Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Alte discutii Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 30-12-12, 21:04   #6961
costybanica
Opel Driver

Stage 5
 
costybanica's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 328
Member of:
[Opel]
[Old School Cars]
Default Re: Club Ford Capri

Curtea unde sunt facute pozele este a unei autobaze ce apartinea de Insula Mare a Brailei si din ce i-mi aduc aminte acolo am vazut si eu masina respectiva a doua oara cam acum cinci ani ( prima oara a fost in fata blocului unui client de al meu si era sub o prelata ) si daca vad bine acolo e o dacie break inscriptionata a unei firme de publicitate cu care am colaborat mai de mult si ca si relatie cu break-ul respectiv poza poate avea maxim trei ani vechime, mai departe nu mai stiu ca de atunci nu am mai vazut masina respectiva.
__________________

Last edited by costybanica; 30-12-12 at 21:06.
costybanica is offline   Reply With Quote
Old 31-12-12, 09:28   #6962
shrink

Stage 4
 
shrink's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 184
Default Re: Club Ford Capri

Salut baieti,
e aiurea ca nu-ti dau cei de la mercador tel., pe mine chiar ma intereseaza masina, dar pur si simplu nu il pot gasi.
Daca poza e de 3 ani cine stie unde e masina....., si eu am incercat prin prieteni din braila dar nimic
daca nici chiar noi nu a gasim ...poate e o teapa..., nici asigurare nu are facuta in ultimi ani..

Oricum daca cineva afla ceva, i-as multumii

LA MULTI ANI !
Salut
Laci
__________________
WaterTransferPRINTing import&know-how : wtprint.ro
shrink is offline   Reply With Quote
Old 31-12-12, 11:37   #6963
costybanica
Opel Driver

Stage 5
 
costybanica's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 328
Member of:
[Opel]
[Old School Cars]
Default Re: Club Ford Capri

LA MULTI ANI !!!
Eu personal nu am cum sa ajung la curtea respectiva pentru ca sunt pieton si nici nu am timpul necesar dar daca mai sunt persoane din Braila ce pot merge, cartierul este Lacu Dulce iar strada Caramidari si se pot intreba vecinii sau chiriasii din fosta autobaza si sigur se poate afla ceva.
costybanica is offline   Reply With Quote
Old 31-12-12, 12:36   #6964
x19fordcapri69

Stage 1
 
x19fordcapri69's Avatar
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 13
Default Re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by costybanica View Post
LA MULTI ANI !!!
Eu personal nu am cum sa ajung la curtea respectiva pentru ca sunt pieton si nici nu am timpul necesar dar daca mai sunt persoane din Braila ce pot merge, cartierul este Lacu Dulce iar strada Caramidari si se pot intreba vecinii sau chiriasii din fosta autobaza si sigur se poate afla ceva.
masina e a mea si nu e de vanzare .Sotia a postat-o pe mercador eu nu vreau s-o vand deci NU E DE VANZARE LA MULTI ANI CAPRISTILOR
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 896.jpg
Views:	99
Size:	745.0 KB
ID:	2647809  

Last edited by x19fordcapri69; 31-12-12 at 12:53.
x19fordcapri69 is offline   Reply With Quote
Old 31-12-12, 13:02   #6965
willie

Stage 4
 
willie's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 230
Default Re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by x19fordcapri69 View Post
masina e a mea si nu e de vanzare .Sotia a postat-o pe mercador eu nu vreau s-o vand deci NU E DE VANZARE LA MULTI ANI CAPRISTILOR
s-a deslusit misterul.....cred..la multi ani..CAPRISTILOR)..asemenea
willie is offline   Reply With Quote
Old 31-12-12, 13:35   #6966
x19fordcapri69

Stage 1
 
x19fordcapri69's Avatar
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 13
Default Re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by florin_cars View Post
Dezmembrez Capri MK I(pre '72), 1700GT, motor Sierra 2.0 OHC 105CP + 5 trepte, cardan, suporti mot/cv, radiator, faruri, ochelari, usa dr fata, stop dr, punte spate(Cologne/Atlas) cu arcuri, suspensii fata cu disc, anumite piese sunt rezervate pt bucale, dar depinde de oferte, prefer sa dau cat mai multe odata.

treaba e destul de urgenta, altfel masina mai sta acolo unde e si e pacat, are si piese bune pe ea, iar mecanica a functionat pana a facut masina poc

fostul proprietar are si set complet geamuri acasa pt cine este interesat, chiar daca nu sunt ieftine, e un set complet.

fac lista cu cei interesati de cat mai multe componente si la final o cumpar si o dezmembrez, sta de prea mult timp si e pacat sa crape in continuare


Telefon: 0721.931.432

cat m-ar costa o janta daca se poate Multumesc
x19fordcapri69 is offline   Reply With Quote
Old 31-12-12, 13:41   #6967
bogdancapri

Stage 4
 
bogdancapri's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 192
Default Re: Club Ford Capri

Mister rezolvat.....LA MULTI ANI......
bogdancapri is offline   Reply With Quote
Old 01-01-13, 19:41   #6968
Xdriver

Stage 5
 
Xdriver's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 930
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[CSR]
[Opel]
[Old School Cars]
[FORD]
Default Re: Club Ford Capri

Salutare.
Poti face o poza la lampile pentru mers inapoi daca le demontezi?
Ma intereseaza sa vad daca se pot adapta pe Taunus
Quote:
Originally Posted by florin_cars View Post
Dezmembrez Capri MK I(pre '72), 1700GT, motor Sierra 2.0 OHC 105CP + 5 trepte, cardan, suporti mot/cv, radiator, faruri, ochelari, usa dr fata, stop dr, punte spate(Cologne/Atlas) cu arcuri, suspensii fata cu disc, anumite piese sunt rezervate pt bucale, dar depinde de oferte, prefer sa dau cat mai multe odata.

treaba e destul de urgenta, altfel masina mai sta acolo unde e si e pacat, are si piese bune pe ea, iar mecanica a functionat pana a facut masina poc

fostul proprietar are si set complet geamuri acasa pt cine este interesat, chiar daca nu sunt ieftine, e un set complet.

fac lista cu cei interesati de cat mai multe componente si la final o cumpar si o dezmembrez, sta de prea mult timp si e pacat sa crape in continuare


Telefon: 0721.931.432
Xdriver is offline   Reply With Quote
Old 02-01-13, 02:20   #6969
willie

Stage 4
 
willie's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 230
Default Re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by Xdriver View Post
Salutare.
Poti face o poza la lampile pentru mers inapoi daca le demontezi?
Ma intereseaza sa vad daca se pot adapta pe Taunus
deci??se face oare vara asta o intrunire a posesorilor de CAPRI:d?
willie is offline   Reply With Quote
Old 02-01-13, 17:32   #6970
shrink

Stage 4
 
shrink's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 184
Default Re: Club Ford Capri

Salut baieti,
bine ca s-a elucidat,
iti dai seama x19, ca la cativa , mie sigur mi-ati dat cateva ore bune de sapaturi,telefoane si vise
dar ca ti-a postat-o, sa stii ca e aproape motiv de divort, sa devii si tu caprist adevarat trebuie sa stii )), toti dintre noi am avut aceste fight-uri acasa,desi dupa cum e formulat anuntul eu cred ca tu ai postat si te-ai razgandit, s-au evaluai piata...., bie oricum ca o pastrezi sa sa speram ca o faci frumoasa.

La multi ani inca o data pt. toti!
shrink is offline   Reply With Quote
Old 02-01-13, 21:48   #6971
roshu84

Stock
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 2
Default Re: Club Ford Capri

Corect, bine ca este (speram), al unui caprist. Sapaturi am facut si eu, am am descoperit adresa proprietarului din actele masinii din Braila, dar fara sa pot lua legatura cu respectivul.
In rest, eu zic sa speram ca nu se va pierde..... masina.
respecte
roshu84 is offline   Reply With Quote
Old 02-01-13, 22:00   #6972
baga

Stage 5
 
baga's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 383
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Club Ford Capri

Deci baieti caprita mea a facut 500 de km intr-o saptamana ) record deocamdata ....
Ar fii tentant o intalnire, numa sa ne organizam din timp ca sa o putem face cum trebuie
baga is offline   Reply With Quote
Old 02-01-13, 22:25   #6973
willie

Stage 4
 
willie's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 230
Default Re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by baga View Post
Deci baieti caprita mea a facut 500 de km intr-o saptamana ) record deocamdata ....
Ar fii tentant o intalnire, numa sa ne organizam din timp ca sa o putem face cum trebuie
mi-ar placea..numai sa fie cv sigur sa nu bata nimeni drumu degeaba....stii si voi...motoare mari...carburant...sitatii neprevazute.....macar sa merite..

Last edited by willie; 02-01-13 at 22:28.
willie is offline   Reply With Quote
Old 03-01-13, 13:01   #6974
x19fordcapri69

Stage 1
 
x19fordcapri69's Avatar
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 13
Default Re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by shrink View Post
Salut baieti,
bine ca s-a elucidat,
iti dai seama x19, ca la cativa , mie sigur mi-ati dat cateva ore bune de sapaturi,telefoane si vise
dar ca ti-a postat-o, sa stii ca e aproape motiv de divort, sa devii si tu caprist adevarat trebuie sa stii )), toti dintre noi am avut aceste fight-uri acasa,desi dupa cum e formulat anuntul eu cred ca tu ai postat si te-ai razgandit, s-au evaluai piata...., bie oricum ca o pastrezi sa sa speram ca o faci frumoasa.

La multi ani inca o data pt. toti!
salut in noul an baieti nu fordul e problema ci cele 4 masini pe care le am :dacia 1300 din 79 cu care merg ,Dacia 1300 din 75 100% originala dar di pacate radiata ,Nissan Primera din 97 inmatriculata in uk si singurul care putea fi maritat fiind fordul inm si in stare de functionare .Deci actele in casa nimic de facut (ea) hai sa-l maritam.Cum l-am vazut l-am si dezactivat .RESPECT! Asi cateva poze din anglia e faleza in Brighton
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 245.jpg
Views:	35
Size:	724.9 KB
ID:	2649456   Click image for larger version

Name:	Picture 633.jpg
Views:	32
Size:	190.2 KB
ID:	2649457   Click image for larger version

Name:	Picture 762.jpg
Views:	65
Size:	386.8 KB
ID:	2649458  

Click image for larger version

Name:	Picture 760.jpg
Views:	35
Size:	370.2 KB
ID:	2649459   Click image for larger version

Name:	Picture 765.jpg
Views:	41
Size:	559.3 KB
ID:	2649460   Click image for larger version

Name:	Picture 764.jpg
Views:	50
Size:	373.0 KB
ID:	2649461  

Click image for larger version

Name:	Picture 767.jpg
Views:	30
Size:	386.3 KB
ID:	2649462  

Last edited by x19fordcapri69; 03-01-13 at 13:03.
x19fordcapri69 is offline   Reply With Quote
Old 03-01-13, 19:30   #6975
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re: Club Ford Capri

Wow..m-ai atins direct in inima cu acel Bel Air din '57, multumesc

prietena tocmai a venit de langa Brighton si-mi tot explica cum e faleza in zona, acum ma laud si eu ca am vazut ceva mai frumos decat faleza, faleza si oldies


Quote:
Originally Posted by x19fordcapri69 View Post
cat m-ar costa o janta daca se poate Multumesc
Te-am trecut pe lista pt janta, in primul rand caut clienti pt partea mecanica, altfel nu ma bag la ea.


Quote:
Originally Posted by Xdriver View Post
Salutare.
Poti face o poza la lampile pentru mers inapoi daca le demontezi?
Ma intereseaza sa vad daca se pot adapta pe Taunus
drivere, alea deja le vor 2 caprari



Quote:
Originally Posted by baga View Post
Deci baieti caprita mea a facut 500 de km intr-o saptamana ) record deocamdata ....
Ar fii tentant o intalnire, numa sa ne organizam din timp ca sa o putem face cum trebuie
ai un PM, astept raspuns
florin_cars is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -