Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Alte discutii Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 21-08-07, 23:09   #2641
zbvz
Banned

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by DASCALUGABRIEL View Post
mai copii! nu vreu sa ma bag ca musca ,da dak aveti ceva de impartit mergeti fratilor in padure si urlati la luna pina va trece.sincer nu isi au rostul discutiile astea aici
aici ar trebui sa vedem ce naiba mai facem la capre nu sa ne luam de jugulara.
asa ca chill si relax....
Ai dreptate Gabi.....mergem sa urlam in padure ...eu merg cu placere sa fac asta ....restul au alte placeri perverse
zbvz is offline   Reply With Quote
Old 21-08-07, 23:20   #2642
silencer

Stage 5
 
silencer's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 485
Default re: Club Ford Capri

urlat distrat rezolvat.

mai baieti, eu ma tot chinui de cateva zile sa fac rost de un xpack dar englezii astia nu sunt asa seriosi cum ii stiam eu. se pare ca din 350 de lire cat e kitu, imi dau doar wheel arches.. adica ma f pe ele.. kitu cu tot cu aripi e 448.00 lire, ceea ce ajunge la 900 de euro cu transport... tre sa fac o recalculare de buget urgenta.

spor la trebi tuturor.
silencer is offline   Reply With Quote
Old 21-08-07, 23:24   #2643
zbvz
Banned

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Default re: Club Ford Capri

[QUOTE=zbvz;1058274]Ai dreptate Gabi.....mergem sa urlam in padure ...eu merg cu placere sa fac asta ....restul au alte placeri perverse [/QUOTE
Eu am crezut ca baietii cu nume de tobe au fost nemultumiti de afacere si am zis sa fiu OK si sa le inlesnesc back-upu....mai ales ca eu ma stiu pe mine ca nu-mi place sa-mi nemultumesc partenerii de afaceri....
Azi am vorbit la telefon cu unul dintre ei si am transat "problema" intr-un mod......care-mi da dreptul sa nu-i dau "binete" celui ce a postat anterior......
zbvz is offline   Reply With Quote
Old 22-08-07, 08:56   #2644
Silencer Power

Stage 5
 
Silencer Power's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Default re: Club Ford Capri

Zbvz, nu inteleg de ce insisti... simti nevoia sa dai explicatii suplimentare?
Silencer Power is offline   Reply With Quote
Old 22-08-07, 17:52   #2645
zbvz
Banned

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by Silencer Power View Post
Zbvz, nu inteleg de ce insisti... simti nevoia sa dai explicatii suplimentare?
Nu man..... simt nevoia sa ma lasati reaq-n pace in legatura cu jantele alea.... plz.
Doar atat.

Last edited by zbvz; 22-08-07 at 17:54.
zbvz is offline   Reply With Quote
Old 22-08-07, 18:11   #2646
Silencer Power

Stage 5
 
Silencer Power's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Default re: Club Ford Capri

E clar, acum m-am lamurit, ai o problema serioasa cu capul... a mai pomenit cineva ceva de jante, sau iti induci tu nemultumiri venite din partea noastra, nemultumiri care te determina sa scrii tot felul de aberatii nesimtite la adresa noastra?

Eu am pus punct dialogului cu tine, este clar ca nu am cu cine discuta, si daca vrei sa trimiti dupa jante te astept cu cea mai mare placere, iti dau si adresa, sper ca stii ca nu vorbesc aiurea!

Pareai om serios, dar se pare ca nebunia nu iarta pe nimeni.
Silencer Power is offline   Reply With Quote
Old 22-08-07, 18:26   #2647
zbvz
Banned

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Default re: Club Ford Capri

OK....sper ca te-ai potolit dupa postul asta
zbvz is offline   Reply With Quote
Old 22-08-07, 19:19   #2648
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default re: Club Ford Capri

Capra calcă piatra, piatra crapă-n patru, crăpa-i-ar capul caprei cum a crăpat piatra-n patru.

Piatra crapă capra, capra crapă piatra.

Piatra crapă capul caprei în patru, cum a crăpat şi capra piatra în patru.

Capra neagră-n piatră sare.
Piatra crapă-n patru.
Crapă capul caprei negre
Precum piatra crapă-n patru.
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 22-08-07, 21:36   #2649
silencer

Stage 5
 
silencer's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 485
Default re: Club Ford Capri

ok, simt nevoia sa intervin si eu.

in primul rand as vrea sa-mi cer scuze fata de toti cititorii acestui thread care au fost in continuu expusi la conflictul nostru. daca ne hotaram cu totii sa incheiem aici, ar fi frumos sa stearga un moderator cele cateva pagini inutile.

in al doilea rand as vrea sa-mi cer scuze fata de zbvz pe care este clar ca eu l-am iritat si starnit. Omule, imi pare rau, am fost doar un pic desumflat imediat dupa deal, acum sunt foarte multumit. Vorbesc foarte serios, sunt foarte multumit, ba chiar eram interesat sa fac mai multe afaceri cu tine. Cu alte cuvinte, nu iti port nici un fel de pica pentru ca mi-ai vorbit intr-un fel sau altul. Subiectul s-a incheiat de mult, te rog sa il lasi inchis, ai castigat.

Revenind la ale noastre, in cautarea mea de aripi fata pentru al meu capri mk3 am intrat intr-un magazin de piese de import. Supriza, se gasesc aripile fata la 285 Ron, facute de maxicar din cate am inteles, si mai exista si la ~480 Ron dar nu cunosc producatorul. Stie cineva ceva mai mult?

Spor la trebi
silencer is offline   Reply With Quote
Old 22-08-07, 23:06   #2650
zbvz
Banned

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Revenind la ale noastre, in cautarea mea de aripi fata pentru al meu capri mk3 am intrat intr-un magazin de piese de import. Supriza, se gasesc aripile fata la 285 Ron, facute de maxicar din cate am inteles, si mai exista si la ~480 Ron dar nu cunosc producatorul. Stie cineva ceva mai mult?
Aia de 480 Ron probabil este klokkerholm.
Uite aici catalogul online :

http://www.klokkerholm.com/default.asp?lang=gb

Cea mai buna oferta pe klokkerholm la furnizorii mei este 350 RON .
Sunt mai multe firme care aduc maxicar dar trebuie verificat daca reperele respective se mai fabrica sau daca mai sunt disponibile in depozitele din Ungaria....daca da dureaza o zi livrarea.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	untitled.JPG
Views:	56
Size:	99.1 KB
ID:	327952  
zbvz is offline   Reply With Quote
Old 22-08-07, 23:21   #2651
silencer

Stage 5
 
silencer's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 485
Default re: Club Ford Capri

pai unde am cautat eu, tipul a pus mana pe telefon si a sunat la distribuitor si a zis ca daca dau comanda (pe la 10 dimineata) a doua zi ajunge piesa, deci ar trebui sa fie in stoc in depozitele respetive. acum, diferenta de pret ar trebui sa anunte calitatea.. piesele de la maxicar sunt de o calitate sub satisfacatoare? e necesar sa imi iau din cele mai scumpe?

p.s. eu am fost in magazinul respectiv intamplator, doar pentru ca eram la spalatoria de vis-a-vis... deci o sa merg si la alti "importatori".
silencer is offline   Reply With Quote
Old 22-08-07, 23:35   #2652
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default re: Club Ford Capri

cautand gasim(iti)
as fi curios dk pt MK I se gasesc ceva repere...k pt MK II - III ar fi catusi de putin normal sa fie..fiind mai noi.
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 23-08-07, 12:37   #2653
johnny111

Stage 5
 
johnny111's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 405
Unhappy re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by silencer View Post
pai unde am cautat eu, tipul a pus mana pe telefon si a sunat la distribuitor si a zis ca daca dau comanda (pe la 10 dimineata) a doua zi ajunge piesa, deci ar trebui sa fie in stoc in depozitele respetive. acum, diferenta de pret ar trebui sa anunte calitatea.. piesele de la maxicar sunt de o calitate sub satisfacatoare? e necesar sa imi iau din cele mai scumpe?

p.s. eu am fost in magazinul respectiv intamplator, doar pentru ca eram la spalatoria de vis-a-vis... deci o sa merg si la alti "importatori".
Un prieten dn CJ care lucreaza ca si mine de 2 ani la un MKIII (si numa' nu-l mai termina) si-a luat aripi de schimb. Din pacate nu stiu de-ale cui (cca. 300Ron/buc). Marea problema e nu cu tabla care e mult mai subtire decat pe aripile originale ci cu potrivirea lor pe masina. Matrita e proasta, aripile nu calca de loc bine pe contraaripa si pe stalp iar intre aripa si portiera ramane o distanta cam mare. Asa ca atentie la ce va luati!!!
__________________
Vand Ford Capri MKIII 2.4i omologat
johnny111 is offline   Reply With Quote
Old 23-08-07, 21:28   #2654
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default re: Club Ford Capri

pai a fost pe discovery la emisiunea Wheeler Dealers aceeasi problema, mai stiti ?
se taie, se potrivesc, se flexeaza..etc pana intra
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 23-08-07, 22:48   #2655
cv-03-btf

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 700
Default re: Club Ford Capri

aham... venit si eu... de la munci....deci mai vorbim si despre capri...uite cu ce m-am plimbat eu azi..sic...cer scuze pentru caliatatea pozelor..sper sa nu ma bata cineva...masina arata extraordinar de bine...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	23-08-07_1319.JPG
Views:	58
Size:	69.4 KB
ID:	328447   Click image for larger version

Name:	23-08-07_1320.JPG
Views:	49
Size:	75.2 KB
ID:	328448   Click image for larger version

Name:	23-08-07_1321.JPG
Views:	48
Size:	69.0 KB
ID:	328449  

Click image for larger version

Name:	23-08-07_1322.JPG
Views:	51
Size:	71.5 KB
ID:	328450   Click image for larger version

Name:	23-08-07_1323.JPG
Views:	56
Size:	65.6 KB
ID:	328451   Click image for larger version

Name:	23-08-07_1324.JPG
Views:	50
Size:	85.4 KB
ID:	328452  


Last edited by cv-03-btf; 23-08-07 at 22:51.
cv-03-btf is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -