Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 14-02-11, 20:50   #76
FXA-

Stage 5
 
FXA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 301
Default Re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Nu e mai simplu sa ignori ceea ce te deranjeaza sau ti se pare nelalocul lui din moment ce stii ca nu poti sa schimbi gandirea si faptele ? Te consumi mai putin, esti mai linistit si cu asta basta, lucrurile se triaza de la sine. Recunoasteti ca multora dintre voi (eu unul o recunosc) va place uneori sa mai faceti si caterinca de genul asta de oameni si prin asta nu facem decat sa ii bagam in seama adica sa ii "invidiem", ceea ce ii face sa mearga mai departe ...
FXA- is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 11:37   #77
BlueAngel
Dacia Driver

Stage 5
 
BlueAngel's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,048
Member of:
[DACIA]
Default Re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Quote:
Originally Posted by FXA- View Post
Nu e mai simplu sa ignori ceea ce te deranjeaza sau ti se pare nelalocul lui din moment ce stii ca nu poti sa schimbi gandirea si faptele ? Te consumi mai putin, esti mai linistit si cu asta basta, lucrurile se triaza de la sine. Recunoasteti ca multora dintre voi (eu unul o recunosc) va place uneori sa mai faceti si caterinca de genul asta de oameni si prin asta nu facem decat sa ii bagam in seama adica sa ii "invidiem", ceea ce ii face sa mearga mai departe ...
Nu este mai usor sa ignori pentru ca se va accentua vei vrea sa citesti ceva interesant in schimb ajungi sa citesti 3 pagini doar cu posturi de genu "e super tare", "imi place ce faci" "tine-o tot asa" s.a.m.d,nu conteaza daca scoate numaratoarea posturilor pentru ca nu cred ca ei posteaza pentru a strange cat mai multe posturi ci a se baga in seama sa vedem noi toti ca sunt si ei "destepti".
Am specificat cu cateva posturi in urma o idee care ar ajuta la imbunatatirea sectiunii.
__________________
REN-u' !
BlueAngel is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 15:54   #78
SpeedClass
Dacia Driver

Stage 5
 
SpeedClass's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 643
Member of:
[DACIA]
Default Re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Salut tuturor,la sectiunea de Vanzari piese se face curatenie??Eu am raportat postul lui NIGHTCLUBRACER acum astept sa vad daca se intampla ceva. https://forum.4tuning.ro/640-piese-da...-modelele.html
__________________
Daca vrei sa iti impaci si iubita si masina,sa te simti bine cu amandoua deodata,pune arcuri sport patului!!! )
SpeedClass is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 17:08   #79
BlueAngel
Dacia Driver

Stage 5
 
BlueAngel's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,048
Member of:
[DACIA]
Default Re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Quote:
Originally Posted by SpeedClass View Post
Salut tuturor,la sectiunea de Vanzari piese se face curatenie??Eu am raportat postul lui NIGHTCLUBRACER acum astept sa vad daca se intampla ceva. https://forum.4tuning.ro/640-piese-da...-modelele.html
Exista PM trimite unui moderator.
BlueAngel is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 18:32   #80
SpeedClass
Dacia Driver

Stage 5
 
SpeedClass's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 643
Member of:
[DACIA]
Default Re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Quote:
Originally Posted by BlueAngel View Post
Exista PM trimite unui moderator.
Merci de pont,asa o sa fac
SpeedClass is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 19:27   #81
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Quote:
Originally Posted by SpeedClass View Post
Salut tuturor,la sectiunea de Vanzari piese se face curatenie??Eu am raportat postul lui NIGHTCLUBRACER acum astept sa vad daca se intampla ceva. https://forum.4tuning.ro/640-piese-da...-modelele.html
Rezolvat
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 19:28   #82
SpeedClass
Dacia Driver

Stage 5
 
SpeedClass's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 643
Member of:
[DACIA]
Default Re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Quote:
Originally Posted by Daniel_Toa View Post
Rezolvat
Va multumesc!!!!
SpeedClass is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 23:44   #83
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Poftiţi soluţia mea, pentru moment: https://forum.4tuning.ro/announcement.php?f=267&a=164
Deocamdată lucrez în tandem cu Daniel_Toa, el m-a ajutat cel mai mult în ultima vreme, fiind principalul moderator activ pe secţiune.
Deci dacă veţi primi ceva semne din partea lui, eu sunt de vină, pe mine mă înjuraţi.
Şi nu, moderatorii nu sunt pe viaţă, cel puţin odată pe săptămână reformulăm echipa de moderare, cred că de la începutul anului şi până acum s-a cam înjumătăţit numărul de moderatori, în special din cauza inactivităţii sau a lipsei de contribuţie pozitivă.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 14:51   #84
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Poftiţi soluţia mea, pentru moment: https://forum.4tuning.ro/announcement.php?f=267&a=164
Deocamdată lucrez în tandem cu Daniel_Toa, el m-a ajutat cel mai mult în ultima vreme, fiind principalul moderator activ pe secţiune.
Deci dacă veţi primi ceva semne din partea lui, eu sunt de vină, pe mine mă înjuraţi.
Şi nu, moderatorii nu sunt pe viaţă, cel puţin odată pe săptămână reformulăm echipa de moderare, cred că de la începutul anului şi până acum s-a cam înjumătăţit numărul de moderatori, în special din cauza inactivităţii sau a lipsei de contribuţie pozitivă.
cel mai bine frate...eu unu sunt de acord sa fiu ars de fiecare data cand sar calu. Regurile sunt pentru toti, nimeni nu face exceptie. Multe threduri ar trebui curatate la sange de offtopic, sa ramana mai multe modificari decat vorbaraie...E normal sa ramana intrebarile, mai ales cand poti ajuta pe cineva, care se apuca singur.
Uite eu unu am ramas placut impresionat de un alt forum(nu zic numele ca fac reclama), am pus o intrebare, au sarit toti in ajutor si am rezolvat masina, fara sa ajung la un mecanic. Aici parca daca intrebi, inseamna ca vrei sa le furi ideea...sau cine stie.

imi cer scuze fata de useru SpeedClass ca i-am jignit bara tuning...si am postat aiurea, dar acuma postu meu a, ajuns unde trebuie.
__________________
DMX Custom's since 2005!
NightClubRacer is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 16:20   #85
rpopescu

Stage 4
 
rpopescu's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 241
Default Re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Quote:
Originally Posted by NightClubRacer View Post
. Aici parca daca intrebi, inseamna ca vrei sa le furi ideea...sau cine stie.
Tuning-ul presupune un efort creativ si pot fi artistii in special mai putin comunicativi spre ex-clubisti, dar in general, pe forum, la membrii 4tuning general, eu nu am observat ,,tendinta" aceasta.
rpopescu is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 21:29   #86
andreigame

Stage 5
 
andreigame's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,999
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Quote:
Originally Posted by rpopescu View Post
Tuning-ul presupune un efort creativ si pot fi artistii in special mai putin comunicativi spre ex-clubisti, dar in general, pe forum, la membrii 4tuning general, eu nu am observat ,,tendinta" aceasta.
exact....se fura mult...daia nu o sa mai posteze multi din cauza asta....si cred ca va fii mult mai bine asa....
andreigame is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 22:18   #87
BlueAngel
Dacia Driver

Stage 5
 
BlueAngel's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,048
Member of:
[DACIA]
Default Re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Quote:
Originally Posted by andreigame View Post
exact....se fura mult...daia nu o sa mai posteze multi din cauza asta....si cred ca va fii mult mai bine asa....
Tipic...si dc ne-am mai numi o comunitate ?Cei plini de ei si egoisti banuiesc ca si paranoici daca isi inchipuie ca lumea le fura ideile NU AU CE CAUTA AICI !
BlueAngel is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 15:41   #88
rpopescu

Stage 4
 
rpopescu's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 241
Default Re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Cum nu se posteaza ? Aici se comunica si inca decent. Se si multumeste, pentru informatie. Normal.
rpopescu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -