Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 10-06-10, 15:22   #1
Muttley

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,097
Default Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Intru pe 4tuning, "Masina mea Dacia", de la serviciu, 5 minute, sa iau o pauza de la munca.
Dau clicuri pe "get last post" pe diverse topicuri si ce gasesc:

Quote:
Originally Posted by maxtheghost View Post
foarte frumoasa masina....nimic de reprosat.....faina tare....
Quote:
Originally Posted by Xteam View Post
Felicitari pentru proiect.Poate o sa am si eu la randul meu o asemenea masina pe mana :P
Quote:
Originally Posted by _Cox_ View Post
Foarte tare batranica ,felicitarile mele
Quote:
Originally Posted by valitataye View Post
Foarte frumos proiect andrei! nu sunt foarte multi care baga bani intr-o masina vecheinteleg cata munca si cate sacrificii trebuie sa faci pentru a ajunge in stadiul acesta...succes in continuare si ai grija de masinuta
Quote:
Originally Posted by pwr_bz View Post
Frumoasa negresa!
E ok pana acum esti pe drumul cel bun.Imi place
Bft cu finalizarea proiectului.
Quote:
Originally Posted by pwr_bz View Post
Frumos!Ultra low; cine stie pe viitor poate o faci si mai low)
Oricum bafta pe viitor cu bestia.
Sa o vedem cat mai des in actiune!
Sa-mi explice cineva, il rog frumos, cum devine forumul asta mai bogat, cum ii creste calitatea cu postarile astea. Dup-aia poate reusesc sa-nteleg cu ce ma aleg eu si oricine altcineva, dupa cele 5 minute petrecute aici.

Last edited by Muttley; 10-06-10 at 15:24.
Muttley is offline   Reply With Quote
Old 10-06-10, 15:42   #2
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Cam ai dreptate mr. Muttley. Posturi inutile, topicuri care apar, propietarii masinilor se lauda ca fac...ca dreg...si dupa o saptamana dispar...intrebari stupide, semianalfabetism, laude, alte topicuri care se intind pe enspe' mii de pagini dar fara nici o evolutie, "se poate pune 5 prezoane pe dacie"...chestii de 2 lei.Asta e.

Pacat.

Last edited by RRedman; 10-06-10 at 15:52.
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 10-06-10, 21:20   #3
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

thread-ul a fost mutat la secțiunea "alte discuții Dacia" dar timp de o săptămâna va fi vizibil și pe secțiunea "mașina mea Dacia"
__________________
NU FURAȚI, GUVERNUL URĂȘTE COMPETIȚIA!!!


SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 10-06-10, 21:27   #4
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Quote:
Originally Posted by SirNenea View Post
thread-ul a fost mutat la secțiunea "alte discuții Dacia" dar timp de o săptămâna va fi vizibil și pe secțiunea "mașina mea Dacia"
Corect din partea unui moderator.
Sper sa mai putem sa schimbam cate ceva pe aici....sa existe macar o selectie a topicurilor si a oamenilor, sa ramana doar cei care au un cuvant de spus si un exemplu de dat, sa dispara pustanii frustrati, aia care nu fac nimic dar comenteaza ca babele, "tiunerii"....si altii(care sunt destui).


Poate ca sunt comunist, dar m-am cam saturat si eu, ca si altii, sa vad zeci de pagini inutile si mancatoare de timp si plictisitoare.

Last edited by RRedman; 10-06-10 at 21:42.
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 11-06-10, 16:32   #5
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Sunt de părere că ar trebui pus STICKY acest thread, pentru că reflectă realitatea.

De la o vreme avem de-a face cu un val de puberi care "bolduiesc" titlurile thread-urilor degeaba. Scuza lor este că au aceeaşi pasiune.

Un lucru este cert. Calitatea forumului a cam scăzut.

M-am săturat să văd thread-uri de tot rahatul denumite "turbocompresor", "se poate pune 5 prezoane pe daice 1310 break". "tatuaje,tribale dacia 1310" ş.a.m.d.

Cine vrea să facă ceva din maşina sa, munceşte fizic la ea, nu toceşte tastatura, făcând teoria chibritului.

Ar trebui şterse din start astfel de thread-uri.

Recunosc, Muttley are un fel de a spune lucrurile (pe şleau şi fără menajamente ), dar chiori să fim dacă nu vedem că de data chiar are dreptate.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 11-06-10, 16:42   #6
Muttley

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,097
Default re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Quote:
Originally Posted by pwr_bz View Post
.......... crezi ca aici e foame posturi?
=)))))))))))))))))))))))))))
Ma, deci daca tot ai adus vorba si m-ai facut curios, desi nici nu mi-a trecut prin cap aspectul asta... acum pot sa zic ca DA!!! In cazul unora, spre infinita mea surprindere, da, vreti posturi cat mai multe, si probabil asa se explica faptul ca respirati aeru' pe aici degeaba.
https://forum.4tuning.ro/search.php?searchid=2235620
Sa numere cine o fi curios "rolaizurile" din linkul asta.

Si pe masura ce avansam pe subiectul asta, incep sa fiu curios si de alte chestii, cum ar fi:
- cu ce te ajuta faptul ca ai sub profil multe posturi? Gagicile din scoala, alea care se duc la baie la baieti in timpul orei de sport, sa le si zici ca ai 3000 de postari pe 4tuning, nu cred c-au sa ti-o dea;
- moderatorii astia (si sunteti bai nene o groaza)... ce paziti??? Ultima oara m-ati banat 30 zile si tot nu stiu de ce. Pai p-astia????????????????
Muttley is offline   Reply With Quote
Old 11-06-10, 17:17   #7
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

La treaba cu felicitari,nu cred ca e vorba de foame de posturi,unii chiar apreciaza un lucru facut bine,frumos,de bun gust si tin sa felicite posesorii ce si-au postat masiniile pe forum.
Eu recunosc sunt in aceeiasi oala cu "trompetele,aplaudicii".
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 13-06-10, 22:11   #8
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

haideti ca macar thread-ul asta sa rămână curat
cred ca fiecare are dreptul la o opinie dar scuipatul reciproc în public nu ne ajută pe niciunul.

Last edited by aleks; 16-06-10 at 02:20.
SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 19-06-10, 08:21   #9
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Tot ne batem cu caramida'n piept, ca asa zisa calitate a forumului a scazut, ca vedem numai topicuri de rahat etc..etc...dar nu se face nimic in privinta asta si privim in continuare cum apar indivizi care vor 5 prezoane pe daicie, vor turbine electrice, vor tatuaje tribale si fel si fel de alte nebunii!
Chiar asa de rau am ajuns?Sa vrei sa citesti si tu un topic mai creativ, mai util si sa dai peste idiotii aia care vor tribale, care te polueaza cu tot felul de intrebari pe care le poti imprima pe un sul de hartie igienica, cu care sa te stergi la c** intr-o noapte mai furtunoasa?

Intrebare: Ce putem sa facem, domnilor moderatori cu asta?Nu putem sa facem o selectie dupa anumite criterii?Sa nu mai lasam toti boiii sa posteze aiurea?


P.S. Sau poate ca ma agit eu prea mult.
Se asteapta si alte pareri.
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 19-06-10, 12:56   #10
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Eu aş propune să ne lăsăm la greu cu "Report Post" pe ei, dar asta bineînţeles şi cu ajutorul moderatorilor care într-adevăr să fie mai severi.
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 19-06-10, 14:05   #11
cannavaro

Stage 5
 
cannavaro's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,238
Member of:
[DACIA]
Default re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

'"Parerea mea proprie si personala", citind forumul de cativa ani este ca cine a vrut cu adevarat sa faca treaba si sa-si faca una alta la masina, a reusit acest lucru. Documentatie pe internet exista, piese se gasesc, in plus mai exista si cativa baieti buni care daca te vad pasionat si darnic de a face ceva frumos din batrana dacie sunt gata sa te ajute cu sfaturi. In cazul meu, acum vreo 4 ani cand eram mai tanar in ale "tunningului" ptr. ca nu am gasit magazinul cu stickere nike boss si alte dracii de genul, m-am reorientat spre alta latura si anume modificarile tehnice. Am citit, am bagat la cap, am mai intrebat in stanga si-ndreapta, si am reusit sa-mi pun pe masina suspensii "sport", 4 prezoane cu discuri ventilate, tobe d-alea care fac galagie, roti mai mari, un carburator "din ala cu 2 camere" , alta cutie de viteze si alte lucruri care nu imi vin acum in cap, principalul impediment la mine fiind cel financiar care nu mi-a permis sa fac toate aceste lucruri deodata. Am remarcat in tot acest timp fel si fel de persoane care au mii de euro de investit in masinile lor dar se opresc la "are ceva daca tai din arcuri?" sau "ce gentzi merg pe dacie?" sau "cum mai trec itp-ul?" sau "daca ma opreste politia ce fac?", multe persoane care fac posturi inutile de genul "pot sa trec dacia la 5 prezoane?", multi care se multumesc sa faca posturi inutile stiti voi de care si lista poate continua la infinit.
Ca sa inchei si sa nu fiu luat la ochi de "raceri" ptr. prea mult offtopic, consider ca aceste specimene demne de dispret nu merita luate in seama, cine vrea sa faca treaba face, indiferent de bani, timp, consecinte, certuri in familie, politie, rar, itp, s.a.m.d., cine NU, ramane cu raiul lor forum.4tuning.ro, unde-si pot impartasi singuri multumirile si vorbele de bine ptr nimic.

C'est de rallye

https://www.youtube.com/watch?v=QD0hK1kzPgM
__________________
Dacia 1300 1979 / Dacia 1300 1979 / Dacia 1300 1981 / Golf III GTI / Golf III VR6
cannavaro is offline   Reply With Quote
Old 19-06-10, 14:22   #12
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

"
Ca sa inchei si sa nu fiu luat la ochi de "raceri" ptr. prea mult offtopic, consider ca aceste specimene demne de dispret nu merita luate in seama, cine vrea sa faca treaba face, indiferent de bani, timp, consecinte, certuri in familie, politie, rar, itp, s.a.m.d., cine NU, ramane cu raiul lor forum.4tuning.ro, unde-si pot impartasi singuri multumirile si vorbele de bine ptr nimic"

@ Cannavaro-Ce ai scris tu, e mai mult decat adevarat si probabil ca asta ar trebuii sa fie atitudinea fata de astfel de oameni.
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 19-06-10, 14:24   #13
Bolo_BCD

Stage 5
 
Bolo_BCD's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 459
Member of:
[Dacia Rally Team]
Default re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

join date / posts
Asta e primu' indiciu. Poate mai exista si exceptii, dar in proportie de 90%...
Bolo_BCD is offline   Reply With Quote
Old 03-07-10, 21:15   #14
Muttley

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,097
Default re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Atentie, TOPIC INUTIL cu INTENTII INUTILE!!!

Am descoperit, in ceasu' al 13-lea, motivul ce genereaza situatia. Moderarea!
Ca dac-apari cu alta parere, pumnu-n gura si postu' sters.

Deci totu' e INUTIL. Forum praf fara drept de apel, din cauza moderarii
Muttley is offline   Reply With Quote
Old 04-07-10, 00:36   #15
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default re: Când vorbăria în exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Quote:
Originally Posted by Muttley View Post
Atentie, TOPIC INUTIL cu INTENTII INUTILE!!!

Am descoperit, in ceasu' al 13-lea, motivul ce genereaza situatia. Moderarea!
Ca dac-apari cu alta parere, pumnu-n gura si postu' sters.

Deci totu' e INUTIL. Forum praf fara drept de apel, din cauza moderarii
Da mă, dar şi tu eşti prea acid!
Sincer!
A fost amuzant până la un moment dat, dar prea eşti radical!

Vezi tu, degeaba ai cunoştiinţe, te duce capul (chiar prea mult), dacă la capitolul maniere, stai varză!
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -