Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 04-07-07, 15:36   #316
sonykel
Dacia Driver

Stage 5
 
sonykel's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 738
Member of:
[DACIA]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by NasuL View Post
Daca pun bara de rigidizare pe masina (fata+spate) in afara ca masina se intareste si o face mai stabila pe drum, dar la altceva mai ajuta ?poate macar sa indrepte rotile daca sunt in V datorate suspensiei coborate ?
rotiile se nu se lasa in V de la noile tale amortizoare ci se lasa de la carat cartofi si saci de ciment , oricum bariile de rigidizare nu vor rezolva acest lucruri , si sper ca faza cu rotile in V se intampla pe spate ca si daca pe fata e asa tre sa faci geometria la roti...
Quote:
Originally Posted by NasuL View Post
Stie cineva cam cat m-ar ajunge un bord de renault clio symbol1.4 cu 240km/h pe ceas ??sau de unde il pot lua dar la mana a 2 ????
ti-ai pus bordu?

On topic? acum cum e cu noile suspensii? cum stai cu aero dinamica ai reusti sa dai nou bord peste cap. Ai incercat sa cari si saci cu varza?o sa vezi masina e muuult mai stabila...
__________________
LUPTA si nu vei SUPRAVIETUI !!!
FUGI si nu vei avea SCAPARE!!!

Cine-i harnic si munceste are tot ce vrea.....cine-i smecher si chiuleste are tot asa...
sonykel is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 16:32   #317
Daniel_DRV
4Tuning International Member


Stage 5
 
Daniel_DRV's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,672
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[4Tuning International]
[4Rally]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

plansa de bord era pt un prieten si la ajuns 200 de euro fara ceasuri, din bucuresti de la o firma de dezmembrari.geometria la roti e facuta, dar chestia cu barile era ca vreau si pe fata si pe spate nu doar intr-un singur loc. subiect inchis.
__________________

Powered by
" UN ANONIM CELEBRU "
Daniel_DRV is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 19:35   #318
k4r4
Old School Cars

Stage 5
 
k4r4's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 700
Member of:
[Old School Cars]
[DACIA]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

deskid eu alt subiect vreau sa fac o bicla pana la 4tuning fever....si deocamdata sunt in faza de dezmembrat.....care stie cum scot lantzu de pe cadru shi pedalele?? Si inca o intrebare: unde gasesc o vopsea bleu cu fulgi argintii?? seamana cu aia metalizata, doar ca straluceshte ceva mai mult....
__________________
It's a man's obligation to stick his boneration in a women's separation; this sort of penetration will increase the population of the younger generation.
k4r4 is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 21:45   #319
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default

Vezi ca pe lant trebuie sa gasesti o za mai ciudata (are o siguranta in forma de "U" aplicata peste) - singura modalitate este, dupa cum ai obsevat, sa dai lantul jos (sau mai ai o varianta, sa tai cadrul si sa-l sudezi la loc, dar....)

Daca nu te descurci, da-mi un PM si iti arat eu cum (am prins experienta de cand cu... )
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 22:36   #320
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by k4r4 View Post
deskid eu alt subiect vreau sa fac o bicla pana la 4tuning fever....si deocamdata sunt in faza de dezmembrat.....care stie cum scot lantzu de pe cadru shi pedalele?? Si inca o intrebare: unde gasesc o vopsea bleu cu fulgi argintii?? seamana cu aia metalizata, doar ca straluceshte ceva mai mult....


vrei sa expui bicicleta la 4tuning fever ?
peter is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 22:45   #321
k4r4
Old School Cars

Stage 5
 
k4r4's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 700
Member of:
[Old School Cars]
[DACIA]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

asta ar fi ideea...sa vad dak iese ceva "de calitate"...nu inca o kestie cu shnururi pe spitze shi claxon "jmeker"
k4r4 is offline   Reply With Quote
Old 05-07-07, 13:43   #322
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

ceva recomandari de muzica ptr club ,deja sunt cateva melodii care in mamaia se asculta mult de tot in cluburi sau pe plaja .am intrebat aici ptr ca in tara nu prea se asculta ce ascultam noi.niste nume de melodii daca se poate .multumesc
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 10-07-07, 12:29   #323
GRIGO

Stage 5
 
GRIGO's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,936
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Virtual Tuning 3D]
[Old School Cars]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

urgent am si eu nevoie de "sticla" (daca se poate spune asa) de la stopu stanga spate de la matiz ...l-am crapat putin si nu vreau sa schimb tot stopul pt ca ma costa mult
am fost si am intrebat la un magazin de piese auto si mi-au spus ca nu se da separat ...
daca ma poate ajuta cineva cu niste informatii unde gasesc sau daca avetzi vreunul ....
__________________
GRIGO is offline   Reply With Quote
Old 13-07-07, 14:09   #324
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

de un traseu bun de tot am si eu nevoie ptr a ajunge la otopeni la noapte,am auzit ca sunt unele drumuri inchise
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 14-07-07, 00:09   #325
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

nu imi spune nimeni cum ajung rapid si sigur la otopeni ?maine tre sa fiu acolo la 14 ,avionul din seara asta s-a amanat
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 14-07-07, 02:26   #326
TheBig_X

Presedinte Xtreme Club Emotion

Stage 5
 
TheBig_X's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 305
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Xtreme Club Emotion]
[RENAULT]
[MERCEDES]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

Pe drum . pe autostrada man ajungi cel mai bine si iesi direct pe varianta dar ia un avans considerabil de timp pentru ca pe varianata faci cam 2 ore daca pleci duminica faci putzin ca nu merg camioanele :P
__________________
TheBig_X is offline   Reply With Quote
Old 14-07-07, 11:47   #327
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Talking Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by peter View Post
vrei sa expui bicicleta la 4tuning fever ?


am si io un carucuir de butelii cu roti pe 13 )
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 15-07-07, 00:17   #328
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

am si ajuns acasa de la bucale ,ms oricum
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 20-07-07, 00:02   #329
Skyppy

Stage 3
 
Skyppy's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 168
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

Care ai idee de un nr de tel de la servisul de la intrarea din Ovidiu, Bosh sau autohaus tudor ceva in genu. Imi vine masina, Un kia Cee'd 1,4 benzina, 109 cp si trebuie sa ii fac casco+rca si ma interesa cu ce societati de asig au ei contract de decontare directa, daca doamne fereste in caz de ceva sa nu am problema. De allianz stiu sigur, dar ma ajunge polita cam la 900 euroi, sau generali, undeva la 500 dar au franshiza oligatorie, indiferent de dauna de 100e minim parca - si daca ma pricopsesc vecinii de 3 ori/an cu semne ale trecerii lor, cam intru in gaura. Dintre cei patiti, care si ce societate de asig recomandati?
Skyppy is offline   Reply With Quote
Old 22-07-07, 17:30   #330
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

caut si eu un ceas de vitezometru ptr o berlina ,sa indice 180 km/h si sa fie intr-o stare buna de functionare.kilometrajul imi merge bine dar ceasul a ramas blocat la 140 km/h .unul de cumparat este 1,5 mil ,poate stiti ceva mai ieftin.ms
GABBY_ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -