Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 18-12-07, 01:38   #46
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

unele discutii din film mi-au mai trecut pe la ureche insa nu ma interesat prea mult ....dupa ce am vazut filmul am ramas masca ......pur si simplu nu stii ce sa mai crezi ....pot sa zic ca am inteles filmul in proportie de 90%...
noi oamenii de rand suntem doar niste pioni .......
si nush daca exagerez acum ....dar dupa ce vezi filmu asta numai asta ai in cap....orice se intampla te face sa te gandesti la asta......nam cuvinte ....si explica si foarte bine in film ....si am ramas blocat cand am vazut cata legatura au lucrurile astea intre ele ....si parca sunt facute in asa fel incat sa si afle lumea ....poate ca este o strategie ....
e super tare filmu .....si iarasi nu cred ca se va intampla treaba in 2012 ,nush dece ,dar nu cred .
__________________
pictures

Last edited by Most_Wanted; 18-12-07 at 01:40.
Most_Wanted is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 12:36   #47
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

m`am uitat si eu aseara la film.. eu sunt innebunit dupa documentare de genul asta.. acuma ce sa zic.. din prima parte cea cu religia nu prea m`a marcat tot cred in dumnezeu :P cea cu 9/11 eram sigur ca americanii shi`au inscenat`o insa nu am vazut atatea dovezi.. partea cu bancherii m`a marcat cel mai mult.. e incredibil ce se intampla, eu de mult aveam impresia ca se planifica o alta lume... adica comunistu a fost cum a fost, au bagat democratzia si asta e mai buna insa cred ca acum vor sa faca altceva... ceva cu care sa detzina controlul lumii cum se spune si in film...

o alta intrebare am... cum le`a scapat filmu asta? cum l`au lasat pubic? ....


si cine e chavez?
__________________
00 Alfa Romeo 166 (Sold)
03 Renault Laguna (For sale)
04 Mercedes CLK (Sold)
07 Yamaha Gryzzli 700
09 BMW X6
10 Mercedes E coupe
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 12:38   #48
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Quote:
Originally Posted by ESPinoza View Post

o alta intrebare am... cum le`a scapat filmu asta? cum l`au lasat pubic? ....
eu nu cred ca le-a scapat...daca e tot un plan de al lor
Most_Wanted is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 12:47   #49
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

oky ... daca si asta e plan de a lor apoi ce sa zic.

eu zic ca e cam greu sa interzica absolut toate posibilitatzile media.
tot se gaseste o televiziune, un radiu, internet ...
unde cei care isi dau seama ce se intampla sa poata transmite asta si celorlaltzi. (celor care sunt interesati in asa ceva)
Spark is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 13:16   #50
Razvan-CT

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 631
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Quote:
Originally Posted by ESPinoza View Post
o alta intrebare am... cum le`a scapat filmu asta? cum l`au lasat pubic? ....

si crezi ca le pasa?? filmele si documentarele de genul asta pot sa aduca foarte multi bani.. pentru ca lumea e interesata si se uita.. si asa creste rating-ul.

si oricum noi ce putem face?? suntem doar niste pioni pe tabla lor de sah..
cred ca asta se vrea si cu U.E. .. toate statele sa se uneasca sub forma unui stat mai mare.. mai puternic .. iar "lupta" pentru putere se va da intre america rusia si europa..
Razvan-CT is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 13:43   #51
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Cica iliescu e mason ......
Most_Wanted is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 13:53   #52
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

nu stiu ce sa zic.

dar totusi ... francmasoneria nu e din gresala o societate Secreta ?
nu sa faci public acest lucru.

stiu ca mai demult nu stiu ce grup de masoni i-au dat ceva pdistinctie la iliescu si din astea.
eu zic ca acestia erau doar grup de inchipuiti masoni ca cei adevaratzi nu ar fi aparut la tv. parerea mea
Spark is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 14:49   #53
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

oricum masoneria este un sistem prea puternic care nu poate fii doborat......chiar daca se stie adevarul .......si se mai zice ca astia sunt o secta care vor sa faca lumea sa nu mai creada in dumnezeu ....si cica mai si infloresc
Most_Wanted is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 16:23   #54
Razvan-CT

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 631
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Quote:
Originally Posted by Most_Wanted View Post
se mai zice ca astia sunt o secta care vor sa faca lumea sa nu mai creada in dumnezeu ....
ai auzit santose?

si bush si tony blair sunt masoni de gradul 33.. adica cel mai mare
Razvan-CT is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 19:20   #55
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Quote:
Originally Posted by NiceWeather View Post
cred ca asta se vrea si cu U.E. .. toate statele sa se uneasca sub forma unui stat mai mare.. mai puternic .. iar "lupta" pentru putere se va da intre america rusia si europa..
ce ue? cu ue se vrea stergerea identitatii. intrii in ue primesti datorii la ei (dragut, nu?) si ramai fara traditii, fara taiatul porcului ca sufera, fara nu stiu ce, dar primim taxe & shit like that. toti trebuie sa fim robotei identici care umblam fara sa intrebam de ce.

oh and plz, vorbiti de bush de parca ar fi extra tare. este un ratat de pion, ca si altii. vorba aia..nu el poate alege ci noi. a fost nevoie de el, il pastreaza. cum isi va termina scopul, imediat va fi inlocuit. doar ca nimeni nu observa...ori ii cedeaza inima, ori se termina mandatul..chestii normale.

si sa ai intrebari asupra religiei este absolut normal si logic. mai rau este daca faci ce zice popa-"crede si nu cerceta".
__________________
Retro? Yes plx.

Last edited by Trickz; 18-12-07 at 19:24.
Trickz is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 19:35   #56
Sl1V3R

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,013
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Daca ne luam putin o carte de istorie putem vedea cum majoritatea conducatorilor se luptau pentru a detine teritoriu cat mai mare, pentru a controla cat mai mult. Cei care nu faceau asta de obicei erau conducatorii tarilor mai mici care nu aveau puterea de a se lupta cu tari mai mari. Din ce stiu eu omul ar trebui sa invete din istorie si nu sa o repete ! Ar trebui sa fie o lectie. Din pacate se pare ca nu am evoluat cat de putin fata de epocile precedente ceea ce ar trebui sa ne dea de gandit. Aceeasi lupta pentru suprematie, doar ca acum lucrurile sunt mult mai mascate.

Daca ne aducem aminte Evul Mediu a fost numit si Epoca Neagra a omenirii deoarece foarte multi oameni au murit si nu s-a descoperit nimic nou deoarece cine descoperea ceva era ars pe rug. Cei drept au fost cativa oameni care nu au facut publice descoperirile de frica sa nu fie omorati si poate ca sa nu fie distruse documentele, schitele pentru acea descoperire. Cand ne uitam la cele doua Razboaie Mondiale observam aceleasi lucruri: foarte multe victime, foarte putine lucruri au fost descoperite, cele mai multe intre razboaie. Exemplele cred ca pot continua.

Eu sunt de parere ca oamenii care conduc statele sau au functii inalte sunt doar niste marionete care fac jocul altora, a oamenilor "din umbra". Acei oameni sunt asemanatori cu vechii conducatori care doresc doar putere si bani. Cam asta e si Bush si Blair si multi altii.

Cat despre intrebarea lui Santos daca credem in Iisus, da cred in Iisus. De ce ? Poate faptul ca asa am fost crescut, deoarece religia a fost si este ceva important din viata mea. De faptul ca religia este folosit drept mijloc de mani****re sunt total de acord. Am vazut in The Zeitgeist prima parte si intr-adevar, asemanarile sunt evidente. Ceea ce nu am gasit eu exact a fost faptul ca Horus a fost crucificat, dar sa trecem peste.
Ce s-a intamplat pe 11 septembrie stiam, vazusem alte filme despre acest subiect insa nu am vazut niciunde atatea detalii, vazandu-se pregatirea producatorului care s-a documentat foarte bine. Despre bancheri chiar nu stiam si ma bucur din tot sufletul ca am aflat. Sunt curios daca americanii vor ataca Venezuela dupa cum spunea Nicholas Rockafeller.
Acest documentar ar trebui promovat ca sa se trezeasca lumea ,dar mai mult ca sigur nu va fi, motivele cred ca sunt evidente.

Chiar tatal meu imi spunea cu ceva timp in urma sa am grija sa nu fiu controlat de altii chiar daca eu nu imi dau seama. De asemenea, o profa de-a mea pe care o respect foarte mult spunea ca generatiile anterioare s-au trezit la realitate iar noi trebuie sa fim generatia care va schimba ceva.

Sper sa nu fi fost plictisitor si sa nu luati in seama varsta mea. Multumesc inca o data pentru acest film Santos !

Last edited by Sl1V3R; 18-12-07 at 19:38.
Sl1V3R is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 22:21   #57
GRIGO

Stage 5
 
GRIGO's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,936
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Virtual Tuning 3D]
[Old School Cars]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

eu cred ca sua va ataca europa ....

cu siguranta iesirea pe piata a monedei euro i-a dezavantajat mult
observati cat de mult a scazut dolarul fata de euro cu siguranta asta nu e bine
pentru ei .... si vor incerca sa "distruga euro"....


am mai observat o chestie la sfarsitul filmului .... cand sunt mai multi oameni intr-o sala cel care vorbesste spune ceva de genu "PENTRU NUMELE LUI DUMNEZEU" "DOAMNE FERESTE " ....
va rog sa urmariti faza ....
daca nu cred in D-zeu .... de ce mai foloseste cuvintele astea .....
__________________

Last edited by GRIGO; 18-12-07 at 22:23.
GRIGO is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 23:16   #58
MeHiGH

Stage 5
 
MeHiGH's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 706
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Nu cred ca are rost sa fac acum un exercitiu de punere in evidenta a spiritului de turma al oamenilor ( ce ar fi sa ii cer ajutorul lui Sant0s , niste oameni , cateva lumini , mult Photoshop , merg cu Sant0s , INTAMPLATOR , in aceeasi excursie , facem cu camerele noastre poze la niste lumini ciudate pe cer ... totul planificat cu cateva luni in urma , bine pus la punct si le aratam pe forum la momentul oportun , ProTV , AntenaX si tot asa ... "DOAMNEEE!Extraterestrii in Romania!"-folosesc "Doamne!" numai ca pe o interjectie )....
Nu are rost , nu ?
Deviasem putin de la subiect !
Revin ... filmul ? nu pot sa spun decat ca nu ma surprind prea multe . Referitor la religie , inafara orelor de religie ma declar ateu ... Cred in horoscop/astrologie/destin.
Referitor la 9/11 mi se pare f tare treaba , de ar fi adevarata ! e ca si cum eu mi-as face firma de constructii , cu bani murdari etc si nu imi da statul autorizatiile ! Ce fac , nu imi merge afacerea ! Atunci imi fac o alta firma , care sa dea autorizatii ! simplu , nu ? sa tot mearga treaba
Masoneria , mda , ca tot vine vacanta , imi fac o promisiune , am sa citesc tot ce pot si cat pot de mult despre masonerie ! Intru pe teren necunoscut si nu imi place sa aberez aiurea !
Incep sa cred din ce in ce mai mult ca noi suntem urmatorul pas si incep sa regret din ce in ce mai mult orele pierdute ... incep sa regret din ce in ce mai mult ca n-am invatat TOT CE AR FI TREBUIT ! Noi de suntem mai mici , mai pici , se pare ca ne implicam mai mult si ne pasa mai mult .
wannabe , is gonna be !
__________________

MeHiGH is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 23:27   #59
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

poate sunt putzin pe langa
dar acuma mi-am amintit de un film film interesant.
aparent nu pare a fi cine stie ce. dar daca te uiti atent tot filmul " Eyes Wide Shut " cu tom cruise si nicole kidman (cu ochii larg inchisi) face referire la masonerie.

a da ... si sper ca stiti faza ca ... muzica de la acel ritual defapt este muzica din biserica ortodoxa romana ... doar ca pusa invers. foarte interesant nu ?
Spark is offline   Reply With Quote
Old 19-12-07, 10:17   #60
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: - THE ZEITGEIST ! intra si o sa vezi altfel lumea..

Quote:
Originally Posted by NiceWeather View Post
ai auzit santose?

si bush si tony blair sunt masoni de gradul 33.. adica cel mai mare
eu ma refeream la astia care sunt contra masonilor ......
Most_Wanted is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -