Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 29-12-07, 14:21   #106
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

"THOSE WHO FORGET THE PAST ARE CONDEMNED TO RE-LIVE IT!"


the rothschild family ..
the rockefeller family..
bush/hitler ..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	070221_CL_HitlerEX.jpg
Views:	90
Size:	31.7 KB
ID:	415631   Click image for larger version

Name:	Adolph-Hitler-Banner-Standard-Nazi-Third-Reich-Flag-01LG.jpg
Views:	70
Size:	85.2 KB
ID:	415632   Click image for larger version

Name:	bush_hitler02.jpg
Views:	60
Size:	113.2 KB
ID:	415633  

Click image for larger version

Name:	bushcover2.jpeg
Views:	55
Size:	482.1 KB
ID:	415634   Click image for larger version

Name:	gws_rothschild_01.jpg
Views:	94
Size:	73.5 KB
ID:	415635   Click image for larger version

Name:	rockefeller.jpg
Views:	68
Size:	17.9 KB
ID:	415636  

Click image for larger version

Name:	roths.jpg
Views:	68
Size:	21.3 KB
ID:	415637  
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 29-12-07, 15:23   #107
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

ne dai te rog un link pentru ENDGAME - Blueprint for Global Enslavement .... ???
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 29-12-07, 16:41   #108
Sl1V3R

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,013
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

https://video.google.com/videoplay?do...arch&plindex=0
Sl1V3R is offline   Reply With Quote
Old 29-12-07, 20:37   #109
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Quote:
Originally Posted by patriotu90 View Post
majoritatea atei ??? de unde stii lucrul asta ... uite aici o harta din 2001 cu procentajul oamenilor din statele unite care cred intr-o religie ...

pt cei interesati ... si o harta cu Europa ...

Sursa wikipedia
Nu stiu cum a fost facut sondajul ala...dar stiu ce vbesc...si stiu ca cei mai multi americani incep sa rada cand le spui de Dumnezeu(nu ca as fi incercat eu sa ii convertesc )...si unii chiar il confunda cu mos craciun...
Eh...oricum asta nu prea conteaza...religia nu te face mai destept...
__________________

Anyway....Chernobyl....here i come...I love Chernobyl!!!
SHOGUN-A8 is offline   Reply With Quote
Old 29-12-07, 23:25   #110
metal_militia
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
metal_militia's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 882
Member of:
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[SKODA]
[RENAULT]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

acum ma uit la ENDGAME si sunt la min 43...o singura chestie m-a blocat pe moment....alex jones asta le striga la grupul blideberg ca nu sunt conducatorii nostrii, asa sa ne ajute Dumnezeu, Dumnezeu sa ne dea puterea sa luptam etc. acum santos de asta ce zici? tu spui ce religia e o forma de spalare a creierului si omul ala exact contra la asta lupta...cum vine treaba? (nu incerc sa bag intr-o situatie dificila sau sa iti atac parerea, vreau doar parerea ta despre asta)

mai multe o sa zic dupa ce vad tot...dar pe moment mi s-a parut ceva interesant


PS: uitati-va si la asta ca e misto...dezvolta partea bancara (a 3a parca din zeitgeist)
__________________
Dimensiunea maximă admisă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli !
metal_militia is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 00:02   #111
weedboy

Stage 5
 
weedboy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 699
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

zeitgeist-deci chiar m-a impresionat complet filmul acesta si parca ma simt revoltat fata de tot ce ma inconjoara,a fost super tare realizat ms pt info despre film santos
weedboy is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 01:02   #112
metal_militia
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
metal_militia's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 882
Member of:
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[SKODA]
[RENAULT]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

prima parte nu prea m-a dat pe spate...bun..sunt 125 de barosani care ne conduc..se stia sau daca nu macar se banuia

modalitatea conteaza...partea cu eugenica si despartirea oamenilor in 2 rase total diferite e cea mai ingrozitoare parte...cum zicea si in film..ar fi ca si cand oile s-ar revolta impotriva celor care mananca carne de miel. Se va crea o rasa pura si o rasa vai-de-capu-ei care vor fi palmasii, dau cu lopata si nu intreaba nimic...si asta e foarte probabil dupa cum se desfasoara lucrurile...americanii sunt handicapati, au in cap numai "let's get fuckin' wasted and fuck bitches man" si asta incepe sa se faca si la noi.

teroristii ar trebui sa-si ia meseria in serios...daca tot sunt oprimati degeaba macar sa stie pe ce, ar trebui sa ia lista aia si sa ii casapeasca unu cate unu sa le arunce copii in aer si sa le bombardeze casele.

Da problema ar ramane...pt ca tot trebuie condus de cineva. Zicem ca ii luam la rand pe toti membrii bilderberg si alegem pe altii, alesi pe bune din dorinta popoarelor, aia or sa vrea mai multi bani si mai multa putere (e natura umana sa vrei mai mult) si tot aici ajungem si iar o sa o luam de la capat.
Singura posibilitate e revolutia...care incet incet incepe


Sa mor eu de nu ma mut in 5 ani pe o insula in Caraibe sa nu stie nimeni de mine, o sa mananc numai cocos si ananas crescut cu mana mea, o sa am o nevasta frumoasa cu care o sa fac 700 de copii doar de-al naibii...pt ca nu am voie...si nu iti mai bati capu cu servici cu prostii...muncesti cat ai nevoie sa nu mori de foame si in rest stai cu prietenii pe plaja mananci fumezi spui bancuri si baie in mare
metal_militia is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 01:49   #113
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

yup, partea cu despartirea rasei umane in 2 parti e cea mai groaznica ..

va recomand urmatoarele filme sau asteptam sa se uite toata lumea la astea ?


1 Zeitgeist
2 interviul lui aaron russo
3 america : freedom to fascinsm
4 The Money Masters
5 TerrorStorm
6 Endgame

__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 14:24   #114
pHlow
4Tuning International Member


Stage 5
 
pHlow's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 610
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Ce porcarie.... Prefer sa ma joc Word Of Warshit si sa fiu cel mai smecher, sa am sabii si toate alea...


Acum serios... nu am asteptat sa imi deschida ochii un film ca sa imi pot pune intrebari. Nu mai cred in Dumnezeu de vreo 7 ani.. si m-am tot documentat.. Cum s-a mai spus, biserica se foloseste de religie pt a mani****. Sa ne amintim cine avea puterea absoluta pt ca era alesul Domnului... Cine putea face excomunicari si toate cele... Dar lumea nu poate fi mani****ta decat daca i se da un motiv bun de a accepta.. si aici e foarte simplu.. MI se pare minunat ca atunci cand am o problema sa imi strang mainile si sa ma rog .. Da-mi doamne un porche ca mi s-a stricat bmw-ul... apoi.. cine nu vrea sa stie ca dupa moarte mai e ceva si nu se termina totul? Deci dupa parerea mea oamenii accepta religia pentru ca e mai usoara decat realitatea...

Cat despre filme.. foarte interesante .. Coincidenta face ca acum 6 zile cand m-am intros in tara, in autobusul care ma ducea la aeroport, era un soldat america intors in permisie din irak. Si cum era putin "fericit", s-a "legat" de prietana mea ... zicandu-i ca e super frumoasa si ca eu sa tin de ea.... Imi zicea ca si el se duce la sotia lui romanca din Campina. Si l-am intrbat de unde e .. si mi-a zis ca America dar vine din Irak, soldat. Prietena mea care e la drept, nu s-a putut abitine si l-a intrbat ce cauta ei acolo... El a raspuns ca ne apara.. pe americani si chiar pe romani. Si l-a intrbarea: trebuie sa omoare oamni nevinovati pentru a apara, el a raspuns ca el nu omoara oameni, el omoara teroristi. Apoi ... m-a intrbat daca stiu cat e petrolul acum.. si cat a fost acum 3 ani... Si ca ei asta fac acolo.. incearca sa controleze petrolul,pentru ca cine are petrolul are puterea si nu ne dorim sa aiba irakul puterea,pentru ca ei sunt numai teroristi..

La toata discutia a asistat un pusti de maxim 20 ani care la sfarsitul discutiei mi-a zis ca nu toti americanii gandesc asa si ca acel soldat este o rusine pt tara. Pustiul era tot american.

Tin sa precizez ca tot ce am spus nu este umflat cu abosult nimic.... Prefer sa tac decat sa spun porcarii....
__________________
I am free, no matter what rules surround me. If I find them tolerable, I tolerate them; if I find them too obnoxious, I break them. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do.

Last edited by pHlow; 30-12-07 at 14:28.
pHlow is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 15:06   #115
Alex_Tiger

Stage 4
 
Alex_Tiger's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 279
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

am vazut filmul chiar dupa c a aparut versiunea redone. si eu dinainte stiam majoritatea lucrurilor spuse in film din alte documentare...dar nicidecum puse in asa perspectiva simpla si logica. foarte interesant si foarte informativ. mi-as dori ca toata lumea sa poata vedea filmul asta nu neaparat pt al lua de bun ci pt a le deschide umpic ochi si a le schimba umpic mentalitatea aia statuta si veche. ma bucur ca totusi deja multi dintre voi au vazut filmul.
numai bine
__________________
...
Alex_Tiger is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 16:29   #116
Mario_b

Stage 3
 
Mario_b's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 112
Member of:
[INSANE RACERS]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Super filmul, nu are rost sa mai comentez si eu, insa am cateva lucruri de adaugat:

A citit cineva romanul '1984' de Orson Welles? Daca cititzi cartea asta, o sa observati si aici o filozofie similara cu cea din film... De aici apare ideea ca razboiul este profitabil... Si cartea a fost scrisa in anii '50...

Filmul spune 'frimituri' care sunt cunoscute de toti intr-o masura, dar luate asa si puse cap la cap parca sunt mai bine intelese si mai credibile...

In final, filmul nu e numai un martor tacut la ce se intampla in lume si indeamna la 'revolutie', asa cum spune si creatorul filmului. Se pare ca se trimit DVD-uri gratis cu filmul pentru cei care vor sa-l vizioneze in grupuri mari.
Uitati-va pe site-ul filmului...
__________________
internetpharmacydir.com
Mario_b is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 19:25   #117
GRIGO

Stage 5
 
GRIGO's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,936
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Virtual Tuning 3D]
[Old School Cars]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

o alta intrebare care ma roade .....
si la asta chiar ca raspunsul e complicat rau ....
care e treaba cu exorgizarile (parca asa ii zice) , fazele ca intra satana in oameni si preotul vine si il scoate ....?
chiar am vazut la televizor o baba care era "posedata" si venit preotul la scos din ea cu niste rugaciuni si alte chestii ....
deci exista sau nu ...... sau poate baba era mana in mana cu americanii sa ne prosteasca ......
)
am scris postul asta mai pe romaneste ca sa inteleaga toti cam ce am vrut sa intreb .....
deci e cineva care ma poate lamuri ?
__________________
GRIGO is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 20:29   #118
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

baba aia sigur a fost lovita-n cap shi a apucat-o prosteala....cum nu exista ni dumnezeu nu exista nici stanel asta..............trebuia sa existe o antiteza ca mitul sa para credibil nu???/.. ............. nu te uiti la oamenii in varsta cum se sperie knd spi dracu`????......vai copile da cum vorbesti......tu stii k ala pe care nu ar trebui sa il pomenesti itzi face rau............shi normal k acele persoane se duc la biserica shi platesc norma....shi cum biserica nu plateste impozite......... everybody it`s happy....................






inca o chestie pe care unii din voi poate nu a inteles-o chestia cu mani****rea prin religie e la un nivel mai mare....... sa nu crezi k stie popa de la biserica despre ce e vorba cu adevarat sau profesoara de religie de la scoala............. ei habar nu au ce se intampla...... si nici nu o sa afle....findca ei sunt cei mai puternic controlatzi parerea mea......

HAPPY NEW YEAR tuturor

app....... m-am uitat shi la endgame ... no comment.......acu o sa ma uit si la celelalte filme recomandate de tn elvsantos..:P
__________________

like my fb page
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 20:46   #119
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,438
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

http://www.movieburst.org/watch/262/...r---End-Game/1 Pt cei care sunt interesati sa vada si Endgame. (rog sa fie sters postul daca s-a gresit cu ceva) Vizionare placuta...
Snapy_xxl is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 20:52   #120
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,438
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Nu mai pot edita postul anterior: http://video.google.co.uk/videoplay?...29053600562261 scuze pt greseala...
Snapy_xxl is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -