Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Divertisment

Divertisment Glume, imagini amuzante, stiti voi, orice starneste rasul.

Reply
 
Thread Tools
Old 16-07-04, 02:37   #136
FiReBuRn

Stage 5
 
FiReBuRn's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 829
Member of:
[SEAT]
Default

50 de motive pentru care-i minunat sa fii barbat:
1.- Iti pastrezi buna dispozitie toata luna.
2.- Mecanicii nu te fac prost.
3.- Nu cari peste tot o geanta plina de cacaturi.
4.- Nu ti se fura la coafor.
5.- Ti-e perpendicular daca nimeni nu observa noua ta freza.
6.- La interviu pentru un job corpul tau nu conteaza.
7.- Daca esti criticat la munca, nu gindesti ca toti te urasc in
secret.
8.- Nici-unul dintre colegi tai n-are capacitate de a
te face sa plingi.
9.- Lenjeria intima te costa 25000 in loc de 120000.
10.- Trei perechi de pantofi sunt destui.
11.- Aranjamentele pentru nunta se rezolva singure.
12.- Haine de nunta 500,000 lei in loc de 3.000.000
13.- Iti pastrezi numele de familie toata viatza.
14.- In luna de miere sau in vacantza ai nevoie de o singura geanta.
15.- Faci baie si esti gata in 10 minute.
16.- Poti umbla in tricou alb prin locuri unde te poti uda.
17.- Tot ce ai pe fatza ramine cu aceasi culoare
18.- Nu trebuie sa te razi mai jos de beregheta.
19.- Poti lasa patul de la hotel desfacut fara mustrari de
constiintza.
20.- Parul carunt si ridurile iti stau bine.
21.- Poti participa la un concurs de ragait fara sa-ti fie rusine.
22.- Poti spune orice fara sa-ti pese ce gindeste lumea.
23.- Poti fii Arbitru, Popa, Presedinte.
24.- Te poti plimba seara cu masina.
25.- Poti uita o data sau sa faci alte greseli, florile vor aranja
totul.
26.- Poti sa te asezi cu picioarele deschise,si ce daca!
27.- Mergi la toalete singur, nu in pereche sau in grup
28.- Cozile la WC sunt de 80% mai rare
29.- Nu trebuie sa opresti la urmatorul PECO fiindca WC e prea
murdar
30.- Poti sa-l admiri pe Bruce Willis, fara sa te
omori de foame incercind sa arati ca el.
31.- Luis Miguel, Ricky Martin, Tom Cruise,Brad Pitt si ceilalti nu
fac parte din universul tau; nu sunt decit o mina de poponari.
32.- Nu trebuie sa faci curat in apartamentul tau de fiecare data cind
vine cineva.
32.- Cunosti cel putin 20 de variante de a deschide o bere.
33.- Poti ratzionaliza orice fraza cu un simplu da-o in p... m...!
34.- Nu trebuie sa monitorizezi viatza sexuala a prietenilor tai.
35.- Poti trece in vizita la un prieten fara sa-i duci un cadou.
36.- Convorbirile telefonice cu prietenii tai dureaza mai putin de 60
de secunde.
37.- Daca nu suni un prieten cind ai zis ca o faci, acesta nu va
comenta cu alti ca te-ai schimbat.
38.- Poti sa te uiti la TV ore intregi cu un prieten, in liniste, fara
sa gandesti oare-i suparat pe mine
39.- Daca cineva uita sa te invite la un eveniment, continua sa-ti fie
prieten.
40.- Daca cineva merge la un chef cu un pulover la fel ca al tau, nu
te superi.
41.- Daca ai 34 si esti necasatorit,prietenilor tai nu le pasa; din
contra, te felicita.
42.- Prietenilor tai nu le pasa daca ai slabit sau te-ai ingrasat.
43.- Nu-ti pasa daca unii vorbesc in spatele tau.
44.- Nu trebuie sa te multumesti mancand numai resturile de prajituri
lasate de copii tai.
45.- Poti sa te scarpini intre picioare la orice ora din zi.
46.- Daca-i cald poti sa-ti deschizi camasa fara probleme.
47.- Cu 400 de milioane de spermatozoizi in fiecare tragatura, ai
putea duplica populatia pamintului ... cel putin teoretic.
48.- Poti fi tata zilnic daca vrei fara sa trebuiasca sa astepti 9
luni.
49.- Nu te supara ca cel mai bun prieten de al tau are si alti
prieteni
50.- Whatever...
__________________
FiReBuRn is offline   Reply With Quote
Old 16-07-04, 03:13   #137
BogdanSHA

Stage 5
 
BogdanSHA's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 573
Default

Apropos de tigari:
3 mosi la un concurs _finalistii_ - \"Cel mai batran om din lume\"

Primul - zbarcit, urat tot, 3 fire de par pe cap. \"Domne, am mancat toata viata branza de la sursa, lapte din tata direct (de vaca), niciodata alcool, tigari sau femei.\" \"Bravo dom'le, cati ani ai?\" \"128\"
Al 2-lea - zbarcit, cocosat 1 fir de par pe ceafa. \"Domne, am mancat toata viata branza de la sursa, lapte din tata direct (de vaca), un pahar de vin de calitate in fiecare seara inainte de culcare, niciodata tigari, femei asa, cand simteam nevoia.\" \"Bravo dom'le, cati ani ai?\" \"133\"
Al 3-lea - zbarcit, cocosat, nici un fir de par, abia mai vorbea. \"Domne, am mancat toata viata tot ce mi-a poftit inima, am baut cat am putut, eram beat 8 zile pe saptamana, si-acum fac la fel, tigari la greu, femei toate din lume (pe cand mai puteam).\" Ramane stupefiat \"Bravo dom'le,...cati ani ai?\" \"25\"

sper k nu v-am plictisit.
__________________
...spuse el...si mai lua o gura de fan...
BogdanSHA is offline   Reply With Quote
Old 16-07-04, 03:58   #138
BogdanSHA

Stage 5
 
BogdanSHA's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 573
Default

Quote:
Originally Posted by \"Speedy5\"
Bula era in clasa a patra. Invatatoarea ii intreaba pe copii cu ce s-au dus la scoala. Ionescu: Cu Ferrari. Popescu: Cu BMW. Bula: cu bicicleta. Toti incep sa rada. Bula suparat se duce la taica-sau si ii spune ce s-a intamplat. Acesta ii spune, sa le zica si el ca se duce cu Bugatti. A doua zi: Invatatoarea: Copii, cu ce masina ati venit la scoala? Ionescu: Cu Ferrari. Popescu: Cu BMW. Bula: Cu Bugatti. Invatatoarea: Si de ce ai intarziat? Bula: Mi-a sarit lantul.
BogdanSHA is offline   Reply With Quote
Old 16-07-04, 10:59   #139
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

Expozitie de pictura...Premii decernate: Un tablou in care erau reprezentate o femeie goala stind pe calorifer alaturi de o carpa, si intitulat: 'Boarfe la uscat'


Psycho is offline   Reply With Quote
Old 19-07-04, 01:05   #140
aicad

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 719
Member of:
[REDACTOR 4TUNING]
Default

Daca ai masina, trebuie sa inveti sa o conduci ca un bucurestean.
In momentul in care te urci la volan, trebuie sa uiti tot ce ai invatat la scoala de soferi (daca ai facut-o). Numai fraierii conduc ca la carte. In practica, regulile se modifica dupa cum urmeaza:
Oprirea si stationarea
Poti sa opresti unde vrei si sa stationezi cit vrei, cu conditia sa:
a) nu fie vreun politist prin apropriere
b) sa pui luminile de avarie, daca ai chef.
Daca nu ai chef, se tine cont numai de punctul anterior. Atunci cind vrei sa stationezi in dreptul statiilor mijloacelor de transport in comun, pui masina pe trotuar, chiar in statie, in asa fel incit sa nu incomodezi respectivele mijloace de transport ci numai pe calatorii care le asteapta. parcarea se executa tinind cont de urmatoarele reguli:
1) Daca exista o parcare fara plata cu locuri libere chiar in fata locului in care vrei sa ajungi, parcheaza acolo. Daca nu, aplica punctul 2.
2) Daca exista o parcare *cu plata* si cu locuri libere chiar in fata locului unde vrei sa intri, ignor-o si aplica punctul 3.
3) Daca nu exista o parcare sau in cazul de la punctul 2, parcheaza masina pe trotuar. Parcarea pe trotuar fa-o in asa fel incit sa se ocupe toata latimea trotuarului si pietonii sa fie nevoiti sa coboare pe partea carosabila sau sa se subtieze ca foaia de hirtie, intre masina si zid. In caz ca dintr-un motiv sau altul, nu poti sa parchezi pe trotuar aplica punctul 4.
4) Daca exista un loc de parcare linga trotuar - paralel cu bordura, opreste, stationeaza si/sau parcheaza cit mai departe de bordura, daca se poate, perpendicular pe axul bordurii, in asa fel incit masinile care circula pe partea carosabila sa aiba prilejul sa iti ocoloeasca masina intrind pe contrasens. Este de preferat sa parchezi cit mai aproape de coltul strazii. In cazul in care nu mai e loc linga bordura, aplica punctul urmator.
5) Parcheaza in paralel cu masinile deja parcate linga bordura.6) In cazul in care nu te afli in nici una din situatiile descrise anterior, parcheaza in fata intrarii intr-un garaj, linga un stilp cu prirea interzisa sau oriunde altundeva. Dupa ce parchezi, trage frina de mina si pune alarma. Regleaza-ti alarma in asa fel incit sa urle la trecerea oricarui pieton pe linga masina. Sirena va trebui sa sune nu mai putin de 15 minute. Efectul este mai distractiv daca te afli intr-o zona rezidentiala mai linistita.
Prioritatea
1. In Bucuresti exista urmatoarele tipuri de prioritate:
a) prioritatea de dreapta (optionala) - se aplica numai in cazul in care tu esti cel care vine din dreapta
b) prioritate de tramvai
c) prioritate de camion
d) prioritate de taxi
e) prioritate de smecher.
Prioritatea de smecher se obtine prin unul din procedeele :
\"ia-i fata\", \"baga-te cu tupeu\", \"taie-i calea\" si
\"ia mai da-l dracului, ca n-o sa stau aici toata ziua\".
Pietonii NU au prioritate niciodata.
Daca in timp ce conduci vezi o femeie ca trece strada prin fata ta, scoate capul pe geam si urla: \"faaaaaaa, masina calca, nu fute!\". Tipa isi va da seama de greseala si iti va multumi ca ai facut-o atenta iar colegii tai de drum vor crede ca esti spiritual si amuzant.
Pe drumurile publice
Daca vrei sa fii un bucurestean veritabil trebuie sa tii cont de urmatoarele recomandari privind circulatia pe drumurile publice:
- Semnificatia culorilor semaforului:
verde : treci fara probleme,
galben : repede ca se pune rosu,
rosu : repede, ca e ultima sansa pina sa le dea drumul celorlalti.

- Daca este coada la stop si un sir lung de masini, iti recomandam tehnica \"sirului shuntat\".
In acest scop, mergi pe contrasens pe toata lungimea cozii de masini, pina ajungi la stop si apoi in virtutea prioritatii de smecher (vezi si punctul anterior) reintri in coloana, pe pole position.
- Daca te afli pe pole position la stop, in secunda in care apare culoarea verde, trebuie sa apes! i pe claxon, cit mai lung si mai insistent, pentru a-l zori pe mocaitul din fata. Un claxon viguros este expresia unei personalitati puternice deci, nu ezita!.
- Daca esti prima masina de la stop si cineva te claxoneaza imediat cum se pune verde, opreste motorul, ia-ti bita de baseball
(obligatorie, se tine sub scaun), da-te jos din masina, du-te la cel care te-a claxonat si sparge-i fata.
- Pe timp de noapte circula obligatoriu cu faza lunga. Poti folosi faza lunga si ziua, atunci cind mergi cu viteza.
- Daca circuli noaptea si o masina vine din fata cu faza lunga, baga-i si tu faza lunga in fata, de citeva ori, intermitent. Farurile cu halogen dau efecte atat distractive cat si psihedelice.
- Viteza maxima pe drumurile publice este data de o relatie direct proportionala cu urmatorii factori: muschii tai (Mt),
marca masinii (Mm), patratul locului prin care circuli (L), cu atat mai mare cu cat mergi prin comune, puterea masinii pe care o conduci (P) si numarul de masini (Nm) aflate in trafic : v=Mt*Mm*L^2*P*Nm, pentru prietenii nostri fizicieni.
Daca inaintea ta se afla cineva cu o masina care merge mai incet claxoneaza-l si baga-i faza lunga in ochi: sa se duca dracului acasa daca are masina si merge ca mortu'. Folositi claxonul cit mai mult, mai nervos si in mai multe tonalitati. Injura cu sete. Arata-i degetul mijlociu. Intai mana stanga, apoi ambele.
In Bucuresti se poate conduce tinand volanul cu genunchii.
- Daca nu stii sa injuri, nu esti sofer. Daca nu stii sa injuri 20 de minute in sir fara sa te repeti, nu esti sofer bucurestean.
- Cind ploua, va puteti face ziua mai vesela trecind in viteza cu masina prin baltoace in asa fel incit sa improscati cit mai multi pietoni, sau unul dar bine.
Daca improscati pietoni aflati in travesare regulamentara pe zebra, obtineti un bonus de stil.
- Dupa ce goliti sticla de suc, aruncati-o pe fereastra pentru ca ocupa prea mult loc in masina.
Acelasi lucru este valabil si pentru mucurile de tigari, PET-uri sau s! ticlele de Gambrinus. Alte sfaturi pentru conducatorii auto
Daca aveti masina noua, straina, trebuie sa asculati muzica romaneasca dind boxele la maxim si deschizind ferestrele masinii, in asa fel incit, pe de o parte sa poata asculta si ceilalti CD-ul dvs. cu Adrian Copiulul Minune si Blondy, iar pe de alta parte sa va puteti da mare. Daca masina este romaneasca, decorati-o pe dinauntru cu mileuri, franjuri, fanioane de fotbal, carnetele cu coperti cu femei etc. Un CD atirnat de oglinda retrovizoare este culmea rafinamentului. Daca nu va permiteti CD-uri, o pereche de zaruri mari da la fel de bine.
__________________

Inconstienta ucide oameni nevinovati! Jos Gaina!
aicad is offline   Reply With Quote
Old 19-07-04, 05:57   #141
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

hai k e tare aia .. mai baga k nu a incaput tot .. !!! super tare am ras k nebunu
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 19-07-04, 21:33   #142
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

esti tare aicad..... aku am realizat k nu mai merge fara bata de sub scaun
SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 20-07-04, 02:43   #143
Insanity

Stage 5
 
Insanity's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 428
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
Default

Bun banc, am ras ca un handicapat singur in casa
Stiu si eu unu,
Bula si cu Strula pe strada.
Bula intreaba: Ba Strula, ba. I-a vezi ma a ce miroase degetul asta a nisip sau a ***?
Miroase Strula degetul si zice scrabit: A ***!
La care Bula: Ma gandeam eu, de unde dracu nisip in cur?
__________________
My signature!
Insanity is offline   Reply With Quote
Old 20-07-04, 03:38   #144
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default

Bula ii spune lui Strula :
Ba strula ... sunt suparat pe tine foc ... esti bulangiu mare ... am auzit ca te doare in cur !
Hai ma bula ... de ce zici asha ... nu suntem noi prieteni ? Cum sa ma doara in cur ma Bula da se poate ???
Ba strula ... asha este cum zic eu .... te doare in cur de **** mea !


Ha Ha Ha !!!

Tare rau !
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 20-07-04, 18:20   #145
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default

un banca care mi`a placut mie mult.. nu prea il mai tzin minte bine:

Era prin ianuarie.. cand era sezonu de imperechere la pisici... un motan se duce sa gaseasca si el o pisicutza.. dupa el se tzine si un motaanash mic de caeva luni.. il intreaba unde te duci ma? asta mai mare ii zice ca la futut.. hai si tu cu mine .. merge ei se pun pe acoperisu unu`i bloc si asteapta sa apara matze.. stau ei cat cateva ore acolo in frig.. la care asta mic ii zice.. ba eu mai *** 5 minute si plec acasa ca inghetz
__________________
00 Alfa Romeo 166 (Sold)
03 Renault Laguna (For sale)
04 Mercedes CLK (Sold)
07 Yamaha Gryzzli 700
09 BMW X6
10 Mercedes E coupe
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 20-07-04, 18:43   #146
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Misto Espinoza... Pe asta s-ar putea sa-l stiti:
Erau doi betzivi si mergeau ei pe strada in zig zag...la un moment dat se opresc sa se pishe...se duc ei dupa un coltz...in timp ce se pisha ei, unu zice: \"Auzi maa...hac...ia zimi...hac...de ce cand te pishi tu face \"piishh\"...hac... si cand ma pish eu face \"faasshh\"...la care calalalt: \"Baa...hac...Pt ca te pishi pe fashul meu!\"
  Reply With Quote
Old 21-07-04, 10:37   #147
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

hahahah asta e ptr mircomani


* Sp00fed|EduS ..... bai cum se da ... cu numar ascuns de pe mobil ?????? plsz
*** Joins: Babe`happy (~bebikutza@c106-51.cable.tnet.ro)
* Zen` `Seara ;o)
*** X sets mode: +l 63
(Sp00fed|EduS): saliu Zen`
(Babe`happy): Sp00fed|EduS ##31# si formezi numarul
*** cartofpai sets mode: +b Babe`happy!*bebikutza@c106-51.cable.tnet.ro
*** [#kissfm] Banned- Babe`happy
*** Babe`happy was kicked by cartofpai ([Reclama] join my a$$ ! (BanTime:- 5mins)*Bad Channel-Name Detected*3110th kick*[Auto]*Kref->*3110#k)
*** Nebuna sets mode: -b+b Babe`happy!*bebikutza@c106-51.cable.tnet.ro *!*@c106-51.cable.tnet.ro




e super tare faza

Femeia e ca politia: chiar daca are toate dovezile tot mai are nevoie de declaratie.
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand


Last edited by aleks; 02-11-07 at 10:27.
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 21-07-04, 16:33   #148
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default

asta l`am auzit ieri
un copil era pe plaja shi facea ceva nin nisip, se apropie un politzai shi il intreaba ce face. la care copilul zice ca un politai. shi din ce il faci tuh intreaba pol . -din nisip apa shi cacat raspunde copilu. il fugareste politzaiul dar .. nu il prinde . .. a doua zi la fel . a treia zi copilul pe plaja se juca in nisip. politzaiul il intreraba ce face ? copilul zice ca un pompier .
shi din ce il faci ? intreaba politzaiu. din nisip shi apa zice copilu. dar ... cacat de ce nu pui ?? intr. politzaiul. .. fiindca iese politzai
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 22-07-04, 21:36   #149
Lunaticu

Stage 3
 
Lunaticu's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 101
Default

Nu stiu daca am mai fost scris de cineva ca n-am citit chiar tot , dar il spun totusi .


Sora lu` Bula ii vine pentru prima oara in viata ei ciclu . Proasta vede ca ii curge sange de acolo si , nestiind ce sa faca , merge la taica-su si ii zice :
- Tata , tata , UITE!
- N-am timp , dute la maica-ta .
Merge la maica-sa si ii zice :
- Mama , mama , UITE!
-N-am timp , ii spune ma-sa , dute la Bula .
Merge asta la Bula si ii zice :
- Ni ma ca imi curge sange din ...
Cand Bula vede ce ii s-a intamplat , o prinde repede de mana , o duce la maica-sa si ii zice :
- Mami , mami , proasta asta si-a taiat **** !
Lunaticu is offline   Reply With Quote
Old 22-07-04, 23:55   #150
Insanity

Stage 5
 
Insanity's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 428
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
Default

intrati aici )
http://www.funny-pictures.com/ecards...durl=penis.php

Hope u like it
Insanity is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -