Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Alte discutii Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 11-03-10, 21:43   #5476
baga

Stage 5
 
baga's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 383
Member of:
[Old School Cars]
Default re: Club Ford Capri

e acuma cu sprancenele si genele arse, depinde de fiecare cum sta cu reflexele )

in legatura cu carbu tau asta zic si eu ca nu ii da benzina destula de aia nu are putere motorul si cred ca nici socul nu lucreaza destul de bine... du-l la cineva care stie sa til faca ca doar o sa te chinui si no sa reusesti mare lucru, o sa iti consume mult no sa mearga bine ... asa il duci la un nene care le are si iti ia in jur de 100 de lei si til rezovla
baga is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 12:25   #5477
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default re: Club Ford Capri

Ma ajuta cineva cu un link ceva unde pot gasi ceva preturi la motoare V4 ? In tara daca se poate ca pe ebay am gasit si eu:P
BULLDOG is offline   Reply With Quote
Old 13-03-10, 21:44   #5478
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default re: Club Ford Capri

-vand carburi Weber progresive 32/36 la 150lei/bucata sau la schimb cu altele
(chiar cu probleme) +/- diferenta;

-vand grile Capri MK II(merg si pe MK III, vedeti Capricosti) foarte frumoase(margini cromate+inscriptia CAPRI pe mijloc, tot cromata), cu gauri pe lateral pt evetualele stergatoare de faruri dreptunghiulare, sau machine guns 150lei/bucata

Last edited by florin_cars; 13-03-10 at 21:46.
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 09:14   #5479
19 16v

Stage 3
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 117
Default re: Club Ford Capri

salut, sunt interesat de achizitionarea unui ford capri, daca are cineva unul de vanzare sau stie unul .........stie cineva dc se pot monta pe capri MK# jante de 19" ?
sau si alt model de masina veche....de vanzare.....
19 16v is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 11:03   #5480
player77

Stage 5
 
player77's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 477
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[2 Roti]
[Opel]
[RENAULT]
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by 19 16v View Post
salut, sunt interesat de achizitionarea unui ford capri, daca are cineva unul de vanzare sau stie unul .........stie cineva dc se pot monta pe capri MK# jante de 19" ?
sau si alt model de masina veche....de vanzare.....
salut..verifica la mine am un mk1 de vanzare impecabil.galben
player77 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 17:54   #5481
capricosti

Stage 5
 
capricosti's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,190
Member of:
[FORD]
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by 19 16v View Post
.......... .........stie cineva dc se pot monta pe capri MK# jante de 19" ?
.....
Da, daca gasesti cauciucuri cu talon de 25 (205/25/19; 235/25/19). Insa depinde de ET, de latimea jantelor,etc... Si iti mai trebuie si un motor MACAR de peste 100 cp;
capricosti is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 18:31   #5482
baga

Stage 5
 
baga's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 383
Member of:
[Old School Cars]
Default re: Club Ford Capri

se poate orice , depinde de finantele de care dispui :d
baga is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 20:14   #5483
mariuslazarina

Stage 4
 
mariuslazarina's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 221
Member of:
[Old School Cars]
[FORD]
Default re: Club Ford Capri

salut

am gasit problema cu mersul dereglat de care ma plang in ultima perioada, se pare ca este dus delcoul si planseul se blocheaza in anumite pozitii si de acolo avansul ramane dereglat...
OK acum va rog sa imi spuneti care ma poate ajuta , deoarece am cumparat de la un coleg de pe forum bobina si apriderea electronica, aprindere care are 2 mufe rotunde, una cu 2 pini si alta cu 4 pini. una rotunda vine in distribuitor, cred ca cea cu 2 pini. Acum am nevoie de ajutor bobina pare una normala...cum ma leg mai departe. legaturi intre bobina si aprindere, intre restul si bobina...sper sa ma ajute florincars, silencer si alti care am vazut ca stiu despre ce vorbesc.

Multumesc frumos

Scheme ceva??
__________________
masinuta mea de suflet...
mariuslazarina is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 21:45   #5484
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default re: Club Ford Capri

o sa vad dk apuc sa fac ceva poze zilele astea la una din masini..poate te ajuta culorile firelor..
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 01:02   #5485
19 16v

Stage 3
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 117
Default re: Club Ford Capri

in primul rand multumesc : player77 masinuta ta este de vis dar eu pot da undeva la 1000-1500 euro, si lui capricosti pt raspuns,
si inca ceva : ma intereseaza in special un capri mk3, si de preferat nerestaurat...
19 16v is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 07:35   #5486
player77

Stage 5
 
player77's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 477
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[2 Roti]
[Opel]
[RENAULT]
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by 19 16v View Post
in primul rand multumesc : player77 masinuta ta este de vis dar eu pot da undeva la 1000-1500 euro, si lui capricosti pt raspuns,
si inca ceva : ma intereseaza in special un capri mk3, si de preferat nerestaurat...
ai pm!
player77 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 10:49   #5487
donz

Stage 5
 
donz's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 716
Member of:
[Opel]
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by 19 16v View Post
in primul rand multumesc : player77 masinuta ta este de vis dar eu pot da undeva la 1000-1500 euro, si lui capricosti pt raspuns,
si inca ceva : ma intereseaza in special un capri mk3, si de preferat nerestaurat...

daca vrei ceva bun si ieftin, nu te grabi, da sfara in tara sa stie lume ca te intereseaza o capra si tine banii aproape, la 1500 iti gasesti mk3 frumos, dar tre sa astepti un pic.

succes

p.s. stiu ca nu am capri , dar imi plac si cine stie poate , poate , ca au mai fost cazuri in care cel de sus a pus mana in capul caprarilor

sa auzim de bine
donz is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 19:20   #5488
pieserom

Stage 5
 
pieserom's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 772
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by pieserom View Post
NIMENI INTERESAT? NU FACE NIMENI O OFERTA ?? ACU' DACA TOT IE PAGUBA MACAR DE POMANA PORCULUI SA IASA !!
FACETI O OFERTA, CA ... NU-I BAI..
Discurile de frana raman in continuare la vanzare, dar am descoperit ceva printre fiarele din raft si anume un debitmetru (carcasa filtru aer+distribuitor de benzina+debitmetru+ regulator,et.c) pentru injectie K-jetronic de motor V6, daca nu gresesc a fost data jos de pe XR4, am adus-o acumceva timp de prin Germania si a zacut intr-un colt de raft iar zilele trecute am dat peste ea. Daca este vreunul dintre cei impatimiti de V6 amator, o vand.

Last edited by NWZeu; 18-03-10 at 13:57. Reason: LE: daca mai scrii mult cu capslock si bold + font mare, posturile vor fii sterse!
pieserom is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 21:26   #5489
capricosti

Stage 5
 
capricosti's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,190
Member of:
[FORD]
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by florin_cars View Post
-vand carburi Weber progresive 32/36 la 150lei/bucata sau la schimb cu altele
(chiar cu probleme) +/- diferenta;

-vand grile Capri MK II(merg si pe MK III, vedeti Capricosti) foarte frumoase(margini cromate+inscriptia FORD pe mijloc, tot cromata), cu gauri pe lateral pt evetualele stergatoare de faruri dreptunghiulare, sau machine guns 150lei/bucata

Florine, as avea nevoie de maneta semnalizare pt Capri, asta care o am eu face figuri cand mi-e lumea mai draga ; de fapt doar noaptea apar probleme, trece cu de la sine putere de pe faza scurta pe faza lunga, si uneori trebuie sa tin cu o mana de maneta in pozitia 'faza scurta', cu o mana sa tin de volan, cu alta mana sa manevrez schimbatorul de viteze, si e cam greu cu toate odata ...
Ma gandesc ca poate este la fel cu ce era pe Granada, si daca ai, cand mai treci prin Arad te rog sa aduci una sa vedem ce si cum ;
si cat ''coasta'' ?

Last edited by capricosti; 18-03-10 at 21:28.
capricosti is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 23:30   #5490
Silencer Power

Stage 5
 
Silencer Power's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by capricosti View Post
Florine, as avea nevoie de maneta semnalizare pt Capri, asta care o am eu face figuri cand mi-e lumea mai draga ; de fapt doar noaptea apar probleme, trece cu de la sine putere de pe faza scurta pe faza lunga, si uneori trebuie sa tin cu o mana de maneta in pozitia 'faza scurta', cu o mana sa tin de volan, cu alta mana sa manevrez schimbatorul de viteze, si e cam greu cu toate odata ...
Ma gandesc ca poate este la fel cu ce era pe Granada, si daca ai, cand mai treci prin Arad te rog sa aduci una sa vedem ce si cum ;
si cat ''coasta'' ?
Nu se potrivesc.
Silencer Power is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -