Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 09-04-09, 17:12   #466
radu.3

Stage 5
 
radu.3's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,116
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
carcelul (care inseamna contractii dese, involuntare si dureroase ale unui muschi) in principiu se pune de la efort destul de mare in conditiile in care pur si simplu nu ai antrenament.
Nu stiu, nu prea imi vine sa cred...de exemplu eu practic voleiul de 4 ani deja si in vara ma apuca dimineata carcelul si ma trezeam urland de durere...la fel am patit si in tabere, stateam in cort si cand credeam ca s-a terminat si vroiam sa ma ridic incepea iar...

La fel acum doi ani in timpul unui meci pe un coleg l-a prins carcelul dar foarte rau, i se umflase piciorul si medicul l-a impuns cu un ac, si apoi i-a trecut(+ inca ceva medicamente)...si din lipsa de antrenament sigur nu era, pentru ca faceam antrenamente odata la 2 zile...

Cel mai probabil e lipsa de calciu la majoritatea, dar poate fi si din cauza unui efort sustinut dar fara antrenament...
radu.3 is offline   Reply With Quote
Old 19-04-09, 14:27   #467
adinho

Stock
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 8
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

eu am aflat anul trecut pe 5 iunie ca am limfom malign non-hodgkin (e din categoria leucemiilor) si de atunci sunt in berlin la tratament, doar 3 saptamani am fost acasa in perioada asta. pe 9 ianuarie am facut transplant de maduva si maine ar trebui sa ma intorc acasa, urmand sa revin aici numai pentru controale.

nu pot sa imi amintesc care a fost cea mai cumplita durere pe care am trait-o, pur si simplu au fost prea multe, am facut practic 10 luni de tratament (chimioterapie combinata si radioterapie pentru piept si cap) aproape non stop. vreo 2 luni in total mi-a fost imposibil sa mananc sau sa beau apa. iar mai mare incomparabil decat durerea fizica a fost cea psihica pe care am simtit-o cand brusc a inceput sa nu mai mearga tratamentul si doctorii erau cam pesimisti.. bine ca a iesit totul bine in final...

am slabit 15 kg, iar acum la 1.91m am 62kg. acum sper sa se fi terminat totul pt totdeauna.

si am mai invatat ca oricat de optimist si fericit ai fi, oricat de tare te-ai tine, boala e mai puternica decat tine si daca ea vrea sa te doboare o sa te doboare cu toata buna ta dispozitie.

sanatate! Hristos a Inviat!

Last edited by adinho; 19-04-09 at 14:31.
adinho is offline   Reply With Quote
Old 19-04-09, 17:55   #468
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Smile Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Quote:
Originally Posted by adinho View Post
eu am aflat anul trecut pe 5 iunie ca am limfom malign non-hodgkin (e din categoria leucemiilor) si de atunci sunt in berlin la tratament, doar 3 saptamani am fost acasa in perioada asta. pe 9 ianuarie am facut transplant de maduva si maine ar trebui sa ma intorc acasa, urmand sa revin aici numai pentru controale.

nu pot sa imi amintesc care a fost cea mai cumplita durere pe care am trait-o, pur si simplu au fost prea multe, am facut practic 10 luni de tratament (chimioterapie combinata si radioterapie pentru piept si cap) aproape non stop. vreo 2 luni in total mi-a fost imposibil sa mananc sau sa beau apa. iar mai mare incomparabil decat durerea fizica a fost cea psihica pe care am simtit-o cand brusc a inceput sa nu mai mearga tratamentul si doctorii erau cam pesimisti.. bine ca a iesit totul bine in final...

am slabit 15 kg, iar acum la 1.91m am 62kg. acum sper sa se fi terminat totul pt totdeauna.

si am mai invatat ca oricat de optimist si fericit ai fi, oricat de tare te-ai tine, boala e mai puternica decat tine si daca ea vrea sa te doboare o sa te doboare cu toata buna ta dispozitie.

sanatate! Hristos a Inviat!
Iti urez sa recuperezi repede si sa nu recidiveze niciodata
Adevarat A Inviat !
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 20-04-09, 21:26   #469
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Si eu de ceva timp umblu prin spitale si de vreo 2 luni am slabit 20 de kg din cauza stresului. Ar trebuii sa fac in jur de 3 operatii, una din ele fiind foarte periculoasa si inca mai stau pe ganduri daca sa o fac sau nu. Am un nerv afectat la piciorul stang, care mi-a provocat o pareza, am ceva crescut aiurea, un fel de os deasupra genunchiului la acelasi picior, plus hernie de disc, cu 3 discuri afectate, L5 fiind deja cazut pe partea dreapta. Mai nou am si ceva la plamani, fac febra mare mai tot timpul si ma simt rau, vomit, nu pot sa mananc, maine ma duc la spitalul filaret sa vedem ce spun si doctorii de acolo. Cred ca cel mai nasol e cu psihicul, eu nefiind obisnuit prin spitale, fugeam de vaccinele de la scoala ca mi-era frica de injectii, deci ganditi-va prin ce trec. E prea nasol, m-a terminat si ma gandesc ca am doar 20 de ani...
__________________
No Romance Without Finance
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 22-04-09, 18:58   #470
LAZ'u

Stage 4
 
LAZ'u's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 286
Member of:
[PEUGEOT]
[2 Roti]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

umar dizlocat...acu 2 ani!!!
LAZ'u is offline   Reply With Quote
Old 22-04-09, 19:04   #471
AdiZeL

Stage 3
 
AdiZeL's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 125
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Am avut mana rupta in 3 locuri asta s-a intamplat intr-un meci amical de handbal , am petrecut in spital ceva luni bune si am facut 3 operatii , multumesc lui Dumnezeu ca m-am recuperat foarte bine si sunt sanatos.
__________________
https://forum.4tuning.ro/images/mobil1/4Tuning.png
AdiZeL is offline   Reply With Quote
Old 27-04-09, 07:24   #472
minu94

Stage 2
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 30
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Durere fizica: Dintii...in viata mea nu mai vreau sa trec prin ce am trecut cu dintii
Dureri psihice...pai cand am avut accident cu BMW-ul E28(masina lu' tata, a nu se intelege gresit). Super masina a fost prima masina pe care am invatat-o si am tinut ff mult la ea. Daca nu era ea, nu mai eram eu acu... cand mi-a murit matusa, cand mi-a murit un bunic
minu94 is offline   Reply With Quote
Old 03-05-09, 01:36   #473
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

ce aveti cu dintii? nu va inteleg... eu am un dentist super bun, care lucreaza super usor; atat de usor incat nici nu simti ce face... si face bine!
poate ar trebuii sa va luati inima in dinti si sa mergeti imediat ce sesizati o durere... parerea mea...
__________________
Nu te cobori la nivelul prostilor, te vor aduce la nivelul lor si te vor bate cu experienta!
r0xanicutza is offline   Reply With Quote
Old 03-05-09, 01:45   #474
B-32-TYC

Stage 5
 
B-32-TYC's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 528
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

odata m-am intins in pat si cred k mi-am sucit vro vena la picior ceva...m-am zvarcolit pe covor de durere...doamne, cred k mai bine iimi taiat un deget ceva.
B-32-TYC is offline   Reply With Quote
Old 03-05-09, 21:50   #475
Gabitu31

Stage 2
 
Gabitu31's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 35
Member of:
[FORD]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

dureri...dureri... Paaai, cand eram mic alergam in jurul unui foc si mi-a intrat o bucata de carbune rosu aprins in adidas la calcai, pe moment nu a fost nimic dar urmatoarele zile cand s-a facut basica, si acum am cicatrice.
- Am un os la picior cred ca e cam dislocat ca e umflat de 1 an, urmare a loviturilor multiple in capul unui betiv. n-am putut sa merg cam o saptamana, nici de-al dracu n-am fost la doctor.
- Usturime la pisoar
- Cazut din copac, fracturat picior
- Durere sufleteasca, sfarsit de relatie dupa 4 ani intensi, au trecut 4 luni si inca ma suna zilnic si imi plange in telefon, imi vine sa imi iau zilele....
Gabitu31 is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 16:29   #476
nea_gogu_de_la_gaze

Stage 5
 
nea_gogu_de_la_gaze's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 391
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Offtopic:eu...o sa fac pe dentistu de serviciu...pac pac...am avut si eu ceva dinti scosi la viata mea,de curand mi au plombat o masea,caria era prea adanc crescuta pe interior incat a trebuit sa mi scoata si nervul dintelui.Nu a fost o experienta tocmai placuta iar in legatura cu scosu nervului m a lamurit dentista in cateva aspecte:dintele fara nerv isi schimba culoarea in timp devenind mai inchis la culoare fata de ceilalti dinti) da macar nu te mai doare daca iti mai face ceva la el) Ontopicrintre cele mai cumplite dureri:-accidentul de masina
-spartu capatanii in usa de la portbagaj
-umar dislocat -tendonu de la mana facut tzandari
__________________
My only idol in this relam it's the motherfucking man in the mirror and even he has to prove himself on a daily basis
nea_gogu_de_la_gaze is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 18:32   #477
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Va rog frumos sa ramaneti la subiectul topicului, si ma refer la dureri fizice. Dureri psihice sau sufletesti, cum vreti sa le spuneti, toti am avut, toti am trecut prin asta si poate o sa mai trecem. Pe toti ne-au parasit gagicile (sau iubitele, cum vreti sa le spuneti), este un lucru normal...asta e omul, nu trebuie sa ne plangem . Viata este alcatuita din asta si parerea mea este ca astea sunt lucruri personale care cel mai bine este sa ramana numai ale noastre, fac parte din identitatea noastra. Inca o data va rog, continuati topicul asa cum a fost inceput !
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 18:38   #478
Bryan

Stage 5
 
Bryan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,159
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

am facut punctii din alea
pentru cine nu stie, iti baga un ac destul de gros prin nas, prin osul ala. hurts like hell
apoi cu o seringa uriasa pompeaza un lichid acolo. durerea mare era cand trecea acul ala prin os dadea practic cu podu' palmii in el sa intre
Bryan is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 19:34   #479
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Ca sa fie treaba treaba, m-au gasit cu TBC si m-au internat.. Din ce am auzit ma tin o luna minim,deocamdata am 6 zile de cand sunt acolo. Iau cate 11 pastile o data dimineata, din cauza carora trebuie sa mananc cam o data la 2 ore, ca sunt foarte puternice.
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 24-05-09, 22:18   #480
GrAnDe

Stage 5
 
GrAnDe's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 561
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Cea mai cumplita durere pe care ati trait-o......

Cea mai cumplita durere fizica a fost cand am facut operatie de scoatere a polipilor pe viu...
GrAnDe is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -