Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 29-08-07, 22:48   #376
stefaneL

Stage 3
 
stefaneL's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 81
Default Re: Scoala de soferi !

www.incepator.ro (cel mai bun)
www.autogeneral.ro
www.vreaupermis.ro

dar cel mai bine faci din cartea de Chestionare explicate (sau nu mai stiu cum)
stefaneL is offline   Reply With Quote
Old 29-08-07, 23:00   #377
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Scoala de soferi !

cartea de chestionare explicate e cea mai buna
alea de pe net si de pe site-uri sunt praf
sebaaa is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 15:29   #378
DacToa

Stage 2
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 42
Default Am examen pe 5 octombrie

Va salut , pe data de 5 octombrie am examen pt obtinerea permisului auto categoria B , eu am invatat din cartea aceea albastra, fac chestionare, si nu reusesc sa trec de 18-19 puncte, ce ma sfatuiti sa fac sau cum as putea sa invat ? Astept sfaturile voastre .
DacToa is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 15:35   #379
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Am examen pe 5 octombrie

Quote:
Originally Posted by DacToa View Post
Va salut , pe data de 5 octombrie am examen pt obtinerea permisului auto categoria B , eu am invatat din cartea aceea albastra, fac chestionare, si nu reusesc sa trec de 18-19 puncte, ce ma sfatuiti sa fac sau cum as putea sa invat ? Astept sfaturile voastre .
invatza mai mult, mai trece odata peste regulament

sa stii f bine ce tre sa faci la :
O (prire)
S (stationare)
M (mers inapoi)
I (ntoarcere)

OSMI is destul de importante in chestionare , si vezi si depasirea
succes
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 15:38   #380
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Am examen pe 5 octombrie

1. Trebuia sa postezi aici.
2. Schimba-ti locatia si scrie localitatea de unde esti.*

* ca un sfat.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 15:54   #381
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Am examen pe 5 octombrie

nu fa din aia albastra...nici eu nu treceam de 19 pc.toate sunt gresite. fa din cartea aia verde si fa toate 825 sau cate intrebari sunt....crede-ma aia albastra e varza
__________________
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 16:20   #382
MauS

Stage 5
 
MauS's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,375
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Scoala de soferi !

Mutate unde le era locul. Thnx 4 the tip Mustangule
MauS is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 20:42   #383
TR_00_ANN

Stage 5
 
TR_00_ANN's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 410
Default Re: Scoala de soferi !

sal, patania mea la scoala de soferi.....dimineatza m-am dus la scoala de soferi sa dau sala, intru in sala, plimesc subiectele, incep examenul si la un moment imi aud numele strigat de unul dintre pol, nu am intzeles cea ce ma intrebase din cauza stresului si a emotziilor dar totusi am aprobat, la sfarsit, toti am iesit afara si ma trezesc k acel gabor vine si ma ia de mana, cu argumentul k ,, bai nepoate pai nu te-am intrebad dak vrei sa fii martor la corectare si tu ce faci acum te cari,, am stat la corectat si la un moment dat unul dintre ei ma intreaba k ce am facut, yo i-am raspun k nu stiu si m-a pus ca caut in tancul de foi sa vad ce am facut,am vazut k am loat, la care gaborul kare ma tot tachina imi spune k ma pica la traseu,acum la traseu am fost penultimul din 53 de candidatzi, se suie asta cu mine si ma streseaza tot parcursul drumului , incercand sa ma incurce,toate bune si frumoase pana cand pe o stada ma trezesc brusc cu un copil pe bicicleta care imi taie calea, yo franez brusc si mai k sa se dea gaborul cu capul de parbriz, atunci ma loat k ce fac k nu se procedeaza asa si k ma pica, si ma pus sa cobor in fatza la politie, dar scaparea mea dupa o scurta ,,cearta,, cu el a fost martorul pe care l-am avut, k era chitit sa ma pice, si totusi am loat atunci, asta a fost peripetzia mea
TR_00_ANN is offline   Reply With Quote
Old 20-09-07, 00:26   #384
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Scoala de soferi !

pai si ce vroia sa faci sa intri in ala cu bicicleta?....oricum sigur era o exagerare din partea cactusului,si faza cu intratu in parbriz....asa fac toti expre(cu unele exceptii)

lai luat......asta e acu ii &*(#@%#^&*&

salut and drive safe
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 20-09-07, 08:39   #385
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Scoala de soferi !

stie careva daca merge sa dau de C daca am 18 ani impliniti?
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 20-09-07, 15:51   #386
nutzuXXL

Stage 5
 
nutzuXXL's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,097
Member of:
[VW]
[SEAT]
Default Re: Scoala de soferi !

Quote:
Originally Posted by TR_00_ANN View Post
sal, patania mea la scoala de soferi.....dimineatza m-am dus la scoala de soferi sa dau sala, intru in sala, plimesc subiectele, incep examenul si la un moment imi aud numele strigat de unul dintre pol, nu am intzeles cea ce ma intrebase din cauza stresului si a emotziilor dar totusi am aprobat, la sfarsit, toti am iesit afara si ma trezesc k acel gabor vine si ma ia de mana, cu argumentul k ,, bai nepoate pai nu te-am intrebad dak vrei sa fii martor la corectare si tu ce faci acum te cari,, am stat la corectat si la un moment dat unul dintre ei ma intreaba k ce am facut, yo i-am raspun k nu stiu si m-a pus ca caut in tancul de foi sa vad ce am facut,am vazut k am loat, la care gaborul kare ma tot tachina imi spune k ma pica la traseu,acum la traseu am fost penultimul din 53 de candidatzi, se suie asta cu mine si ma streseaza tot parcursul drumului , incercand sa ma incurce,toate bune si frumoase pana cand pe o stada ma trezesc brusc cu un copil pe bicicleta care imi taie calea, yo franez brusc si mai k sa se dea gaborul cu capul de parbriz, atunci ma loat k ce fac k nu se procedeaza asa si k ma pica, si ma pus sa cobor in fatza la politie, dar scaparea mea dupa o scurta ,,cearta,, cu el a fost martorul pe care l-am avut, k era chitit sa ma pice, si totusi am loat atunci, asta a fost peripetzia mea


ce vrei , vor si ei sa-si hraneasca familiile ... a inceput scl si le trebe bani sa le ia la aia mici caietele si alte nebunii .... bascaliosi prosti .... sa vad ce am sa fac eu ca incep scl in 2-3 saptamani
__________________
nutzuXXL is offline   Reply With Quote
Old 21-09-07, 10:07   #387
vn-08-nen

Stage 5
 
vn-08-nen's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,495
Member of:
[VW]
Thumbs up Re: Scoala de soferi !

Quote:
Originally Posted by nutzuXXL View Post
ce vrei , vor si ei sa-si hraneasca familiile ... a inceput scl si le trebe bani sa le ia la aia mici caietele si alte nebunii .... bascaliosi prosti .... sa vad ce am sa fac eu ca incep scl in 2-3 saptamani
Da ai dreptate , succes NutzuXXL ... am dat si eu sala si acum urmeaza cu politia sa vad ce am facut la sala mai intai ... Daca ai invat e imposibil sa pici la sala ... Invatati tot ce va preda instructorul in perioada de scolarizare , cartea galbena cu omuletul ala negru pe coperta ( Ordonanta de urgenta si Regulamentul ei de aplicare , Semenele [ indicatoare , semnalele politistului ] ) dupaia faceti chestioare .. si vedeti , la chestionare fiti atenti la intrebare , sunt si cu susta sa te incurce unele ... succes tuturor cursantilor
vn-08-nen is offline   Reply With Quote
Old 01-10-07, 16:03   #388
XoRRo
Opel Driver

Stage 5
 
XoRRo's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 506
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Scoala de soferi !

am luat si eu carnetu miercurea trecuta si vineri l-am ridicat... 26 la sala... ne vedem pe strazi...
XoRRo is offline   Reply With Quote
Old 06-10-07, 10:07   #389
XoRRo
Opel Driver

Stage 5
 
XoRRo's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 506
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Scoala de soferi !

am si eu o intrebare..... unde gasesc si eu semn de incepator, dar sa fie autocolant sa il pot lipi pe dinafara.... ca am geamuri fumurii si nu se vede cel din spate... (si totusi am carnet de o saptamana si chiar as vrea sa se vada)
__________________
Opel Vectra C Z18XER
Volkswagen Transporter T4 AAB .... 5 in linie...
XoRRo is offline   Reply With Quote
Old 06-10-07, 10:57   #390
MauS

Stage 5
 
MauS's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,375
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Scoala de soferi !

Quote:
Originally Posted by XoRRo View Post
am si eu o intrebare..... unde gasesc si eu semn de incepator, dar sa fie autocolant sa il pot lipi pe dinafara.... ca am geamuri fumurii si nu se vede cel din spate... (si totusi am carnet de o saptamana si chiar as vrea sa se vada)
Ai putea sa te duci la o firma de productie publicitara sa iti faci unul.
MauS is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -