Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 18-09-07, 16:40   #406
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

e genul de bosorog la 70 de ani care nu prea are ce face ,il gasesti la balcon la o tigare cand te astepti mai putin.pana la urma cred ca platesc un boschetar sa ii aranjeze termopanele intr-o noapte dar mai las un pic ,sa se raceasca treaba
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 16:53   #407
Scoop
Audi Driver

Stage 5
 
Scoop's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

vechea poanta cu punga plina de *** peste care pui putine paie si ii dai foc, o lasi la el in fatza usi suni la usha, el o vede se sperie primu lucru care il face incepe sa o calce cu picioru sa stinga focu si hopa s-a umplut de *** , sau sai furi rotile la masina si sa i-o lasi pe chituci, asta a tinut f bine la trabantu lu profu meu de sport n-am avut nevoie nici de cric decat de cativa colegi
Scoop is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 17:25   #408
mark_uss
Xtreme Club Emotion Member

Stage 5
 
mark_uss's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 468
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[PORSCHE]
Talking Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

se ia una bucata teava patrata la cap ce tesituri ascutite...se manuieste cu maiestrie spre capul individului in repetate moduri si feluri ..lovind metodic toate locurile pe unde nu bate soarele....apoi se arunca o mina de sare peste ranile sangerande si deschiseale ghinionistului .se scapa de cadavru legandu-l de un butoi plin cu beton si aruncat dupa cheiul portului.SUCCES
__________________
Skoda Octavia 2
eX 944 PORSCHE.
mark_uss is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 23:57   #409
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by mark_uss View Post
se ia una bucata teava patrata la cap ce tesituri ascutite...se manuieste cu maiestrie spre capul individului in repetate moduri si feluri ..lovind metodic toate locurile pe unde nu bate soarele....apoi se arunca o mina de sare peste ranile sangerande si deschiseale ghinionistului .se scapa de cadavru legandu-l de un butoi plin cu beton si aruncat dupa cheiul portului.SUCCES

Foarte inventiv sunteti astazi, domnu' Marius! Sper sa nu te supar vreodata cu ceva, vad ca ai multe scenarii pregatite

@Gabby: d.p.d.v. legal nu prea ai ce sa-i faci...poti sa faci o plangere la politie, insa nici politistii nu vor putea afla mai multe decat tine, si atunci ramai cu timp pierdut.
Ar mai fi o sansa, sa mergi pe civil, adica sa nu faci plangere la politie ci sa deschizi un proces civil prin care sa sustii ca l-a vazut cineva scapand/aruncand un obiect care-ti putea sparge geamul - fara sa insisti sau macar sa pomenesti faptul ca ar fi intentionat sa-ti sparga geamul (iti trebuie vreo 2 martori care sa jure cu mana pe cruce ca l-au vazut - ideal ar fi sa fie alti vecini de-ai tai, cu vedere la balconul "dusmanului"). Obiectul cererii - despagubiri civile - contravaloarea parbrizului + cheltuieli de judecata.
Insa daca exista posibilitatea sa pierzi procesul (insuficienta probatiunii sau diverse alte posibile cauze) vei iesi in paguba si mai mult...iar daca mosul nu are nici bani, poti sa si castigi ca oricum nu vezi nimic (n-o sa-i vanda casa pentru cateva sute de roni).

Nu ai casco? Asta ar fi calea cea mai simpla, declari, de exemplu, ca ti-a sarit o piatra pe b-dul IC Bratianu dintr-un camion ce transporta pietris (exact asa am patit eu). Daca ai casco, sa nu cumva sa faci prostia sa te duci la politie sa declari ca ai gasit masina cu geamul spart in parcare, in speranta ca-ti iei dovada si o rezolvi usor....se vor face niste cercetari care DUREAZA, nu va fi gasit nici un vinovat - evident, ca doar nu exista

Daca nu ai casco, nu-ti ramane decat sa strangi bani pentru un nou parbriz, sau sa cauti la dezmembrari
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 19-09-07, 00:19   #410
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

Quick...te contrazic la o faza..se poate vinde apartamentu si pt cativa lei...procedura exista OG 92/2003 Republicata...pe la art 150...dar se aplica mai rar la pers fizice
__________________
ERY is offline   Reply With Quote
Old 19-09-07, 00:50   #411
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

OK, atunci iti dau dreptate, acolo deja este domeniul tau insa in practica ar fi absurd si nu cred ca se obisnuieste sa se faca asa ceva...
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 19-09-07, 01:56   #412
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

eu vreau ceva ostenitor,la fel cum ai lua un puzzel si l-ai face praf iar copilul ar fi nevoit sa il refaca.omul o merita rau de tot si de aceea .ms
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 19-09-07, 15:12   #413
CT-00-DNS

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 326
Member of:
[Opel]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

Cat costa autentificarea la noi in Constanta la RAR pt o masina adusa de afara?
CT-00-DNS is offline   Reply With Quote
Old 20-09-07, 16:41   #414
x-28-TRA
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
x-28-TRA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 966
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

depinde de masina
x-28-TRA is offline   Reply With Quote
Old 20-09-07, 18:01   #415
CT-00-DNS

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 326
Member of:
[Opel]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

benzina motor 1.6 an 2001
CT-00-DNS is offline   Reply With Quote
Old 25-09-07, 21:47   #416
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

care are pe cineva la primarie sau pe undeva sa-mi faca si mie un permis de intrare in port .. platesc cat face
aikman is offline   Reply With Quote
Old 25-09-07, 21:55   #417
Scoop
Audi Driver

Stage 5
 
Scoop's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

La autoritatea portuara parca se faceau astea, si nu prea se dau asha cu una cu doua
Scoop is offline   Reply With Quote
Old 25-09-07, 22:11   #418
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

pai stiu asta .. tocmai de aia caut pe cineva cu relatii
aikman is offline   Reply With Quote
Old 27-09-07, 16:10   #419
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

care stie o vositorie buna si ieftina?... vreau sa-mi vosesc barile si niste praguri .. ca vreau folie pe capota .. si cica a doua culoare nu trebuie sa fie mai mult de 30%din mashina ... si la mine cu tico ... barile si pragurile fac mai mult de 30
__________________

Last edited by aikman; 27-09-07 at 16:13.
aikman is offline   Reply With Quote
Old 27-09-07, 17:04   #420
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

@aikman: cauta cu cateva pagini in urma, s-a mai intrebat de 2-3 ori...vezi ca ti-am trimis si mesaj.
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -