Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 22-01-08, 16:39   #511
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

Am nevoie de ajutor , nu-mi mai arde faza scurta si nu e de la becuri , si am inteles ca nici de la sigurante...spune Left/Right Headlight Dipped...are cineva o idee?
__________________
2009 Audi A4
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 25-01-08, 08:42   #512
GRIGO

Stage 5
 
GRIGO's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,936
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Virtual Tuning 3D]
[Old School Cars]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

am si eu nevoie de putin ajutor ...
sa ma lamureasca si pe mine cineva
pe 18 ianuarie mi-a fost suspendat permisul (gaboru a zis ca cel putin 60 de zile) si mi s-a dat o dovada de 15 zile ,
am inteles ca dupa astea 15 zile ma duc cu dovada la politie si daca nu am mai avut permisu suspendat am dreptul sa dau examen si daca iau examenul iau permisul dupa o luna ...
ma poate lamuri si pe mine cineva .... adica ce se intampla daca dau examenul respectiv si nu il iau .....
__________________
GRIGO is offline   Reply With Quote
Old 25-01-08, 09:11   #513
CT-07-APV

Stage 5
 
CT-07-APV's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,028
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

Daca nu ai mai avut pb cu politia poti da examenul pentru reducerea pedepsei. Este foarte usor iti trebe o carte dupa care sa faci cateva teste 13 din 15 e una rosie. Examenul il iei daca citesti putin. Poti sa il dai pana cand trece perioada de o luna in cazul tau daca este uspendat pe 2 luni. In caz ca ai dat examen si nu il iei nici pana atunci se poate sa se prelungeasca perioada de suspendare cu inca o luna. Asa a patit un vecin al meu
CT-07-APV is offline   Reply With Quote
Old 25-01-08, 09:18   #514
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

mai stai 2 saptamani si dai iarasi ... pana il iei examenul
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 25-01-08, 11:21   #515
mike20
Seat Driver

Stage 5
 
mike20's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,096
Member of:
[SEAT]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by GRIGO View Post
am si eu nevoie de putin ajutor ...
sa ma lamureasca si pe mine cineva
pe 18 ianuarie mi-a fost suspendat permisul (gaboru a zis ca cel putin 60 de zile) si mi s-a dat o dovada de 15 zile ,
am inteles ca dupa astea 15 zile ma duc cu dovada la politie si daca nu am mai avut permisu suspendat am dreptul sa dau examen si daca iau examenul iau permisul dupa o luna ...
ma poate lamuri si pe mine cineva .... adica ce se intampla daca dau examenul respectiv si nu il iau .....
Hai ca te lamuresc eu ca doar ce am trecut prin faza asta.Dupa ce iti expira dovada de 15 zile te duci la politie cu buletin, dovada si acel convocator pe care ti l-a dat gaborul cand ti-a oprit permisul.Acolo la ghiseu te programezi pt acel examen "13 din 15" pe care il dai pe str. Olteniei la Dia auto , se dau in fiecare marti si joi la ora 17 , respectiv 14.In cazul in care pici , a2-a zi te duci si te programezi iar pt urmatoarea zi de examen.Dupa ce promovezi testul si iti pun acea stampila cu ADMIS pe spatele dovezii te duci iar la politie unde te-ai programat pt examen si o sa te caute in calculator sa vada daca poti depune acel memoriu , in cazul in care nu ai mai avut o alta suspendare poti face memoriul pt reducerea perioadei de suspendare.Pt. memoriu te duci la xerox-ul de langa politie iei acel tipizat si faci copii dupa proces-verbal , chitanta ca ai achitat amenda , buletin si dovada si il depui in curtea interioara la secretariat.In termen de 1 saptamana vii iarasi la ghiseu la politie si intrebi daca memoriul a fost acceptat si ti s-a redus la 30 de zile suspendarea.Daca ai pe cineva mai sus care poate sa intervina sa fii sigur ca iti aproba memoriul e si mai bine.
Te sfatuiesc sa iti platesti toate amenzile pe care le ai pt. ca o sa tina cont de asta si sa citesti cat de cat din legislatie pt examenul ala ca sa nu pierzi timpu si sa-l dai de 100 de ori.
Eu am facut toate astea mi-au redus la 30 de zile si de 1 saptamana sunt din nou sofer. Bafta!
__________________
mike20 is offline   Reply With Quote
Old 25-01-08, 11:21   #516
sonykel
Dacia Driver

Stage 5
 
sonykel's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 738
Member of:
[DACIA]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

taicamiu e in aceasi situatie ca si grigo , dar ce conditii tre sa indeplinesti ca sa iti reduca pedeapsa la o luna??? ca el a mai avut permisu suspendat acum vreo 5ani a mai avut un accident usor din vina lui acum vreo 4luni etc...
apropo chitanta si amenda in cat timp trebuie depuse la politie??? ca eu iam platito lu taicamiu la posta dar nu am fost inca sa o depun , le depun xerox sau original???
__________________
LUPTA si nu vei SUPRAVIETUI !!!
FUGI si nu vei avea SCAPARE!!!

Cine-i harnic si munceste are tot ce vrea.....cine-i smecher si chiuleste are tot asa...
sonykel is offline   Reply With Quote
Old 25-01-08, 11:23   #517
mike20
Seat Driver

Stage 5
 
mike20's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,096
Member of:
[SEAT]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by sonykel View Post
taicamiu e in aceasi situatie ca si grigo , dar ce conditii tre sa indeplinesti ca sa iti reduca pedeapsa la o luna??? ca el a mai avut permisu suspendat acum vreo 5ani a mai avut un accident usor din vina lui acum vreo 4luni etc...
Daca nu a avut o alta suspendare in decurusul ultimului an poate depune acel memoriu si are sanse destul de mari sa i-l si aprobe.
mike20 is offline   Reply With Quote
Old 25-01-08, 11:23   #518
sonykel
Dacia Driver

Stage 5
 
sonykel's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 738
Member of:
[DACIA]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

apropo chitanta si amenda in cat timp trebuie depuse la politie??? ca eu iam platito lu taicamiu la posta dar nu am fost inca sa o depun , le depun xerox sau original???
sonykel is offline   Reply With Quote
Old 25-01-08, 11:31   #519
mike20
Seat Driver

Stage 5
 
mike20's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,096
Member of:
[SEAT]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

Poti sa te duci si acum sa le depui in original , dar sa pastrezi copiile!
mike20 is offline   Reply With Quote
Old 25-01-08, 11:40   #520
sonykel
Dacia Driver

Stage 5
 
sonykel's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 738
Member of:
[DACIA]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

oki ms mult ma duc la noapte sa le depun si asa e nonstop mie lene acum sa ma duc special ptr asta la politie =))
sonykel is offline   Reply With Quote
Old 25-01-08, 14:49   #521
CT-00-DNS

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 326
Member of:
[Opel]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

un magazin de piese opel? sau dezmembrari? inafara de cea de pe dorului. mersi
CT-00-DNS is offline   Reply With Quote
Old 25-01-08, 16:36   #522
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

nu prea are legatura cu masina ... dar stie cineva unde pot sa-mi fac un site moca sau macar sa platesc prin sms ... multumesc anticipat
aikman is offline   Reply With Quote
Old 25-01-08, 19:25   #523
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by aikman View Post
nu prea are legatura cu masina ... dar stie cineva unde pot sa-mi fac un site moca sau macar sa platesc prin sms ... multumesc anticipat
uite o idee --> https://www.google.com/search?hl=en&q...=Google+Search
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 26-01-08, 06:31   #524
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

multumesc .. ce tare esti ... ma gandeam ca cineva chiar stie unde pot sa gasesc ... pe google sunt milioane dar care sunt bune ???
aikman is offline   Reply With Quote
Old 26-01-08, 09:35   #525
GRIGO

Stage 5
 
GRIGO's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,936
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Virtual Tuning 3D]
[Old School Cars]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

iti recomand 3x
www.3x.ro iti faci cont si platesti vreo 3 euro prin sms
dar te avertizez ca astia cam au probleme cu serverul ... cade cam des
GRIGO is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -