Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Comunitatea globala 4Tuning

Comunitatea globala 4Tuning Aici ne cunoastem mai bine, aici ne certam daca e cazul, aici ne impacam si tot aici aflam unde ne intalnim. Cel mai potrivit loc in care poti sa iti faci intrarea pe forum

View Poll Results: Fumator sau nefumator .... ce tigari fumati?
Fumator - Marlboro 80 8.76%
Fumator - Kent 200 21.91%
Fumator - Pall Mall 43 4.71%
Fumator - Vice Roy 5 0.55%
Fumator - Parliament 20 2.19%
Fumator - Altele 76 8.32%
NEFUMATOR 489 53.56%
Voters: 913. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 08-04-04, 20:52   #1
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Fumator/nefumator

Sunt curios cati dintre voi fumeaza , votati fumator sau NEfumator , si daca se poate povestiti cum v-ati apucFat... aa.. si ce fumati..
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 08-04-04, 20:55   #2
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Sa incep eu... am inceput prin decembrie 2002 fumam rar de tot 1 pachet pe sapt. iar in martie 2003 ... eram cu capacitate... si de nervi... emotii etc. m-am apucat , de fapt mi-a dat unu o tigara- MLL- marlboro lights lung , de atunci , rar am fumat altceva - Kent , Pall , L&M , si winston atat , a si BLACKSTONE :P alea`s ptr bashtani
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 08-04-04, 21:06   #3
IS 18 BOG

Stage 5
 
IS 18 BOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 913
Default

nu fumez
dar atunci cand ma duc la un show nu ma pot abtine de la o tigara
de obicei la show-uri ma duc si imi iau un trabuc si rezolv placerea tutunului !
__________________
Moldovean incurabil si ma mandresc cu asta !
IS 18 BOG is offline   Reply With Quote
Old 08-04-04, 21:49   #4
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,358
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default

m-am apucat de fumat la frumoasa varsa de 10 ani din curiozitate pt ca ii vedeam prin scoala pe aia d a 8-a ca fumau si m-am dus intr-o zi la o taraba si mi-am luat niste Kent-uri la bucata si o bricheta si de atunci au trecut 7 ani de dat bani pe tigar.Am vrut sa ma las de fumat dar nu am putut sa ma abtin cand mergeam la o bere sa nu fumez.Maicamea dupa 20 si ceva de an de fumat in 93 a reusit sa se lase de fumat spunandu-si de azi nu mai fumez si de atunci nu mai fumeaza.Poate odata o sa mai incerc si yo.Respekt
MC Mate is offline   Reply With Quote
Old 08-04-04, 21:59   #5
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Eu nu fumez,cu banii pe care i-as da pe tzigari mai bine ma duc si ma simt bine cu prietenii sau imi cumpar ceva.Pai ganditi-va putin:sa zicem un pachet 25.000,un pachet pe zi,*30 zil=750.000/luna*12 luni=9.000.000 pe an,asta in medie,asta inseamna cam 225 Euro,cu astia te poti duce sa-ti faci un chiptuning/sau sa-ti cumperi toba+filtru/sau ornamente pt interior,pedale+schimbator+frana de mana+insertii de aluminiu pe ici-colo+praguri-ornament pt interior.Asa ca aveti vointa si lasati-va de fumat,scapati si de-o otrava si de o gaura in buget!
  Reply With Quote
Old 08-04-04, 23:31   #6
xbogdanel

Stage 3
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 155
Default

acu ceva ani fumam in week-end seara cate o tigara cu pretenarii....usor,usor m-am lasat...acu abia mai suport fumu de tigara...mai sanatos si mai economic asa...
xbogdanel is offline   Reply With Quote
Old 08-04-04, 23:48   #7
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Cei mai fraieri oameni sunt fumatorii, fara suparare...

Asta dovedeste ca nu au putere de control asupra lor...

Batranul (si marea...) fumeaza, dar eu nu as putea niciodata...

Nu am tras niciodata si nici ca voi incerca !

Daca imi zice careva un singur motiv pt a te apuca de fumat, are o bere !
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 08-04-04, 23:58   #8
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default

ma bucur sa vad asa multzi nefumatori bravo voua.. eu fumez kent8 si fumez din clasa a 7 .. dar am mai facut pauze de atunci :P
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 09-04-04, 00:27   #9
alex_maxx

Stage 5
 
alex_maxx's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,201
Member of:
[4 Speed Squad]
[FORD]
Default

...si eu ma bucur k sunt multi nefumatori...si yo's nefumator..am incercat nu mi-a placut ..si m-am lasat !!...sper k cei care fumeaza sa aiba puterea sa se lase !!


P.S:TUTUNUL DAUNEAZA GRAV SANATATII !!!
__________________
I figured...If i study high!!...Take the test high !!...I get high scores!!

F.Focus II Sea Grey 1,4 16v 80HP:

Folie Llumar 50%F 80%S
Jante aliaj R16 model ST

alex_maxx is offline   Reply With Quote
Old 09-04-04, 00:44   #10
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default

mdeah... shi yo fumez, la nuntzi shi la boteze :P

acu pe bune vorbind... nu pot sa zic ca-s fumator... asha cand shtiu ca o pun de o betzie crunta fumez, maidemult bagam shi iabra pe la chefuri, da' acuma nu mai... gata, mai bine nuh decat sa ma urc lovit la volan... vb aia... tre sa te gandeshti la viitoru tau :P
__________________
tekno is offline   Reply With Quote
Old 09-04-04, 00:46   #11
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

alex maxx... m-ai spart... ala care a facut mai sus un calcul ) eu ies mult mai prost.... la mine e 35.000 de lei pachetu` Marlboro Lights Lung... cu asta m-am obisnuit nu am ce face... daca incerc alta tigare... ma ia ameteala... ca si cum as fi baut 10 beri... , si sa vedem cat pierd eu... 35.000 x 30=1050000 x 12 =12.600.000 hai ca-mi place.... dau 13 milioane pe tigari... hmmm.....
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 09-04-04, 02:02   #12
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

Sunt Nefumator convins

si eu incepusem sa fumez pe la vreo 18 ani ca sa fiu \"cool\" la petrecerile romanesti.....mare smecherie.....dupa 3 luni, deabea mai alergam, simteam ca niste \"arsuri\" pe gat.......naspa rau, si nici nu fumanm mult, doar de 2 ori pe saptamana cate 4-5 tigari(la disco)........m-am lasat imediat

Ca sa nu mai zic de bani aruncati pe asa ceva..........a stabilisem pe Benson & Hedges Mentol, pe vremena aia costau tigarile 4.75 $ (adica vreo 120 000 lei) si mi se parea scump...........acum, tigarile au ajuns la 9.00 $ pachetul (175 000 lei !!!!) deci chiar nu-i mai inte;leg pe cei care fumeaza cum pot sa dea atatia bani pe tigari! Sper sa se faca pachetul 20$, s-ar diminua si mai mult nuamrul de fumatori !

i-n Ro ar trebui sa faca la fel, interzis sa cumperi tigari sub 18 ani si sa costa 100 000 lei pachetu, sa vedem care mai cumpara


PS: ce fumez cu placere insa, dar e EXTREM de rar, ca e scump si e doar de ocazie, sunt Trabucurile tip englez/irlandez (alea ceva mai subtiri ca cele cubaneze) cu arome
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 09-04-04, 07:50   #13
B12ZMD

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 797
Default

bai baieti, calculu ala e aberant rau! pai cine are rabdare sa se abtina 1 an de la fumat - ok sa zicem ca se lasa - , si abia DUPA UN AN SA-SI IA UN CHIP ! ???? daca mi-ar zice cineva \"bah nu mai fuma tu 6 luni!!! si dupa astea 6 luni eu iti cumpar super instalatie audio!\" eu i-as zice sa se duca de unde a venit !!

acuma ... in clasa a 9-a .. colegul meu de banca fuma \"BT\" am incercat o tigara si mi-a venit rau..a doua zi la fel ...tot asa pana am incercat de vreo 5-6 ori si ... ce sa vezi. .. nu mi-a mai venit rau ... am fumat intai BT (normal) 1-2 luni si dupa aia 2 ani winston lights, 1 an kent lung si de 4-5 ani incoa numai pall mall lights. Mult! Foarte mult! As vrea sa ma las dar .... nu mai zic nimic.
__________________
tractor u650 cu tempomat
B12ZMD is offline   Reply With Quote
Old 09-04-04, 08:30   #14
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default

bine mai...
lasatzi-va ca-s najpa...
BTW... Nargilele va plac mie mi se par mishto de tot :P
tekno is offline   Reply With Quote
Old 09-04-04, 08:33   #15
xbogdanel

Stage 3
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 155
Default

hondare te contrazic....nu sunt cei mai fraieri oameni cei care fumeaza...inseamna k si noi suntem - sau eu - sunt(em) cei mai fraieri k ne uitam dupa femei,ne place o masina frumoasa sau un wisky bun....asta e....un viciu...
xbogdanel is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -