Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Comunitatea globala 4Tuning

Comunitatea globala 4Tuning Aici ne cunoastem mai bine, aici ne certam daca e cazul, aici ne impacam si tot aici aflam unde ne intalnim. Cel mai potrivit loc in care poti sa iti faci intrarea pe forum

View Poll Results: Fumator sau nefumator .... ce tigari fumati?
Fumator - Marlboro 80 8.76%
Fumator - Kent 200 21.91%
Fumator - Pall Mall 43 4.71%
Fumator - Vice Roy 5 0.55%
Fumator - Parliament 20 2.19%
Fumator - Altele 76 8.32%
NEFUMATOR 489 53.56%
Voters: 913. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 09-04-04, 21:22   #31
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default



Kitana: nu mai ai nimic de spus in legatura cu fumatu' ?!
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 09-04-04, 22:06   #32
Kitana

Stage 4
 
Kitana's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 324
Default

ba da Gabi mai am ceva de spus gabi m`a batut o data ca am fumat eram o data la el la sala... sji mi`a zis sa nu mai fumez sji i`am zis ca ma las sji m`am dus in alta zi sji fuma langa mine sji atunci ... mi`a fcut pofta sji mi`am apris o tzigare sji mi`a zis ca daka nu o sting ma bate sji nu l`am crezut sji am inceput sa trag din tzigare sji sa suflu spre el sa`i fac in ciuda ... si s`a ridicat sji mi`a dat o palma de m`a invartit il loc da sji`a luat sji buna meritata pedeapsa ca n`am mai vb cu el 2 luni aproape ) supa care l`am iertat ca e tatiku` meu sji mi`a vrut binele ) da va zisai mi`a dat o palma de am crezut ca nici cacat de analize nu mai raman ) sji asa am luat`o io de la tatiku` meu Gabi ) haha ):):
Kitana is offline   Reply With Quote
Old 09-04-04, 23:44   #33
NOS

Stage 5
 
NOS's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 381
Default

NEFUMATOR
- In urma unui proiect pe care l-am facut in liceu am constatat cu uimire ca o tigara de Viceroy e mai nociva dacat una de \"iarba\"!!! De ce? iarba nu contine nicotina, in unele spitale din State se foloseste in scop terapeutic in tratarea cancerului la plamani, astm, glaucom, etc. Nu vreau sa se inteleaga acum ca as vrea sa promovez iarba... incerc sa privesc cat mai obiectiv calitatile si defectele!!!
Asa ca sunt de acord cu BigMac... decat sa-ti rupi plamanii cu nicotina, mai bine ceva \"verde\" de relaxare!!!
__________________
Norocul este mult in lumea asta mare... s-a impartit egal, dar nu la fiecare
NOS is offline   Reply With Quote
Old 10-04-04, 10:42   #34
U R S U

Stage 5
 
U R S U's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,230
Member of:
[2 Roti]
Default

Hei!

Sunt fericit sa constat ca suntem mai multi NEFUMATORI dacat fumatori. Eu sunt un NEFUMATOR CONVINS!
U R S U is offline   Reply With Quote
Old 10-04-04, 17:09   #35
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Kitana: hai, sa nu incepi sa plangi :P
Quote:
Originally Posted by \"NOS\"
NEFUMATOR
- In urma unui proiect pe care l-am facut in liceu am constatat cu uimire ca o tigara de Viceroy e mai nociva dacat una de \"iarba\"!!!
...iar tigarile normale produc dependenta mai repede decat \"iarba\"...
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 10-04-04, 17:12   #36
Kitana

Stage 4
 
Kitana's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 324
Default

l0l gabi nu plang tati ca nu am de ce ... nu am plans io atunci dar acum ce motiv am?
Kitana is offline   Reply With Quote
Old 11-04-04, 15:29   #37
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

mooama .... autocontrolul ... dependentza pshica.... SLOW DOWN DUDES.... nu e chiar asa... eu fumez de placere...adica nu am ce face.. si fumez.. din plictiseala... din ce vreti voi, eu fumez cam un pachet/zi sau pe 2 zile .. dar , cu toate ca fumez de 1 an si jumatate.. nu sunt dependent , am incercat sa ma las... si.. rezultatul a fost asea.. NU am fumat 1 saptamana intreaga... SI nu AVEAM nici pe DREAQ , nu simteam nevoia.. dar intr-o zi am zis.. ce dreaq sa fac... m-am plictisit , suna-l pe ala luam un apchet de marlboro si hai.. si asa m-am apucat din nou , asta a fost doar asa un test sa vad daca pot sa ma las.... dupa aia peste vreo 2 luni , am zis ca ma las din nou , zis si facut , doar ca , am iesit cu UNA , care fuma , si inainte sa ajungem unde vroiam sa merem ... a zis \"Ai tigari?\" ca sa nu ma simt prost acolo sa ajungem si sa nu aiba ce sa fumeze fata... m-am dus in PM la magazin si am luat un MLL ... si am ajuns in parc... unde a fumat ea o tigara.. si mi-a zis hai ia si u ca nu pot sa fumez singura... i-am zis nu .. a zis , ma supar daca nu fumezi ... (eu vroiam sa ma bag pe tipa aia) si na.. de atunci tot nu-mi pare nici rau nici bine , e aiurea daca stau bine sa ma gandesc sunt mult mai mult dezavantaje decat avantaje , as vrea sa ma las, dar nu e ca nu pot , nu prea vreau... sau nush ce in capu` meu... cred ca ce simt eu acum e de fapt dependetza.. e o mare abureala in capu` meu , oricum fumand NU esti deloc mai \"smecher\" , \"bashtan\" si toate ***urile astea , voi ametiti dupa ce fumati? sau macar la primele 100 de tigari fumate ameteati? daca fumati 1 an nijte tigari , si deodata schimbati... tigarile.. vi se face rau? ametiti iar? dupa ce fumati... m-ai aveti chef de viata... de alergat de .... toate astea.. m-ai aveti forta?? eu NU , astea ar fi dezavantajele... so... sper sa ma las cat de curand , o sa ma las cand o sa gasex un motiv bun ptr a ma lasa ... peace up dudes
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 11-04-04, 19:18   #38
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

enormal cheltuiala care o ai cu tigairle nu e destul motiv pt tine ?
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 13-04-04, 16:14   #39
sonnya

Stage 3
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 199
Default

heheh... interesnt topik .. dar eu ca de obicei il vad ultima :P in fine...
ce sa zik .. fumez si eu ..si cam de 2 ani
cum m`am apucat ? aaa pai nu mai stiu... probabil nu am vrut sa`mi dezamagesc tatal (pe Gabi ) ..ca doar si el e fumator.. si m`am gandit sa`i urmez exemplul
__________________
Prioritatea de dreapta (optionala) - se aplica numai in cazul in care tu esti cel care vine din dreapta.
sonnya is offline   Reply With Quote
Old 13-04-04, 16:17   #40
sonnya

Stage 3
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 199
Default

P.S: gabiiiiiiiiiiiiiii plz deskide iar topiku ala \"Sunteti microbisti?\"
de ce draq l`ai inkis.. ? ( vrei sa ma omori??
}}{{muah...
sonnya is offline   Reply With Quote
Old 13-04-04, 18:16   #41
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

U R S U , imi pare rau ca te dezamagesc... insa... la vot suntem 19 la 13 ..... VEZI??????? :P deci... nush cum sunteti voi nefumatorii mai multi..
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 14-04-04, 10:46   #42
U R S U

Stage 5
 
U R S U's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,230
Member of:
[2 Roti]
Default

Chiar consideri o mandrie faptul ca esti fumator?!?!
U R S U is offline   Reply With Quote
Old 14-04-04, 11:32   #43
B12ZMD

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 797
Default

categoric nu e o mandrie, dar nici RUSINE nu e ! (poate decat pentru anii '50, dar nici atunci)
B12ZMD is offline   Reply With Quote
Old 14-04-04, 11:50   #44
ZUZG7
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
ZUZG7's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 300
Member of:
[4 Speed Squad]
[2 Roti]
Default

Fumator de la 13 ani la 20ani .
Rupeam usturoiul + ceapa sa nu ma miroasa ai mei )))))))))
Ajunsesem de fumam 2pachete jumate pe zi , foloseam bricheta numai o data dimineata
Si deodata stop : dupa un chef mi-am impus sa nu mai fumez si asa a ramas .
Si acum ma gindesc ce a fost in capul meu cind m-am apucat de fumat ..... eu cred ca din cauza ca ai mei erau fumatori convinsi .....
__________________
ZUZG7 is offline   Reply With Quote
Old 14-04-04, 13:32   #45
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

NOTA 10 !!!!!

ZUZG7 un bun exemplu pt noi toti...

Aplauze !!!!
Hondarul is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -