Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Probleme cu PC-ul (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/47781-probleme-pc.html)

Eugen_TL 03-08-07 02:32

Probleme cu PC-ul
 
propun deschiderea unui astfel de topic...fiecare ne mai lovim de anumite chestii la pc si nu le dam de cap !

spre ex eu nu gasesc driver pt placa video ASUS A9250 Gamer Edition /// m-ar putea ajuta cineva ! mi se misca rau rau pc-ul nu mai suport :( ms

Toyo9J 03-08-07 03:41

Re: PROBLEME cu PC-ul
 
1 Attachment(s)
''My bad daca nu ai noroc cu el ...

Eugen_TL 03-08-07 04:09

Re: PROBLEME cu PC-ul
 
ms mi-am rezolvat problema cu acea chestie de 46mb ... nu mia am probleme cu ferestrele se misca bine :)

Leul 04-08-07 11:48

Re: PROBLEME cu PC-ul
 
Eu deocamdata nu am probleme cu el , desi lucrez in domeniu , se mai strica uneori ... Am un AMD procesor de 420mhz , SDRAM 128 Mb , 2xHDD 20GB Segate , Combo Teac , VooDoo 3DFX 64Mb , sunet Cristal ( sau ceva de genu ) e pe slot ISA si se aude super tare ... O placa pe ISA poate face una pe AGP , cand vine vb de putere , fara probleme ... Windows XP Professional ... net ... E cam stift comparat cu cele de acum dar imi fac treaba cu el ... si pot spune ca sunt multumit .

shantzu 04-08-07 12:16

Re: PROBLEME cu PC-ul
 
eu pana acum nu am mai auzit de placi de sunet care sa se puna pe AGP :rolleyes2
or fii , nu contest

mihai134 04-08-07 14:12

Re: PROBLEME cu PC-ul
 
Quote:

Originally Posted by shantzu (Post 1029759)
eu pana acum nu am mai auzit de placi de sunet care sa se puna pe AGP :rolleyes2


subscriu :) dar poate a vrut sa zica PCI :)

Craxy 04-08-07 18:57

Re: PROBLEME cu PC-ul
 
am eu probleme:sad: ....pe hdd am 2 partitii C si D.C e pt programe si D pt jocuri muzica filme etc.Dupa ce inst windowsu am 2gb liberi in C pe parcurs imi tot scade memoria si la un moment dat ajunge si la 80mb liberi...adica se umple fara sa inst nimk nici macar in D.Oare de la ce e asta pls need help

mihai134 04-08-07 20:29

Re: PROBLEME cu PC-ul
 
problema ta vine de la Swap (memoria virtuala) precum si de la fisierele temporare ;)

ca solutie nu vad decat "luarea" cu ajutorul Partition Magic a unei bucati din D:\ si punerea ei in C:\

asta e metoda "usoara" dar numai daca te pricepi la asa ceva. daca nu, alegi metoda clasica: format + repartitionare ;)

sandrin 04-08-07 20:36

Re: PROBLEME cu PC-ul
 
Quote:

Originally Posted by Craxy (Post 1030241)
am eu probleme:sad: ....pe hdd am 2 partitii C si D.C e pt programe si D pt jocuri muzica filme etc.Dupa ce inst windowsu am 2gb liberi in C pe parcurs imi tot scade memoria si la un moment dat ajunge si la 80mb liberi...adica se umple fara sa inst nimk nici macar in D.Oare de la ce e asta pls need help

cookies, fisiere temporare ...
fa o scanare cu Ccleaner , e f.bun

Craxy 04-08-07 21:29

Re: PROBLEME cu PC-ul
 
si nu pot sa fk memoria aia virtuala sa dispara sau asa ceva...sau cum sa fk sa dau dispozitie la mai putin spatiu pt temporary files

mihai134 04-08-07 23:58

Re: PROBLEME cu PC-ul
 
Swap-ul nu il poti dezactiva - a se intelege ca e indispensabil.
poti avea Ram garla, unele aplicatii pur si simplu au nevoie de swap ;)


iar fisierele temporare le gasesti in
C:\Documents and Settings\userul tau \Local Settings Temp si Temp. Internet files ;)

Craxy 05-08-07 00:01

Re: PROBLEME cu PC-ul
 
temporary files stiam unde is ca le tot sterg tot timpu dar e chiar naspa ca pana akm nu imi facea asa:sad:

DACIA-Wrc 05-08-07 11:03

Re: PROBLEME cu PC-ul
 
crazy contacteaza`ma si viu pana la tine sa vad despre ce-i vorba.
alecs_rg id`u de mess

Craxy 05-08-07 11:17

Re: PROBLEME cu PC-ul
 
eu sunt de pe langa cj da oricum nu sunt aks akm...deci:sad: ....da chestia e ca eu stiu totusi cate ceva despre pc asa ca daca aveti ceva sugestii spuneti-mi ca o sa pot sa incerc

wlady 05-08-07 11:51

Re: PROBLEME cu PC-ul
 
swapul e problema ! Sa ai grija sa-l limitezi ! Pentru ca WINul iti fura cand vrea, cat vrea ! Iti recomad WinUtilities ! E un program FOARTE bun pentru ingrijirea PCului :wink:


All times are GMT +2. The time now is 09:39.

- Copyright 2024 4Tuning