Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 14-12-08, 02:56   #4276
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

chiar ca greu de uitat
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 06:16   #4277
unEL

Stage 4
 
unEL's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 260
Member of:
[DACIA]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Mai nou stau in spatele tau la semafor si cind se face verde te imping de la spate.
A patit-o CT11"XXX" (poate o sa confirme el nr) alaltaieri seara.
Stateam la semafor la trocadero pe banda aII-a
Pe banda a III-a am gasit stationata masina asta "XXX".
Cit am stat la semafor au mai aparut in spate diverse masini.
Se face verde si toata lumea pleaca.
Cel cu "XXX" pleaca putin mai in forta moment in care din spatele meu zvacneste KMJ-ul dupa el.
Pina la papa-bun a stat in spatele lui la 7-10m cumva impingindu-l de la spate.
Omu cu "XXX"-ul accelereaza eu dadeam flashuri, dar nu puteam sa sar de 60-70. Cind a ajuns peste suta, a inceput sa tipe radar detectorul meu.
Pina in intersectia de la casa de cultura a aparut vento-ul de politie si l-a tras pe dreapta fix in statia de taxiuri de la casa de cultura, aia dupa colt.
Dupa ce a inregistrat viteza ala cu KMJ-ul a lasat-o usor si cel care a oprit masina era cel cu vento.
Din pct. meu de vedere cel cu KMJ-ul l-a impins de la spate pe ala si cumva l-a provocat.
Deci mai nou ... merg in haita un radar cu un vento si te provoaca.
Deci mare atentie cind simtiti un logan alb/galben/rosu in oglinda ... nu e de gluma.
Cam asa a patit acum 1 saptamana altcineva care joi ii expira dovada pt. 106 km/h undeva tot pe lapusneanu.


P.S. Mai este un radar pe un logan alb inscriptionat cu politia exact ca aia de la patrule, nu-i stiu nr.
__________________
"DETALIILE FAC DIFERENTA >>> DIFERENTA E IN DETALII"

Last edited by unEL; 14-12-08 at 06:18.
unEL is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 06:20   #4278
j.v.l

Stage 5
 
j.v.l's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 301
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

pai asta e noua strategie
o mai aplica si in mamaia, tot KMJ & vento
in seara asta KMJ era la sala sporturilor. probabil vroiau sa dea amenzi pentru incalcarea || ca de viteza nu se punea problema
__________________
justevil@4tuning.ro
I trust everyone. It`s the devil inside them I don`t trust.
j.v.l is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 12:37   #4279
wu_vladutz
Fanatik MotorSport Member


Stage 5
 
wu_vladutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 663
Member of:
[Fanatik MotorSport]
[VW]
[4Tuning International]
[Competitor CNCA]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Gabori nesimtiti ! De`asta am eu boala pe ei si pe tara asta de c... . In afara n`ai sa vezi "jmecherii" din`astea, numai la noi .

Apropo, daca stiti pe cineva cu vre-un Polo 6N din 95-99, anuntati`ma ( vreau sa vad ceva la inchidere ) ... raman dator
__________________
VW Polo 6N 1.6 - 75cp
VW Golf IV 1.9 TDI - 90cp--->131cp
VW Golf IV 1.9 TDI - 101cp--->140cp
VW Golf V 1.9 TDI - 105cp--->???cp


My Photos --- https://forum.4tuning.ro/album.php?u=37215

Instalatii Xenon, LED-uri SMD, folie faruri/stopuri, Polish faruri/stopuri, Alarme auto, Senzori de parcare, Faruri daylight Dectane, Stopuri pe LED Dectane, Angeleyes, LED-marker BMW, Chiptuning, Anulare filtru de particule ! http://bhp-tuning.ro
wu_vladutz is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 12:51   #4280
ct11lyv
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 682
Member of:
[DACIA]
[VW]
[X-Team Racing Club]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

radaru mai sta pe varianta..la arabesc.. sta pe japca.. .cu el inkis.. aveti grija
ct11lyv is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 13:08   #4281
DyZ
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
DyZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,520
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

cate masini dotate cu radar sunt in constanta ?
DyZ is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 13:23   #4282
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

pai sunt 4 sau cinci ...

sunt 3 logane ahf-u rosu .. kmj-u alb si ala cu sge caer e albastru .. mai e un logan cu mai la numar si un vento cu rdr la numar .. un vento gri ...

sincer eu in oras nu prea mai sar de 60 ~ 70 ... dar am inceput sa fac alte tampenii ... care ma pot lasa pieton ...

so ... stiu pe cineva .. care avea detector in oras si i-a zis militianul in fata ca degeba il folosesti ca tot va luam cu ele ... asa ca ... nu mai bagati copita la fund ... mergeti si voi ami calm .. ami ales ca a inceput si sa burnitzeze si aluneca pe jos intr-o veselie
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 13:41   #4283
h0p3r
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
h0p3r's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 318
Member of:
[VW]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Quote:
Originally Posted by Psycho View Post
pai sunt 4 sau cinci ...

sunt 3 logane ahf-u rosu .. kmj-u alb si ala cu sge caer e albastru .. mai e un logan cu mai la numar si un vento cu rdr la numar .. un vento gri ...

sincer eu in oras nu prea mai sar de 60 ~ 70 ... dar am inceput sa fac alte tampenii ... care ma pot lasa pieton ...

so ... stiu pe cineva .. care avea detector in oras si i-a zis militianul in fata ca degeba il folosesti ca tot va luam cu ele ... asa ca ... nu mai bagati copita la fund ... mergeti si voi ami calm .. ami ales ca a inceput si sa burnitzeze si aluneca pe jos intr-o veselie
permite-mi sa te corectez...sge-ul e galben.... stiu foarte bine ca deja suntem prieteni vechi ))
h0p3r is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 14:10   #4284
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Quote:
Originally Posted by Psycho View Post
pai sunt 4 sau cinci ...

sunt 3 logane ahf-u rosu .. kmj-u alb si ala cu sge caer e albastru .. mai e un logan cu mai la numar si un vento cu rdr la numar .. un vento gri ...

sincer eu in oras nu prea mai sar de 60 ~ 70 ... dar am inceput sa fac alte tampenii ... care ma pot lasa pieton ...

so ... stiu pe cineva .. care avea detector in oras si i-a zis militianul in fata ca degeba il folosesti ca tot va luam cu ele ... asa ca ... nu mai bagati copita la fund ... mergeti si voi ami calm .. ami ales ca a inceput si sa burnitzeze si aluneca pe jos intr-o veselie
Pe mine ma luat cu detectorul in geam la giurgeni cu mirifica viteza de 147 km/h , cum a inceput sa bazaie detectorul au si aprins aia girofarul , si mi`a zis ca degeaba tin detectorul ala ca puteam sa am si 3 si tot ma lua
__________________

WHEN TURBO SPINS THE BULLSHIT ENDS!!!
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 19:05   #4285
unEL

Stage 4
 
unEL's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 260
Member of:
[DACIA]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Eu personal stiu 5 radare in CT.
AHF(rosu) SGE(galben) KMJ(alb) CT10RDR (vento gri) si inca unul care e la fel cu masinile de patrulare, inscriptionat cu politia (nu rutiera) si tot ce trebuie. Asta din urma m-a oprit pt. centura si il stiu sigur ca are radar.
unEL is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 20:12   #4286
DarkJEDI

Stage 5
 
DarkJEDI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 897
Member of:
[FORD]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

daca va ia din mers sanatate. contestatie si ai scapat. cand va opreste militzaiu e obligat sa se legitimeze , trebuie sa ii notezi numele si numaru care pot fi folositoare si sa va arate actele care atesta ca are voie sa opereze aparatu radar.daca va opreste pentru viteza si vede ca ai folii, nu poate sa iti dea amenda decat pentru viteza.
DarkJEDI is offline   Reply With Quote
Old 14-12-08, 23:11   #4287
unEL

Stage 4
 
unEL's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 260
Member of:
[DACIA]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

[QUOTE=DarkJEDI;1920802]daca va ia din mers sanatate. contestatie si ai scapat[QUOTE]

Pe ce te bazezi cind zici asta ?
Eu cred ca nu ai dreptate.
Ce intelegi prin legitimare?
Ce autorizatie de operare a aparatului radar. Tu nu ai dreptul sa faci asta. Asta se rezolva doar in instanta. Tu ca simplu cetatean nu ai nici un drept, doar obligatii. Daca ai de facut vre-o contestatie te adresezi instantei si faci plingere la IGP Bucuresti, ca astia de la CT se acopera unu pe altu.
Gasiti pe net. unde se poate face plingere si in citeva zile te va contacta cineva de la corpul de control al politiei.
Detalii gasesti pe www politiaromana . ro

Last edited by unEL; 15-12-08 at 05:31.
unEL is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 01:19   #4288
SMocKey21
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 683
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

pana una alta daca isi vede omul de treaba,politia nu are ce sa-i faca .Gresesti-raspunzi
SMocKey21 is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 10:48   #4289
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

asta cu sa te ia din mers si sa faci contestatie nu am auzit-o ..eu o stiam pe aia cu radarul pe ploaie .....

eu zic sa nu va bazati pe asta ... fiti prudenti si ganditi-va ca atunci cand bagati copita la fund ... procentele care determina evitarea unui accident scad proportional cu viteza ...
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 15-12-08, 14:37   #4290
unEL

Stage 4
 
unEL's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 260
Member of:
[DACIA]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Eu personal, daca ar fi ceva ce poate fi contestat nu as face rabat la nimic.
Si daca se dovedeste ca am dreptate, fac plingere la IGP Buc. impotriva celui care a intocmit PV. Si o fac la Buc. pt. aici se musamalizeaza, ca toti sint finii, nepotii, fii sau cine stie ce rude.
Ca daca are plingeri facute nu mai primeste promovari, avansari, bonusuri ... si data viitoare va fi mult mai atent cind face un PV. Ca altfel face ce vrea.
unEL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -