Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 23-11-08, 23:07   #4231
street_racer

Stage 5
 
street_racer's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 325
Member of:
[RENAULT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Quote:
Originally Posted by cc4542ca View Post
ei mataluţa vorbesti cu mine cand te intreb eu ceva, ca asa e frumos ******
cred ca doar tu ai inteles ce ai vrut sa zici aici !!! .. ce'ar fii sa continuam discutia asta maine ca sincer mi-e cam somn .. sau ce-ar fi mai bine sa faci un post cand ai o ocazie buna , nu aiurea !!! in fine ... nu te supara pe mine ca ma iau de tine ... dar e un fel de legea junglei pe aici cateodata ...
__________________
old habits die hard ...

Last edited by aleks; 24-11-08 at 01:02.
street_racer is offline   Reply With Quote
Old 23-11-08, 23:11   #4232
zbuf

Stage 4
 
zbuf's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 258
Member of:
[DACIA]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

legat de cei care s-au dat in stamba la tv zilele astea....traim in romania) astia suntem si cu asta defilam.ne mai intrebam dc,cei cu seria 7 si s trec pe rosu,copii fara permis conduc masinii de...bhp and shit.pentru ca am unii dintre noi au inteles total gresit democratia si facem ce ii taie capu.

cu parcarea subterana a mai fost o dicutie destul de lunga aici inceputa de mine,dar vad ca unii nu au inteles nimic.drept dovada aseara un pole astra parca,a ratat milimetric un q7!!!!!!!!!!!si a imbratisat un stalp.cine nu se poate abitine sa se dea zmeu PLATESTE.

acum astept niste scuze publice de la CC4542CA si asta pentru ca forumul provoveaza prietenia si nu injuriile....+ ca suntem constanteni cu totii si ne mai intalnim seara pe tomis
__________________
Inger,ingerashu meu da-mi si mie-un BMW-u, si-ti promit ca-n continuare nu fac multe prostioare decat niste laterale,si in spate o toba mare
zbuf is offline   Reply With Quote
Old 23-11-08, 23:15   #4233
SMocKey21
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 683
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

datul cu frana de mana si tractiune fata=ceva jalnic ,vreti dat? Sunt masini cu tractiune spate sau 4x4 care iti ofera senzatii nu un rotocol dat la bulan cand ploua afara
__________________


Doneaza urgent 1 cent la 00394524 un copil are nevoie de bani pentru bautura,tigari si femei
SMocKey21 is offline   Reply With Quote
Old 23-11-08, 23:16   #4234
L.O.R.

Stage 3
 
L.O.R.'s Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 166
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

hai ca ai ajuns la stage 1 de la ora 8 pana la 12 ))...scz de offtopic
L.O.R. is offline   Reply With Quote
Old 23-11-08, 23:20   #4235
zbuf

Stage 4
 
zbuf's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 258
Member of:
[DACIA]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

)))))))))) ce tare a fost blonda:*
zbuf is offline   Reply With Quote
Old 23-11-08, 23:33   #4236
L.O.R.

Stage 3
 
L.O.R.'s Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 166
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

pai da ...am postat mai devreme ceva si avea 6 posts...si acum ...nu mai zic nik ca se supara adi ca facem messenger aici
L.O.R. is offline   Reply With Quote
Old 24-11-08, 01:03   #4237
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

cc4542ca ai mesaj privat, te rog să-l citesti cu atenţie şi să ţi-l însuşeşti.
mulţumesc frumos
aleks is offline   Reply With Quote
Old 24-11-08, 09:12   #4238
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

cc4542ca esti cam nou pe forum asa ca am sa te invat cateva reguli avand in vedere ca sunt moderatorul de pe orasul din care faci parte:
-Aici nu injuri / nu jignesti alti membri , indiferent de dispozitia ta
-Cand ti-ai facut user aveau un regulament mare si frumos pe care il poti citi pt astfel de situatii.
-Daca vrei sa ajungi la un stage avansat cu acel user iti recomand sa nu fortezi nota cu atatea posturi pt ca le vom sterge si tot nu vei ajunge nicaieri.
-Exista si sanctiuni si nu cred ca vor ezita moderatorii sa le aplice la urmatoarea abatere.
Numai bine
__________________

Liga Moderatorilor

Last edited by YZF-PWR; 24-11-08 at 11:30.
YZF-PWR is offline   Reply With Quote
Old 24-11-08, 10:06   #4239
ct11lyv
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 682
Member of:
[DACIA]
[VW]
[X-Team Racing Club]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

deja se da in cearta si nu e bine
ct11lyv is offline   Reply With Quote
Old 24-11-08, 17:10   #4240
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Tocmai s-a terminat cearta inainte sa degenereze. Acum, cand te-ai aprins si tu, nu se mai cearta nimeni

Am auzit ca de ieri sau alaltaieri a intrat in vigoare o lege potrivit cu care nu mai au drept de circulatie masinile inmatriculate in Bulgaria, pe teritoriul Romaniei... stie cineva ceva despre asta?
(mentionez ca pe mine nu ma afecteaza cu nimic, dar sunt multi cu masini aduse de "dincolo")
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 24-11-08, 17:45   #4241
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

quick_5hifter tocmai tu poti sa crezi asta?
adica principiul liberei circulatii sa poata fi limitat cu o ordonanta de urgenta?
ma indoiesc serios ca o sa reziste, asta in cazul in care exista asa ceva...
poate o fi vreo propunere de campanie electorala
aleks is offline   Reply With Quote
Old 24-11-08, 17:57   #4242
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Sigur este o propunere vaga iar presa a facut-o sa sune ca o sursa sigura , asa cum au ei talentul de a exagera , auzisem acum cateva luni despre oprirea prin alte metode a masinilor inmatriculate pe bulgaria , dar asta ca sa nu mai fie inmatriculate pe viitor nu pentru oprirea celor existente deja in circulatie.
YZF-PWR is offline   Reply With Quote
Old 24-11-08, 21:10   #4243
DarkJEDI

Stage 5
 
DarkJEDI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 897
Member of:
[FORD]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

cea mai buna metoda impotriva inmatricularii in bulgaria este reducerea taxei auto. dar oricum mai are o semnificatie. masinile "de bulgaria" sunt conduse 90% de unii care se cred cei mai tari pe strada si poti sa ii feresti mai usor. in special astia cu golf 3 si tigra.
DarkJEDI is offline   Reply With Quote
Old 24-11-08, 22:28   #4244
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

Nu are nici o legatura nici cu presa, nici cu atitudinea la volan a unor soferi... cineva mi-a spus ca politistii au inceput deja sa opreasca masinile inmatriculate in Bulgaria si sa le anuleze autorizatia de circulatie (a.k.a. "esenta miscarii" ) pe baza unei legi, ordonante sau mai stiu eu ce. Pe moment n-am dat importanta acestei vesti, fiind ocupat cu alte treburi, insa ulterior m-am tot intrebat care-i povestea... in fine, ma gandeam ca s-a legiferat ceva de genul asta si ca lumea deja stie despre ce e vorba, iar in caz ca nu, afirmatiile mele raman la statutul de zvon si imi cer scuze pentru "valurile" create!

Cat despre inmatricularea in Bulgaria, va anunt ceva ce probabil nu stiati: pentru masinile ce au puterea in talon peste 120 kw se plateste o taxa de 2500 euro pentru inmatriculare in BG. Alte aspecte ei nu iau in calcul, nu exista diferente intre non-euro, Euro1 si Euro4, masinile se impart in <120kw si >120kw. Asta n-o mai stiu din auzite, m-am interesat eu pentru mine la Politie, cand mi-am cumparat masina.

@aleks: la noi nu vorbim de principiul liberei circulatii... la noi vorbim de PRIVILEGIUL liberei circulatii, pe care uneori cu greu il obtinem, cu sacrificii (cheltuieli) mai mici sau mai mari. Altfel nu-mi explic de ce, cu numere provizorii de Germania, Bulgaria sau Italia, se poate ajunge in Romania, dar cu numere provizorii de Romania nu poti parasi tara sub nicio forma...

Last edited by quick_5hifter; 24-11-08 at 22:32.
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 24-11-08, 23:26   #4245
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Monden - CONSTANŢA! Ştiri, Evenimente, Bârfe

ei, aici am si eu o maaare problema, inca de cand ma injurau oamenii la vama fix pe chestia asta, de parca eu inventasem legea respectiva, si trebuia sa imi iau eu suturile, ca eu nu le faceam actele sa poata iesi
deci da, ne confruntam cu doar una din multele probleme pe care le intampinam ca soferi sau simpli pietoni in romania...
aleks is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -