Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 24-02-09, 20:27   #4516
L.O.R.

Stage 3
 
L.O.R.'s Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 166
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

vreti sa va fac copie ca carnet sa vedeti ca nu sunt la drep?? am ca materii dreptul....dar facultatea e adm publica
L.O.R. is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 20:39   #4517
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Quote:
Originally Posted by L.O.R. View Post
vreti sa va fac copie ca carnet sa vedeti ca nu sunt la drep?? am ca materii dreptul....dar facultatea e adm publica
daca eu iti spun ca esti la drept... tu o ti pe a ta.... (joke)

acuma pe bune asa se intelegea din postul tau...
leonard is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 23:24   #4518
vizal
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
vizal's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 514
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Quote:
Originally Posted by L.O.R. View Post
terminati ma cu prostiile ...gata daca sunteti la fac de drept aveti o groaza de cunostinete ....si eu am acelas profil ....
ce sa intelegem din asta


si vezi nu ne face copie "ca carnet"...ca te credem
vizal is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 14:02   #4519
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Am auzit ceva de o Toyota supra alba prin constanta , imi zicea cineva ca a vazut ? stiti ceva ? stie careva pe propietar , ca i-as trage o sedinta photo
__________________
pictures
Most_Wanted is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 15:23   #4520
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Quote:
Originally Posted by L.O.R. View Post
vreti sa va fac copie ca carnet sa vedeti ca nu sunt la drep?? am ca materii dreptul....dar facultatea e adm publica
Uita-te pe afisul cu numele facultatii ca s-ar putea sa fii la drept si nici sa nu stii asta probabil scrie si in carnetul tau de student: "Universitatea XYZ - Facultatea de dr. si st. adm.- profil administratie publica". Din cate tin eu minte, facultatile de drept au 2 "sectiuni": drept juridic si drept administrativ. Ca sa ne lamurim cu totii (s-ar putea sa ma insel, dar pe vremuri era asa cum zic eu), poti sa atasezi si o copie de pe carnetul de student. Tare sunt curios
Sau, ca sa scapi mai usor, spune-ne la ce universitate esti si iti spunem noi la ce facultate esti

Cat despre fraza ta "si eu am acelasi profil, dar nu am conceptii tampite ca voi", sunt convins ca este raspunsul tau la discutia despre motivele si modalitatea in care politistii aplica amenzi mai multe, discutie in cadrul careia eu am semnalat un abuz folosind o expresie juridica. O singura persoana a mai adus vorba despre termenul de "juridic", iar dupa aceea a venit reply-ul tau, in care ne-ai catalogat "studenti tampiti" la drept. Acum vii si te scuzi ca nu de mine era vorba, dar scrii si tu despre criza economica etc. Mai mult, ai dat si quote unui reply care imi era adresat mie.

Stai linistita ca nu m-am "atacat" (ar fi culmea sa ma autoatac... nu sunt nici emo si nici maso), ci am scris foarte calm si rabdator. E adevarat, daca stiam ca esti fata, te tratam un pic mai gentil.

Later edit: am dat un mic search pe google si am gasit:

-Univ. Ovidius Constanta - Facultatea de drept si stiinte administrative - specializari: 1) drept si 2) stiinte administrative

-Univ. Spiru Haret Constanta - Facultatea de drept si administratie publica - specializari: 1) drept si 2) stiinte administrative

-Univ. Crestina "Dimitrie Cantemir" - Facultatea de stiinte juridice si administrative - specializari: 1) stiinte juridice si 2) administratie publica

-Univ. Andrei Saguna Constanta - Facultatea de drept si stiinte administrative - specializari: 1) drept si 2) stiinte administrative

Concluzie: oriunde ai fi, esti la DREPT, specializarea stiinte administrative nu-i nimic daca nu stiai, ai aflat acum ce zici, "mai incerc s'o dreg" sau .... am reusit ?

Toate cele bune si nu pune la suflet micile noastre discutii! Unii dintre noi avem reflexul de a contracara jignirile directe si desconsideratia intr-un mod mai acid.

@YZF: am uitat sa-ti raspund, imediat voi atasa copie de pe PV in care apare, daca nu ma insel, CNP-ul politistului nascut in 1985. E de la Politia Rutiera Constanta.

Edit: am gresit, era vorba de CNP-ul martorului. Dar politistul oricum nu avea 25 de ani, o sa-i fac o poza si o sa o pun aici, ca il vad zilnic.
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg

Last edited by quick_5hifter; 25-02-09 at 15:28.
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 16:04   #4521
B 52 AEV
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 3
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 166
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

@quick_5hifter daca initialele lui sunt T.L. ... inseamna ca e cel la care ma gandesc si eu ... care intr-adevar are 24-25 de ani si este agent la rutiera
B 52 AEV is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 16:08   #4522
maff_77
Audi Driver

Stage 5
 
maff_77's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,021
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[MERCEDES]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

ia luati l voi pe asta care se pisa pe el....)))=))))
https://www.youtube.com/watch?v=fVtTJOOnk8Y
maff_77 is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 17:31   #4523
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Quote:
Originally Posted by Most_Wanted View Post
Am auzit ceva de o Toyota supra alba prin constanta , imi zicea cineva ca a vazut ? stiti ceva ? stie careva pe propietar , ca i-as trage o sedinta photo
Da este cu numere de irlanda si volan pe dreapta ,importata din japonia, am vb cu proprietarul acum cateva luni si zicea ca intentioneaza sa o vanda aici ca o sa o bage intr`un garaj sa nu se mai intoarca cu ea in irl. Intre timp am inteles ca a plecat din tara dar nu stiu ce sa mai intamplat cu masina care aporoporo era cam vis
__________________

WHEN TURBO SPINS THE BULLSHIT ENDS!!!
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 17:34   #4524
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Astazi am vazut-o a trecut prin fata pe la mine pe la munca , bestiala masina!!!
YZF-PWR is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 21:55   #4525
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

eu sunt al spiruuuuu )
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 23:02   #4526
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Quote:
Originally Posted by B 52 AEV View Post
@quick_5hifter daca initialele lui sunt T.L. ... inseamna ca e cel la care ma gandesc si eu ... care intr-adevar are 24-25 de ani si este agent la rutiera
Initialele lui sunt C.C., e inalt, slabut si cu o pronuntata acnee juvenila. Din purtarea lui si din felul cum vorbeste, e clar ca e "incepator"...incepuse sa se balbaie cand l-am pus sa scrie la mentiuni "n-am avut destui bani de spaga si de-asta am fost amendat" sau, la alegere, "refuz semnarea procesului verbal si insist ca martorul asistent sa fie unul dintre cei ce au vazut intamplarea". Intr-un final, mi-a refuzat ambele "mentiuni", iar spre surprinderea mea (oare?) procesul verbal a fost pana la urma semnat de unul dintre martorii "de serviciu", daca stii la ce ma refer.... numele lui mi-a sarit in ochi imediat cum am deschis plicul cu PV-ul, pentru ca l-am tot intalnit in diverse alte contraventii.
In fine, nu asta ma deranjeaza, nici faptul ca e incepator... ci faptul ca inca de la inceput face magarii, din orgoliu excesiv. A, si bineinteles, ma deranjeaza ca "victima" magariilor am fost EU eu si cu portofelul meu zgarcit .

@Psycho - m-am exprimat incomplet: nu toti studentii de la Spiru au figuri de Cambridge, insa majoritatea celor cu figuri in cap inclina spre Spiru. Daca nu stiam asta, nu o spuneam atat de sigur pe mine. SI EU TOT LA SPIRU AM FOST STUDENT si i-am suportat 4 ani de zile. Culmea e ca acolo, intre ei, nu se manifesta asa (ca n-ar avea loc unul de altul), dar in alte ipostaze... pfoaaaa, pai tre sa te tii bine!
In plus, pe tine te stiu, nu pari afectat de "sindromul Spiru", da-te-ncolo de simpatic

Hai noroc, dragi "spirutisti", si multa sanatate d-nei O.D. ca are grija de toti - cu mic, cu mare, ca in final sa ia cu totii cate-o binemeritata diploma de Spiru. Pana la urma, scopul scuza mijloacele
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 26-02-09, 09:07   #4527
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Fortzaaa SPIRU , ia uite ba catzi patrioti pe aici , eu in schimb am fost la spiru la Contabilitate Finante Banci ( desk bitch cum s-ar zice ) ... si sincer ce vezi acolo te ia durerea de cap , nu zic ca aia de la ovidius nu or avea basini da aia au cu mai multa clasa fatza de majoritatea de la Spiru ( o spun asa chiar daca am fost acolo )
In schimb la UMC unde am mai multi ani de facut , e cu totu alta treaba ... n-ai sa vezi asa figuri acolo , ca sa nu mai zic la ACADEMIE.
__________________

Liga Moderatorilor
YZF-PWR is offline   Reply With Quote
Old 26-02-09, 09:27   #4528
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Talking re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
@Psycho - m-am exprimat incomplet: nu toti studentii de la Spiru au figuri de Cambridge, insa majoritatea celor cu figuri in cap inclina spre Spiru. Daca nu stiam asta, nu o spuneam atat de sigur pe mine. SI EU TOT LA SPIRU AM FOST STUDENT si i-am suportat 4 ani de zile. Culmea e ca acolo, intre ei, nu se manifesta asa (ca n-ar avea loc unul de altul), dar in alte ipostaze... pfoaaaa, pai tre sa te tii bine!
In plus, pe tine te stiu, nu pari afectat de "sindromul Spiru", da-te-ncolo de simpatic

Hai noroc, dragi "spirutisti", si multa sanatate d-nei O.D. ca are grija de toti - cu mic, cu mare, ca in final sa ia cu totii cate-o binemeritata diploma de Spiru. Pana la urma, scopul scuza mijloacele
şasă cai ... SILENCE Y KILL YOU ) ... ba mie imi place la spiru .. ( pacat ca m-au trimis ai mei la afcultate ) ca sa mor de-mi place .. e fete frumoase de aia ma duc ) si pentru diploma aia ... ca cica in ziua de azi nu faci nimic fara scoala ) da nici cu ea

Eu nu sufar de sindromul spiru , sincer sa fiu nici nu stiu care ar fii acela ... si nu fac misto .. chiar nu stiu despre ce este vorba ... eu sufar de alte sindroame .. a vacii nebune , a puilor de la KFC , etc etc
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 26-02-09, 10:44   #4529
semjke

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 637
Member of:
[CHEVROLET]
[FOTO]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Salutare tuturor de la Spiru ma numar si eu printre voi. Mai exact, student al Facultatii de Drept si Adm Publica. O zi buna tuturor.
semjke is offline   Reply With Quote
Old 26-02-09, 10:46   #4530
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Talking re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Poze in premiera cu noul club bambu din mamaia

https://forum.4tuning.ro/attachment.p...7&d=1235640106
Psycho is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -