Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Alte discutii Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 09-03-09, 17:13   #4276
capricosti

Stage 5
 
capricosti's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,190
Member of:
[FORD]
Default re: Club Ford Capri

Multumesc Silencer, dar stopurile vopsite cu negru nu sunt destul de vizibile si nici prea estetice...
player77, stii cumva si dimensunea rotilor, parca arata cam mari (ca diametru total janta+cauciuc) ? Jantele is foarte faine ,dar parca citisem undeva mai in urma ca a vrut careva sa comande din USA si ca nu 4 * 108.
Si eu as vrea jante tip american, am vazut pe ceva site de-al lor la pret incredibil ( noi-noute: 60-70 $/buc) marime 7j/15, diverse modele superfaine, dar nu erau trecute distanta la gauri si nici ET-ul.Pt detalii dadeau niste nr de tel dar nu stiu destula engleza sa le explic ce ma interesa, asa ca ma ganeam sa mai intreb si pe altii.
Deci : stie careva daca americanii au ceva jante sa mearg pe Capri fara modificari ? Pe net am vazut la unguri si polonezi multe Capri cu asaceva.
capricosti is offline   Reply With Quote
Old 09-03-09, 18:49   #4277
player77

Stage 5
 
player77's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 477
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[2 Roti]
[Opel]
[RENAULT]
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by capricosti View Post
Multumesc Silencer, dar stopurile vopsite cu negru nu sunt destul de vizibile si nici prea estetice...
player77, stii cumva si dimensunea rotilor, parca arata cam mari (ca diametru total janta+cauciuc) ? Jantele is foarte faine ,dar parca citisem undeva mai in urma ca a vrut careva sa comande din USA si ca nu 4 * 108.
Si eu as vrea jante tip american, am vazut pe ceva site de-al lor la pret incredibil ( noi-noute: 60-70 $/buc) marime 7j/15, diverse modele superfaine, dar nu erau trecute distanta la gauri si nici ET-ul.Pt detalii dadeau niste nr de tel dar nu stiu destula engleza sa le explic ce ma interesa, asa ca ma ganeam sa mai intreb si pe altii.
Deci : stie careva daca americanii au ceva jante sa mearg pe Capri fara modificari ? Pe net am vazut la unguri si polonezi multe Capri cu asaceva.
sal
cele din poze le am platit deja ,sunt din uk si distanta intre prezoane este de 4 ori 108,partea proasta fiind cu transportul...o sa ma coste inca pe atat...dar mie sincer imi plac foarte mult,cauciucurile sunt 185 70 13...
player77 is offline   Reply With Quote
Old 09-03-09, 19:57   #4278
capricosti

Stage 5
 
capricosti's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,190
Member of:
[FORD]
Default re: Club Ford Capri

Player 77
Intradevar, sunt excelente, fie ca le pui pe Capri fie pe Taunus o sa dea o imagine de muscle car (sau pony car). In fotografie mi s-au parut mari, dar 185 70 13 sunt foarte ok. daca is 6j/13 sau 6,5/13 pe viitor o sa poti sa pui caucucuri mai late. Sper sa poti rezolva cat mai repede cu transportul si dupa ce le pui pe masinuta sa faci niste poze sa ni le arati si noua. SUCCES !
capricosti is offline   Reply With Quote
Old 09-03-09, 20:24   #4279
cv-03-btf

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 700
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by florin_cars View Post
prima oara am negociat la o amenda pt centura prietenei, 50lei , iar a doua oara, pcr, nu discut, dar e bn
Porcii "e" tot porci oricum, curcani, gabori, etc
flo... deja am atati mascati tocmiti cat nu poti tu duce...abia asteptam sa vii in cv...!!!rotisor scrie pe carca ta...!! asta daca nu cumva vii cu 2 lazi de timisoreana etc.. etc..!!!..)
apropo.. ce parere aveti de stopurile astea... pe colt... ce ford are stopuri de acest gen..???
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	untitled.JPG
Views:	282
Size:	29.5 KB
ID:	824824  
cv-03-btf is offline   Reply With Quote
Old 09-03-09, 22:14   #4280
capricosti

Stage 5
 
capricosti's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,190
Member of:
[FORD]
Default re: Club Ford Capri

Cred ca asta se vrea ceva Capri virtual, arata foarte bine, dar putin probabil sa existe in realitate; ca daca exista nu scapa neobservat ! Design-ul are stil clasic, prea clasic pt ce se fabrica acum, dar neobisnuit pt ce s-a fabicat inainte.
Apropo, cu criza asta ,oare mai scoate Ford noul Capri ?
capricosti is offline   Reply With Quote
Old 10-03-09, 09:01   #4281
silencer

Stage 5
 
silencer's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 485
Default re: Club Ford Capri

player, cred ca se poate curata vopseaua, m-am gandit ca erau intr-o stare mai buna doar. eu o sa imi pun de mk2. legat de modificari pe capre, v-am mai aratat masinuta asta?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF0536.jpg
Views:	275
Size:	165.3 KB
ID:	825265  
__________________
cand vei fi vazut atata rugina cat mine vei putea vorbi

Last edited by aleks; 10-03-09 at 09:38. Reason: te rog să uploadezi pozele doar din opţiunile forumului, nu direct în pagină
silencer is offline   Reply With Quote
Old 10-03-09, 09:55   #4282
capricosti

Stage 5
 
capricosti's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,190
Member of:
[FORD]
Default re: Club Ford Capri

In mod sigur asta e cel mai schimbat Capri, s-a lucrat nu gluma la el si cu toate schimbarile care il aseamana cu "americancele" e totusi usor de identificat, toata admiratia pt englezoiul care a facut-o.Am vazut-o si eu pe net dar n-am stiut s-o descarc. Cred ca le-ar place si la altii sa vada si restul pozelor cu masina asta daca poti sa le pui.
silencer, cand te referi la "curatat vopseaua" e cumva vorba de sticla-stopuri pt mk3 ? Daca 'da' atunci cred ca remarca nu e pt "player", ci pt mine.Daca esti sigur ca se pot curata zi-mi un pret. Daca intri in semnatura "capricosti" la albumul foto o sa vezi ca stopurile au inspre nr de inmatr. niste dreptunghiuri mici rosii. E folie pusa acum 2, ani de proba, fiindca a rezistat foarte bine aveam de gind sa acopar stopurile in intregime , insa daca gasesc altele mai bune as prefera sa le schimb.
capricosti is offline   Reply With Quote
Old 10-03-09, 09:58   #4283
silencer

Stage 5
 
silencer's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 485
Default re: Club Ford Capri

o sa incerc sa torn niste diluant pe ele cand am timp.
silencer is offline   Reply With Quote
Old 10-03-09, 10:31   #4284
capricosti

Stage 5
 
capricosti's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,190
Member of:
[FORD]
Default re: Club Ford Capri

Bine, dar ai grija ca exista riscul sa dizolvi plasticul !
In alta ordine de idei: stie cineva cand are loc anu asta intalnirea celor de la Capri Club din Ungaria ? As vrea sa merg pana la ei sa vad ce oferta de piese de schimb au. Pe mine m-ar interesa niste jante pt Capri meu, si eventual sa vad si de alte piese pt cine ar mai fi interesat de ceva. Sau daca mai vrea cineva sa mearga ,sa mergem impreuna; daca s-ar gasi cineva care stie ungureste ar fi si mai bine.
capricosti is offline   Reply With Quote
Old 10-03-09, 14:06   #4285
cv-03-btf

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 700
Default re: Club Ford Capri

Daca torni diluant pe stopuri.. 99% ca le vei strica... Daca sunt vopsite pe exterior incearca sa le lustruiesti cu un smirghel fin. Ulterior dai un strat subtire de lac incolor.VOR ARATA CA NOI!!!!
cv-03-btf is offline   Reply With Quote
Old 10-03-09, 15:27   #4286
silencer

Stage 5
 
silencer's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 485
Default re: Club Ford Capri

oricum nu turnam direct peste ele, maxim inmuiam o carpa in putin diluant sa vad ce iese. am impresia ca e dat doar pe exterior
silencer is offline   Reply With Quote
Old 10-03-09, 21:49   #4287
bil1706

Stage 5
 
bil1706's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,658
Default re: Club Ford Capri

player77....sunt foarte smekere jantele alea....dar e ciudat....nu par a fi doar pe 13.
bil1706 is offline   Reply With Quote
Old 10-03-09, 22:20   #4288
player77

Stage 5
 
player77's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 477
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[2 Roti]
[Opel]
[RENAULT]
Default re: Club Ford Capri

2 achizitii noi...dar merita fiecare banut...numere de state 3D FACUTE LA COMANDA....30 EURO ..BRELOC CAPRI MK1 10 EURO...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	0b40_1.jpg
Views:	333
Size:	21.2 KB
ID:	826277   Click image for larger version

Name:	dcba_1.jpg
Views:	333
Size:	12.2 KB
ID:	826278  
player77 is offline   Reply With Quote
Old 10-03-09, 22:25   #4289
silencer

Stage 5
 
silencer's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 485
Default re: Club Ford Capri

ce ai de gand sa faci cu acel number plate? e doar mobila?
silencer is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 08:57   #4290
capricosti

Stage 5
 
capricosti's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,190
Member of:
[FORD]
Default re: Club Ford Capri

player 77
am vazut ca pe Capri ti-ai pus roti pe 13 cu talon de 55. Nu vreau sa te superi pe mine pt ca imi dau cu parerea: cauciucurile alea arata oribil fiindca ramane prea mare golul din jurul lor. Mai bine pune cauciucurile indicate ,cele cu talon de 70 pt jante pe 13. Daca vrei sa pui talon mic trebuie sa pui jante mai mari (de ex: eu am mk3 cu jante pe 15 si cauciucuri 195 50 15, vezi in semnatura la capricosti album foto ,masina e suficient de joasa !), dar ai grija sa pastrezi neschimbat diametrul total janta+cauciuc. Oricum, muscle car-urile de obicei nu sunt tocmai joase (vezi Mustang, Camaro, Challanger, etc).
capricosti is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -