Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 22-04-10, 20:36   #826
marian92

Stage 5
 
marian92's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 614
Default Re: Antivirus pc

Quote:
Originally Posted by sNap7 View Post
De ce nu zice nimeni nimic de Avira AntiVir?
E free pentru personal use, utilizeaza foarte putine resurse, self-update...
E bun il am pe pc si sunt multumit de el dar parca tot NOD32 e mai bun,parerea mea.
marian92 is offline   Reply With Quote
Old 02-05-10, 15:14   #827
JunKer_hP
Old School Cars

Stage 5
 
JunKer_hP's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,343
Member of:
[VW]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: Probleme cu PC-ul

am un latop care din senin mi se face un ecran negru si nu mai merge(nu se da restart , ca si cum ar merge normal si dintr-o data se face ecranul negru) , Stie careva care ar putea fi baiu?
__________________
PLM Games
JunKer_hP is offline   Reply With Quote
Old 02-05-10, 18:33   #828
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Probleme cu PC-ul

da ceva mai multe detalii.face asa daca il zdruncini sau agiti?sau si can sta normal..daca il zdruncini putin isi revine?se si blocheaza odata cu ecranu negru?sau el in sinea lui merge numa ca nu mai ai imagine?ce laptop e?mai ai garantie?face asa cand e pe baterie?priza?indiferent?
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 02-05-10, 18:53   #829
JunKer_hP
Old School Cars

Stage 5
 
JunKer_hP's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,343
Member of:
[VW]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: Probleme cu PC-ul

da se blocheaza si dupaia apare ecranul albastrul , ma gandeam ca din cauza ca l-am scapat pe jos , de atunci am problema asta da , oare s-a miscat ceva in el?
JunKer_hP is offline   Reply With Quote
Old 02-05-10, 19:48   #830
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Probleme cu PC-ul

daca iti apare blue screenu nu e chiar atat de grav(momentan presupun).l-ai dat tare de pamant?sau nu l-ai scapat de la prea mare inaltime?

ce poti sa faci e sa iei programu Everest(full) de pe net sau orice alt program de monitorizare hardware si temperaturi si sa-mi spui temperaturile la procesor , placa de baza , placa video si hdd.numa sa-l "forjezi" putin inainte(joaca ceva vreo 10 minute).daca mai ai garantie dute cu el macar de rutina sa arunce o privire si sa-l curete de praf...daca nu roaga pe cineva care se pricepe sa-l curete putin de praf si sa se uite la piese sa nu se fii busit nimic.pana una alta recomand un fresh install de windows , blue screenu poate fii si de la erori de win.de cand n-ai mai formatat hdd-u?
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 02-05-10, 20:37   #831
marian92

Stage 5
 
marian92's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 614
Default Re: Probleme cu PC-ul

Cand primesc un mesaj privat de pe 4tuning si intru la e-mail in loc sa imi apara la inbox il gasesc la spam si cand il deschid scrie sus mare NU DATI REPLAY LA ACEST E-MAIL.Nu trebuia sa il primesc la inbox?
marian92 is offline   Reply With Quote
Old 02-05-10, 22:33   #832
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Probleme cu PC-ul

yahoo le sorteaza automat.unele le primesti in inbox altele in spam.depinde de filtru yahoo..sau poate ai selectat tu vreunu in greseala si l-ai marcat ca spam.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 02-05-10, 22:36   #833
marian92

Stage 5
 
marian92's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 614
Default Re: Probleme cu PC-ul

Mersi.
marian92 is offline   Reply With Quote
Old 07-05-10, 09:19   #834
andreimp3

Stage 5
 
andreimp3's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 567
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Probleme cu PC-ul

Am si eu o problema cu calculatorul... (banuiesc "virusi")
Intr-o seara acum 2 saptamani am dat "turn off" calculatorului si in timp ce scria windows is shuting down, a picat curentul... apoi a 2-a zi l-am si a inceput sa faca figuri... in primul rand atunci cand ii dadeam drumul deobicei se incarca windowsul de 2 ori si jumatate (ma refer la inceput pe fonul negru cand se incarca alea 3 patratele) si acum se incarca cam de 9 ori fata de inainte... apoi mi-a dat o eroare cum ca "windows nu poate proni normal pentru ca nu stiu ce componenta din partitia C a fost afectata"... toate ca toate apoi isi reformeaza el niste chestiuni apare sus in stanga un chenar mic si scrie acolo cum ca "windows se reface" si fisierele prin care umbla erau system32, temporali, etc... apoi dupa ce termina mergea normal windowsul dar imi dadea ca si cum l-as fi reinstalat... adica imi dadea si chestia aia cu "take a tour... nush ce ca sa invat sa folosesc windows"... toate ca toate am incercat sa deschid mesenger... si cand l-am deschis era ca si cum l-as fi reinstalat, winap la fel, explorer-ul la fel si alte programe... multe dintre ele se dezinstalasera... ca de exeplmu office-ul (se dezinstalase)... apoi mi-am facut treaba cu el asa cum a mers si l-am stins... a 3-a zi... aceeasi figura... si de 2 saptamani incoace o face in continuare... de parca as fi instalat windowsul la zi... am incercat sa il mai curat... am bagat CC-cleaner... nod32, registri mecanici (de la spy), spyware, ad-aware, etc... nimic... tot face figura aia...
acum ce ramane de facum... ca banuiesc 'ca nu e de la chestia ai acu picatul curentului... cred ca sunt virusi...eu zic 'ca cel mai ok ar fi sa reinstalez windowsul... e cel mai ok asa nu? (nu am incercat sa il dau "inapoi in timp"... poate ar merge faza asta)
__________________
Mitsubishi Colt 1.1

Last edited by andreimp3; 07-05-10 at 09:23.
andreimp3 is offline   Reply With Quote
Old 07-05-10, 11:23   #835
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Probleme cu PC-ul

Fă-i o instalare curată şi ai terminat problema.

După aia îţi recomand nod32.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 19-05-10, 22:18   #836
koozika
Daewoo Driver

Stage 3
 
koozika's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 126
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Probleme cu PC-ul

acuma am instalat nod32...si imi apare ca sistemul de operare nu este ugradeat..sau ceva de genul(ii pe ungureste si nu stiu cum sa-l traduc)adica nu are update...sa ii dau update la windows?sau nu are rost??
koozika is offline   Reply With Quote
Old 20-05-10, 00:49   #837
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Probleme cu PC-ul

eu unu nu recomand update-urile
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 20-05-10, 11:48   #838
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Probleme cu PC-ul

Quote:
Originally Posted by Tzzantaru View Post
eu unu nu recomand update-urile
De ce?

Am rezolvat şi problema cu WGA-ul (Windows Advantage) şi merge super decent.

Am OS-ul instalat de aprox. 16 luni.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 21-05-10, 22:51   #839
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Probleme cu PC-ul

pt ca eu unu nu vad nimic in a repara ceva deja bun + ca unele update-uri mai au si chestii ascunse care nu fac bine la win(in cazu in care nu e original)(daca e original da , poti sa lasi automatic updates)...da in rest nu.si pt win7 printre ultimele update-uri e unu care da peste cap activarea aia "la negru".

eu nu am instalat niciodata update-urile si merge winu minunat.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 24-05-10, 17:51   #840
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Probleme cu PC-ul

Cum scap si eu de WGA la Windows 7 ? Nu vreau sa il reinstalez sau mai stiu eu ce.
Alex30 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -