Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 20-08-08, 13:49   #766
vizal
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
vizal's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 514
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Divergente de tot felul !

Quote:
Originally Posted by Urban_Racing View Post
Wow iti dai seama a intrat cu 50 la ora in alta masina si nu a patit nimic! Genial
primele masini cu 5 *..ca daca eu de exemplu dau peste tine ...ma doare mai multa de masina..ca tu oricum nu patesti nimic...dar ce sa stii
vizal is offline  
Old 20-08-08, 14:35   #767
CT-00-DNS

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 326
Member of:
[Opel]
Default Re: Divergente de tot felul !

La primul bec ars la megane am dat 20lei la atelier de electrica si pe celalalt l-am schimbat singur Nu e imposibil atata timp cat nu ai 2 maini stangi si tremurande, si aia din service tot oameni cu 2 maini sunt (nu au demontat nimic altceva)
CT-00-DNS is offline  
Old 20-08-08, 16:42   #768
unEL

Stage 4
 
unEL's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 260
Member of:
[DACIA]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Divergente de tot felul !

Opel, Renault, Fiat, Peugeot, .... aceeasi marie cu alta palarie.
Nu stiu ce vreti voi sa demonstrati dar sint la fel de sarace ca masini.
Unele au anumite plusuri, altele au anumite minusuri, dar la general sint la fel.
Corsa=Clio, Astra=Megane, Vectra=Laguna .......
Daca la un megane schimbi un bec in X timp, la astra nu poti sa tragi un fir in habitaclu. Si porcariilea astea continua .....
Si sa nu uitam ca timp de 21 de ani Peugeot a avut cel mai bun si performant motor diesel. Pina a dezvoltat BMW ceva mai superior.
Cred ca discutia Opel vs. Renault e inutila, infantila, lipsita de orice argumente viabile.
Personal, daca ar trebui sa aleg intre astea doua as merge pe Renault datorita experientelor grupului Renault (F1, WRC, etc. dar si onorabilul Paris-Dakar) si sa nu uitam de legendarul R5 Alpine, de pe vremea cind Opel avea un Kadet cu cocoasa pe capota.

P.S. Cind o fiti in stare sa va luati pe munca voastra masini(de preferinta NOI) , sa le intretineti, sa le forjati, atunci parerile pot deveni obiective 100%. Pina atunci bucurativa de ce aveti si incercati sa nu-i jigniti pe altii care isi iubesc masinile la fel de mult ca si voi, dar au alt brand.


.
unEL is offline  
Old 21-08-08, 09:35   #769
Catalin_BMW

Stage 4
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 211
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Divergente de tot felul !

Quote:
Originally Posted by unEL View Post
P.S. Cind o fiti in stare sa va luati pe munca voastra masini(de preferinta NOI) , sa le intretineti, sa le forjati, atunci parerile pot deveni obiective 100%. Pina atunci bucurativa de ce aveti si incercati sa nu-i jigniti pe altii care isi iubesc masinile la fel de mult ca si voi, dar au alt brand.


.

...adevarat graiesti
Catalin_BMW is offline  
Old 21-08-08, 21:11   #770
CT-87-BGN

Stage 4
 
CT-87-BGN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 200
Default Re: Divergente de tot felul !

Quote:
Originally Posted by SMocKey21 View Post
eu cred ca tu in fiecare dimineata cand nu ai ce face intri pe youtube si cauti defectele la megane )))).Ok inteleg nu se compara cu marca nemteasca dar ti-o zic sincer..filmuletul postat de tine deja este o dovada de vrajeala)) mie mi-a luat 1 mil jumate ptr becurile faza scurta + unul de pozitie si in 20 de minute am plecat bine ms cu masina de la reprezentanta...ahhh si asta fara demontat roata,motor,cutie etc )))).Vad ca ai opel astra..masina mea este in service...mi-a venit piesa...cand o scot ce zici pui Opelul(masina saracului la nemti ...) langa Troaca mea care dai tot motorul jos sa skimbi un far...asa una langa alta? ).Pierzatorul da o roata jos merge? ...sau daca crezi ca nu ai ce face cu un 1.6 atunci vorbesc cu colegul meu de club si marca Vizal ) are si el tot asa un jaf de laguna care pentru schimbat uleiul trebuie dezmembrata toata masina )))) astept cu mare interes reply`ul tau .
Alex, nu, sincer nu stau pe youtube in fiecare zi, pentru ca in fiecare vara muncesc zi de zi fara nici o zi libera de dimineata de la 8 pana seara la 7. Si chiar nu am timp de cutreierat netu dupa filme cu masini. Filmuletzul asta l-am primit si l-am dat mai departe aici. Si stiu de la un prieten comun de-al nostru, Tibi, faptul ca e extrem de greu de schimbat vreun bec din far, in special cel de faza scurta...si tot de la el mai stiu k s-a chinuit sa schimbe la skoda octavia tot asha becul vreo 40 de minute. Si nu cred k poti sa afirmi k tibi e vreunu cu maini de lemn care nu se pricepe, dupa cum stii este, alaturi de mine, student la Autovehicule Rutiere (Tibi cu Golf4 gri 39-BAC).
In legatura cu liniutza...stiu ca ai motor de 1.6 benzina 125 de cai (sau cel putin asha stiu eu). Acea Astra de care vorbeai tu este 2.0 DTI, 101 cai. Iti dai seama ca nu are nici un rost sa ne dam. Este benzina cu mai multi cai, contra diesel cu mai putini cai. Plus k este la vanzare, pentru k luni plec sa-mi cumpar alta masina. Si imi voi lua un 2.0 diesel 150 de cai, nu conteaza marca. Asha iti pot spune si eu atunci....hai sa ne dam, tu cu 125, eu cu 150. Dar nu are rost, pentru ca o masina nu e smechera doar dak fuge, ci conteaza extrem de multe alte chestii. Si ceea ce nu inteleg eu...de ce ai sarit tu ca vrei sa ne dam. Adik sincer...dak tu-mi demonstrezi mie practic, sau tot cu vreun filmuletz, ca astra mea e proasta intr-un anumit domeniu, recunosc ca e. Nu o sa-ti cer sa ne dam k sa-ti demonstrez k la motor e mai puternica. Eu doar ti-am aratat k la megane dureaza mult schimbatul becului.

Quote:
Originally Posted by unEL View Post
[...]Daca la un megane schimbi un bec in X timp, la astra nu poti sa tragi un fir in habitaclu. Si porcariilea astea continua .....
Si sa nu uitam ca timp de 21 de ani Peugeot a avut cel mai bun si performant motor diesel. Pina a dezvoltat BMW ceva mai superior.
Cred ca discutia Opel vs. Renault e inutila, infantila, lipsita de orice argumente viabile.
Personal, daca ar trebui sa aleg intre astea doua as merge pe Renault datorita experientelor grupului Renault (F1, WRC, etc. dar si onorabilul Paris-Dakar) si sa nu uitam de legendarul R5 Alpine, de pe vremea cind Opel avea un Kadet cu cocoasa pe capota.

P.S. Cind o fiti in stare sa va luati pe munca voastra masini(de preferinta NOI) , sa le intretineti, sa le forjati, atunci parerile pot deveni obiective 100%. Pina atunci bucurativa de ce aveti si incercati sa nu-i jigniti pe altii care isi iubesc masinile la fel de mult ca si voi, dar au alt brand. .
Sa stii k eu am tras la astra mai multe fire in habitaclu...vreo 2 pentru statzie audio, si inca altele pentru mai multe chestii.
Apropo de experientza francezilor in F1 si WRC...stii ce a zis Jeremy Clarkson ?
"Its funny the sweds can make a supercar ,the germans can make a super car ,the british can make a super car and the italians make nothing but... ,but the french have never really pulled it off ! Oohh they`ve won the formula one world championship and in rallying they are often king of the hill, but when it comes to put that technical know how on the road THEY ARE HOPELESS. Shure they know about design,and they know about speed, and i`m told they know about passion as well, but they didn`t seem to be able to bring it all together, I mean their best ever mid-engine car was a Clio ! "

Sa stii k si Astra e luata pe munca mea, si urmatoarea masina pe care mi-o voi cumpara curand este tot pe munca mea, si prima mea masina Dacie tot pe munca mea. Sincer iti spun. Poate o sa ti se para k ma laud, dar chiar nu sunt genul. Problema (sau fericirea) este k am stiut ce sa-mi cumpar, si deci in Astra nu am bagat nici un ban de 2 ani de cand o am, in afara de consumabile si faptu k am atins odata botu si am vopsit bara. Iar toate 3 masinile au fost cumparate la mana2a, nu NOI, deci nu am platit pretul de fabrica, si uite k totusi n-am bagat bani cel putin deocamdata in primele 2 DELOC.

Quote:
Originally Posted by vizal View Post
[...] P.S. 87 GTA ...fii dragut si schimba semnatura
Poftim, am schimbat-o :P
Dak nici asta nu e ok, te rog gaseste-mi tu unul care sa laude masinile nemtzesti, si eu il pun cu draga inima. Pentru ca eu sincer iti spun k acum pe moment nu-mi vine nici unul, 5 min m-am chinuit sa gasesc.
__________________

2004 BMW 320d, 6gang Getriebe (150 PS)

EX : 2002 Opel Astra G Coupe 2.0 DTI (101 PS)
CT-87-BGN is offline  
Old 21-08-08, 22:08   #771
unEL

Stage 4
 
unEL's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 260
Member of:
[DACIA]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Divergente de tot felul !

@ CT-97-GTA Felicitari, norocosule, muncitorule, stiutorule .....
Ti-am inteles opinia.
Sa-ti stapinesti Opel`ul sanatos, fara probleme si sa te bucuri de ea.
Acum lasaneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

P.S. Am un logan de 3 ani si in afara de consumabile nu am bagat nici un ban in ea si nici nu m-a lasat in drum. Si am luat-o noua si am tras de ea destul de mult (112.000km). Ai ideie cum te simti cind miroase a nou si esti primul care ...
unEL is offline  
Old 22-08-08, 00:11   #772
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: Divergente de tot felul !

Yo sa imi iau TATA sa vad cum miroase a nou!
Urban_Racing is offline  
Old 22-08-08, 00:40   #773
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Divergente de tot felul !

unel te-am facut am 141000 si ceva si inca merge doar cu consumabile si la naiba e masina cu totul frantuzesc pe ea )
SirNenea is offline  
Old 22-08-08, 00:44   #774
SMocKey21
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 683
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: Divergente de tot felul !

GTA masina nu are 125 de cai niciodata.Este un amarat de Megane 2 nimic mai mult .Motor 1.6 16v 115 cai declarati la reprezentanta...dar 110 in realitate )).Sunt o persoana fair play si recunosc multe chestii,chiar am scris intr`un post parerea mea despre marca Renault.La faza cu datul ca nu are rost..Pai...tu ai avea mai multe avantaje ca mine 1 ai motor mai mare,2 cuplu mai bun,3 turbo .Crede-ma ca pe langa masina mea,de cateva ori am reusit sa agat si masina lui maicamea care este un vectra c gts 2.2 diesel si d-asta mi-am si mentinut parerea pentru ca am facut comparatii intre ele .Nu are rost sa mai continuam aceste discutii care sincer pentru mine mi se par infantile,ceva de genul : 'Ia uite ce am eu si nu ai tu').Fiecare cu masina care si-o poate permite..Eu unul recunosc ca nivelul meu se rezuma la Renault Megane ..O voi baga la vanzare si o sa trec la ceva nemtesc asta stiu sigur dar ce habar n-am ).Bafta multa cu noua masina si sincer daca vrei sa vezi ce diferenta o sa fie intre masina ta diesel de 150 de cai si a mea pe benzina de 110 nu ma deranjeaza catusi de putin .O seara buna!!!
__________________


Doneaza urgent 1 cent la 00394524 un copil are nevoie de bani pentru bautura,tigari si femei
SMocKey21 is offline  
Old 22-08-08, 02:08   #775
CT-87-BGN

Stage 4
 
CT-87-BGN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 200
Default Re: Divergente de tot felul !

Quote:
Originally Posted by unEL View Post
@ CT-97-GTA Felicitari, norocosule, muncitorule, stiutorule .....
Ti-am inteles opinia.
Sa-ti stapinesti Opel`ul sanatos, fara probleme si sa te bucuri de ea.
Acum lasaneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

P.S. Am un logan de 3 ani si in afara de consumabile nu am bagat nici un ban in ea si nici nu m-a lasat in drum. Si am luat-o noua si am tras de ea destul de mult (112.000km). Ai ideie cum te simti cind miroase a nou si esti primul care ...
1 : Io nu cred k te-am luat la misto. Mi-am spus efectiv parerea, si ti-am raspuns la apropoul tau cum k ash avea masina de la taticu. Iar faza cu "lasa-ne"...eventual trebuia pusa liniutza intre cuvantul "lasa" si cuvantul "ne" .
2 : dupa cum am spus, opelu se afla la vanzare, o sa scap de el
3 : unii se oftica atunci cand vad k altii muncesc si reusesc sa-si permita masini nemtesti absolut corect pe spinarea lor (si cred k oftica mai mare este pentru faptul k isi iau masini nemtesti, si nu frantuzesti )
4 : la 30 mii de km facutzi afara chiar de insusi proprietarul neamtz care a avut grija de masina lui in tzara aia curata, nu in mizeria noastra de tzara plina de praf...cam inca miroase a nou

Dupa cum spunea cineva mai sus...hai sa ne luam TATA sau GEELY pentru ca miroase a nou la 5000 de euro full-options =)))))))

Quote:
Originally Posted by SMocKey21 View Post
GTA masina nu are 125 de cai niciodata.Este un amarat de Megane 2 nimic mai mult .Motor 1.6 16v 115 cai declarati la reprezentanta...dar 110 in realitate )).Sunt o persoana fair play si recunosc multe chestii,chiar am scris intr`un post parerea mea despre marca Renault.La faza cu datul ca nu are rost..Pai...tu ai avea mai multe avantaje ca mine 1 ai motor mai mare,2 cuplu mai bun,3 turbo .Crede-ma ca pe langa masina mea,de cateva ori am reusit sa agat si masina lui maicamea care este un vectra c gts 2.2 diesel si d-asta mi-am si mentinut parerea pentru ca am facut comparatii intre ele .Nu are rost sa mai continuam aceste discutii care sincer pentru mine mi se par infantile,ceva de genul : 'Ia uite ce am eu si nu ai tu').Fiecare cu masina care si-o poate permite..Eu unul recunosc ca nivelul meu se rezuma la Renault Megane ..O voi baga la vanzare si o sa trec la ceva nemtesc asta stiu sigur dar ce habar n-am ).Bafta multa cu noua masina si sincer daca vrei sa vezi ce diferenta o sa fie intre masina ta diesel de 150 de cai si a mea pe benzina de 110 nu ma deranjeaza catusi de putin .O seara buna!!!
Eu asha intelesesem de la Tibi, asha imi zisese el 125. Probabil s-a incurcat si era vorba de 115 dupa cum ai spus.
Stiu k esti fair-play, si dupa cum stii, dak iti mai aduci aminte, chiar te-am felicitat atunci pt k ti-ai exprimat parerea drept si cinstit in legatura cu "calitatea" Renault. Chiar acum iti spun felicitari pentru k vrei sa-ti cumperi nemteasca. SINCER !
Despre dat....eu de cand am opelul m-am dat de 3 ori, si alea 3 ori asha la caterinca...chiar mi-e mila de diesel sa dau liniutze cu el, sincer. Nu obisnuiesc oricum sa ma dau. Nu o sa ma vezi curand k ma dau cu toata lumea la semafor....decat in cine stie ce situatie foarte rar. Deci sincer, eu nu vad rostul liniutzelor cu masini diesel de 100 de cai... Mersi pentru urari, si chiar nu cred k am rezolva nimic dak ne-am da....Asha k mai bine stam linistitzi si ne plimbam normal, fiecare cu masina lui, dupa cum spuneai si tu, si fara atatea liniutze. Am postat faza cu becul doar pt faptul k mi se paruse funny, dar dak anumite persoane iar au luat-o personal exact k data trecuta cand am zis ceva rau de Renault...sorry. Incearca tu sa-i inveti sa-si vada fiecare defectele masinii lui, iar tzie toata stima pentru ca vad k tu ai inteles foarte bine k nici o masina nu e perfecta

Numa bine la toata lumea, inclusiv celor care m-au injurat pentru postul cu filmuletzul de acum 2 zile

Last edited by CT-87-BGN; 22-08-08 at 02:12.
CT-87-BGN is offline  
Old 22-08-08, 02:20   #776
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: Divergente de tot felul !

Heheheh ce-mi place , ma storc de ras aici , unu ca opelu e mai bun unu ca reno ... hop apare si logan pfff nebunie ) scoate`ti`va ochii ma , sau plecati toti 3 deodata ciocniti`va undeva la mijloc vede`ti care cashtiga ))))
__________________

Liga Moderatorilor
YZF-PWR is offline  
Old 22-08-08, 02:22   #777
SMocKey21
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 683
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: Divergente de tot felul !

GTA..man inainte de megane masina care mi-au dat`o ai mei a fost un vectra B,motor 1.6 8 v 75 de cai,masina aia si acum a ramas pentru mine ceva special..desi ea era o daramata si jumatate si radeau daciile pe injectie 1310 de mine ).Experienta prea mare in materie de masini nu am,cunosc putin acolo putin acolo..Dar eu nu le vad nimic mai mult decat niste fiare atat...in cazul unui accident stelutele alea de siguranta nu mi se par ceva WOW....Eu zic sa ramanem toti cu masinile noastre..unele stock,altele putin modificate si altele modificate rau.Pace,dragoste si SEX va doresc :*
SMocKey21 is offline  
Old 22-08-08, 02:24   #778
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: Divergente de tot felul !

Multumim la fel alex , si tie pace , dragoste si sex cam mucles )))
YZF-PWR is offline  
Old 22-08-08, 02:24   #779
SMocKey21
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 683
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: Divergente de tot felul !

Quote:
Originally Posted by YZF-PWR View Post
Heheheh ce-mi place , ma storc de ras aici , unu ca opelu e mai bun unu ca reno ... hop apare si logan pfff nebunie ) scoate`ti`va ochii ma , sau plecati toti 3 deodata ciocniti`va undeva la mijloc vede`ti care cashtiga ))))
lasa asta man...bine ca nu avem toti honda,ca masini mai daramate si penibile ca alea nu cred ca exista =))))))))))))))))))))))))))))

PS.Asta sa te atac si pe u putin )) nu fa spume,mergem sa jucam un biliard si ramanem happy tree friends da? ) :*
SMocKey21 is offline  
Old 22-08-08, 02:30   #780
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: Divergente de tot felul !

Ma bag si eu la combinatia cu masinile ciocnite undeva la mijloc) din spatele tau de undeva plec) cu VOLA )))
YZF-PWR is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -