Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 23-01-07, 09:10   #46
inceparetul

Stage 3
 
inceparetul's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 103
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Quote:
Originally Posted by johnson View Post
Si eu am sticker, dar nu l-am pus pe masina, tocmai in ideea ca mai am de lucru la ea, pana sa merite asta. Si il am de aproape 2 ani...
si inca ceva.am simtit intepatura usor ironica,dar eu cred ca din momentul in care am inceput modificarea sau ma rog ,personalizarea masinii,pot lipi stikerul pe luneta.in fond,cei ce se apuca de modificat masina,o fac pentru ca pentru ei nu e o simpla masina de mers la serviciu,sau de plimbat.e ca o bijuterie.si cei ce se apuca de modificat,si au o pasiune pentru asta,au un mare dezavantaj!nu termina niciodata!!trendul si tehnologia se schimba foarte rapid,apar noi modele,noi forme,noi motorizari si accesorii pentru motoare si caroserii.e ca in moda.nu schimbi hainele si pantofii numai cand se rup,ci si cand se demodeaza,daca doresti sa fii elegant.eu nu doresc decat sa ajut,si intradevar Alexandru
neamtu e un mare pasionat!dar el dispune si de foarte multi bani,ceea ce nu toti care vor o masina personalizata au.si atunci incearca sa faca ceva singuri.si mi se pare ca de fapt aceia sunt adevaratii pasionati.mii de scuze inca odata.nu vreau sa fiu nici moralist,dar imi apar pasiunea si o fac cum pot.
inceparetul is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 09:13   #47
inceparetul

Stage 3
 
inceparetul's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 103
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
E bine si asa ...mai tineti-ne la curent ....va puteti interesa si cat ne costa ...?
Alin,am spus simplu paul,nu persoana a doua.azi ma interesez.dar lanseaza prietenilor provocarea pentru un model care sa includa si ceva specific comunitatii locale.
inceparetul is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 13:03   #48
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Paul cred ca ar fi bine sa ramana modelul original ...numai sa le multiplice cineva cat mai eftin ....o sa vb si cu jhonson sa vedem poate stie el pe cineva ...ca sa nu asteptam dupa cei de la Bucuresti sa ne aduca....sa lea avem puse pt marea intalnire.
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 13:06   #49
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Daca mai avem ceva de discutat in privinta asta ...continuam la sectiunea cafeneaua nemtenilor....ca deviem de la subiectu sectiunii...!!!


Pana una alta ne vedem din nou Vineri si va astept in numar cat mai mare in centru la ora 20:00
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 23-01-07, 17:32   #50
dangti16v
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
dangti16v's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 506
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

alin tata daca vrei informatii cat costa stickerul si daca se poate multiplica
vb eu cu mircea si poate ne rezolva
dangti16v is offline   Reply With Quote
Old 24-01-07, 08:19   #51
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Inceparetul ar trebui sa stie faptul ca in garaj la Cocktail Service are sediul Cocktail Tuning, firma la care unic asociat sunt eu-Johnson. Am specificat asta, pt ca am vazut ca apar confuzii vis-a-vis de cine si cum se ocupa de aceasta afacere(pasiune mai mult). Iar faptul ca nu am terminat masina, se datoreaza si lipsei de fonduri suficiente pt asta(prietenii stiu de ce). Un sticker nu te face mai mult sau mai putin pasionat, te identifica doar ca membru al unei comunitati. Pot incerca sa rezolv de stickere, dar cred ca mai simplu ar fi pt cel care le face sa foloseasca modelul de pe net, decat o imagine scanata. O sa vorbesc zilele astea cu un amic care se ocupa cu asa ceva. Daca mai sunt nelamuriri in regula cu activitatile pe care le desfasor, prefer sa fiu intrebat sau mai simplu veniti pe la mine. Nu suport cand se vorbeste in necunostinta de cauza.
johnson is offline   Reply With Quote
Old 24-01-07, 08:28   #52
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Quote:
Originally Posted by johnson View Post
Inceparetul ar trebui sa stie faptul ca in garaj la Cocktail Service are sediul Cocktail Tuning, firma la care unic asociat sunt eu-Johnson. Am specificat asta, pt ca am vazut ca apar confuzii vis-a-vis de cine si cum se ocupa de aceasta afacere(pasiune mai mult). Iar faptul ca nu am terminat masina, se datoreaza si lipsei de fonduri suficiente pt asta(prietenii stiu de ce). Un sticker nu te face mai mult sau mai putin pasionat, te identifica doar ca membru al unei comunitati. Pot incerca sa rezolv de stickere, dar cred ca mai simplu ar fi pt cel care le face sa foloseasca modelul de pe net, decat o imagine scanata. O sa vorbesc zilele astea cu un amic care se ocupa cu asa ceva. Daca mai sunt nelamuriri in regula cu activitatile pe care le desfasor, prefer sa fiu intrebat sau mai simplu veniti pe la mine. Nu suport cand se vorbeste in necunostinta de cauza.
Gata nu va mai intepati atata....am mai spus si mai sus sa se continue pe sectiunea cafeneaua nemtenilor de pe 4 tuning....discutia asta
Aici se discuta despre intalnirile de Vineri seara.
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 24-01-07, 21:47   #53
catalos

Stage 5
 
catalos's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 302
Member of:
[VW]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

unde anume in centru au loc intalnirile saptamanale? Sper sa pot ajunge si eu vineri, chiar daca masina mea e la inceput de tunning.
catalos is offline   Reply With Quote
Old 24-01-07, 21:50   #54
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Quote:
Originally Posted by catalos View Post
unde anume in centru au loc intalnirile saptamanale? Sper sa pot ajunge si eu vineri, chiar daca masina mea e la inceput de tunning.
Intalnirea saptamanala are loc in Centru in parcarea din fata parcului la ora 20:00 ... te asteptam cu mare placere...o sa ne vezi acolo oricum...suntem destul de multi ... Asteptam si poze cu masina ta la sectiunea masini din Piatra Neamt
Numai bine!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 24-01-07, 21:57   #55
catalos

Stage 5
 
catalos's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 302
Member of:
[VW]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

POZE..... hmmmm......deocamdata nu , acum e doar un amarat de Golf II, poate mai incolo dupa ce o sa prinda ceva contur. Oricum daca vin vineri o sa-l vedeti.
catalos is offline   Reply With Quote
Old 24-01-07, 21:59   #56
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Quote:
Originally Posted by catalos View Post
POZE..... hmmmm......deocamdata nu , acum e doar un amarat de Golf II, poate mai incolo dupa ce o sa prinda ceva contur. Oricum daca vin vineri o sa-l vedeti.
unu rosu cumva? sau ma insel io....?
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 24-01-07, 22:02   #57
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Poze de la intalnire din Decembrie.... tematica as putea spune ...imediat dupa Mos Nicolae
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00627.JPG
Views:	197
Size:	476.8 KB
ID:	205747   Click image for larger version

Name:	DSC00632.JPG
Views:	219
Size:	481.9 KB
ID:	205748   Click image for larger version

Name:	DSC00634.JPG
Views:	229
Size:	501.6 KB
ID:	205749  

Click image for larger version

Name:	DSC00648.JPG
Views:	237
Size:	508.1 KB
ID:	205750   Click image for larger version

Name:	DSC00649.JPG
Views:	215
Size:	502.9 KB
ID:	205751  

Last edited by Ali_ump; 24-01-07 at 22:04.
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 24-01-07, 22:05   #58
catalos

Stage 5
 
catalos's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 302
Member of:
[VW]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

e gri, singurul element de tuning pus pana acum e o pleoapa la faruri. dar o sa mai evolueze.
catalos is offline   Reply With Quote
Old 24-01-07, 22:07   #59
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Quote:
Originally Posted by catalos View Post
e gri, singurul element de tuning pus pana acum e o pleoapa la faruri. dar o sa mai evolueze.
iarna-i lunga ...facem acum sa avem ce arata la vara poate iti mai dam noi ceva idei...
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 25-01-07, 05:21   #60
nt-81-nfk

Stage 2
 
nt-81-nfk's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 47
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Ali_ump saptamana care vine plec pana la oradea cu treburi ca pe aicea mor de plictiseala ziua sa speram ca o sa aibe timp baietii de akolo sa imi faca barile alea care ti-am aratata atuncea:P
nt-81-nfk is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -