Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 22-02-09, 11:39   #4486
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

) pai inseamna ca eu tre sa imi fac curat in masina daca dupa arme albe se uita ... dar nu le trebuie un mandat ceva sa iti caute in masina ? ca daca nimeresti peste unu "cumsecade" si are nevoie de o arestare ... poate iti scapa el ceva in masina cand iti cauta
__________________
aikman is offline   Reply With Quote
Old 22-02-09, 11:44   #4487
L.O.R.

Stage 3
 
L.O.R.'s Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 166
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

stai linistit ca nu au mandat si daca le ai bn ascunse nu le gaseste ....de ex sub scaune nu s`a uitat ...si ce era acolo )) era o punga in spate s`a uitat la ea da nu a intrebat ce e acolo puteau sa fie gloante ) . Se uita cu lanterna sa nu zica si ei ca nu sunt la munca ....si te pun sa deschizi portbagaju sa nu ai vreun mort in covor =)))
L.O.R. is offline   Reply With Quote
Old 22-02-09, 11:46   #4488
B 52 AEV
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 3
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 166
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

daca vor sa te arda ... te ard si pt un cutter (cati dintre voi nu aveti un cutter si o rola de banda in masina?) ... daca imi gasesc telescopica ... se zic ca sprijin capota cu ea )
B 52 AEV is offline   Reply With Quote
Old 22-02-09, 11:51   #4489
L.O.R.

Stage 3
 
L.O.R.'s Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 166
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Eu am cutitu chiar in suportu de la usa , la sofer ....e scos si maneru doar sa pun mana pe el si sa ciopartesc )) da nush ce s`a int de fac ei controale dastea....iar s`au furat arme ??
L.O.R. is offline   Reply With Quote
Old 22-02-09, 11:52   #4490
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Nu am inteles ideeile unora , idei absurde numai pt ca aveti placerea sa acuzati Politia Rutiera ... acum ultimul motiv pt care sunt mai multe radare este criza ... hai sa fim seriosi , era sambata seara si punct nu va mai aruncati la idei absurde ca sunt de la criza montate pt a face si ei un ban
Sunt de la accidentele din ultimul timp datorita vitezei , se cam strang randurile.
__________________

Liga Moderatorilor
YZF-PWR is offline   Reply With Quote
Old 22-02-09, 12:00   #4491
B 52 AEV
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 3
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 166
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

cat timp politia rutiera (intentionat nu am scris cu majuscule) o sa gaseasca nod in papura pt a da o amenda/colecta o "atentie" ... o sa gasim si noi motive sa ii luam peste picior ... pentru ca 90% din ei sunt din aceeasi oala ... si anume oala de noapte ... nu cunosc alta tara din Europa care sa aiba respect mai putin pt politie decat Romania ... si asta pt ca NU MERITA respect ... mai are de papat mult si bine tara noastra ... si nu numai la capitolul asta ... cam la orice capitol ...
B 52 AEV is offline   Reply With Quote
Old 22-02-09, 12:43   #4492
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

S-a sters domnu AEV scrie in continuare ca bine faci , ce rost are sa-mi bat eu capu.
Ideea mea este ca rutiera isi face treaba si noi soferii la fel , ca suntem prinsi , avertizati doar , sau amendati , sanctionati etc .... este vina noastra nu a lor. Nu vrajeli de genu criza etc.
YZF-PWR is offline   Reply With Quote
Old 22-02-09, 13:15   #4493
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Quote:
Originally Posted by YZF-PWR View Post
S-a sters domnu AEV scrie in continuare ca bine faci , ce rost are sa-mi bat eu capu.
Ideea mea este ca rutiera isi face treaba si noi soferii la fel , ca suntem prinsi , avertizati doar , sau amendati , sanctionati etc .... este vina noastra nu a lor. Nu vrajeli de genu criza etc.
Lasa, YZF-ule, ca mai fac si ei gafe monumental-colosale.... pe mine m-a sanctionat un politist nascut in '85 pe motiv ca as fi taiat linia continua, dar linia era intrerupta si a vazut si el... cand l-am intrebat de ce imi mai da amenda, mi-a zis ca deja a inceput sa scrie PV-ul, nu mai poate sa-l anuleze.... nu a vrut sa-mi consemneze obiectiunile pe motiv ca el e de alta parere etc. Si acum ma agit sa-mi anulez PV-ul in instanta, cu dreptatea in mana, si pentru ce? Pentru ca el are la indemana prezumtia de legalitate si adevar, nemaifiind nevoie de probe in plus, si in felul asta face ce vrea? Un pic de putere la dispozitia lor si e suficient sa ti se urce in cap! Pai daca eram vreun taximetrist sau altceva, ii indesam sapca pe esofag lu' nemernicu' ala.... mie mi-ar fi jena sa port uniforma, in locul lui.

Daca nu mi se intampla mie, poate nu credeam, dar acum gata, nu-i mai inghit nici mort. Daca asta de care vorbesc eu "si-a facut treaba", sau daca "este vina mea", eu nu mai zic nimic.

Asta cu "briza" economica e vrajeala, ca ei nu au comision din amenzile aplicate... si nu cred ca sefii lor ar fi suficient de idioti cat sa-i oblige la mai multe amenzi acum, cand lumea sta prost cu banii.

Sunt de acord ca tre' sa puna biciu' pe cei care incalca legea cu nesimtire, dar nici sa-i pedepsesti pe cei nevinovati fin'ca vrei si poti...
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 22-02-09, 13:19   #4494
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Pei greseli sunt clar e normal , ca nu sunt angajati pt inteligenta si facultate in Romania asta stim bine , e vba exact motivul , cum ar fi criza si etc cum s-a spus mai sus , vorba ta cu "brinza" economica e vrajeala si sustin asta in continuare orice ar zice multi de aici.

Apropo , de unde naiba ai dat de politist de `85 la rutiera in CTA ?))
YZF-PWR is offline   Reply With Quote
Old 22-02-09, 13:22   #4495
B 52 AEV
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 3
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 166
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

@alex ... cum se face ca numai noi astia cu cunostinte juridic-legislative avem curajul sa deschidem gura ?
B 52 AEV is offline   Reply With Quote
Old 22-02-09, 13:26   #4496
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

haiiii frate deci .... gata ma tavalesc pe jos de ras
................ AEV ... abtine-te pe bune acum cu cea mai buna bunatate o zic
YZF-PWR is offline   Reply With Quote
Old 22-02-09, 13:36   #4497
Skyppy

Stage 3
 
Skyppy's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 168
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Banii din amenzi se duc la administratia locala... nu la salariile lor. Daca erau si zilele trecute pe lapusneanu radarele, mai trecea baiatul de la firma de paza zburand prea jos si sa ia sensul cu viteza prea mare dacat permitea legea, drumul si masina, iar apoi sa iasa in fata celeilalte masini ? nu cred.
Skyppy is offline   Reply With Quote
Old 22-02-09, 14:36   #4498
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

cred ca la mine in portbagaj nu prea au ce sa caute ) am tico ) asa am o bata telescopica , un spray paralizant si o baioneta in masina ) oare se iau de mine ca le am ?

si asa despre politai in genral pot sa fie circulatie , comunitara , si care mai sunt ... eu am o parere proasta de mult tare de cand eram mic ... de cand era sa ma duc pe cursa doar ca aveau nevoie de un arestat ... si eu in ochii lor , eram cel mai la indemana .... s-a rezolvat treaba , dar in ochii mei ei au cam ramas vinovatii
aikman is offline   Reply With Quote
Old 22-02-09, 16:05   #4499
j.v.l

Stage 5
 
j.v.l's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 301
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

pentru a mai destinde atmosfera
sambata seara @ sala sporturilor Psycho, Piticu`, Zbuf & Co fura internet @Piticu: nu am pus poza cea mai interesanta ca nush ce ar fi inteles lumea din faptul ca 5 baieti stau in masina si se dezbraca
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC05735.JPG
Views:	291
Size:	311.1 KB
ID:	804171   Click image for larger version

Name:	DSC01328.JPG
Views:	271
Size:	2.18 MB
ID:	804172   Click image for larger version

Name:	DSC01329.JPG
Views:	278
Size:	2.70 MB
ID:	804173  

Click image for larger version

Name:	DSC01326.JPG
Views:	277
Size:	2.65 MB
ID:	804178   Click image for larger version

Name:	DSC01327.JPG
Views:	257
Size:	2.47 MB
ID:	804179  
__________________
justevil@4tuning.ro
I trust everyone. It`s the devil inside them I don`t trust.

Last edited by j.v.l; 22-02-09 at 16:18.
j.v.l is offline   Reply With Quote
Old 22-02-09, 17:15   #4500
L.O.R.

Stage 3
 
L.O.R.'s Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 166
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Quote:
Originally Posted by B 52 AEV View Post
@alex ... cum se face ca numai noi astia cu cunostinte juridic-legislative avem curajul sa deschidem gura ?
terminati ma cu prostiile ...gata daca sunteti la fac de drept aveti o groaza de cunostinete ....si eu am acelas profil ....numai ca nu sunt de aceeasi parere tampita ca voi ....sincer de la criza vi se trag voua ideile ....politia nu are nev de criza ca sa te opreasca si sa faca un control ....nu vreau sa jignesc pe nimeni...da cum zice yzf`u ma stric de ras p`aici
L.O.R. is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -