Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 28-10-08, 22:34   #2011
ghici_robert

Stage 4
 
ghici_robert's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 216
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Sunt perfect de acord cu ce spuneti voi .... nu agreez deloc cearta asta intre cluburi ...eu vreau sa vad bataie ))) ...... care vreti sa pariati .... veniti la mine aici e caseria pt pariuri.....
Si lasa baieti cu daciile de aia sa nu va luati si mai ales de aia care si-o facut boxe in portbagaj dupa ce au furat bufetu din bucataria de vara a lui bunicasa .... pe bune aia sunt de apreciat ...fac tot ce pot ei in limita bugetului lor..... e mai bine sa tai la traforaj o boxa decat sa iti dea mama sau tata o masina si sa fii "smecher" .
Bai care va mai faceti boxe din difuzoare de la radiouri din 64 sa nu aruncati radiourile ... vreu eu unu sa iau o amplificare de aia pe lampi

Last edited by ghici_robert; 28-10-08 at 22:37.
ghici_robert is offline   Reply With Quote
Old 28-10-08, 22:38   #2012
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

ghici ....da ce bine le spui )......
stefan_88 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-08, 08:14   #2013
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by mariusD View Post
care cunoaste pe cineva care imi poate monta niste senzori de parcare fata/spate la un audi...? electrician ceva... (nu ciupalaci)...
Marius...poti veni la noi
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 29-10-08, 08:21   #2014
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by ghici_robert View Post
Scarto......... ai perfecta dreptate glumele mele sunt foarte imbecile .... fac glume atat de aiurea la fel cum e ideia de a face mai multe cluburi decat in Bucuresti..... si nu asta cu cluburile e rau ....rau este ca in Iasi, SV, CT si multe alt orase sunt mai multe cluburi fiecare cu specificul lui dar se intalnesc toti se respecta intre ei sunt prieteni , merg impreuna la evenimente..... astia din Piatra se intalnesc ca, contagiosi la km distanta si orare diferite..... de mers impreuna la evenimente nici nu intra in calcul..... parca sunt niste muieri frustrate ...si sa o luam si sincer .... multi nici nu au treaba cu condusul sau cu pasiunea pt masini ..... uitati'va la Narcis tipul cu BMW ala e maximul de pasiune ...cum are omu ala grija de masina si cat tine la masina lui ..... sau Alin de multe ori omu munceste voluntar numai sa'i iasa o masina cat se poate de bine ......sau la multi alti ..... asta e problema aici in Piatra ..... labareala asta intre cluburi.... si labareala pleaca todeauna de la cei care nu au ei prea multa treaba cu definitia de "club auto" ..... Cluburile din Piatra se fac pe ideia "veniti la noi ca aia sunt prosti" nu am vazut nici un club care sa zica hai la noi ca noi suntem aia cu muzica sau hai la noi ca noi suntem aia care avem supermasini sau hai la noi ca noi suntem aia care avem nevoie de adrenalina.....am auzit numai motivatii de genul .... haideti la noi ca sa nu fiti la ei ...... Ce treaba e asta ???????
Ghici un singur club vrea sa mearga pe aprtea de performante si are potential ...si cine o sa vrea o sa se inscrie Este un club care vrea si asa ceva...muzici , tuning, racing, dar nimeni nu a sta vreodata sa asculte ce are de oferit clubul in amterie de tuning! Sunt unii care vor beneficii de pe uram intrari intr-un club " Ce imi iese daca intru" sau de unde am clienti mai multi"
Ideea e ca trebuie impulsionat tuning-ul de calitate si pasiunea printr-un club care sa il reprezinte masinile reprezentative din oras! DAr trebe sustinere din parte proprietarilor acestor masini si cand aceasta nu prea exista nu ai cum sa faci prea multe! eu sper la tot ce e mai bun !
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 29-10-08, 08:24   #2015
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Scarto View Post
Ai perfecta dreptate ghici .. dar nu vad rezolvarea in a face misto de ei. Si care cred eu ca e PRINCIPALA problema la noi... e ca toti copchii de 18-19 ani isi fac club. Ah, nu ma primesti in NSL sau in nush ce club? Las ca-mi fac eu clubu meu .. si a 2a zi dimineata aduna alti colegi de clasa 11a din liceu cu daciile parintilor si gata .. au club. Sincer sa fiu .. nici nu stiu daca se pot numi cluburi .. ci mai degraba o adunatura. Oare cand am sa vad si eu un club in Piatra Neamt care sa aiba vreo 2-3 masini (masini, nu carutze de dacii) cu 200 - 300 CP, sau care sa aiba o masina tunata cu gust si misto (gen taxiul lu' Obreja) si altele ... nu .. la noi veti vedea pusti cu dacie din '78 si 2 boxe cu-n cdplayer si ... atat Patetic!

Eu unu m-am resemnat .. de aia nici nu vin la asa zisele intalniri .. de aia nici nu ma inscriu in nici un club .. si tot asa ... cand va fi un club in adevaratul sens al cuvantului, puteti conta pe mine si pe viitorul meu Bertone 2.0 turbo

Pana atunci, numa bine si bafta la certuri

Scarto uite aici un club de genul acela : http://www.kamikaze.siteoficial.ro/galerie/index.php
Si te astept sa discutam ...in vinerea asta la intalnire!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 29-10-08, 11:46   #2016
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

deci in orasul asta`i un singur club...o singura gasca de oameni pasionati de masini .. singura gasca care au bani de masini... singurul club adevarat ...cel mai tare cel mai bun ..si nici macar nu`i din piatra neamt!
restu`s niste mucosi care isi cumpara un difuzor din banii facuti la craciun de la mersu cu uratu si colinda... si din banii de pachet de la liceu.. !
CUM MAMA D...U VRETI SA FITI O COMUNITATE????
Cand va aud cu faze de genu "copii de 18 -19 ani" mi se face greatza ... ce plm aveti cu cei cu dacii pana la urma?k nici asta n`o inteleg... daca omu nu`si permite mai mult de o dacie sau de masina lu taticu care e probl voastra??...nu inteleg, la voi pasiunea = cu sa`mi fac ceva mai sjmecher ca a lu ala ..ce nu intelegeti e urm fapt..ca unii chiar nu au cu ce sa faca tuning in orasu asta...nu k nu au pasiune ,nu au posibilitati!!

ma uit la cei mai mari dintre noi ca GHICI ,NARCIS ..sa mor eu ,oameni din astia avem nevoie nu de fetite din astea frustrate care nu au ce face decat sa se certe !

in loc sa se vbeasca despre tuning... eventual sa`i mai invatati si pe "copchii astia cu daciile parintilor" ce inseamna tuning si cum functioneaza o masina(ca tot va dati mari k sunteti experti) voi uite ce faceti! felicitarile mele!
postul asta nu`i pt un anumit club...ci pt toti
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 29-10-08, 13:01   #2017
NT33EXE

Stage 5
 
NT33EXE's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 960
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

iar a inceput distractia!
intrebare: dintre toate "cluburile" din piatra este vreunul cu "acte in regula"?
NT33EXE is offline   Reply With Quote
Old 29-10-08, 13:39   #2018
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by buddy_lexx View Post
deci in orasul asta`i un singur club...o singura gasca de oameni pasionati de masini .. singura gasca care au bani de masini... singurul club adevarat ...cel mai tare cel mai bun ..si nici macar nu`i din piatra neamt!
restu`s niste mucosi care isi cumpara un difuzor din banii facuti la craciun de la mersu cu uratu si colinda... si din banii de pachet de la liceu.. !
CUM MAMA D...U VRETI SA FITI O COMUNITATE????
Cand va aud cu faze de genu "copii de 18 -19 ani" mi se face greatza ... ce plm aveti cu cei cu dacii pana la urma?k nici asta n`o inteleg... daca omu nu`si permite mai mult de o dacie sau de masina lu taticu care e probl voastra??...nu inteleg, la voi pasiunea = cu sa`mi fac ceva mai sjmecher ca a lu ala ..ce nu intelegeti e urm fapt..ca unii chiar nu au cu ce sa faca tuning in orasu asta...nu k nu au pasiune ,nu au posibilitati!!

ma uit la cei mai mari dintre noi ca GHICI ,NARCIS ..sa mor eu ,oameni din astia avem nevoie nu de fetite din astea frustrate care nu au ce face decat sa se certe !

in loc sa se vbeasca despre tuning... eventual sa`i mai invatati si pe "copchii astia cu daciile parintilor" ce inseamna tuning si cum functioneaza o masina(ca tot va dati mari k sunteti experti) voi uite ce faceti! felicitarile mele!
postul asta nu`i pt un anumit club...ci pt toti

Te simti cu musca pe caciula sau ce? Dupa cum ziceam si mai sus, nu am nimic cu aia cu dacii, dar majoritatea dintre astia cu dacii sunt pusti cu figuri care au uitat ca au doar dacie! Cu toate ca n-am vrut sa dau exemplu, am sa dau 2 exemple foarte concrete .. si anume unu e tipu cu dacia aia KWK parca .. sau ceva de genu .. care si-a vopsit capacele negre .. si care uita totusi ca are dacie, si altu ar fi celalat cu 04 DOI care la fel, mi se pare penibil cate aere poate sa arate cu dacia aia. Tot respectul pentru pasionatii de tuning care au dacie, dar isi vad de treaba lor! (De exemplu Valex a avut dacie, si nu l-am vazut sa se rupa in figuri)

Tuningul e tuning .. vezi sa-ti faci masina frumoasa .. puternica .. dar nu vii seara in parcare la Kaufland si te rupi in figuri cu o dacie si a 2a zi te dai Schumacher prin oras!
__________________
Burn rubber, not your soul
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 29-10-08, 13:54   #2019
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

cine are un pic de ketchup sa mai pun pe hamburger-ul meu daca tot ma uit la telenovela asta?

ca sa mai schimbam subiectul, https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/62395-golf-3-93-1-4-my-super-golf.html, si cat de curand si o vizita pe la voi.
si nu sunt bogatas, retineti, va rog!
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli. De aceea o fotografie cu motorul meu nu incape.

http://plmtuning.ro/
sageata is offline   Reply With Quote
Old 29-10-08, 14:10   #2020
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Eu obisnuiesc sa mamanc seminte sau popcorn Cat despre mine, eu am iesit din 'telenovela'
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 29-10-08, 14:27   #2021
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Scarto View Post
Eu obisnuiesc sa mamanc seminte sau popcorn Cat despre mine, eu am iesit din 'telenovela'
Acum fugi ...nu ? Buddy ...eu am dat exemplu de un club care are ce voia sa vada Scarto ...nu am zis ca e cel mai bun cel mai tare! sau alte cele ce ai spus tu mai sus.
Voi ati ales sa va despartiti de comunitate....KRT nu aveam membrii care ii are acum cand v-ati decis sa va faceti club!!! Asa ca nu mai o ardeti aiurea si voi si altii!!! Vorbeam de KRT dar nu era nimic concret daca va aduceti aminte ...
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 29-10-08, 14:31   #2022
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Vad ca tot faceti pe victimele...clubul nu a adus nici o acuzatie ...ca ar fi mucosi cu dacii sau mai stiu eu ce ai insinuat tu mai sus! Posibilitati nu sunt ..e.xista pasiune exista ...si exista oameni care pot sa vada acest lucru si care nu! de ex Scarto....el nu vrea sa auda de copii cu dacii ..pt el nu exista ...insa altii gandesc altfel!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 29-10-08, 14:36   #2023
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Eu mi-as dori sa chem pe toata lumea in club ...dar e diferenta mare de gandire la fiecare in parte! si apoi inainte de a infiinta clubul care are acum ceva membrii voi v-ati refugiat care pe unde ...si v-ati gasit cluburi si apoi ati spus ca sunteti marginalizati! Sau asa v-ati simtit. Din punctul meu de vedere ...eu intotdeauna am incercat sa calmez spiritele !!! Si cine am cunoaste stie ca asa e...dar nu poti sa te lupti cu niste caractere de oameni ...si nu vreau sa ma apuc sa dau exemple. Si de aici atatea cluburi ...cate caractere mai rasarite!
Io voiam ceva pt toata lumea ...lumea a vrut altceva ...si a iesit ce a iesit!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 29-10-08, 14:49   #2024
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Ce atatea discutii cu aceste cluburi/adunari ? acum sincer ..ce va pasa daca se impart in cinspe' mii de cluburi ? ca ramane clubul vostru cu mai putini membri ? ..probabil ca nu asta va deranjeaza , cel putin pe mine care sunt fondator de "adunatura de oameni" mai nou , va deranjeaza ca se discuta fara rost , se dau vorbe care in marea lor majoritate nu sunt adevarate , vorbe care duc pe *** toata comunitatea , va mai deranjeaza faptul ca nu suntem toti la un loc ? da..si pe mine ma deranjeaza faza asta...insa sunt mentalitati diferite si nu ai cum sa le imparti , GHICI cu glumele lui a linistit apele intre certareti , dc nu puteti sa va mai maturizati un pic ? nu ca as fi eu matur si discut de sus , insa ar trebui sa lasati dracu' toate prostiile astea de copii , nu vedeti ca lumea mai cere ketchup cand se uita la ce scrieti ? da chiar sectiunea asta a ajuns circ ? care se cearta mai tare? sincer ..imi pare rau , ca sunt baieti super de treaba pe care-i stiu si nu vb fara rost , si nu merita chestii din astea si mai spuneti ca nu vine lumea la intruniri ? ...cum sa vina cand vede ce e aici ? ..a fost o parere personala si nu intr-o anumita persoana/club ..
noroc!
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 29-10-08, 14:52   #2025
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Cafeneaua nemtenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
de ex Scarto....el nu vrea sa auda de copii cu dacii ..pt el nu exista ...insa altii gandesc altfel!
Nu generalizam Am zis anumiti copchii cu dacii... nu e o rusine sa ai dacie! Dar e o rusine sa te dai mare cu ea Cat despre mine .. eu nu va cunosc .. nu fac parte din cluburi .. sunt doar simplu 'spectator' si vorbesc din ceea ce vad in oras si pe forum. Bafta la tuning
Scarto is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -