Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Alte discutii Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 05-12-05, 09:33   #646
DASCALUGABRIEL
Ford Driver

Stage 5
 
DASCALUGABRIEL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 973
Member of:
[Midnight Racers]
[FORD]
Default capri

mai florine intr-adevar bara ta e identica cu cea a lui alecs,but cind scris ca e bara de spate nu uitat cu atentie ,de abia acu vazut ca nu e perfect dreapta ,ci are acel unghi la mijloc pt a urmari linia masinii.sorry my bad!
ps:daca o sa te uiti la bara mea ai sa ai oarece probleme e bara de bmw
__________________
FORD CAPRI powered by COSWORTH(200HP)
ensured by BROWNING in curind supercharged!
DASCALUGABRIEL is offline   Reply With Quote
Old 05-12-05, 15:33   #647
codrin44

Stage 5
 
codrin44's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,189
Member of:
[FORD]
Default

azi am spalat masina...
al 2-lea mecanic care o da din vineri in luni si din luni in joi...sa vedem joi,daca nu...... ...o vand!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	p12-05-05_14.21_3__313.jpg
Views:	93
Size:	23.7 KB
ID:	55744   Click image for larger version

Name:	p12-05-05_14.21_2__142.jpg
Views:	101
Size:	33.2 KB
ID:	55745   Click image for larger version

Name:	p12-05-05_14.21_1__447.jpg
Views:	76
Size:	31.5 KB
ID:	55746  

codrin44 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-05, 15:35   #648
DASCALUGABRIEL
Ford Driver

Stage 5
 
DASCALUGABRIEL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 973
Member of:
[Midnight Racers]
[FORD]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"codrin44\"
azi am spalat masina...
al 2-lea mecanic care o da din vineri in luni si din luni in joi...sa vedem joi,daca nu...... ...o vand!
cum adica o vinzi?si eu ce fac ?ramin doar eu cu capri?
no way man!
DASCALUGABRIEL is offline   Reply With Quote
Old 05-12-05, 18:18   #649
bil1706

Stage 5
 
bil1706's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,658
Default .

siiiiiiiiiii.................daca o vinzi cat ai vrea pe ea ???
bil1706 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-05, 18:23   #650
bil1706

Stage 5
 
bil1706's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,658
Default

am pus 32/36-le acum sa vad cum trage si cam ce consum voi avea
ma tenteaza sa fac ceva teste cu sincronu'
......poze tre sa le fac, dar inca nu e gata \"regina \"

bafta
bil1706 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-05, 22:00   #651
cv-03-btf

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 700
Default

Stiti cum apare in visul meu partea cu sigla mustang?........ imprumut o sigla ....... apoi o asez pe o suprafata plana cu fata in sus ......torn cimentul de la \" dantist \" cateva minute si mulajul este gata...De aici doua variante....1 poxipol....... si un spray crom ..... 2 o bere la tiganul care toarna clopotei si ceaune apoi trebuie gasit unul care lucreaza la cromare ..........si a baut...... si el o bere ...ca tot omul.....la volan
cv-03-btf is offline   Reply With Quote
Old 05-12-05, 23:07   #652
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"DASCALUGABRIEL\"
mai florine intr-adevar bara ta e identica cu cea a lui alecs,but cind scris ca e bara de spate nu uitat cu atentie ,de abia acu vazut ca nu e perfect dreapta ,ci are acel unghi la mijloc pt a urmari linia masinii.sorry my bad!
ps:daca o sa te uiti la bara mea ai sa ai oarece probleme e bara de bmw
fii pe pace k te iert, nu te bat
si tata avea bara de bemve in cur la dacie

Quote:
Originally Posted by \"codrin44\"
azi am spalat masina...
al 2-lea mecanic care o da din vineri in luni si din luni in joi...sa vedem joi,daca nu...... ...o vand!
dar ce probleme mai ai de Sort out? motorul am vz k demult era asamblat, nu e montat sau ce?..reglat ?
stiu k trebuia sa te servesc cu ceva date despre reglajul supapelor, dar nu am gasit , nici nu cred k ti-am spus k si uitasem dar oricum nu pot afla...dk chiar mai trebuie.
dk e montajul doar, e simplu, model de suport macara ai de la IO , ajutor este Dascalu...si ajunge...
vad k tu ai modificat incuietorile dupa vopsit...de ce

bafta...inka mai ai nevoie...poate ma fac proprietar dublu de Capri ding, ding, Dooooo...
sau poate deloc

Quote:
Originally Posted by \"cv-03-btf\"
Stiti cum apare in visul meu partea cu sigla mustang?........ imprumut o sigla ....... apoi o asez pe o suprafata plana cu fata in sus ......torn cimentul de la \" dantist \" cateva minute si mulajul este gata...De aici doua variante....1 poxipol....... si un spray crom ..... 2 o bere la tiganul care toarna clopotei si ceaune apoi trebuie gasit unul care lucreaza la cromare ..........si a baut...... si el o bere ...ca tot omul.....la volan
pai dk ai scule..bunicele, adika calduroase poti toipi in matritza ta, cositor si nu mai ai nevoie de cromare, care nu se face chiar oriunde si costa oricum
cate prostii faceam din cositor la fostul meu loc de munca(in domeniul electronic) inimioare, nume...
nu te complica cu nimeni, chiar e easy....inka ceva, cred k te voi putea ajuta si cu stema de Mustang asta dk imi tineti toti, pumnii pe saptamana viitoare ..MUhahahhahaha
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 06-12-05, 01:00   #653
Alecs84

Stage 1
 
Alecs84's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 19
Default Re:

Daca tot veni vorba de mulaje si sigle, as avea si eu nevoie de o sigla cu \"Capri\" pt spate. Alea de la MK1 sunt scrise ca de mana.. stiti voi. Aveti vreo idee de improvizatie?


Dascalu Gabriel, ia zi.. cum sunt chedarele tale. Daca ai pus unele noi, de la ce model merg inlocuite? Am vazut ca sunt scumpe rau pe burton..


Quote:
Originally Posted by \"florin_cars\"
poate ma fac proprietar dublu de Capri ding, ding, Dooooo...
sau poate deloc
O achizitie din vara.. De fiecare data cand treceam prin magazine pe la raioanele de jucarii ma opream sa mai caut o macheta Capri. Pana la urma am gasit la un colectionar.. Nu e cine stie ce, dar scrie Capri pe ea si are forma. E un MK2 facut de Matchbox in 1976... Am mai vazut unele misto pe eBay dar mai bine imi iau chestii \"for the real thing\" de acolo.

Florin! Daca vrei, ti-o imprumut sa faci un mulaj.. Il cromezi.. si-l pui pe bord... Sau faci schimbator de viteze..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	benq0100_resize_979.jpg
Views:	73
Size:	22.7 KB
ID:	55841   Click image for larger version

Name:	benq0104_resize_121.jpg
Views:	68
Size:	30.1 KB
ID:	55842  
Alecs84 is offline   Reply With Quote
Old 06-12-05, 01:15   #654
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default

Nuuuu, mersi, MK II e cel mai urat, chiar nu-mi place...
eu vreau V8, americane, astea europene sunt doar de tranzitie pana la The Real Thing 4 Me

vedetzi si voi ce vad si eu sau imi joaca ochii feste
Matchbox - Made in Bulgaria
la cate machete mi-au trecut prin mana, nu am vz asha ceva
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 06-12-05, 01:24   #655
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Alecs84\"
Dascalu Gabriel, ia zi.. cum sunt chedarele tale. Daca ai pus unele noi, de la ce model merg inlocuite? Am vazut ca sunt scumpe rau pe burton..
pai de ce intrebi? al tau de spate chiar am vrut sa zic de ieri dar arata debelea, l-ai schimbat sau s-a pastrat?
si in rest unde ai probleme?
E-bay fratzilor, IiiiBEI aia e solutzia, statzi la panda si luatzi-va(Burton e pt oameni nebuni cu bani :P ), mai mult n-am ce zice
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 06-12-05, 18:57   #656
Alecs84

Stage 1
 
Alecs84's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 19
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"florin_cars\"
pai de ce intrebi? al tau de spate chiar am vrut sa zic de ieri dar arata debelea, l-ai schimbat sau s-a pastrat?
si in rest unde ai probleme?
Ehe.. pai in dreapta, la parbriz, curge dunarea de fiecare data cand ploua. Si in afara de asta (ca se mai baga un silicon o smoala ) dar e destul de ros. Cred ca in sezonul asta de primavara-iarna o sa o iau la rindea s-o pregatesc de o vopsea.. si ar fi binevenite si niste chedare noi.

Auzisem la un moment dat ca s-ar face la comanda la noi si ca nu ar fi atat de scumpe.. Dar asta a fost acum mult timp si nu mai stiu unde sau cine mi-a zis. Daca ar fi sa gasesc asa ceva, pai imi fac stoc pt toata tara. Si eventual mai vindem si pe eBay la englezi...
Alecs84 is offline   Reply With Quote
Old 07-12-05, 00:23   #657
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default

geamuri se fac la comanda pe masina, chedere costa matritza enorm de mult si nu face asha ceva oricine, SIGUR
este o firma din tara care face chedere pt nush cate marci auto..modele noi normal, si akolo la TV a zis k a primit licentza parca pt matritze si aku face bani buni

dar n-ai tu sanse sa iei cheap asha ceva

iar pe comanda de dincolo costa cel putin 100E/bucata cel mai ieftin de la ce jaf vrei tu, mi-a zis unu de la o firma de piese IMPORT
exemplu: cheder COBRA pt trapa anul trecut 130Eu
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 07-12-05, 17:40   #658
cv-03-btf

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 700
Default

pssst.......alex.....hai sa-ti spun ceva.....sa nu auda toata lumea...... chedere de parbriz pt. capri.....merg si de ...... DACIA !!!!!!!!....... modelul acela mai vechi si ingust cu conditia ca trebuie sa ai 2 pentru ca cel de capri este mai lung iar in prezent sunt destule solutii de a le lipi .......bine inteles ca ultima solutie !!!!!
cv-03-btf is offline   Reply With Quote
Old 08-12-05, 01:12   #659
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default

bravo BTF, multumim pt pont, sa stii k nimeni nu a auzit in afara de Alex...Eu si...... toata lumea

banuiesc k la parbriz/luneta e mai usor de adaptat cam la orice masina veche cu stilul clasic de cheder, dar lateralele la geamuri si la usi...akolo sunt unele bube..desi la usi cred k in general iarasi merg de dacia..desi arata k flfl..IE


ce ai mai facut la DOHC-ul ala de se invarte pe loc manca-l-ar EU sa-l manc..
ceva poze nu ai?? si un film, k eu tot cu gandul la plecarile tale de la semafor in scartz am ramas, dar n-am vz nik..
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 08-12-05, 19:20   #660
cv-03-btf

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 700
Default

........a ramas in parasire...... ca o soapta de i....
de fapt nu e chiar asa dar pe timpul verii am desfact cam multe de pe el in speranta unei saptamani de concediu dar aia a fost ocupata cu alte ...........probleme........ nu de alta dar nevasta mea ma ameninta ca pana nu le rezolv nu am ce cauta la masina altfel.....imi arunca calculatorul de la et. II peste masina siii......nu vreau sa risc. De doua zile lucrez pe traversa si azi este GATA !!!!! maine sper sa o pun sus.... numai ca dupa ce vin de la sarvici ' nu amai am lumina de zi decat vre-o juma de ora din care 15 min pana gasesc sculele.I-am pus bielete de taunus si burdufe noi !!!!! la caseta ... apropo care vreti doua capete de bara de capri ...le-am cumparat in primavara... dar nu am mers cu masina decat 2 luni max vre-o 700 km
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	08-12-05_2009_154.jpg
Views:	67
Size:	20.4 KB
ID:	56281  
cv-03-btf is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -