Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Alte discutii Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 11-07-07, 20:25   #2431
zolley

Stage 3
 
zolley's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 98
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by zolley View Post
baieti veste buna un prieten mia dat o lista !!!! MK 1


aripa fata 406.79 RON
prag frine telescop elemente de reparatie ambreaj etc etc !!
zolley is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 20:34   #2432
criss
Old School Cars

Stage 5
 
criss's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,994
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Old School Cars]
Default re: Club Ford Capri

Baietii cu caprele ,dati si voi un vot la exhaust?
https://forum.4tuning.ro/85-arad/45662-vot-best-exaust-underground-arad-2007-a/page-8.html

tnx
criss is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 22:52   #2433
byby

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 6
Default re: Club Ford Capri

saluty. as avea si eu nevoie de o caseta de directie pt un ford probe si 2 etriere.are cineva???
byby is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 22:56   #2434
byby

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 6
Default re: Club Ford Capri

daca ma poate indruma cineva de as putea sa imi cumpar castea de directie si etrierele mai ieftine i-as ramane dator pe viata )
byby is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 00:14   #2435
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by zolley View Post
baieti veste buna un prieten mia dat o lista !!!! MK 1


aripa fata 406.79 RON
salutare..mai traiesti
cum mai arata capra, tehnici folosite, bani investitzi..

baga detalii sa vaza si ochii nostrii
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 08:57   #2436
flooriin

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 9
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by Silencer Power View Post
Incearca sa gasesti cat mai multe, fa-ti singur o parere raportata la ce ai gasit/vazut si o sa-ti raspunzi singur la intrebare.
preferam un raspuns mai concret. oricum, multumesc! stie cineva de unde pot cumpara un parbriz de capri si cat costa?
flooriin is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 12:58   #2437
bil1706

Stage 5
 
bil1706's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,658
Default re: Club Ford Capri

Ok ...raspuns mai concret.....cauta o masina la care sa ia cat mai putin de lucru la tablaraie...restul se fac usor. Tabla este cel mai important lucru la o masina.
__________________
Ford Power
bil1706 is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 13:27   #2438
codrin44

Stage 5
 
codrin44's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,189
Member of:
[FORD]
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by flooriin View Post
preferam un raspuns mai concret. oricum, multumesc! stie cineva de unde pot cumpara un parbriz de capri si cat costa?
-la focsani pe varianta e un mk1 ,la dezmembrari.
-sau nou, pe www.oldcars.de-200 euro(astia tre sa-mi dea bani la cata reclama le-am facut)
codrin44 is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 16:25   #2439
TZG@

Stage 5
 
TZG@'s Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 695
Member of:
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default re: Club Ford Capri

are careva poze cu capriul de la focsani de la dezmembrari, un numar de tel, sau stiti ceva despre masina? m-ar interesa motorul, ci daca e cineva care vrea numai caroseria ne-ntelegem...
TZG@ is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 20:38   #2440
cv-03-btf

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 700
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by flooriin View Post
preferam un raspuns mai concret. oricum, multumesc! stie cineva de unde pot cumpara un parbriz de capri si cat costa?
un raspuns concret nu iti poate da nimeni... depinde.. in ce stare e masina..ce cunostinte ai in domeniu ..daca poti sa lucrezi tu ...sau daca ai pe cineva apropiat..care se pricepe..care sa nu o faca pentru bani.. si in primul rand cata VOINTA ai..!!! sa nu cumva sa te trezesti ca nu-ti mai place masina dupa ce ai lucrat o vreme la ea..
iti recomand sa te orientezi catre o caroserie in stare reletiv buna ( dar mai scumpa ) cel mai bine ar fi sa ne prezinti niste poze
in rest piese se mai gasesc.. se mai potrivesc de la alte modele..noi o sa te putem ajuta cu sfaturi...cat despre parbriz eu tocmai sunt fericitul posesor al unuia aproape nou..cand asta va fi ultima ta problema sa ma cauti .. cred ca o sa mai pot face rost....
cv-03-btf is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 20:48   #2441
cv-03-btf

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 700
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by byby View Post
saluty. as avea si eu nevoie de o caseta de directie pt un ford probe si 2 etriere.are cineva???
deci o pereche de etriere de ford capri mk1 am eu..dar esti sigur ca se potrivesc..??? eventual fa o poza la etriere..( si la caseta) si masoara distanta intre suruburile de prindere...
cv-03-btf is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 21:47   #2442
flooriin

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 9
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by cv-03-btf View Post
un raspuns concret nu iti poate da nimeni... depinde.. in ce stare e masina..ce cunostinte ai in domeniu ..daca poti sa lucrezi tu ...sau daca ai pe cineva apropiat..care se pricepe..care sa nu o faca pentru bani.. si in primul rand cata VOINTA ai..!!! sa nu cumva sa te trezesti ca nu-ti mai place masina dupa ce ai lucrat o vreme la ea..
iti recomand sa te orientezi catre o caroserie in stare reletiv buna ( dar mai scumpa ) cel mai bine ar fi sa ne prezinti niste poze
in rest piese se mai gasesc.. se mai potrivesc de la alte modele..noi o sa te putem ajuta cu sfaturi...cat despre parbriz eu tocmai sunt fericitul posesor al unuia aproape nou..cand asta va fi ultima ta problema sa ma cauti .. cred ca o sa mai pot face rost....
de doi ani de zile ma dau cu o motocicleta de 50 de ani si inca imi place mult. daca imi place capriul acum o sa imi placa si peste doi ani.ceva cunostinte am in domeniu. lucrez la un dealer skoda. dar nu ca tinichigiu, ci la magazia de piese.
masina e terminata. trebuie sa ii refac aripi fata, aripi spate, podea, praguri.........etc. m-ar duce undeva la 1000 de euro tinichigeria si vopsitul cred. stie cineva un mk1 mai bun in banii astia?
flooriin is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 22:23   #2443
codrin44

Stage 5
 
codrin44's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,189
Member of:
[FORD]
Default re: Club Ford Capri

Quote:
Originally Posted by TZG@ View Post
are careva poze cu capriul de la focsani de la dezmembrari, un numar de tel, sau stiti ceva despre masina? m-ar interesa motorul, ci daca e cineva care vrea numai caroseria ne-ntelegem...

am pus eu poze anul trecut aici pe forum. dar de ce nu iei tu un V6 sa-l pui? ti-e teama de faza cu omologarea?
codrin44 is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 22:28   #2444
zolley

Stage 3
 
zolley's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 98
Default re: Club Ford Capri

salutare..mai traiesti
cum mai arata capra, tehnici folosite, bani investitzi..

baga detalii sa vaza si ochii nostrii [/QUOTE]

da mai traiesc si jo chear luni ma incep de ea mai serios deci luni o bag la tinichigerie am gasit pe unu car mi-l face in sfirsit ca nu prea se mai ocupa nimeni aicea pe la noi cu masini mai vachi !!
zolley is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 22:59   #2445
cv-03-btf

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 700
Default re: Club Ford Capri

mai este un capri galben in sf. gheorghe... de vanzare.. baiatul cerea undeva la 1400 eu... dar masina are nevoie de o aripa si o capota ( a fost lovita).. daca vrei ma interesez...
cv-03-btf is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -