Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 30-01-07, 15:02   #76
bogdan_FVJ
Daewoo Driver

Stage 5
 
bogdan_FVJ's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,839
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

nt98adu ce modest e omul.....cica masina e una obisnuita.....daca si a lui mai e obisnuita...apai nu stiu ce sa mai zic.......cya friday
bogdan_FVJ is offline   Reply With Quote
Old 30-01-07, 17:56   #77
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Quote:
Originally Posted by bogdan_FVJ View Post
nt98adu ce modest e omul.....cica masina e una obisnuita.....daca si a lui mai e obisnuita...apai nu stiu ce sa mai zic.......cya friday
You got that right ...see ya'
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 30-01-07, 20:11   #78
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Quote:
Originally Posted by bogdan_FVJ View Post
nt98adu ce modest e omul.....cica masina e una obisnuita.....daca si a lui mai e obisnuita...apai nu stiu ce sa mai zic.......cya friday
Daca ar fi un M5 atunci ar mai fi ceva, dar asa......
Ai dreaq guvernanti cu taxele lor!

Cand vii de pe o masina care facea in cateva sec 150km/h cu a-III-a,distributie variabila bla, bla ,bla, iti spun eu ca ti se pare un K motorul de 2,5! care isi da drumul dupa 3000 ture chiar daca are aprox. aceeasi cai.
Daca ar fi fost dupa mine imi luam un M5, dar cum nu este, ma multumesc cu ce am.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imagine 4.jpg
Views:	237
Size:	45.7 KB
ID:	208539  
__________________
Chevrolet V210
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 31-01-07, 07:54   #79
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

A fost un m5 din generatia e34 prin oras, ala chiar ca nu facea de rusine firma BMW. Dar nici cu al tau nu stai departe. Imagineaza-ti ca pt unii sunt suficienti si cu 100 de cai in minus, scosi dintr-un diesel. La masinile care sunt prin oras, stai linistit ca intorci cateva priviri( de pasionati). Ca fetele se uita tot dupa Passaturi
johnson is offline   Reply With Quote
Old 31-01-07, 10:33   #80
bogdan_FVJ
Daewoo Driver

Stage 5
 
bogdan_FVJ's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,839
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

asa`i johnson.....unii se multumesc cu mai putini cai...dar decatcu taxiul mai bine ceva mai mic cu maiputinicai...fiecare cum poate.......oricum e reusit tare bmw-u......tare tare
bogdan_FVJ is offline   Reply With Quote
Old 31-01-07, 14:08   #81
antik

Stage 4
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 184
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

acceptati membri noi ? am un audi a6 negru motor V6 2.8 180 cai :P ..vineri 2.feb are loc vreo intalnire ?
antik is offline   Reply With Quote
Old 31-01-07, 15:23   #82
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Quote:
Originally Posted by antik View Post
acceptati membri noi ? am un audi a6 negru motor V6 2.8 180 cai :P ..vineri 2.feb are loc vreo intalnire ?
Da ..normal ca acceptam membrii noi ...si Vineri seara la ora 20:00 te asteptam si pe tine in centru in parcare
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 31-01-07, 21:21   #83
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Quote:
Originally Posted by antik View Post
acceptati membri noi ? am un audi a6 negru motor V6 2.8 180 cai :P ..vineri 2.feb are loc vreo intalnire ?
Bine ai venit!

La 2.8 numai 180? Nu prea cunosc motorizarile de la Audi, dar ma gandeam ca ar tb. sa ai undeva la 200, daca nu 220, tinand cont ca e un model nou.
Un filtru, o evacuare, poate chiar o linie completa de evacuare, un tuning la motor si sari de 200 linistit.
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 31-01-07, 21:25   #84
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Quote:
Originally Posted by nt98adu View Post
Bine ai venit!

La 2.8 numai 180? Nu prea cunosc motorizarile de la Audi, dar ma gandeam ca ar tb. sa ai undeva la 200, daca nu 220, tinand cont ca e un model nou.
Un filtru, o evacuare, poate chiar o linie completa de evacuare, un tuning la motor si sari de 200 linistit.
cred ca 1.8 voi sa zica ...daca stau sa ma gandesc bine sunt foarte raspandite motoarele 1.8 de 180 de cai pe la noi...dar asteptam confirmarea si neste poze de se poate de la antik
bafta ,,,ne vedem vineri ...
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 31-01-07, 21:37   #85
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Quote:
Originally Posted by johnson View Post
A fost un m5 din generatia e34 prin oras, ala chiar ca nu facea de rusine firma BMW. Dar nici cu al tau nu stai departe. Imagineaza-ti ca pt unii sunt suficienti si cu 100 de cai in minus, scosi dintr-un diesel. La masinile care sunt prin oras, stai linistit ca intorci cateva priviri( de pasionati). Ca fetele se uita tot dupa Passaturi
ai tu ceva cu Passaturile...numa vezi sa nu se supere careva pe tine...
Cat despre BMW lui nt 98 adu....sigur nu are cum sa treaca pe strada neobsevat de cei care au ochiu format cat decat
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 31-01-07, 23:34   #86
<URS>

Stage 1
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 17
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

asa e.....nt 98 adu .... e tare masina.....mi-ar place si mie una ...vai doamne!!
<URS> is offline   Reply With Quote
Old 01-02-07, 08:31   #87
antik

Stage 4
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 184
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

masina e din 1994 d aia cred ca are 180 cai ..nu am facut nimic la motor ..
motorul asta care il am d 2800cmc e exact cel care e pus p A8 ...masina mea e model 100 caroserie C4 corp diplomatic ... luata d la o ambasada din .de
antik is offline   Reply With Quote
Old 01-02-07, 08:31   #88
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

N-am nimic cu Passaturile, doamne fereste, putea sa fie Mondeo, Laguna sau orice altceva, dar asta mi se pare mie masina cea mai clara de dat exemplu, poate si din cauza ca am observat ca starneste cele mai mari pasiuni printre iubitorii de diesel la un pret decent. Dar nu-i nimic, ca vine tare din urma Audi A6, generatia precedenta. Cred ca 80 % din cei care au Passat asta isi doresc, daca nu si-au schimbat-o deja. Nu am nimic cu posesorii, pt ca altfel as prefera sa tac, nu as vrea sa pierd din clienti in felul asta. Ce sper, este sa-mi fie apreciata sinceritatea si poate cruciada dusa de mine impotriva masinilor comune va avea rezultat intr-o zi. Sau varianta mai ''simpla'', tuning de nerecunoscut
johnson is offline   Reply With Quote
Old 01-02-07, 10:05   #89
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Quote:
Originally Posted by johnson View Post
N-am nimic cu Passaturile, doamne fereste, putea sa fie Mondeo, Laguna sau orice altceva, dar asta mi se pare mie masina cea mai clara de dat exemplu, poate si din cauza ca am observat ca starneste cele mai mari pasiuni printre iubitorii de diesel la un pret decent. Dar nu-i nimic, ca vine tare din urma Audi A6, generatia precedenta. Cred ca 80 % din cei care au Passat asta isi doresc, daca nu si-au schimbat-o deja. Nu am nimic cu posesorii, pt ca altfel as prefera sa tac, nu as vrea sa pierd din clienti in felul asta. Ce sper, este sa-mi fie apreciata sinceritatea si poate cruciada dusa de mine impotriva masinilor comune va avea rezultat intr-o zi. Sau varianta mai ''simpla'', tuning de nerecunoscut
faine vorbe mah johnson ....da o sa mai treaca ceva vreme pana sa simtim si noi rezultatele cruciadei tale si nu numai...insa sunt incezator....ca prin intalniri cat mai dese si faze de genu asta o sa stimulam publicu la ...altceva decat comunele masini de pe strazi de la noi
Va salut! Ne vedem Vineri
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 01-02-07, 10:06   #90
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Quote:
Originally Posted by antik View Post
masina e din 1994 d aia cred ca are 180 cai ..nu am facut nimic la motor ..
motorul asta care il am d 2800cmc e exact cel care e pus p A8 ...masina mea e model 100 caroserie C4 corp diplomatic ... luata d la o ambasada din .de
Pune si tu nise poze la sectiunea "masini din ...." s-o vedem si noi
Ali_ump is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -