Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 04-07-10, 00:40   #16
Muttley

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,097
Default re: Cānd vorbăria īn exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Hotaraste-te, acid sau nemanierat? Poate nu sesizezi, da' sunt la distanta enorma una de alta.

Edit: nevermind. Data fiind observatia ta, am aplicat-o si p-aia cu lipsa de maniere, macar sa nu fie degeaba.
Spor la ceea ce faceti mai bine.

Last edited by Muttley; 04-07-10 at 00:54.
Muttley is offline   Reply With Quote
Old 04-07-10, 00:58   #17
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default re: Cānd vorbăria īn exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Quote:
Originally Posted by Muttley View Post
Hotaraste-te, acid sau nemanierat? Poate nu sesizezi, da' sunt la distanta enorma una de alta.
Bre' chiar nu mai are importanţă!
Păcat că te īncingi atāt de repede şi dacă stai să te gāndeşti...pentru ce?
E un simplu forum! Act like it!
Eu unul m-am conformat cu ideea.

Ştii de ce īmi pare rău...că tu de la care mai īnvăţam una-alta, īn curānd vei avea iarăşi banned, dar problema fundamentală nu a fost, nu este şi nu va fi rezolvată! Mă refer aici, la promovarea de non-valori!

P.S. Am văzut ce i-ai făcut săracului moderator!
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 04-07-10, 01:20   #18
Muttley

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,097
Default re: Cānd vorbăria īn exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Nici tu nu-ntelegi nimic.
Ce sa fac, sa ma duc sa-i *** o mama de bataie lu' Boc? Sa-l scuip in gura pe Basescu cand mai face o baie de multime? Asta daca va mai face vreodata vreuna...
Astea-s utopii. Dar frustrarea mea ca traim intr-o tara denaturata si-n continua si aproape ireversibila degradare ramane.
Am si eu o pasiune in viata asta, Daciile vechi. Ca urmare sunt membru pe vreo 2 forumuri auto, ce trateaza aceasta masina. Si mai vad, in functie de caz, ocazional sau continuu, refulari de imbecilitate. Si nu rezist, asta sunt, iau foc. Mai ales in cazuri de moderare cretina, stupida si denaturata, care este fix opusul a ce trebuia sa fie. Nu caut sa ma disculp, da' pe forumul asta e fix acelasi si identicul mecanism cu ce se intampla-n jurul nostru. Adica incultura, lipsa calitate, minciuna, lipsa bun simt. Iar cand vine de impartit dreptatea, astea raman, iar cei ce le combat sunt la randul lor combatuti. Pe motiv de "offtopic". C-asa-i si-n viata, daca nu furi sau prezinti ceva urme de decenta esti offtopic.

Referitor la aciditatea de care spuneai... Cand il vad pe cate unu' ca e mincinos si e ridicat la rang de vedeta, ori pe altu' ca e (p-asta o zic din amintiri) cel mai mare hot si vrea s-ajunga procuror, si exemplele pot continua... tu chiar crezi ca adresarile binevoitoare si retinute mai au vreo putere? Sau vreun rost? Daca ei sunt naturali in comportament, de ce n-as fi si eu?

Asta ca sa-ti raspund.

Parerea mea ramane-n continuare ca topicul asta nu-si are rostul. Am mai zis-o si mi-o mentin. Doar ca nu ma mai agit
Muttley is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 05:53   #19
pwr_bz

Stage 5
 
pwr_bz's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 4,289
Default re: Cānd vorbăria īn exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Muttley tu continui la nesfarsit.
Mereu ai ceva de obiectat mereu trebui sa ne uimesti cu calitatea ta de povestitor.
tu meriti ban si cu asta basta te aprinzi la orice gasesti cate ceva care sa nu iti convina si spui.
Ok am inteles asta e parerea ta proprie si personala dar baiatule ia aminte nu doar judeca....accepta sa fii si judecat.
Prea esti infumurat si plin de tine.


PS:Stiu ca acum o sa mai pe spate cu o poveste lunga si plictisitoare de a ta dar imi asum riscul.
__________________
pwr_bz is offline   Reply With Quote
Old 07-07-10, 01:34   #20
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Cānd vorbăria īn exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Muttley sau oricine altcineva nu merită ban doar pentru că e prea acid sau direct, deşi ca deobicei, mesajul bun se pierde atunci cānd e īnfoliat īntr-o formă prea brută, şi discuţia asta am mai purtat-o cu el acum mai bine de un an.
Puţin mai mult autocontrol ar reuşi să transmită mesajele mult mai clar iar ţintele s-ar atinge mult mai bine...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 10-07-10, 10:54   #21
dog99

Stage 5
 
dog99's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 6,400
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[VW]
Default re: Cānd vorbăria īn exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

iar ati deschis topic pt a va certa si alti pt a se amuza.
dog99 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-10, 18:29   #22
andreigame

Stage 5
 
andreigame's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,999
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Cānd vorbăria īn exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Quote:
Originally Posted by dog99 View Post
iar ati deschis topic pt a va certa si alti pt a se amuza.
sunt din ce in ce mai bune topicurile lui Muttley....eu zic sa mai faca cateva threaduri tot asa in genu.... sa se mai amuze si lumea pe aici...
__________________
Dacia Sport B-179-UAP Simple is Enough!
andreigame is offline   Reply With Quote
Old 16-07-10, 01:52   #23
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cānd vorbăria īn exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Quote:
Originally Posted by andreigame View Post
sunt din ce in ce mai bune topicurile lui Muttley....eu zic sa mai faca cateva threaduri tot asa in genu.... sa se mai amuze si lumea pe aici...
Eu spun ca īn loc să ne amuzăm să luăm īn considerare ideea de bază. Din păcate e foarte corectă observaţia lui iar specimenele amintite sunt de multe ori majoritare.
Tot nu gasesc partea amuzantă.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 17-07-10, 11:44   #24
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: Cānd vorbăria īn exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Nu gasesti partea amuzanta...pentru ca nu exista.
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 17-07-10, 13:10   #25
andreigame

Stage 5
 
andreigame's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,999
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Cānd vorbăria īn exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

cand incepi si vb prost si mult......si incepi si te certi cu toata lumea pe toate prostiile.....si mai si zici ca ai o anumita varsta..........eu zic ca incepe sa devina amuzant omu......fiindca numai are pic de credibilitate......asta e doar un topic fara rost....in care muttley avea nevoie sa se mai certe cu cnv.....si a si reusit din ce am vazut eu mai sus
andreigame is offline   Reply With Quote
Old 17-07-10, 16:51   #26
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Cānd vorbăria īn exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Quote:
Originally Posted by andreigame View Post
cand incepi si vb prost si mult......si incepi si te certi cu toata lumea pe toate prostiile.....si mai si zici ca ai o anumita varsta..........eu zic ca incepe sa devina amuzant omu......fiindca numai are pic de credibilitate......asta e doar un topic fara rost....in care muttley avea nevoie sa se mai certe cu cnv.....si a si reusit din ce am vazut eu mai sus
Topicul nu este despre Muttley!

Īntr-adevăr ca persoană, el este un pic cam fixist, dar nu despre asta este vorba.
Topicul deschis de e,l aici, este īn ton cu realitatea!
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 07-02-11, 15:40   #27
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: Cānd vorbăria īn exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

In ultima perioada am stat linistit, aruncandu-mi cate un ochi(jonglam cu ei) peste ceea ce se mai scrie/spune/posteaza pe al nostru forum.....si....ce sa vad...?
Ce sa vad? in afara de tone de discutii care se pot muta pe mess/facebook/ telefon..etc.. randuri de genul: "Ce culoare sa folosesc pentru jante?" "Ce -smecherie- arata toba mea, vopsita in rosu!" "Sa pun plasa de tantari la grila?" " De ce te "iei" ba de mine, cocalarule, tuti bretonul ma-tii?
Sa vad oameni care se dau mari "experti" in ale tuningului, oameni care latra numai rahat la fiecare cuvant? Sa vad oameni care scriu 5345 de posturi pentru ca si-au schimbat cate un cacatis la masina?
Ce pana mea se intampla cu forumul asta? Nu mai stim sa scriem romaneste, corect? Nu mai stim sa ne abtinem cand nu avem nimic interesant de spus? Nu putem sa ne cantarim gandurile inainte sa umplem 30'j de mii de posturi?
Forumul a devenit ca un WC public, dar fara hartie igienica.

Ce rost de atentie mai merita acordata celor care apar...isi posteaza cate o masina ruginita a strabunicului si viseaza la masini dezlipite din prea cunoscutul NFS dar dispar in scurt timp, lasand un topic de 2-3 pagini fara nimic in afara de vorbarie pe stomacul gol? Nu batem pasul pe loc?

Dar, DIN fericire, mai exista si oameni care au mai fost pe la scoala si mai "stie ce face", oameni care nu polueaza si care, isi pastreaza un discernamant la fiecare cuvant scris. Prea putini ca sa mai intretina un forum care fumega de ceva timp.

Inteleg ca se mai face cate o glumita, cate un offtopic usor, o chestie, dar nici asa, e normal, suntem oameni, dar nici in halul asta!

Va scriu din perspectiva unuia care nu este expert la capitolul mecanica/masini/etc..., dar care a incercat si singur sa se descurce; din perspectiva unuia care s-a saturat de anumiti indivizi de pe aici si vrea sa vada si altceva.
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 07-02-11, 17:49   #28
razvanik

Stage 2
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 46
Default Re: Cānd vorbăria īn exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Quote:
Originally Posted by RRedman View Post
In ultima perioada am stat linistit, aruncandu-mi cate un ochi(jonglam cu ei) peste ceea ce se mai scrie/spune/posteaza pe al nostru forum.....si....ce sa vad...?
Ce sa vad? in afara de tone de discutii care se pot muta pe mess/facebook/ telefon..etc.. randuri de genul: "Ce culoare sa folosesc pentru jante?" "Ce -smecherie- arata toba mea, vopsita in rosu!" "Sa pun plasa de tantari la grila?" " De ce te "iei" ba de mine, cocalarule, tuti bretonul ma-tii?
Sa vad oameni care se dau mari "experti" in ale tuningului, oameni care latra numai rahat la fiecare cuvant? Sa vad oameni care scriu 5345 de posturi pentru ca si-au schimbat cate un cacatis la masina?
Ce pana mea se intampla cu forumul asta? Nu mai stim sa scriem romaneste, corect? Nu mai stim sa ne abtinem cand nu avem nimic interesant de spus? Nu putem sa ne cantarim gandurile inainte sa umplem 30'j de mii de posturi?
Forumul a devenit ca un WC public, dar fara hartie igienica.

Ce rost de atentie mai merita acordata celor care apar...isi posteaza cate o masina ruginita a strabunicului si viseaza la masini dezlipite din prea cunoscutul NFS dar dispar in scurt timp, lasand un topic de 2-3 pagini fara nimic in afara de vorbarie pe stomacul gol? Nu batem pasul pe loc?

Dar, DIN fericire, mai exista si oameni care au mai fost pe la scoala si mai "stie ce face", oameni care nu polueaza si care, isi pastreaza un discernamant la fiecare cuvant scris. Prea putini ca sa mai intretina un forum care fumega de ceva timp.

Inteleg ca se mai face cate o glumita, cate un offtopic usor, o chestie, dar nici asa, e normal, suntem oameni, dar nici in halul asta!

Va scriu din perspectiva unuia care nu este expert la capitolul mecanica/masini/etc..., dar care a incercat si singur sa se descurce; din perspectiva unuia care s-a saturat de anumiti indivizi de pe aici si vrea sa vada si altceva.
bine zici ... nici eu nu ma pricep ..dar mai bine tac .
razvanik is offline   Reply With Quote
Old 10-02-11, 23:49   #29
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cānd vorbăria īn exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Lucidă postarea ta Rredman. Nu īntru totul corectă, dar bună
aleks is offline   Reply With Quote
Old 11-02-11, 02:27   #30
FXA-

Stage 5
 
FXA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 301
Default Re: Cānd vorbăria īn exces pe forum devine inutilă/dăunătoare?

Muttley - Dar frustrarea mea ca traim intr-o tara denaturata si-n continua si aproape ireversibila degradare ramane. .... Nu te supara pe mine, nu iau partea nimanui, e doar o parere a mea cat de obiectiva se poate ... cand ceva te frustreaza sau te deranjeaza, problema e la tine, caut-o bine.

Nu rezolvi nimic bun daca le dai in cap altora pentru atitudinea lor, chiar daca sunt demni de dispret. Ori ii ajuti sa inteleaga care e calea buna fara a cauta sa pari superior chiar daca te simti asa, ori mai bine lasa-i in pace. Lovindu-i si atat faci doar mai mult rau.

Nu e nimic in neregula in a fi mai bun ca cei multi dar nu e ok sa le-o spui. Si pe mine ma deranjeaza semi-analfabetii dar sa nu uitam ca sunt niste persoane aici care fac multe greseli de ortografie dar stiu mecanica, sunt pasionati si au masini de sute de cai ... si nu cumparate de taticu, deci asta nu e un motiv de discriminare in lumea auto.

E un forum pe care intrii, iti lasi invatamintele si inveti de la altii. Fiecare selecteaza ce-l intereseaza. Spunea cineva mai sus de promovarea non-valorilor. Chiar si tu, poate inconstient, ajuti la asta pentru ca le scoti in fata ineptiile, prostul gust, greselile gramaticale si incapabilitatea de a intelege si a sprijini realul progres pe care multi ni-l dorim. Unul arunca o piatra si zece se chinuie sa o scoata.

Daca cineva face un topic penibil de exemplu la sectiunea Provocari gen: "Dacia 1310 cu filtru sport si toba provoc orice pana in 200 de cai" sa vezi cate posturi se strang! Un idiot care face asta in penibilitatea lui e ajutat de cei care se agita = promovarea de non-valori. Daca nu poti/nu vrei/nu-ti pasa/nu ai cu cine sa indrepti situatia, ignorarea e cea mai buna. Lucrurile se cern de la sine in timp.

Sper ca nu am suparat pe nimeni.
FXA- is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -