresesc...repet, nu am vazut foarte bine.
Nu, megane-ul nu se infipsese in stalp, doar ricoshase din bmw. Mai avea aproape 1 metru pana la scuar.
Doar tzi s-a parut ca renault-ul era mai sifonat pentru ca, dupa cum ai spus si tu, bmw avea botul inca pe masina. Dar avea roata stanga infipta in aripa putin. Iar renault-ul, desi numai avea bara, faruri, masca, avea rotile drepte ne indoite, ne-nimic. In privinta chestiilor sparte (radiatoare, etc.), era curs pe jos mult lichid, si nu stiu de unde provenea ... de la bmw sau megane ... sau de la amandoua.

P.S. : Si apropo...se zice k renault sunt masini supersigure...dar la impact frontal cum a fost acolo, nu sarisera airbagurile megane-ului. Nu stiu dak se purta centura de catre ocupanti, insa din cate stiu eu, majoritatea (dak nu chiar toate) airbagurile au senzori care le fac sa sara in caz de impact, chiar dak ai sau nu centura. Dar poate totusi ma inshel eu...
CT-87-BGN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -