Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 10-12-07, 19:43   #721
NT33EXE

Stage 5
 
NT33EXE's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 960
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

in principiu nu discut lucruri despre care nu cunosc nimic sau cunosc foarte putin.
dar, avand in vedere ca piatra este orasul meu natal , voi comenta cele de mai sus.
mi-as fi dorit sa ajung macar la o intalnire pana acum. insa de fiecare data cand veneam in oras aparea ceva: adica ajungeam sambata!
urmaresc topicul acesta zilnic si am un sentiment neplacut cand vad ca apar tot felul de scindari, grupuri si grupulete, comentarii si aprecieri de-a dreptul naive si copilaresti.
ceea ce a determinat sa apara aceste intalniri a fost pasiunea pentru masini modificate, mai precis tuningul. faptul ca s-au mentinut saptamana de saptamana, cu toate sincopele care au mai aparut pe parcurs, dovedeste ca membrii comunitatii (imi place sa cred ca exista in adevaratul sens al cuvantului aceasta comunitate) au ceva in comun si ar trebui sa fie uniti si solidari.
aici nu conteaza varsta si pozitia sociala. conteaza pasiunea.
de sarbatori voi fi in oras si voi sta mai multe saptamani. voi face tot posibilul sa ajung la intalniri pentru ca am aceeasi pasiune ca toti cei de aici.
hai sa nu lasam niste lucruri marunte sa creeze disensiuni si sa mergem inainte.
va salut pe toti!!!
NT33EXE is offline   Reply With Quote
Old 10-12-07, 21:34   #722
GTRs

Stage 5
 
GTRs's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 399
Member of:
[AUDI]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Quote:
Originally Posted by john33exe View Post
in principiu nu discut lucruri despre care nu cunosc nimic sau cunosc foarte putin.
dar, avand in vedere ca piatra este orasul meu natal , voi comenta cele de mai sus.
mi-as fi dorit sa ajung macar la o intalnire pana acum. insa de fiecare data cand veneam in oras aparea ceva: adica ajungeam sambata!
urmaresc topicul acesta zilnic si am un sentiment neplacut cand vad ca apar tot felul de scindari, grupuri si grupulete, comentarii si aprecieri de-a dreptul naive si copilaresti.
ceea ce a determinat sa apara aceste intalniri a fost pasiunea pentru masini modificate, mai precis tuningul. faptul ca s-au mentinut saptamana de saptamana, cu toate sincopele care au mai aparut pe parcurs, dovedeste ca membrii comunitatii (imi place sa cred ca exista in adevaratul sens al cuvantului aceasta comunitate) au ceva in comun si ar trebui sa fie uniti si solidari.
aici nu conteaza varsta si pozitia sociala. conteaza pasiunea.
de sarbatori voi fi in oras si voi sta mai multe saptamani. voi face tot posibilul sa ajung la intalniri pentru ca am aceeasi pasiune ca toti cei de aici.
hai sa nu lasam niste lucruri marunte sa creeze disensiuni si sa mergem inainte.
va salut pe toti!!!
Ca bine mai zici....respect.......si eu sunt de aceeasi parere,cu cat suntem mai multe cluburi cu atat suntem mai putini si e pacat ca intr-un oras asa de mic sa fie atatea dispute.......
GTRs is offline   Reply With Quote
Old 10-12-07, 21:35   #723
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Nu stiu la ce intalniri vrei sa ajungi, dar deocamdata in Piatra Neamt nu exista tuning. Ceea ce vezi sunt doar masini modificate dupa gustul proprietarilor, deci nimic original de fabrica. Mai ai de asteptat vreo 4-5 ani, dupa care am speranta ca v-a fi ceva. De copii facute din fibra de sticla fiecare am vazut si achizitionat multe....... In general romanul pune totul de-a valma si se mai mira ca masina nu a iesit bine.

Oamei buni, atentie la conceptie ca puteti da o caruta de euroi si tuning fiasco v-a iesi!
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 10-12-07, 21:44   #724
EDC_cip

Stage 5
 
EDC_cip's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 794
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[RENAULT]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

misto ce ai zis u mai sus tiam vazut masinuta iti urez sati duci proiectu pana la sfarsit pana acuma a esit totul okk..
EDC_cip is offline   Reply With Quote
Old 10-12-07, 22:23   #725
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

A mea masina veche nu se compara cu altele pt. simplu motiv ca.... e veche, nu are eleroane imense, nu are spoilere de sa maturi cu ele pe asfalt, nu are tot felul de luminite multicolore, tot felul de leduri si alte fantasmagorii.
Nici a mea nu e tuning 100%, dar din ceea ce reprezinta BMW-ul in Germania si tuningul de acolo eu m-am incadrat cam 80%. Tinand cont ca sunt intr-un amarat de oras, in care cauti cu lumanarea o piesa originala si in Romania, nu am ce pretentii sa mai fac. Usi tip fluture, sau lambo-doors( cum s-or numi), la seria 5 nu merge, o vopsea cameleon sa o zgarie copiii in parcare, nici atat. Altceva ce sa bag? Amplificator si difuri am cat pot eu sa ascult, poate mi-ar tb. un motor mai mare ca asta se cam plafoneaza, dar asta-i treaba! A da, as vrea o suspensie hidraulica sa bag racoare in altii cand stau la semafor, dar sunt vise si la varsta mea nu e bine sa visezi!

Mai vb. si incercati sa fiti cat mai naturali. nu aveti nimc de pierdut!
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 10-12-07, 22:40   #726
EDC_cip

Stage 5
 
EDC_cip's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 794
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[RENAULT]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

ce sa faca lumea is pun tot ce gasesc ca sa ese in evideta.. mie imi plac ca macar au initiativa (oricum asta e.. pt unii zic ca le plac masini cat mai simple si cu gust pt alti sa fie cat mai ciudate..)
EDC_cip is offline   Reply With Quote
Old 10-12-07, 22:47   #727
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Quote:
Originally Posted by EDC_cip View Post
ce sa faca lumea is pun tot ce gasesc ca sa ese in evideta.. mie imi plac ca macar au initiativa (oricum asta e.. pt unii zic ca le plac masini cat mai simple si cu gust pt alti sa fie cat mai ciudate..)
asa`i ma..

subiectu asta ..legat de "tuningu"din oras...nu isi are rostu..pt k vba lui nt98adu..in piatra mai dureaza vreo 5 ani..pana cand s dezvolta tuningul...
si masina ta din punctul meu d vedere e f tare.. mie unu imi place mult mai mult decat altele mai noi si mai "tunate"
33exe ti`am vaz masina.. dragutza foc...bv..si succes la modificari
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 07:33   #728
NT33EXE

Stage 5
 
NT33EXE's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 960
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

nt98adu - te stiu de prin oras. parca lucrai la stefan? corecteaza-ma daca gresesc.
tot respectul pentru eforturile depuse! masina iese in evidenta si se vede ca s-a muncit la ea.
sesizez insa o nota de pesimism in unele randuri de mai sus.
sunt sigur ca foarte multi ar face ceva ADEVARAT daca ar avea si posibilitatea. dar cum in acest domeniu totul se reduce la buget, trebuie sa fim constienti ca sunt mai multi cei care isi doresc dar nu au cu ce decat cei care au cu ce...iar acestia din urma nu prea isi doresc.
fenomenul nu poate sa apara dintr-odata. ca orice fenomen are un inceput, mai timid ce-i drept aici, dar acesta evolueaza.
asta inseamna ca trebuie sa asteptam cativa ani ca sa facem ce!?!
si eu imi doresc sa fi avut un buget...nelimitat . dar in conditiile date modificarile sunt nevoit sa le fac in etape. prefer ceva ca lumea si de calitate decat un kitch rapid.
multumesc pentru aprecieri colegilor de forum!
spor la treabaunat
NT33EXE is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 08:36   #729
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

In sfarsit se mai discuta si ceva interesant pe aici, ceea ce ma face sa-mi dau si eu cu parerea, asa cum o vad eu.
Un lucru care trebuie sa-l inteleaga toata lumea si de unde pleaca toate neplacerile, este ca fara bani mai bine te resemnezi cu Nfs sau 2F2F, aproape orice incercare va avea acelasi rezultat. Asta e primul aspect si fara care nu are rost sa treci mai departe, iti cauti alt hobby daca nu vrei sa fii un frustat toata viata.
Apoi mai e si partea fericita in care ai bani, masina si dorinta de a face ceva frumos cu ea, pana nu pui tu mana si nu te implici personal in dezvoltarea ei, mereu va fi un sentiment de neimplinire si va arata ca masina altuia.
Mai este o categorie si de aici apar de obicei lucrarile cele mai reusite, apartine celor care traiesc pt asta si care folosesc benzina pe post de apa de toaleta. Aceste personaje isi fac credit in banca sa-si achizitioneze cele mai bune sisteme, folosesc un pentium de cand lumea si poarta aceeasi blue jeansi pana se rup, toate pt aceeasi pasiune, care nu va muri din inima lor indiferent de probleme sau varsta.
Ceea ce s-a gresit in comunitatea asta mica e ca s-a permis accesul in cadrul ei, pt pasionatii de jocuri si filme, nu de ceea ce ar trebui sa fie de fapt. Interesant pt mine si e unul din aspectele care nu le inteleg, e ca nu s-au separat cei care au ceva de spus si nu au cui, s-au separat cei care nu au nimic spus si vor sa zica la toata lumea asta
johnson is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 16:03   #730
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Mai corect de atat nu se putea!
@john33exe Nu, nu lucrez la Stefan, iar nota de pesimism ai sesizato bine, dar cum poti fi bucuros cand vezi cum sta treaba?
Si acum intreb si eu:,,Dom'le, da' eu cu cin' sa votez''?
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 16:52   #731
NT33EXE

Stage 5
 
NT33EXE's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 960
Default

johnson> argumentezi bine. iar cu cei care s-au separat nu pot decat sa ma exprim printr-o metafora: si pleava se separa si ramane deasupra...

nt98adu> e posibil sa fac niste confuzii. ai un pm...din curiozitate

nt98adu> aha!...ai ales sa nu primesti pms. ok
de ce am spus ca e posibil sa te stiu si sa stiu si masina: am stat o vreme langa nr. 4 in precista si vedeam bmw-ul pe acolo. corecteaza-ma daca gresesc.

Last edited by Ali_ump; 11-12-07 at 20:22.
NT33EXE is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 20:33   #732
Jok3r K10

Stage 5
 
Jok3r K10's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 937
Member of:
[VW]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Ma fratilor nu cred ca exista vreo rezolvare pentru aceste despartiri....in grupuri....gasti.....si alea,alea.

Daca gresesc corectatima ca nu ma supar
Jok3r K10 is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 20:41   #733
sony_cristi
Peugeot Driver

Stage 5
 
sony_cristi's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 315
Member of:
[PEUGEOT]
Talking Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Quote:
Originally Posted by Jok3r K10 View Post
Ma fratilor nu cred ca exista vreo rezolvare pentru aceste despartiri....in grupuri....gasti.....si alea,alea.

Daca gresesc corectatima ca nu ma supar
dupa cum a spus Ali_ump mai sus.. sa incheiem discutiile astea fara rost...
sony_cristi is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 20:42   #734
NT33EXE

Stage 5
 
NT33EXE's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 960
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

nt98adu> ai probleme cu mesajele astea pm
asa ca scriu aici:
greseala mea! asa e! exact despre ACEL bmw era vorba. dar cred ca stiu si masina ta, colega
NT33EXE is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 20:56   #735
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: ---==Intalniri saptamanale==---

Felix ...la forum nu am sa renunt pt ca nu ma deranjeaza sa vad ce se mai discuta desi ...s-au cam stricat treburile pe aici de cand mai multi pusti vorbesc si ei ca sa se afle in treaba. Cativa oameni cu care sa faci ceva frumos si de calitate ar fi ...numai ca trebuie initiativa ...de acum .cei care s-au separat s-au dus cei care au ramas chiar pot face ceva frumos ...pe langa intalnirea din centru de vineri ....sau chiar in cadrul ei ..dar mult mai organzat (si cei cu care am mai discutat stiu la ce ma refer).
Johnson ...foarte frumos argumentat ...John 33...te asteptam pe la noi in masura in care o sa a ne organizam intr-o alta formula decat cea de pana acuma ...Felix ...sper ca ce se vrea face de aici inainte sa te poata aduce si pe tine cu drag la intalniri Si pe voi toti de altfel....
Ali_ump is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -